PDA

Zobacz pełną wersję : Maksymalna powierzchnia zabudowy vs kiosk prasowy.



Dario78
17-08-2010, 11:37
Witam,

Ostatnio wpadł mi pomysł otwarcia kiosku prasowego.
Zupełnie niewielka powierzchnia max. do 7m2.
Wybrałem się zatem do UM mojego miasta.
Sprawdzamy warunki zagospodarowania przestrzennego i co się okazuje?
Maksymalna powierzchnia zabudowy tej działki wynosi 25%.
Po przeliczeniu okazało się, że niestety budynek, który stoi na działce "zagospodarował" sobie niejako dostępną powierzchnię zabudowy (25%).
Nasuwa się szereg pytań np. czy taki twór jak kiosk - nietrwale związany z gruntem to jest coś co podlega warunkom zabudowy?
Innymi słowy czy gdybym postawił np. budę dla psa to również wpisuję się w te 25% dostępnej zabudowy - co wchodzi w zakres - tylko budowle wszystkie, nie wszystkie, jakie przepisy regulują tą kwestię???
Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia na budowę czy wystarczy zgłoszenie??
Czy można zmienić zapisy karty terenu z 25% do 28% bez tzw. "znajomości" wśród radnych? akurat w to nie chce mi się wierzyć.
Chodzi o ładny i estetyczny kiosk z drewna.....
A może jest fortel, który pozwoliłby ominąć takie zapisy.....np. kiosk na kółkach czy też szalet z kioskiem? - oczywiście rozumiem konieczność regulacji w tym zakresie, ale akurat w moim przypadku są one kompletną pomyłką.....

Z góry dziękuję za pomoc

KrzysztofLis2
17-08-2010, 18:41
Na taki budynek to raczej zgłoszenie, ale mogą równie dobrze zaprotestować podpierając się brakiem "miejsca na działce".

Ewentualnie kiosk na kółkach przy granicy.

sSiwy12
18-08-2010, 08:24
Moim zdaniem:

1. „Na zgłoszenie” nie przejdzie, bo nie spełni definicji ani budynku gospodarczego, ani małej architektury, ani altany - bo nie spełni funkcji związanej z budynkiem mieszkalnym, tzn. „służącym mieszkańcom domu w celu…. (w tym niezarobkowego)”

2. „Mobilna przyczepa” – spełni warunek związany z „niezabudowaną powierzchnią”, ale pozostaje otwarta sprawa, możliwości wykorzystania jej, na cele działalności gospodarczej.

Dario78
18-08-2010, 15:03
Dzięki za odzew...ale zagłębiłem się w temat.
Teraz już wiem, że nie da się tego zrobić.
Poniżej cytat z karty tego terenu:
● zakaz stosowania agresywnych form reklamy i umieszczania reklam wolnostojących,
● zakaz realizacji obiektów tymczasowych i substandardowych,
Właściwie nic się nie da zrobić.....


Pozdrawiam,

KrzysztofLis2
18-08-2010, 20:48
1. „Na zgłoszenie” nie przejdzie, bo nie spełni definicji ani budynku gospodarczego, ani małej architektury, ani altany - bo nie spełni funkcji związanej z budynkiem mieszkalnym, tzn. „służącym mieszkańcom domu w celu…. (w tym niezarobkowego)”
Słuszna sugestia, zagalopowałem się z tym budynkiem gospodarczym-kioskiem. :)