PDA

Zobacz pełną wersję : Okna Bydgoszcz, Toruń i okolice, gdzie kupić i jakie?



Andrex
16-08-2010, 22:50
Proszę o informację jaką firmę polecacie z okolic Bydgoszczy i Torunia, która jest solidna, robi dobre okna, nie oszukuje klientów, nie ma problemów z ewentualnymi reklamacjami.
Mam wycenę okien na profilu: Drutex, Aluplast, Veka,
Z firmy Oknoplast a za Jezierskim jeszcze czekam.

Na początku chciałem okna z Oknoplastu ale jak się przyjrzałem im bliżej to nie rozumiem dlaczego ludzie je tak polecają.
Te co widziałem miały tragiczne zgrzewy.
Jak te z Oknoplastu tak źle wyglądały to jak będą wyglądać na profilu Drutex (niestety nie miałem ich okazji obejrzeć) ?

Wyceny które dostałem różnią się między sobą nawet o 8 tys zł.

Proszę o podanie dobrej firmy z okolic Bydgoszczy, Torunia która zrobi porządne okna.
Profil jest już dla mnie mniej istotny.

Okna w kolorze dwustronny orzech.
Ilość okien 21 w tym 3 łukowe.

finlandia
17-08-2010, 09:54
Na początku chciałem okna z Oknoplastu ale jak się przyjrzałem im bliżej to nie rozumiem dlaczego ludzie je tak polecają.
Te co widziałem miały tragiczne zgrzewy.
Jak te z Oknoplastu tak źle wyglądały to jak będą wyglądać na profilu Drutex (niestety nie miałem ich okazji obejrzeć) ?

Wyceny które dostałem różnią się między sobą nawet o 8 tys zł.


Obie wymienione tu firmy mają wartościowo podobną skalę produkcji. Drutex na sztuki zapewne robi znacznie więcej (bo ma tańszy produkt).
Nie sądzę by Drutex odbiegał znacznie od Oknoplastu obróką zgrzewu. Pewnie ten drugi będzie miał cienki zgrzew (na "nitkę") ale czy to jest ładne? Ja się tym nie zachwycam, chociaż temat jest chwytliwy - bo widzę na co patrzą klienci przychodzący do mnie wprost z Oknoplastu:)
Zawsze podziwiam Oknoplast jak potrafi wypromować zwykłe rozwiązanie i nadać mu rangę najważniejszej rzeczy na świecie :)

Edytaa33
02-01-2011, 10:15
Niezłe okna oferuje i montuje firma Arkana w Toruniu. Znajomi u nich się zaopatrzyli. Nie narzekają ani na jakość samych okiem, ani na ich montaż. Oferują okna typowe i nietypowe (tzn. również w różnych kształtach - owalne, okrągłe - znajomi takie mają), drzwi, bramy rolety. Warto przynajmniej zapoznać sie z ich ofertą. Arkana okna Toruń (http://www.arkana.info.pl) (Kaszczorek), ul. Turystyczna (droga na Złotorię).

piogron
02-01-2011, 12:10
Pod Inowrocławiem w LAtkowie jest firma produkująca okna Ferrum Okna, ja mam na razie wycenę okien od nich i chyba się zdecyduję, wycena niższa o 10 tys wraz z roletami od wyceny Oknoplastu. Moi znajomi mają od nich okna i sa zadowoleni.

agnieszkakusi
02-01-2011, 18:29
Edytaa33, nie reklamuj się;)

Kamilex
19-07-2011, 15:48
Proszę o informację jaką firmę polecacie z okolic Bydgoszczy i Torunia, która jest solidna, robi dobre okna, nie oszukuje klientów, nie ma problemów z ewentualnymi reklamacjami.
Mam wycenę okien na profilu: Drutex, Aluplast, Veka,
Z firmy Oknoplast a za Jezierskim jeszcze czekam.

Na początku chciałem okna z Oknoplastu ale jak się przyjrzałem im bliżej to nie rozumiem dlaczego ludzie je tak polecają.
Te co widziałem miały tragiczne zgrzewy.
Jak te z Oknoplastu tak źle wyglądały to jak będą wyglądać na profilu Drutex (niestety nie miałem ich okazji obejrzeć) ?

Wyceny które dostałem różnią się między sobą nawet o 8 tys zł.

Proszę o podanie dobrej firmy z okolic Bydgoszczy, Torunia która zrobi porządne okna.
Profil jest już dla mnie mniej istotny.

Okna w kolorze dwustronny orzech.
Ilość okien 21 w tym 3 łukowe.

Przez ostatnie lata budowałem 2 domy, najpierw wziąłem droższe okna MS, później tańsze z Drutexu kolor złoty dąb, antywłamaniowe, klamki Hoppe 3 szybowe.
Jedne i drugie kupiłem w firmie z sąsiedztwa z polecenia znajomego tj. w firmie Arkana w Kaszczorku w Toruniu.
Różniece w cenie duże na korzyść profilu IGlo by Drutex, natomiast w użytkowaniu chyba żadnej.
Zdecydowałem się na tę firmę ze względu na cena/jakość montażu/ czas realizacji, tj. ok. tygodnia, co było miłym zaskoczeniem w porównaniu do 4-5 tyg. innych firm. \
Co ważne obyło się bez problemów nawet przy reklamacji porysowanej szyby, kilka dni i z głowy problem.
Wcześniej przeglądałem ok. 5 innych ofert to lekka porażka, drożej o ok. 15-20% i 4 razy dłużej, przekręty w szczegółach ofert.
Za drugim razem oprócz rabatu dodatkowego dostałem jeszcze certyfikat energet. za 90zł i duży rabat na drzwi wewnętrzne polskiego producenta everhouse
Minęło ok. 2 lat i żadnych problemów, znajomi również. Można polecić.

Samar
20-07-2011, 08:56
Ja natomiast dzięki oknom z Drutexu zyskałam kilku klientów na najdroższy produkt z mojej oferty . Trzy lata temu jesienią przyjechali klienci po wycenę . Usłyszeli cenę, powiedzieli,że przemyślą i zniknęli . Wiosną pojawili się ponownie . Zamówili 4 okna . Zdziwiłam się,bo jak byli poprzednim razem to okien mieli 12 . Pomyślałam,że będą wymieniać etapami . Wrócili chłopaki z montażu i zaczęli opowiadać . Dowiedziałam się, że klient pozostałe 8 okien wymienił jesienią . Przez zimę owe okna dały mu się we znaki . Kilka razy wzywał serwis,,ale regulacje nic nie dały . Serwisant z fabryki stwierdził, że winny jest wadliwy montaż . Monterzy dealera natomiast powiedzieli,że z tymi oknami to się nic nie da zrobić i że jak jest taki wymagający to mógł sobie kupić okna drogie . Kupił tanie to niech nie narzeka . No, ale zaoszczędził . Za 8 okien zapłacił niewiele więcej niż za te 4 , które kupił u nas . Wiosną tego roku zamawiał u nas wymianę drzwi zewnętrznych i bramy garażowej . Z okien jest bardzo zadowolony i podesłani przez niego klienci również .

jareko
20-07-2011, 09:17
Ja natomiast dzięki oknom z Drutexu zyskałam kilku klientów na najdroższy produkt z mojej oferty . Trzy lata temu jesienią przyjechali klienci po wycenę . Usłyszeli cenę, powiedzieli,że przemyślą i zniknęli . Wiosną pojawili się ponownie . Zamówili 4 okna . Zdziwiłam się,bo jak byli poprzednim razem to okien mieli 12 . Pomyślałam,że będą wymieniać etapami . Wrócili chłopaki z montażu i zaczęli opowiadać . Dowiedziałam się, że klient pozostałe 8 okien wymienił jesienią . Przez zimę owe okna dały mu się we znaki . Kilka razy wzywał serwis,,ale regulacje nic nie dały . Serwisant z fabryki stwierdził, że winny jest wadliwy montaż . Monterzy dealera natomiast powiedzieli,że z tymi oknami to się nic nie da zrobić i że jak jest taki wymagający to mógł sobie kupić okna drogie . Kupił tanie to niech nie narzeka . No, ale zaoszczędził . Za 8 okien zapłacił niewiele więcej niż za te 4 , które kupił u nas . Wiosną tego roku zamawiał u nas wymianę drzwi zewnętrznych i bramy garażowej . Z okien jest bardzo zadowolony i podesłani przez niego klienci również .
ha ha ha też masz takie doświadczenia? Cóż, kolejny klient wyedukowany na własnych błędach

witek86
31-08-2011, 14:35
anna mucha powinna polecac cos z tvn-u:)

agnieszkakusi
01-09-2011, 19:41
Jareko, bo Kamilex to kolejna osoba z firmy Arkana, która loguje się na jeden post zachwalając produkty Drutexu:)

monykar
20-12-2011, 20:00
Nie polecam firmy Ferrum z Torunia. Podpisałam umowę w marcu. Jest grudzień, a ja mam jeszcze całą robotę nie skończoną. Prośby nie pomagają. Firma nie odbiera ode mnie telefonów. Jak się umawiają że przyjdą i dokończą to nie przyjeżdżają i jeszcze oszukują, że nikogo nie było w domu. Wszystko trzeba jechać i załatwiać osobiście. Przez firmę Ferrum straciłam w tym roku trzy dni urlopu bo poszłam im na rękę. W podzięce za cierpliwość usłyszałam tylko że to moja wina bo zapłaciłam większą cześć pieniędzy montażyście i oni się już z nim rozliczyli(bez protokołu zakończenia). Zakończy się chyba procesem cywilnym bo już mam dość proszenia i przypominania się.

monykar
20-12-2011, 20:28
Załączam zdjęcia jak wyglądało moje mieszkanie po wstawieniu nowych drzwi przez firmę ferrum https://picasaweb.google.com/107343062258156138360/Ferrum

mimej
08-06-2012, 10:15
Osobiście polecałbym okna Dobroplastu, które mają chyba najlepsze wyniki jesli chodzi o trzymanie
ciepła.

MMichal
08-06-2012, 15:14
Witam


Osobiście polecałbym okna Dobroplastu, które mają chyba najlepsze wyniki jesli chodzi o trzymanie
ciepła.

to się ubawiłem :D

może jakieś WYNIKI TESTY DANE dla potwierdzenia :D

Pozdrawiam

ClNEK
08-06-2012, 15:35
Temu panu tyle ciepła zatrzymały w domu, ze źle to wpłynęło na jego wpisy na forum

agnieszkakusi
10-06-2012, 20:05
Taak...tym bardziej, że większość postów mimej na forum to zachwalanie Dobroplastu:)

Charlie
10-06-2012, 21:49
Osobiście polecałbym okna Dobroplastu, które mają chyba najlepsze wyniki jesli chodzi o trzymanie
ciepła.

słyszałem, słyszałem - od serwisantów zewnętrznych - to ich ulubiona firma :)

OliOli
02-10-2013, 12:00
Witam,
Polecamy okna Winergetic Premium z firmy Oknoplast. Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na tą stolarkę wraz z montażem.Zakupu dokonaliśmy w firmie Sampre z Bydgoszczy. Handlowiec nam świetnie doradził w kilku kwestiach, szczególnie odnośnie drzwi balkonowych, które wg projektanta miały się otwierać a my w końcu zdecydowaliśmy się na drzwi HST. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozdrawiamy

Charlie
02-10-2013, 13:07
Witam,
Polecamy okna Winergetic Premium z firmy Oknoplast. Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na tą stolarkę wraz z montażem.Zakupu dokonaliśmy w firmie Sampre z Bydgoszczy. Handlowiec nam świetnie doradził w kilku kwestiach, szczególnie odnośnie drzwi balkonowych, które wg projektanta miały się otwierać a my w końcu zdecydowaliśmy się na drzwi HST. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozdrawiamy

Poszedłbyś do KONSPO i za to samo zapłaciłbyś "parę" zeta mniej.

OliOli
02-10-2013, 14:30
Poszedłbyś do KONSPO i za to samo zapłaciłbyś "parę" zeta mniej.

Witaj Charlie
Myślę,że za parę złote to wolę spać spokojnie mając dodatkowo 2 lata gwarancji, bo wg Waszej ofert dostałem 5 a wg spisanej Umowy z firmą Sampre Oknoplast mam 7 lat. Przy zleceniu na 57.000 zł naprawdę nie chodziło nam o parę złotych. Pozdrawiam

agnieszkakusi
02-10-2013, 14:33
Oli, a świstak siedzi, bo wiewiórka była nieletnia:)
3 posty i 3 na temat firmy Sempre.....taaaak

finlandia
02-10-2013, 15:09
Witaj ..., bo wg Waszej ...
OliOli, nie traktuj wszystkich jedną miarą - nie każdy tu poleca wyłącznie swoją firmę.
A wcześniej na budowie - murarz Was nie zachwycił? Cieśla? Dekarz?

Ps. Oli nie tylko na tym forum chwali tą jedną firmę. WYjątkowo zadowolony klient. Aż go energia rozpiera :D

MMichal
02-10-2013, 22:57
Witam

Bez komentarza :)

Pozdrawiam

OliOli
03-10-2013, 12:30
OliOli, nie traktuj wszystkich jedną miarą - nie każdy tu poleca wyłącznie swoją firmę.
A wcześniej na budowie - murarz Was nie zachwycił? Cieśla? Dekarz?

Ps. Oli nie tylko na tym forum chwali tą jedną firmę. WYjątkowo zadowolony klient. Aż go energia rozpiera :D

Witaj finlandia,
W sumie do tej pory bałem się tylko o tą stolarkę, gdyż szwagier budował mi dom a jego kuzyn wykonał dach.
Tak więc do wiosny mogę spać już spokojnie, bo wszytko jest wykonane wg założonego planu, bez zbędnych kosztów :)
I zawsze będę polecał dobrych fachowców, tak jak mnie inni polecają.
Pozdrawiam

powell
03-10-2013, 12:55
Też chętnie usłyszałbym, gdzie znajdę fachowców od okien w Bydgoszczy.
Parę firm już obszedlem, mam wyceny wstępne (na podstawie projektu, a nie z natury). Budomex, Budrop, Darro, Carpenter, Techbud, Faktor, Urzędowski - gdzie się naprawdę znają i mają rozsądne ceny ?
Zależy mi na oknach szczelnych (wentylacja mechaniczna), dobrze zamontowanych. Pakiet raczej trójszybowy.

MMichal
03-10-2013, 16:42
Witam

powell jak coś to ja Ci tę listę mocno zweryfikuje :) pisz PM albo dzwoń

Pozdrawiam

Andala
09-01-2014, 12:41
Witajcie! Przestrzegam przed firmą pana Jacka Szumiło. Obecnie firma nazywa się "Majasz" i jest prowadzona na żonę, jednak pracę wykonuje Jacek Szumiło, posiadający tytuł mistrza montażu. Od nas wziął zaliczkę (kilkanaście tysięcy!!!) i po 8 tygodniach, jak miał zacząć montować, okazało się że żadnych okien dla nas nie zamówił, a pieniędzy nie odda. Sprawa jest u komornika, ale pan Jacek na papierze nic nie zarabia, a nie jesteśmy jedynymi, którym jest winny pieniądze.

wesola9
09-01-2014, 17:14
Też chętnie usłyszałbym, gdzie znajdę fachowców od okien w Bydgoszczy.
Parę firm już obszedlem, mam wyceny wstępne (na podstawie projektu, a nie z natury). Budomex, Budrop, Darro, Carpenter, Techbud, Faktor, Urzędowski - gdzie się naprawdę znają i mają rozsądne ceny ?
Zależy mi na oknach szczelnych (wentylacja mechaniczna), dobrze zamontowanych. Pakiet raczej trójszybowy.

My wybraliśmy MAT-MAR z Grunwaldzkiej, mieliśmy wyceny z Carpentera, Twojego Domu, MS, ...i jeszcze kilka, ale wybraliśmy profil SCHUCO CAVA, pakiet trzyszybowy. Przy montażu był mały "zgrzyt" ale wynikał bardziej z niedoinformowania niż z braku kompetencji/wiedzy montażystów.
wszystko zostało poprawione bez żadnych problemów tak jak chciałem. Tak że mogę teraz uczciwie polecić. Co do okien to mamy 7 lat gwarancji, okucia winkhaus, klamki secustik, a czy to był dobry wybór.... hmm... czas pokaże.

pozdr
Artur

maciej10
12-01-2014, 09:58
Ja natomiast zamówiłem okna w firmie MARKA Bydgoszcz na fordońskiej okna Vetrex Alphaline 3 szyby U szyby 0,5 w standardzie, U okna od 0,77 do 0,9 w zależności od wymiarów + veka slide 4,5 m szerokości pakiet 3 szyby 0,6 w standardzie, U okna 1,02. Będą wstawiać w czerwcu tego roku. Kolega brał u nich w zeszłym roku perfectline i jest zadowolony stad decyzja.Cenowo konkurencyjnie.Zobaczymy jak montaż i eksploatacja...

nikt ważny
06-02-2014, 10:51
to może zamiast spamować zamieść kilka zdjęć, uwiarygodnij swe zastrzeżenia do firmy.
Póki co jesteś niewiarygodny

stary
14-02-2014, 22:28
OLIOLI na wszystkich forach reklamuje firme SAMPRE REKLAMA JEST ZAKAZANA !!!
A twoje działania są dopuszczalne? Masz odwagę zaśmiecać wszystkie fora budowlane to miej odwagę się podpisać ! Nie popieram zarówno partactwa jak i anonimów, więc takie posty powinny być usuwane z automatu!
O forum Muratora czy konkurencyjnych usłyszałeś dopiero teraz, gdy wszystkim ogłaszasz swoje nieszczęście czy może nie masz odwagi wrzucać postów pod starym nickiem? :rolleyes:

domowy cieć
15-02-2014, 08:38
a ja nie rozumiem i nikt nie jest w stanie mi wytłumaczyć tego zjawiska. Napisać raz, w jednym miejscu by uzyskać podpowiedź i ewentualną pomoc a tak... ciekawe czy takie działania można podciągnąć pod stalking ? ;)

witek86
15-02-2014, 09:23
raczej nie można :) nie w Polsce (ale to już pewnie kolega Andrzej rozwieje )

co do akcji opisania problemu to mogę zrozumieć poszkodowanego jest akcja i jest reakcja
jedni duszą wszystko w sobie inni nie .
oczywiście nie można mieć pewności że tak jest ale ...
Taka firma jak O zazwyczaj bardzo szybko wyłapuje takie sprawy i dochodzi gdzie tkwił problem
Tylko jeśli to montaż jest spie.... to jak w przypadku głośnego wątki Kasi nic producentowi do tego .... sorry ale tak jest

finlandia
15-02-2014, 09:35
REKLAMA JEST ZAKAZANA !!!

Człowieku, na gorze, na czerwonym pasku jest taki odnośnik: "dobre obyczaje forum". Przeczytaj -zajmie Ci to 3 minuty.
Reklama jest zakazana i moze być usuwana, ale także wypowiedzi negatywne, naruszają dobre obyczaje, normy moralne itp.
Nikt tu z nas nie miał zamiaru specjalnie bronić Wykonawcy, ale swoim zaśmiecaniem wszystkich możliwych miejsc tak bardzo zniechęcasz do siebie ludzi, że faktycznie komuś mogły puścić nerwy i mogłeś usłyszałeś "że będą podjęte kroki prawne", ale jak myślę nie za upublicznienie, a takie stronnicze i być może nieprawdziwe przedstawianie sprawy.
Ty nie szukasz rozwiązania sprawy a ewidentnie DĄŻYSZ DO KONFLIKTU i powinno się Ciebie usunąć z forum.

I jak powiedział MMichał - oskarżasz niewinnych ludzi (jak już się uspokoisz to popatrz na daty przy nikach - niby montażyści tej firmy zalogowali się tu parę miesięcy/lat wcześniej i tylko czekali by stawić Ci opór?). To są śmieszne zarzuty.

Samar
15-02-2014, 10:18
Panowie, mam wrażenie ,że się zagalopowaliście. Wpis dealera wystarczająco uwiarygadnia tego człowieka. Forum służy do wymiany poglądów, zasięgania informacji zarówno o produktach jak i wykonawcach. Poszkodowany pisze,że walczy z wykonawcą już 11 miesiąc. Dziwicie się mu,że w końcu wziął się na taki, a nie inny sposób? W końcu nie kupił okien za grosze od garażowca, które zamontowała brygada spod budki z piwem tylko zainwestował w uznany na rynku produkt .

MMichal
15-02-2014, 12:17
Witam


Panowie, mam wrażenie ,że się zagalopowaliście. Wpis dealera wystarczająco uwiarygadnia tego człowieka. Forum służy do wymiany poglądów, zasięgania informacji zarówno o produktach jak i wykonawcach. Poszkodowany pisze,że walczy z wykonawcą już 11 miesiąc. Dziwicie się mu,że w końcu wziął się na taki, a nie inny sposób? W końcu nie kupił okien za grosze od garażowca, które zamontowała brygada spod budki z piwem tylko zainwestował w uznany na rynku produkt .

Pełna zgoda ale to jeszcze nie upoważnia poszkodowanego do obrażania wszystkich, którzy się w temacie wypowiadają i traktowania ich jak swoich wrogów a sprzymierzeńców niesolidnego wykonawcy.


Pozdrawiam

T12345T
15-02-2014, 13:47
Tylko jeśli to montaż jest spie.... to jak w przypadku głośnego wątki Kasi nic producentowi do tego .... sorry ale tak jest

Odpowiedzialność producenta za montaż, to bardzo ciekawy temat. Warto by go kontynuować w innym miejscu, bo niewątpliwie "tak jest", ale czy tak być powinno?

bwojtek
15-02-2014, 14:27
Odpowiedzialność producenta za montaż, to bardzo ciekawy temat. Warto by go kontynuować w innym miejscu, bo niewątpliwie "tak jest", ale czy tak być powinno?
Ciekawy jestem jak sobie wyobrażasz inną sytuację? Heniek kupił okno w ciastoramie, Gienek zamontował a odpowiedzialność ma brać producent?

nikt ważny
15-02-2014, 16:37
Ciekawy jestem jak sobie wyobrażasz inną sytuację? Heniek kupił okno w ciastoramie, Gienek zamontował a odpowiedzialność ma brać producent?Bwojtek - a jakże by inaczej ?:mad:
Nie widzisz w jaką stronę to wszystko idzie?
Przecież teraz każdy chce być bohaterem w swoim własnym domu i robi w nim co tylko może a nie koniecznie to, do czego się nadaje.
I kogo będzie obarczał winą ? Siebie ? No co Ty, każdy jest winny tylko nie on

T12345T
15-02-2014, 16:51
Ciekawy jestem jak sobie wyobrażasz inną sytuację? Heniek kupił okno w ciastoramie, Gienek zamontował a odpowiedzialność ma brać producent?

Sytuacja jest nieco bardziej złożona niż by to się mogło wydawać. Mam pewne wyobrażenie zmian zachowań producentów. co by im na złe nie wyszło ale to nie ten wątek i nie to forum.

MMichal
15-02-2014, 21:05
Witam


Sytuacja jest nieco bardziej złożona niż by to się mogło wydawać. Mam pewne wyobrażenie zmian zachowań producentów. co by im na złe nie wyszło ale to nie ten wątek i nie to forum.

wiesz Andrzeju, że Twoje "wyobrażenia" powoli ale jednak zaczną wchodzić w życie i przynajmniej część producentów już niedługo będzie brała w pewnym stopniu odpowiedzialność za montaż własnych produktów. Ale faktycznie to bardzo szeroki temat :)

Pozdrawiam

nikt ważny
15-02-2014, 22:59
po pierwsze - skasuj ostatnie dwa swoje posty bo się dublują
po drugie - jaką masz mieć grubość ocieplenia i jak ona się ma do ścianki i ościeżnicy w tym Twoim wykuszu ?
po trzecie - to nie jest ciepły montaż hmmm.. inaczej, bo kłamią tu zawsze - to nie jest szczelny montaż i długo by pisać co jest w nim schrzanione
po czwarte - współczuję nie przemyślenia posadowienia całości, będzie zimno i będzie kłopot z parapetem zewnętrznym jak i wewnętrznym
po piąte.... znalazłoby się i więcej :) ale...ale mimo wszystko to nie powód byś tak szalał w każdym temacie na Forum
po ostatnie i najważniejsze.
Gdzie był Architekt i gdzie KierBud? Jak cudownie jest montować okna gdzie na rysunkach są ukazane szczegóły montażu.

nikt ważny
15-02-2014, 23:08
wiesz co. Zaczynasz być wkurzający. Wiele można zrozumiec ale to co ostatnio wyprawiasz to już nie przestrzeganie przed kimkolwiek. Trzy identyczne posty by pojawił się nagłówek Tak montuje okna firma SAMPRE przedstawiciel OKNOPLASTSkasuj to bo doprawdy sam siebie przedstawiasz w takim świetle,że zaczynam się zastanawiać, czy ten "montaż" nie jest w dużej mierze Twoją zasługą. Czy poza "wykuszem" masz inne zdjęcia ?

T12345T
16-02-2014, 13:10
...Twoje "wyobrażenia" powoli ale jednak zaczną wchodzić w życie i przynajmniej część producentów już niedługo będzie brała w pewnym stopniu odpowiedzialność za montaż własnych produktów.

O! To mnie pocieszasz, bo ja o tym nic nie wiem.

finlandia
16-02-2014, 18:37
Zdjęcia pokazujące niby nierówne wysunięcie okien w wykuszu nie jest jednoznaczne. Nie zawsze takie "przyłożenie" miarki jest dobre - wg mnie bardziej trafione byłoby mierzenie od ocieplenia.
Styropian z boku świadczy o jakimś nieporozumieniu w tym miejscu - może błąd w pomiarze, a może ktoś w ostatniej chwili postanowił wysunąć okno. Zbyt wiele tu może być interpretacji by wypowiadać się na ten temat.

Panowie - a ja już dawno pisałem o prawdziwej autoryzacji:
http://finlandia.blokno.net/?month=4&year=2011

waldeek
31-05-2014, 21:12
Oknoplus.pl = pomorska fabryka okien . zamowienie serwis jakosc wszystko profesjonalnie i szybko, ja zamawialem w salonie na inowroclawskiej Pan Slawek mily i kompetentny. Aha do wszystkich foromowiczow .... Tak reklamuje TU firme w pelni swiadomie bo MAM powody tutaj link do realizacji
http://www.archipelag.pl/dzienniki-budowy/newmodelarmy/
.... prosze zerknac na to a zwlaszcza okna "wole oko"

T12345T
18-08-2016, 15:10
Ja mam okna z spam

I z tą radosną nowiną Pani Zofia przemierza fora internetowe wzdłuż i wszerz dzieląc się nią z kim tylko się da. A poszła Ty! Reklama to nie fszystko, ale fszystko z taką reklamą to... :-).

gms
04-11-2016, 17:56
Witam,
Z racji nieznajomości tematu okien chciałbym zapytać o polecane firmy w okolicach Bydgoszczy

P.S. można gdzieś znaleźć kompendium wiedzy odnośnie okien (dla laika) ? Podstawowe informacje, podsumowania, porównania itp. Szukam już trzeci dzień i efekt zerowy (tematy nieaktywne albo zaśmiecone).

30-11-2016, 12:56
Podbijam temat. Jestem na etapie wyboru okien do domu. Mam wstępną wycenę Abakusa, w przyszłym tygodniu zamierzam wycenić drutexa. Może ktoś polecić jeszcze coś sensownego w jakichś normalnych pieniądzach ?