PDA

Zobacz pełną wersję : Ile wziąć za metr2? Sprzedaż działki budowlanej



demixar
17-08-2010, 12:15
Cześć! Zastanawiam się nad sprzedażą działki budowlanej. Nie wiem, ile wziąć za metr2, ponieważ nie jest to zwykła działka. Leży ona na obrzeżach wsi, do miasta jakieś 10 minut drogi samochodem. Powierzchnia to 75 arów, czyli 7500 metrów2, droga do działki to asfalt, rzadko uczęszczana przez samochody. Za tą drogą znajduje się las. Działka graniczy również z rzeką. Dosłownie! Granicę działki wyznacza rzeka szeroka na jakieś 3-5 metrów. Za rzeką jest las. Ponieważ jest to dość nietypowa działka, według mnie bardzo atrakcyjna, z dala od miejskiego zgiełku i szumu, a jednocześnie bardzo blisko miasta (10 minut drogi samochodem! do centrum wsi, która również jest większą wsią jakieś 2-3 minuty!), nie mam pojęcia jaką cenę mogę za nią zaproponować potencjalnemu nabywcy? Czy macie może jakieś pomysły? :) P.S To nie jest ogłoszenie o sprzedaży! ;) Zapomniałam dodać, że znajduje się tam źródło - nie żadna żyła wodna, tylko źródełko, które można odkopać i stworzyć sobie własną studnię lub coś podobnego.

Vafel
17-08-2010, 12:43
A jakie są ceny "normalnych" działek w Twojej okolicy? I jak z mediami na tej Twojej działce?
Wyjdź od tego i dolicz trochę ze względu na fajną lokalizację...

Castaway
17-08-2010, 12:48
...i odejmij - w świetle tegorocznej aury- za sąsiedztwo rzeki

demixar
17-08-2010, 13:47
Media są, ogólnie wszystko co potrzebne pod budowę domu jest, bo pierwotnie rodzice mieli się tam budować. Ceny za metr od około 50 zł - 75 zł. A ta rzeczka to bardzo cichy, mały strumyczek, płytki, jeszcze nigdy nie wylała, a działkę mamy już kilka ładnych lat. Jak myślicie, jeżeli wzięłabym 400 tys - 450 tys za tą działkę, to czy cena byłaby okej? Czy może wyższa cena?

Vafel
17-08-2010, 14:00
Jak Ci się nie spieszy to zaśpiewaj wyższą cenę - najwyżej po kilku miesiącach zmniejszysz jeśli okaże się, że nie ma zainteresowania. Jak Ci się spieszy ze sprzedażą, to raczej musisz zacząć z niższego pułapu...

demixar
17-08-2010, 14:43
Ok. Tak chyba zrobię. Dziękuję bardzo za radę :)

boryspo
21-01-2011, 00:46
Tak z ciekawości - jaki to powiat/województwo?

Margoth*
21-01-2011, 06:39
Udało się sprzedać? Za ile, jeśli to nie tajemnica? Czy przyszli właściciele obawiali się sąsiedztwa rzeczki?

oresund
24-01-2011, 22:00
powodzie stulecia są 2 razy do roku,
więc nigdy bym nie kupił działki przy rzece.

mada27
22-02-2011, 07:25
a jeśli przy działce jest rów melioracyjny? to też może wylewać?
z tego co rozumiem to te rowy wylewaniu mają właśnie zapobiegać...

robertsz
22-02-2011, 08:08
Może i napewno będzie wylewać, bo jak się podniesie poziom wód to wyleje się z koryta.
Jeszcze jedno, granice działki wyznacza rzeka.... dziś ta rzeka ma takie koryto, a po kolejnej powodzi inne koryto....
Temat dotyczy również rowów i mniejszych cieków wodnych.

mada27
22-02-2011, 08:14
czyli rów może wylewać tak?
więc nie warto kupować działki przy której granicy jest rów???