PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana pieca kondensacyjnego gazowego, jaki wybrać?



mikolajp
17-08-2010, 16:53
witam, chcemy wymienić nasz piec kondensacyjny na inny, zależy nam na tym, aby był jak najbardziej oszczędny. parametry domu: piwnica, parter, pierwsze piętro, drugie piętro, każde po 60m2. liczę na szybką odpowiedź, dzięki

KrzysztofLis2
17-08-2010, 19:13
Kocioł kondensacyjny chcesz wymienić na bardziej oszczędny? Nie da się. Kondensacyjne to już szczyt na cyplu rozwoju kotłów gazowych.

Czemu chcecie go wymieniać?

mikolajp
17-08-2010, 20:28
właśnie dlatego, że nie jest oszczędny. w takim razie co proponujesz?

aadamuss24
18-08-2010, 11:34
Może problem z ociepleniem a nie kotłem ? aż takich różnic to w oszczędnościach nie ma :( pozdr adam

mikolajp
18-08-2010, 17:35
w takim razie co proponujecie zrobić?

KrzysztofLis2
18-08-2010, 20:35
O rany...

Kocioł kondensacyjny to jedna z najdoskonalszych metod na zamianę energii w gazie na ciepło do ogrzewania. Jeśli sądzisz, że wymieniając kocioł kondensacyjny na inny cokolwiek oszczędzisz, to jesteś w błędzie.

Jeśli kocioł kondensacyjny nie pozwolił obniżyć rachunków do zadowalającego poziomu, proponuję:
1) rozważyć zamianę ogrzewania na niskotemperaturowe (większe grzejniki / podłogówka),
2) zrobić porządną wentylację z odzyskiem ciepła,
3) docieplić ściany,
4) wymienić okna i drzwi zewnętrzne.

Ale przed wydaniem choć jednej złotówki usiąść i policzyć DLACZEGO ogrzewanie jest drogie o na czym można NAJSZYBCIEJ uzyskać zwrot z inwestycji.

Na pewno nie na kotle.

Mały
19-08-2010, 09:59
Dokładnie tak jak mówi Krzysztof - sporo ludzi zmienia ogrzewanie, a zapomina o termomodernizacji budynku - może zacznijcie od kamerki termowizyjnej?

jajmar
19-08-2010, 10:41
Albo opisz na forum co masz tzn jakie ściany jak ocieplone jakie stropy itd Jakie ogrzewnia grzejniki Moze ktos cos konkretniej podpowie. A i napisz ile masz m2 domu i ile płacisz.

Mały
19-08-2010, 14:46
Jajmar - swego czasu wymieniłem u klienta grzejnik na sporo większy , bo "nie dogrzewał" - jak się okazało to to, że mamy nowy dom wcale nie znaczy , że ciepły - właśnie termowizja pokazała błędy i ucieczki potężnych ilości energii.

jajmar
19-08-2010, 21:31
Jajmar - swego czasu wymieniłem u klienta grzejnik na sporo większy , bo "nie dogrzewał" - jak się okazało to to, że mamy nowy dom wcale nie znaczy , że ciepły - właśnie termowizja pokazała błędy i ucieczki potężnych ilości energii.

Wiem że nowe nie oznacza dobre. Ale autro wątku nie wspomina nic o przegrodach. Moze tu tkwi problem, może w samych odczuciach " że drogo" - termowizja oczywiście sporo wyjaśni, ale kosztuje.