PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie izolacji z podcinki z izolacją poziomą pod polistyrenem



thor82
18-08-2010, 11:01
Witam,

właśnie skończyłem robić podcinkę pod ścianami. Murarz jednak nie za bardzo się przyłożył i wewnątrz budynku zostawił tylko 1-2cm wystającej ze ściany papy. Powinno byc tak 10-15cm, żebym mógł to połączyć z izolacją pod polistyrenem.

Teraz mam taki pomysł:
1) fundament poniżej podcinki (aż do pierwszej wylewki) zaizolować lepikiem na zimno.
2) jako hydroizolację dać podwójną warstwę folii i wywininąć ją na ścianę.
3) na to polistyren, znowu folia i wylewka samopoziomująca.

Czy takie rozwiązanie ma sens? Czy istnieją inne metody na połączenie "za krótkiej" izolacji w podcince (papa) z izolacją poziomą?

Pozdrawiam,
Karol

moo88
19-08-2010, 13:37
Może to głupie. Ale co masz na myśli mówiąc podcinka??

Generalnie to robi się podłogi/wylewki pływające. Folia wywinięta na ściany - styro-coś - wylewka. Nie nawiązuje się do innych izolacji. Chyba, że nie o to chodziło?

thor82
22-08-2010, 09:00
Mowiac podcinak chodzilo mi o podciecie scian budynku i zaizolawanie przy pomocy papy. Potem robi sie tzw. wanne, a dopiero na tym klzie styropian i wlasciwa wylewke plywajaca. Potem fola beize wywinieta na sciany (ale ta folia bedzie lezala na polistyrenie). Chodzimi o polaczenie izolacji pod polistyrenem (jest to starszy buynek, nie ma hydroizolacji na fundamencie, wiec moze wilgoc pociagac z dolu - 2m fundamenty kamienne).