PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z99 pracownia STUDIO Z500



chris.p
10-03-2009, 21:09
http://www.z500.pl/projekt/z99.html

Chciałbym zapytać co sądzicie o tym projekcie? NIestety w internecie nie ma zbyt wiele informacji gdyż jest to nowy projekt. Proszę o opinie lub jakieś rzucające się w oczy wady tego projektu - lub co byście w nim zmienili.

Projekt powstał na bazie innego projektu tej firmy - Z1.

Mnie na pierwszy rzut oka martwi brak komina wentylacyjnego w kuchni.
Na plus dla mnie przemawia dodatkowy pokoik na dole.


Napiszcie co sądzicie....

chris.p
11-03-2009, 21:51
No dajcie chociaż parę uwag:)....

Nasze założenia były takie:
powierzchnia ok.100m2
dwuspadowy dach
bez okien po bokach (wąską działka)
dodatkowy pokoik na dole

Ale może ktoś dostrzeże jakieś rażące wady/błędy projektu - my już nie możemy obiektywnie ocenić niestety:)

wooz
12-03-2009, 00:21
chris.p nie jestem specjalistą, ja też jestem na etapie wyboru projektu i nawet zainteresowałem się projektem z tej samej pracowni, a mianowicie z47. Ten projekt na pewno nie jest taki uroczy jak wasz, ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę która, przynajmniej dla mnie jest bardzo ważna, chodzi mi o skosy na poddaszu, które zaczynają się dopiero na wysokości 225cm. Nie znalazłem takiego rozwiązania w żadnym projekcie o charakterze tradycyjnym z dachem dwuspadowym. Moi rodzice zbudowali dom (nie pamiętam nazwy projektu)z bardzo finezyjnym dachem, z zewnątrz wygląda świetnie, natomiast niskie "połamane" skosy w środku uniemożliwiają wręcz normalne użytkowanie przynajmniej jednego najmniejszego pokoju a bardzo utrudniają postawienie mebli w drugim. Oczywiście tutaj jest dach dwuspadowy więc na pewno aż tak strasznie nie będzie. Poza tym z99 wydaje się projektem bardzo racjonalnym i przemyślanym. Taki domek w sam raz jakiego i ja szukam. Mam do ciebie małe pytanko czy nie uważasz że orientacyjne kosztorysy na stronie z500 są trochę optymistyczne? bo mnie się wydaje że nawet w czasach kryzysu są one trochę zaniżone.

chris.p
12-03-2009, 09:31
Dzięki za pierwszą opinię. Co do kosztorysów przedstawianych na stronach WWW z projektami to też uważam, że są zaniżane. W przypadku Z99 to myślę, że minimalny koszt jego zbudowania stosując materiały na średnim poziomie cenowym to 250tys. – ale to tylko moje wstępne szacowanie. Sam projekt bardzo mi się podoba głównie ze względu na prostotę – ma swój urok. Miejsca w nim nie ma za wiele ale czego wymagać od powierzchni ~100m2 – większy być nie może ze względu na małą działkę. Myślę, że wybudowanie Z47 będzie zdecydowanie droższe od Z99. – no i ten dodatkowy mały pokoik na dole (dla nas to duuuży plus)

Ya
12-03-2009, 15:36
Projekt ładny, ale mam kilka uwag. Zwróć uwagę, że we wszystkich pokojach na górze masz w projekcie przewidziane okna połaciowe. Nie wiem czy będziecie chcieli je robić (zależy na ile wąska jest działka :) ) Jeśli z nich zrezygnujecie - będzie ciemno bo okna są małe. Poza tym nie podoba mi się, że do kuchni i spiżarki trzeba iść przez cały dom - niewygodne np. przy wnoszeniu zakupów itp. Ja jeszcze chciałbym mieć w domu garderobę - przydatna rzecz. Tu jej nie ma i nie specjalnie jest miejsce żeby ją zrobić. Są niby szafy w pokojach ale nie zawsze wystarczają. Brak komina w kuchni to jakaś zupełna pomyłka.
Koszt 213 tys wydaje się zaniżony - bardziej prawdopodobny będzie między 250 a 300 tys.
To tyle "na gorąco"
Pozdrawiam
Ya

chris.p
13-03-2009, 07:16
Ya- dzięki za odpowiedź.

Co do okien połaciowych to też nie wiem do końca jak to jest - bo na stronce biura przy tym projekcie jest napisane że minimalne odległości od granic to 3mb (a okna połaciowe są po obydwóch stronach) więc nie wiem czy przepis dotyczący odległości od granic działki dotyczy tylko okien w ścianach czy połaciowych również.

Co do ciemności pomieszczeń to myślę, że nie jest tak źle (te okna nie są małe patrząc na rysunek szczegółowy)

Co do lokalizacji kuchni i spiżarki też nie mam zastrzeżeń - bardziej martwi mnie w jaki sposób zapewnić dobrą wentylację w kuchni (brak komina)

Zgadzam się z Tobą w kwestii garderoby - też chciałbym ją mieć a w tym projekcie nie ma na nią miejsca niestety...ale zawsze są szafy

chris.p
16-03-2009, 11:21
Będe wdzięczny za więcej opinii:):):)

chris.p
19-03-2009, 10:33
Podbijam temat:):):)
I wstawiam fotki dla ułatwienia wydawania opinii:

http://img22.imageshack.us/img22/3971/parterjpg.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=parterjpg.jpg)

http://img9.imageshack.us/img9/8766/poddaszejpg.th.jpg (http://img9.imageshack.us/my.php?image=poddaszejpg.jpg)

http://img9.imageshack.us/img9/4485/thumbq.th.jpg (http://img9.imageshack.us/my.php?image=thumbq.jpg)

http://img14.imageshack.us/img14/7442/thumb1h.th.jpg (http://img14.imageshack.us/my.php?image=thumb1h.jpg)

http://img14.imageshack.us/img14/6376/thumb4b.th.jpg (http://img14.imageshack.us/my.php?image=thumb4b.jpg)

http://img21.imageshack.us/img21/8646/thumb2m.th.jpg (http://img21.imageshack.us/my.php?image=thumb2m.jpg)

Opinie mile widziane....

j.a.s
25-03-2009, 22:05
Witam
Zakupiliśmy ten projekt jako jedni z pierwszych jeśli nie pierwsi. Obecnie jest na etapie adaptacji. Zmiany w projekcie to: likwidacja wykusza poprzez przesunięcie ściany zewnętrznej do wymiaru 1036cm., przedłużenie wewnętrznej ściany nośnej na poddaszu tak aby była możliwość oparcia 2 płatwi zamiast 1 podpartej na belkach drewnianych (jak w projekcie).
W kwesti wentylacji w kuchni i łażience na poddaszu, są tam rury spiro zakończone wywiewkami dachowymi.
Ogólnie projekt po zmianach jest jeszcze bardziej prosty w budowie niż na oryginalnym projekcie. W wyniku przsunięcia ściany likwidacji ulegają 2 słupy żelbetowe które są przy wykuszu oraz belka żelbetowa na której spoczywała kalenica.

chris.p
26-03-2009, 19:43
j.a.s. - fajnie, że jest już ktoś kto kupił ten projekt:):):) myślę, że ja będę następny - to tylko kwestia czasu.

Wydłużenie ścian to dobry pomysł (też myślałem o likwidacji wykusza na rzecz ich w wydłużenia) ale nie bardzo rozumiem o co chodzi w tej drugiej zmianie. (jestem jeszcze laikiem w kwestii budownictwa )

A co ze ścianą kolankową? - podnosicie czy wystarczy 82cm?

Czekam z niecierpliwością na rzuty po adaptacji:)

j.a.s
27-03-2009, 10:58
Witam ponownie
Faktycznie piszę skrótami myślowymi ale mam spore doświadczenie budowlane.
W kwestii ściany już wyjaśniam:
W oryginalnym projekcie jest 1 płatew umiejscowiona w szczycie dachu. Ta płatew opiera się na 2 słupach drewnianych, które są oparte na wewnętrznej ściane nośnej parteru. Po zmianie bedą 2 płatwie które będą sie opierać oprócz ścian szczytowych na wewnętrznej ścianie nośnej która będzie przedłuzeniem wewnętrznej ściany nośnej parteru.
Ścianka kolankowa pozostaje bez zmian, w warunkach zabudowy mam określoną max wysokość budynku. W przypadku podniesienia ścianki kolankowej aby zachować wysokość należałoby zmienić kąt dachu a tego nie chciałbym robić (zmiana proporcji)
Po zmianach (wydłużeniu budynku) likwidacji ulega potężna belka żelbetowa na której w oryginalnym projekcie spoczywała ściana szczytowa, oraz słupy żelbetowe które podtrzymują tą belkę.

chris.p
28-03-2009, 22:24
Ya - co do kosztorysu tego projektu - przygotowuje od jakiegoś czasu swój "własny" kosztorys (na podstawie rysunków szczegółowych, informacji z internetu i z tego forum) i jak na razie szacunkowy koszt - 280tys. plus rzeczy o których zapomniałem/nie wiem więc w sumie wyjdzie ponad 300tys.
Zaznaczam, że nie jest to żaden profesjonalny kosztorys ale taki orientacyjny dla mojej wiadomości.

chris.p
01-04-2009, 11:45
...

Karinkaad
26-08-2009, 17:38
Poważnie rozważam zakup z99, czy ktoś z was zaczął już budowę?

j.a.s
09-09-2009, 08:34
Mam zalany strop na z99, robią się ścianki kolankowe. W przyszłym tygodniu będzie robiony dach, ścianki działowe i elektryka.
Co do projektu, jest bardzo prosty w budowie, 1,5 miesiąca bez dużego pośpiechu - stan surowy zamknięty.
Ilośc stali w zestawieniu jest za duża. Trzeba kupic mniejszą ilośc stali niż w zestawieniu ok. 20%.

rrkwiatki
15-04-2010, 16:30
Mam zalany strop na z99, robią się ścianki kolankowe. W przyszłym tygodniu będzie robiony dach, ścianki działowe i elektryka.
Co do projektu, jest bardzo prosty w budowie, 1,5 miesiąca bez dużego pośpiechu - stan surowy zamknięty.
Ilośc stali w zestawieniu jest za duża. Trzeba kupic mniejszą ilośc stali niż w zestawieniu ok. 20%.

prosze o zdjęcia z budowy tego projektu

mataka1
18-08-2010, 11:02
Witam,

W takim razie... piszcie i wklejajcie zdjęcia :)

Pozdrawiam,
Martyna :)

mataka1
18-08-2010, 11:07
http://picasaweb.google.pl/zibik1962/APojutrzeDach12052010# póki co to są zdjęcia mojego Z99. Nie ma tu np. elektryki i takich tam.... bo nie wiem, czy to też jest Wam potrzebne. A po drugie, nie opanowałam wklejania zdjęć tutaj ;)

Alexander Supertramp
18-08-2010, 13:39
Witam,
Melduję się na forum.
Buduję Z99 pod Wrocławiem
pozdrawiam :)
Maciek

mataka1
21-08-2010, 21:07
Szkoda, że tak daleko... :/ U mnie ludzie oglądają dom na żywo - sama chętnie zobaczyłabym u kogoś...
Wstaw jakieś zdjęcia chociaż...
Na jakim etapie jesteś?

wielkopolanka
24-08-2010, 22:28
hej, mataka1, czy naprawdę można oglądnąć Twój dom na żywo? Jesteśmy z Wielkopolski, wyczytałam, że budujesz w Koninie (?). Byłoby super, z góry dzięki za odpowiedź :-)

Alexander Supertramp
29-08-2010, 07:36
W przyszłym tygodniu wchodzi ekipa robić dach ...

Alexander Supertramp
04-09-2010, 09:31
załączam zdjęcie ...

mataka1
09-09-2010, 15:27
A ja nie wiem jak się dodaje zdjęcia.
Moja budowa jest na etapie ocieplania dachu od poniedziałku. Mamy juz kominek założony, można palić. Za 2 tygodnie jakoś niecałe będą już kłaść płytki w łazienkach :)

gaba04
10-09-2010, 12:35
Witam wlasnie zakupilem niedawno projekt z99 .Mamy nadzieje z żoną, że zaczniemy budowę na wiosne:) ...jestesmy na etapie adaptacji zrobilismy kilka zmian w projekcie (zmiany widoczne na zdjeciu)..teraz czekamy na pozwolenia ...jak zaczniemy budowe będe wklejał zdjecia Pozdrawiamy

mataka1
10-09-2010, 14:29
No... przeróbki całkiem, całkiem :) Życzę Wam szybkiej-jak u mnie- budowy :)
Powiedźcie mi - jak wklejacie zdjęcia?
Ja dodałam na z500 zdjęcia kominka :) Teraz od poniedziałku ocieplają nam dach i po tym od razu z marszu łazienki idą w ruch :) Teraz dopiero zaczyna się wydawanie kasy ;)

wielkopolanka
10-09-2010, 14:37
Zdjęcia musisz najpierw wrzucić na serwer, dopiero potem możesz je dodać, o tak: http://lh5.ggpht.com/_9v7UyFcQD6o/TFWaBvuFCJI/AAAAAAAAChQ/zlpHvh9qSF4/s800/DSC_0104.jpg

mataka1
10-09-2010, 15:17
Ae jak to dodać na serwer? Wytłumaczcie mi jak blondynce :P

gaba04
10-09-2010, 17:27
zdjecja wklejasz bardzo prosto
1 .jak piszesz wiadomosc to zchodzisz nizej i masz dodatkowe opcje ,wchodzisz do zarządzaj załącznikami ,nastepnie klikasz dadaj załacznik ( taki zielony plus) klikasz na select files i wybierasz plik do dodania ,nastepnie przeciagasz wybrany plik do zalacznikow ponizej i juz masz dodane zdjecie wystarczy kliknac wyslij wiadomosc :) pozdrawiam ..apropo b. ladnie sobie juz urzadziliscie zetke:) tylko pozazdroscic

mataka1
13-09-2010, 13:30
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Martyna/Pulpit/dom%20i%20kominek%20bank/100_0673.JPG

wielkopolanka
13-09-2010, 14:14
ooops, chyba nie wyszło :-)

mataka1
14-09-2010, 10:03
No raczej :/

W każdym razie u mnie od wczoraj robią poddasze, tzn ocieplają dach. Zamówiłam już płytki na salon, kuchnię, przedpokój, łazienki i zamówiłąm też drzwi wewnętrzne :)

greeneyedm
14-09-2010, 12:26
hej, jestemnowa na tym forum
mamy zamiar z mężem budować z99 lub z 101
moje pytanie do wielkopolanki, jaki do tej pory macie koszt budowy?

wielkopolanka
14-09-2010, 14:52
wielkopolanka podaje koszt: 0 zł! nawet nie kupiliśmy jeszcze projektu, na razie pilnie analizujemy wszelkie za i przeciw :-) To pytanie raczej do mataka1 :-))

wielkopolanka
14-09-2010, 14:53
z niecierpliwością czekamy oczywiście na zdjęcia, mogą być na picassa

greeneyedm
15-09-2010, 07:20
Wielkopolanka, zasugerowałam się zdjęciem, który wrzuciłas:rolleyes:rolleyes:
Ale czekam na wypowiedzi innych...domek jest sliczny i chcialabym orientacyjnie wiedziec ile kasy musze jeszcze uzbierac zeby postawic stan surowy zamknięty, wewnątrz będziemy wykańczać sami przy pomocy rodziny - paru fachowców mamy :cool:

wielkopolanka
15-09-2010, 10:55
To zdjęcie domu mataka1, link do jej fotek jest na początku tego forum :-)

mataka1
15-09-2010, 11:24
Dobra - fotki beda chyba na picassa, bo jestem chyba wieksza blondynka niz myslalam :P

Co do kosztów to stan surowy zamkniety bez drzwi wejsciowych i okien ok 120-130 tyś

greeneyedm
15-09-2010, 14:30
dzięki mataka1 :) teraz juz wiem ze jeszcze przede mna jakis rok ciułania na ten stan zamknięty, żeby nie brac kredytu:wiggle:

mataka1
17-09-2010, 12:06
Nie rozumiem co mam przeciagnac - wsyztsko inne rozumiem :P

Sluchajcie, ocieplenie dachu wyszlo nas 14 tysiecy. Robimy tez maly stryszek - tak zeby mozna bylo cos tam wlozyc - to wynioslo nas ok 5 tys -z robocizna :)
Pisze zebyscie wiedzieli :)

gaba04
18-09-2010, 16:41
zdjecja wklejasz bardzo prosto
1 .klikasz odpowiedz,2nastepnie wybierasz zaawansowana edycja,3 wchodzisz w dodatkowe opcje ,klikasz zarzadzaj załącznikami,4 klikasz na mały plusik dodaj pliki wybierasz select files,5 klikasz na upload files i klikasz dodaj zalacznik i juz ....pamietac musisz zeby wielkosc pliku nieprzekroczyla

gaba04
18-09-2010, 16:48
zdjecja wklejasz bardzo prosto
1 .klikasz odpowiedz,2nastepnie wybierasz zaawansowana edycja,3 wchodzisz w dodatkowe opcje ,klikasz zarzadzaj załącznikami,4 klikasz na mały plusik dodaj pliki wybierasz select files,5 klikasz na upload files i klikasz dodaj zalacznik i juz ....pamietac musisz zeby wielkosc pliku była odpowiednia czyli kolo 100kb ...czyli przerabiasz sobie zdjecie na odpowiedni rozmiar i wklejasz

mataka1
18-09-2010, 20:19
Hmmm... robiłam tak do tej pory i cos nie wychodzilo :/ zaraz zobacze jeszcze raz ;)

mataka1
18-09-2010, 20:22
Proba

mataka1
18-09-2010, 20:22
No dobra - chyba umiem :P hehehe

gaba04
20-09-2010, 09:35
mataka1 mam pytanie do ciebie.. ile zapłacilas za wszystkie materiały do stanu surowego zamknietego?...wiem ze stan surowy zamkniety wyniosl ciebie 120 130 tys,ale za same materialy ile wydalas do tego stanu?...i czy mozna odliczy sobie wat przy zakupie materialow bo roznie ludzie mowia..raz ze mozna raz ze nie?..pozdrawiam

mataka1
21-09-2010, 14:53
Hej,
Ile dokładnie za materiały to nie wiem, ale powiem Ci, że od tej kwoty 12o-130 tyś odejmij 26.000 - tyle dalismy za robocizne :)
My będziemy odliczać Vat, ale co i jak, dlaczego to nie wiem - majster nam coś tłumaczył, ale... On nam nie wystawia faktury za robotę.

gaba04
28-09-2010, 14:20
Mataka 1 jak myslisz... cena za robicizne murarzy 40 tysiecy to duzo???bo tyle nam zaproponował murarz (w tej cenie jest juz caly stan surowy otwarty wraz z cala wierzba i dachowka z wykonczeniami blacharskimi)oczywiscie caly material musimy sami zakupic...... ...mam jeszcze jedna opcje mianowicie kolejna firma wyceniłą cały stan surowy zamkniety na 165tysiecy w tym nic nas juz nie interesuje wszystko w cenie czyli cały stan surowy zamkniety z oknami z drzwiami wejsciowymi, z piwnica 1/3 domu....co byscie wybrali ...niewiem czy niebrac tej firmy co w swoim zakresie wszystko zrobi...czekam na wasze opinie ..pozdrawiam

mataka1
29-09-2010, 11:45
Hmm... Powiem Ci, że ciężko podjąć decyzję.. z tym, żę chyba jednak jednak wybrałabym pierwszą opcję... Chyba raczej na pewno!
Po pierwsze:
40.000 - nie wiem.. u nas wziął 26.000 za mury, fundamenty i wszytsko co się z tym wiąże. Nie robili nam dachu, a cały dach (mówię tu o robociźnie i dachówce i drewnie) wyszedł nas ok. 30.000. Tej drugiej opcji bym nie brała, dlatego, że jak sama się później zorientujesz, mozesz dużo przepłacić...
Kiedy przychodzi do wyboru drzwi, okien... itp to... ceny są PRZERÓŻNE!!!! Więc... to chyba trochę dziwne, że ta firma tak uogalnia...
Decyzja należy do Was... A co do cen murarzy np. to bardzo dużą rolę gra tutaj region, w którym budujecie dom :)
A gdzie budujecie? (bo przyznam się, że juz się gubię kto gdzie buduje:P)

U nas 10 października wchodzą z meblami kuchennymi, tak więc do tego czsu musi być położona podłoga :) Mamy zrobioną jedną ścianę w elewacji - zła pogoda :/ Kładą nam już płytki w kotłowni, a ściany w pokojach przygotowane są pod malowanie :)
W łazienkach na podłogach będziemy mieć maty grzewcze - poczytajcie sobie o tym! Zajebista sprawa i bardzo! tania :)
Kostka brukowa zamówiona, ogrodzenie również... Kurcze... Nie wyobrażacie sobie nawet ile wykończeniówka Was zje... :(


Pozdrawiam serdecznie :)

dadiii
29-09-2010, 13:14
Mam pytanko odnośnie projektu
Mianowicie, nie mieliście z nim żadnych problemów ? tz . nie brakowało w nim czegoś lub coć specjalnie do niego musieliście domawiać np jakieś zestawienia czy coś podobnego ?? czy wszystko potrzebne projektantowi do adaptacji w nim się zawierało?

mataka1
29-09-2010, 14:07
Wiesz... tak sobie przeliczyłam wszytsko... chyba wziełabym jednak ekipe za 165 tys. To jednak nie jest zła cena...

mataka1
29-09-2010, 14:07
Tak - było wszytsko. Nic nie trzeba było poprawiać ani domawiać :)

gaba04
29-09-2010, 20:31
dziekuje ci bardzo za odpisanie..no wlasnie zastanawiamy sie nad ta firma z tego powodu ze u nas niema nikogo kto by mogl nadzorowac ta budowe kazdy jest zajety praca , a tak juz by mnie nic nieinteresowalo....najpierw musze czekac na architekta ktory adoptuje nasz dom i wprowadza zmiany..jak bede miala projekt zpowrotem juz przerobiony to podjade do firmy omowic szczegoly ..by budujemy na slasku pozdrawiam

greeneyedm
01-10-2010, 11:12
dziekuje ci bardzo za odpisanie..no wlasnie zastanawiamy sie nad ta firma z tego powodu ze u nas niema nikogo kto by mogl nadzorowac ta budowe kazdy jest zajety praca , a tak juz by mnie nic nieinteresowalo....najpierw musze czekac na architekta ktory adoptuje nasz dom i wprowadza zmiany..jak bede miala projekt zpowrotem juz przerobiony to podjade do firmy omowic szczegoly ..by budujemy na slasku pozdrawiam


gaba04 mogłabys dać jakies namiary na tą firmę bo cena jest dość atrakcyjna a ja tez mam zamiar budować na śląsku (tychy) tylko ze dopiero gdzies za rok moze dwa:) ale każdy kontakt jest na wage złota:)
mój e-mail [email protected]
Dzieki

mataka1
01-10-2010, 11:52
No właśnie u nas też jest tak samo. Nie mamy czasu na nadzór budowy. Wzięliśmy więc sprawdzoną ekipę, ale DROGĄ niestety... :/ ... coś za coś...
Powiem Wam szczerze, że są rewelacyjni... Czasem jednak lepiej zapłacić więcej za robociznę, ale być pewnym, że wsyztsko będzie zrobione tak jak należy! U nas majster czepia się swoich ludzi nawet o 1 mm różnicy ;)

greeneyedm
01-10-2010, 13:40
No pewnie tez tak myśle lepiej zapłacić więcej a sie nie martwić i nerwów nie tracić. O ile się wie, że sie nie przepłaci- czyli ekipa droga i do bani.
Najlepiej jak sie ma kogos z polecenia :wiggle:

mataka1
17-10-2010, 17:12
Oto mój gotowy kominek i kawałek górnej łazienki :)

wielkopolanka
17-10-2010, 21:25
wow! A kiedy reszta? nie mogę doczekać się zdjęć salonu :-) Nie ukrywam, że zdecydowanie ułatwią mi projektowanie :-) Kiedy się wprowadzacie?

mataka1
19-10-2010, 15:36
Jest już dużo więcej niż na zdjęciach, ale tak chciałam Wam zobrazować :) Jutro zrobię zdjęcia kuchni - bo też już mam :)

magdalena797
20-10-2010, 08:09
Martyna moze wstawisz jakies nowe zdjecia? U ciebie to juz chyba meble w kuchni stoja :)?pozdrawiam

magdalena797
20-10-2010, 08:11
Nie spojrzalam na druga strone forum... a tam zdjecia juz sa :) w takim razie czekamy na zdjecia kuchni :)

wielkopolanka
20-10-2010, 08:49
mataka, jak masz więcej zdjęć to wrzuć na picassę tak jak zrobiłaś to na początku.
Fajne płytki w dolnej łazience :-)

mataka1
20-10-2010, 20:04
Kuchnię mam już gotową :) Łazienkę na dole w sumie prawie też (tzn w płytkach). Jutro postaram się zrobić zdjęcia i przesłać. Na Picasse wrzuca mój tata, więc pewnie można będzie liczyć na nie tam ok. niedzieli :)

P.S. Płytki na dole to: Paradyż - Vivida/Vivido :) ----> niestety Paradyż wypuścił wspaniałe i nie drogie płytki, jednaknie przewidzieli takiego zainteresowania i nie nadążają z ich produkcją - stąd brak u mnie dekorów :/ Czekałam na nie prawie dwa miesiące ale dłużej już nie mogłam :/

wielkopolanka
20-10-2010, 20:59
och, mnie to czekać będzie najwcześniej za rok, więc na razie się nie martwię płytkami :-)
Zdążycie przed świętami?

mataka1
21-10-2010, 12:52
Jasne! Wprowadzamy się za ok 3 tygodnie najdalej :)

magdalena797
25-10-2010, 10:01
Martyna...kuchnia poprostu super :)

mataka1
25-10-2010, 20:22
A skąd iesz?
Czyżbyś zobaczyła na picassa?

http://picasaweb.google.pl/zibik1962/APojutrzeDach12052010# :)

Tylko tam jest malo wyrazne zdjecie, no i folia na meblach :P W tym tyg koncza mi robotnicy prace :D

monia_sl
25-10-2010, 21:20
Witam

Przymierzamy się z mężem do zakupu tego projektu. Proszę o info tych którzy zbudowali już ten domek odnośnie spiżarni. Czy jest wogóle funkcjonalna, bo z rysunków to jakoś nie mogę się tam doszukać miejsca na jakiś regal czy cokolwiek. jakie ona ma mniej więcej wymiary
Jakie generalnie zmiany robiliście w tym projekcie, podnosiliście ściany na poddaszu??

pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
może być tez na priv [email protected]

magdalena797
25-10-2010, 22:00
Tak, widzialam na picassa, naprawde super :)

magdalena797
25-10-2010, 22:05
A jesli chodzi o spizarnie to na stronie z99 jest zdjecie http://www.z500.pl/projekt/z99,maly,ale,funkcjonalny,dom,z,dachem,dwuspadowym ,i,wykuszem.html
chyba piate od konca :)

magdalena797
26-10-2010, 16:04
Caly czas zastanawiam sie nad zrezygnowaniem z tej scianki w salonie, ale nie mam pomyslu gdzie wtedy umiscic telewizor... Martyna jak to bedzie w Waszym przypadku? bo Wy nie macie tej scianki :)

mataka1
26-10-2010, 19:41
Prosciej bedzie, jak zobaczysz na zdjeciu :)
Ogolnie Tv bede miala na scianie wi za i kuchni :)

mataka1
28-10-2010, 19:36
http://picasaweb.google.pl/zibik1962/28102010NaFiniszu#5533012278346957794 :)

brophy
29-10-2010, 08:16
Super że dodajesz zdjęcia tak na bieżąco My budujemy na Śląsku ale niestety nie jesteśmy tak systematyczni jak Ty :) Czy mogłabyś dorzucić fotkę łazienki na dole i górze Jesteśmy przed dylematem czy tej górnej trochę nie zmniejszyć w celu zabudowania pojemnej szafy w sypialni i jesteśmy ciekawi jaka wg projektu to jest przestrzeń. Ścianę kolankową podnosiliśmy o dwa pustaki a Wy? I jeszcze jedno czy zastosowaliście Vaillanta czy wybraliście inny piec?
Pozdrawiam

mataka1
31-10-2010, 08:50
Zdjęcia łazienek są przecież... A ja bym nie zmiejszała tej górnej - bez sensu! Ściankę kolankową podnieślimy o jdną cegle. A ogrzewanie mamy TYLKO kominkowe :D

gaba04
07-11-2010, 21:37
bardzo ładnie sobie już urządziliście naprawdę jesteśmy z żoną pod dużym wrażeniem :) pozdrawiamy

wielkopolanka
16-11-2010, 21:34
A ja ciągle czekam na zdjęcia salonu :-) Jest już gotowy? Wprowadziliście się już? Muszę was trochę podpytać o waszą ekipę, ale to chyba na maila prywatnie...

mataka1
20-01-2011, 21:05
Obiecuję, że w tym tygodniu :)
W sumie może podam linka do zdjęć mojego taty, co prawda prywatnych, ale jest tam mój domek :)
http://picasaweb.google.com/zibik1962/06112010JuzMieszkamy#

elkrol
24-01-2011, 14:06
Witajcie;
Martyna- domek jest fantastyczny!!! ażzazdroszczę i nie mogę się doczekać kiedy... zaczniemy go budować;/ czy miejsca jest w sam raz??? przede wszystkim chodzi mi o salon.... W sumie to napiszę do Ciebie na priv, to przy okazji omówiępare kwestii budowlanych:)
PS. zachwycona byłam projektem ale odkąd zobaczyłam Twoje zdjęcia,zakochałam sięw z99:)

czarek2
24-01-2011, 21:02
Pani Martyno, na jakiej wysokości skosów liczona jest pow. użytkowa. ?
Na jednym z Pani fotek jest sypialnia i ona wygląda lilipucio. Praktycznie jeden wielki skos. Chyba trzeba bardzo uważać na głowę.:D
Kolejna sprawa to kuchnia. W/g planu to 11,6 m2, a na zdjęciach jest malutka jak w kawalerce? Czy Państwo ją zmiejszali? .

-Cezary

magdalena797
25-01-2011, 08:55
Jeśli chodzi o skosy to bez przesady - pozatym z tego co pamiętam to w przypadku Martyny, pomieszczenia na piętrze są "wyższe" niż w projekcie, tzn budynek został troche podniesiony i wydłużony.A jeśli chodzi o kuchnie to wydaje mi się że jest w sam raz, wszystko pod ręką :)

mataka1
30-01-2011, 19:18
Witam :)

Tak magdala, podnieśliśmy dom o jedną cegłę i wydłużyliśmy cały dom o 1 metr. Skosy są super - wcale nie są niskie... powiedziałabym nawet, że są nieodczuwalne :) Zdjęcia może tego nie oddają. Co do kuchni wcale nie jest mała!!! Byłaby mała gdybyśmy zrobili tą ściankę, która jest w projekcie - tak mi się przynajmniej wydaje. Zrobilismy tam mały barek - naprawdę jest OK :) Nie ma się czym przejmować :) W salonie też jest bardzo dużo miejsca. Owszem nie jest to WIEEEEEEELKI salon, ale duuuuużo większy niż duzy pokój w bloku :)

Pozdrawiam :)

casis
31-01-2011, 21:59
Witam :)
właśnie przed kilkoma minutami zakupiliśmy z mężem projekt :D budowa na wiosnę :) wersja szkieletowa... domek super, dla nas idealny, ma wszystko czego nam trzeba :) chcemy tylko dobudować do niego garaż, dzięki czemu troszkę się bryła unowocześni. Mam nadzieję wszystko pójdzie jak z płatka ;)

PS. MATAKA -między innymi Twoje zdjęcia przyczyniły się do ostatecznej decyzji co do wyboru domku, wnętrze wydaje się być super fajne, też chyba wywalimy tą ściankę i zastąpimy ją barkiem -tylko od strony spiżarki
Pozdrawiam wszystkich :)

AgaKuj
03-02-2011, 19:38
mam pytanie do casis: jaka firma wam będzie budować? Też podoba mi się ten domek, a chcę budować w wersji szkieletowej. Jestem na etapie wybierania firmy i zbieram informacje. Strasznie trudny wybór!!!!

casis
03-02-2011, 21:28
AgaKuj ja też jeszcze szukam, trochę na prędce ale wszyscy piszą że zdążą... póki co otrzymałam trzy wyceny i wszyscy oscylują w granicach 90 tyś za stan surowy, wiesz szkielet, obicie itd... ja to się jeszcze kiepsko w tym orientuję, dopiero zaczynam. Jutro będę miała kolejne wyceny więc zobaczymy. W ogóle ta decyzja o budowie i wybieranie projektu i jeszcze technologii zajęło nam ze trzy tygodnie ;)
Pozdrawiam
PS. A wybór fakt... trudny.............

minki
23-02-2011, 19:39
też myślimy o budowie tego domku. Ile was finalnie wszsytko wynioslo z wykończeniem wnętrz?

mataka1
08-03-2011, 21:29
300 tyś około trzeba liczyć

monia_sl
29-03-2011, 19:38
Cześć

Mógłby ktoś z was polecić dobrych budowlańców w okolicach Krakowa?
Będe wdzęczna za każdy namiar

pozdrawiam
Monika

agazgaga
01-04-2011, 19:43
Witam! :welcome:
Zdecydowaliśmy się na Z 99, mataka - odwaliliście kawał dobrej roboty! I jaki efekt! Gratulacje. My "podkradliśmy" zdaje się od gaby zmianę projektu w części podpiwniczenia :D. Dzięki. I liczę, że wytrwamy :)
Pozdrawiam

gaba04
04-04-2011, 18:34
witam agazgaga cieszymy sie ze moglismy pomoc w pomysle przerobienia podpiwniczenia:) w sumie u nas koncepcja piwnicy zostala troszke zmieniona bo podpiwniczylismy caly dom:) ale wejscie do piwnicy pozostalo w tym samym miejscu co poprzednio:)...musimy sie pochwalic ze dwa tygodnie temu ruszyly u nas pierwsze prace budowlane ...mysle ze za 4 miesiace zostanie ukonczony stan surowy otwarty ...pozdrawiamy

mataka1
11-04-2011, 16:45
gaba trzymam kciuki :) Wrzuć jakieś zdjęcia! Chwal się! :)

Paco16
11-04-2011, 18:21
Hejka :)
Planujemy wybudować ten domek z Ytonga.
Będzie też trochę zmian...no,może więcej niż trochę :)
Domek będzie w wersji z garażem z prawej strony...pozdrawiam

gaba04
07-05-2011, 13:40
mataka1 mowisz i masz:) oto nasze forum budowlane http://www.ag.z99.mojabudowa.pl/ narazie jestesmy na etapie deskowania stopu nad piwnica ...piwnicy
niechcielismy glebokiej , wynieslismy ja wyzej by okna byly ponad terenem :) pozdrawiamy

marta87
13-05-2011, 18:05
witam
my również budujemy z99 woj. wlkp jesteśmy na etapie stropu
dla zainteresowanych podaję linka https://picasaweb.google.com/113329693887859631729/DOM#
pozdrawiam:)

mataka1
28-05-2011, 18:14
Pięknie!!! Niech rosną :D Życzę powodzenia, cierpliwości, trafnych decyzji i szybkiego ukończenia domku :D

Pozdrawiam,
Martyna

Paco16
28-05-2011, 18:53
dołączm się do optymistycznych życzeń Martyny :
budujesz z Solbetu ?

soohy5
29-07-2011, 20:13
Witam,
W zeszłym roku kupilismy z żoną działke na której od 2 tygodni zaczelismy prace nad Z99. Projekt rewelacyjny i ma wszystko czego trzeba aby wyniesc sie z bloku w niewielkich kosztach (jak na budowe domu :)). Budujemy sie pod Szczecinem wiec jak ktos jest z okolic i jest zainteresowany tym projektem to zapraszam można ogladac na żywo :). Projekt jest troche zmieniony, głównie ze względu na warunki zabudowy. Wejscie musielismy przeniesc w miejsce WC a WC teraz jest w miejscu sieni, gdyz główna kalenica musiała być równoległa do przebiegającej drogi a nam sie tak spodobał ten projekt że postanowilismy dokonac w/w zmian. Oprócz tego scianka kolankowa podniesiona do 1.30 m ( z 80), a ze wzgledu na pompe ciepła jako zródło ogrzewania oraz Rekuperacje pozbylismy sie również kominów. A oto postep budowy:
https://picasaweb.google.com/103018640540419226152/BUDOWA?authkey=Gv1sRgCOitzOvDl5n9Dg#

groove
01-08-2011, 22:12
co sadzicie o takich zmianach ?

https://lh4.googleusercontent.com/-lbhVNKcImEw/TjcWoFkgrrI/AAAAAAAAApg/nfq5z33_W-k/s512/z99_rzut1_0.jpg

iwona210517
04-08-2011, 15:49
do mataki1;)
widzę ze miejsce budowy to konin, a czy ten Konin w wlkp? jezeli tak to czy mogłabyś podać jakie osiedle bądź chociaz ulicę. Bardzo bym chciala ten domek zobaczyc chociaz zewnatrz. Pozdrawiam;)
mam nadzieje ze jeszcze wchodzisz na to forum:D

groove
09-08-2011, 16:26
zyje tu ktos jeszcze ???????????????????????:wave:

gaba04
09-08-2011, 21:33
zyje zyje :) odnosnie zmian niewiem czy te wc po zmniejszeniu niebedzie za male ...na papierze calkiem inaczej wygladaja rzeczy jak w rzeczywistosci juz po wybudowaniu..pozdrawiam

marzenia_22
10-08-2011, 15:39
zapytanie do casis -na jakim etapie jest Wasza budowa? Ciekawa jestem czy wybraliście system szkieletowy? Ja tez mam zamiar budować w tym systemie i chciałabym cokolwiek się dowiedzieć. Pozdrawiam

Magda82
11-08-2011, 13:38
My tez zaczeliśmy budować ten domek, narazie mamy tylko fundamenty...

groove
13-08-2011, 12:31
w zasadzie wc zrobimy takie zeby mozna bylo wygodnie zrobic co trzeba hihi ale musimy powiekszyc to pomieszczenie ze wzgledu na ogrzewanie na paliwo stale dlatego pytalem czy po takim myku kotlownia bedzie na tyle duza zeby spelniac swoja funkcje

soohy5
24-08-2011, 18:40
Na dobrą sprawę to pom. gospodarcze powinno ci wystarczyc ale zawsze mozesz przesunąć w prawo wc i zyskasz kilka cm nie tracąc wiele w komunikacji sień-salon. Co do wielkosci WC to u nas po zmianach wyszło 2x2 i jest to komfortowy wymiar jak na toalete typowo dla odwiedzających.

iwona210517
29-08-2011, 17:27
wstawiajcie zdjęcia swoich domków albo podajcie link do strony na której też jest prowadzony dziennik budowy z 99;)

Magda82
12-09-2011, 15:52
A ja czekam na jakieś fotki z99 z wewnątrz. Chwalcie się jak sie urzadziliście ;-)

mataka1
27-09-2011, 13:23
Jasne, że wchodzę...! Ostatnio tylko jakos nie miała czasu :)
Tak -Konin w Wielkopolsce :) Dokładniej Stary Konin.
Zapraszam na maila - [email protected] - umówimy się. Będziecie mogli zobaczyć i z zewnątrz i wewnątrz :)

Do zobaczenia :)

jacekk666
01-10-2011, 17:40
do mataka 1;)
pisałaś o zmianach ścian chyba na poddaszu więc możesz na czym polegała ta zmiana?
i widzę ze macie zrobione przejście do kotłowni przez łazienkę czy to jest dobre rozwiązanie?;)
i miałbym wielką prośbę czy mogłabyś wstawić zdjęcia pokoi na poddaszu, ogólnie poddasza? byłbym bardzo wdzięczny

mataka1
03-10-2011, 20:37
Witam :)
Co do zmian, to... hmm... podnieśliśmy poddasze o jedna cegłę. Wystarczająco. Przesunęliśmy też tą ścianę, na której jest komin. Większy pokój z balkonem, kosztem mniejszego z oknem. Ale odrobinkę!
Zdjęcia? Heheheh... OK. Ale dajcie mi chwilkę ;) Wyślę na pewni - na maila podeślę :)

jacekk666
07-10-2011, 14:53
czekam z niecierpliwościa:)

jacekk666
12-10-2011, 13:35
hej
a może ktoś inny z was budowniczych heh posiada zdjęcia poddasza?;)

pzdr

mataka1
13-10-2011, 22:05
Hejka :)

Jacek, napisałam w mailu - z500.pl na stronie z99 wstawil film, z wizyty u nas w domu. Obejrzyjcie. Jeśli ktoś ponad to będzie chciał zobaczyć zdjęcia - wtedy podeślę. Miłego oglądania! :)

martyna8
08-11-2011, 14:29
Znalazłam!
http://www.z500.pl/filmy-z-realizacji.html
film świetny! Bardzo fajnie zrobiliście kuchnię, no i oczywiście tata pięknie pomalował pokoik dla córeczki :):):)

domyxxx
21-01-2012, 12:01
Wita budowniczych z99.
Cena za SSO z pokryciem dachu dachówką ceramiczną to 125000 brutto.

wojtekmat
28-02-2012, 17:24
Witam.
Soohy5 zaglądasz jeszcze na forum? Pisałeś, że budujesz Swój domek gdzieś pod Szczecinem. Bardzo mi się podoba ten projekt, jestem z Zachodniopomorskiego. Z chęcią nawiązałbym jakiś kontakt.
Poza tym chętnie usłyszę opinie kogoś kto buduje w technologi szkieletu drewnianego.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

pawcio_22
01-04-2012, 19:52
Witam wszystkich forumowiczów. Ja również buduję ten domek Z99, bardzo mi się podoba. Dla zainteresowanych podaję linka z fotkami, https://picasaweb.google.com/116254383722912541274/BudowaDomuZ99?authkey=Gv1sRgCOKuxd_Juaj5RA
domek już stoi i czeka na dach. Buduję w okolicach Radomia. W projekcie naniosłem kilka zmian, na dole zmniejszyłem łazienkę i wstawiłem okno, okno wstawiłem również na schodach, kotłownia dzięki temu jest większa i wejście ma od wiatrołapu, przez co zmniejszyłem pokój na dole robiąc wnękę na szafę w przedpokoju, w kuchni okno przesunąłem w stronę jadalni robiąc miejsce na szafki ok. 60cm. Zmieniłem również trochę rozstaw ścianek działowych na górze robiąc garderobę w największym pokoju, okna na górze są nieco większe niż w projekcie.

pawcio_22
03-04-2012, 06:20
Tej scianki na dole też nie robiłem, moim zdaniem jest zbędna i słyży tylko jako miejsce na telewizor, a ja na telewizor przewidziałem miejsce na ścanie spiżarki obok schodów, rzuty zrobię tylko dopiero za parę dni, to wrzucę. miom zdaniem przy tym domu i każdym innym dobrze jest zastanowić się jak go usytuować na działce względem kierunków świata ja wejście mam od wschodu, a salon od zachodu, a na pólnocnej scianie mam tylko okna połaciowe, ma to znaczenie względem energooszcędności. schody wejściowe i taras dobrze jest odizolować styropianem, aby nie wyciągały ciepła z fundamentu, a i każde drzwi dobrze jest wyłożyć styropianem od zewnątrz na dole i górze, okna tylko na górze w nadprożu, aby uniknąć mostków termicznych. Moim zdaniem dziś powinno być standardem dobrego murarza, aby w ten sposób budować i co ważne beton na tarasie dobrze jest wywibrować usuwa to pęcherzyki powietrza, a następnego dnia wypolerować maszyną, u mnie był nawet strop wibrowany i polerowany, daję to dłuższą zywotność betonu bo nie przyjmuje tak szybko wody, przez co zimą jest mniejsze ryzyko jego zniszczenia, oczywiście jest to istotne jeśli ktoś nie zamierza od razu wykładać go płytkami.

tombiel
03-04-2012, 15:59
Witaj Pawcio_22. Czy mógłbyś zamieścić plany z wprawadzonymi zmianami w prajekcie ? Też właśnie brakuje mi tam miejsca na szafę na dole. A nie chce żeby ta szafa była w salonie. No i pomieszczenie gospodarcze też dla mnie jest troszkę za małe.
Planujesz może wsadzać rekuperacje ??
Pozdr

tombiel
03-04-2012, 18:25
Hej ho. Czy ktoś w tym domu instalował wentylacje pod rekuperator ? i oczywiście rekuperator ?

tombiel
03-04-2012, 18:35
Pawcio_22. Wg mnie dom powinien być usytuowany w taki sposób, że taras skierowany jest na południe. Taka pozycja gwarantuje dobre doświetlenie zarówno kuchni jak i salonu ponieważ z tej właśnie strony jest największa powierzchnia okienna. Ma to również znaczenie jeśli chodzi o oszczędność energii cieplnej. Od strony północnej czyli od frontu domu powierzchnia okienna jest dużo mniejsza. Do tego można zastosować rolety zewnętrzne na zimnie wieczory i noce. Jedyny plus jaki widzę w rozmieszczeniu domu po długości na kierunki wsch-zach to taki, że w sprzyjający sposób będzie można zamocować na dachu kolektory lub bateria słoneczne.

pawcio_22
04-04-2012, 05:30
Hej Tombiel, zgadzam się z Tobą, tak własnie jest jak mówisz dobra opcja to dom wejście od północy, a taras od południa, ja mam usytowany w ten sposób domek i i uważam, że też jest to dobre rozwiązanie, dość sporo okien jest od wejścia, a od tarasu będę miał piękne zachody słońca, przy takim ustawieniu łatwiej mi też będzie zrobić cień na tarasie, planuję posadzić drzewka od płudniowej strony, a ponadto parasol na ta tarsie i będzie git. Rekuperacji nie zamierzam robić, spotkałem się z opiniami, że nakłady są niewspółmierne do zysków, a że kredytu nie biorę to raczej nie będę w to inwestował, zastanawiam się za to nad centralnym odkurzaczem,w tym domu wystarczą swobodnie dwa punkty (1 na dole i 2 na górze w korytarzu) ale z tym to jeszcze się zobaczy byc może tylko rurki koszt ok 200-300zł, aby nie zamykać sobie tego rozwiązania. rzuty domu zrobię na dniach. Co do baterii słonecznych to słyszałem od jednego audytora, że jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem stałego odbioru ciepła, albo przy zastosowaniu automatyki dociemniającej , inaczej można go przegrzać i zepsuć.

pawcio_22
04-04-2012, 21:07
A to mój domek po zmianach:)

tombiel
05-04-2012, 15:10
no calkiem sympatyczne zmiany. ja chyba tez cos podobnego bede robil :-)

pawcio_22
21-04-2012, 16:21
mam takie pytanie do wszystkich forumowiczów, ile kosztował was dach w waszym z99 i czym kryliście? ja zdecydowałem się na blachę, bo ponoć tańsza, mniejsze przekroje belek, to i drzewo tańsze, ale decydując się na blachę zdecydowałem się również na pełne odeskowanie, bo wycisza dach, a blacha głośna jest i poza tym stabilna konstrukcja dachu jest, zatem dochodzi ok. 5 m3 desek i papa, no i praca z ułożeniem tego, ja za samo postawienie dachu dałem 4600zł - wyszło 167m2 po 28zł/m2 a cały dach będzie mnie kosztował około 37tyś- blacha ruuki gwarancja 40lat i metalowe rynny gwarancja 30lat. A jak to jest w waszym przypadku?

marta87
08-07-2012, 21:02
oto nasz aktualny link z fotkami Z99 :) https://picasaweb.google.com/113329693887859631729/BUDOWANASZEGOZ99#

konrad_m
10-07-2012, 07:06
Witam, budujemy z99 pod Szczecinem z Porothermu Profi, mam pytanie dotyczące wysokości otworu drzwi wewnętrznych jaką wzięliście wysokość otworu na ościeżnice.

monia_sl
10-08-2012, 19:45
Witajcie

My też postanowiliśmy dodać trochę informacji o naszej budowie. www.z99-nasz.mojabudowa.pl. Sukcesywnie będziemy dodawac zdjęcia. Jesteśmy na etapie wykańczania domku...i siebie też:)

pozdrawiamy

monia_sl
15-08-2012, 20:23
Witajcie

Proszę o pomoc wszystkich budujących z99. Jak macie rozwiązana wentylację w kuchni?. Też przez dachówki kominkowe? Jak łączyliście je z pustakiem wentylacyjnym?

pozdrawiam

pawcio_22
29-08-2012, 09:34
Ja wentylacją robię rurami 160, będą do zabudowy w pokoju nad kuchnią, a wypuściłem dwoma kominkami wentylacyjnymi na dach, tuz obok okna połaciowego w rogu pokoju, a wentylację do okapu zamierzam puścic po stropie i podłączyć do kominka, bo mi wychodzi na odknie połaciowym patrząc w linii prostej.133797 133799

Paco16
11-11-2012, 19:37
147524uff... zetka z garażem stanęła :wiggle:
chyba jestem prekursorem dziewiątek w tym wydaniu....

nulka82
10-02-2013, 17:45
Witam

Zastanawiamy się nad kupnem projektu Z99 z garażem.
Mataka1 - dzięki za reportaż i zdjęcia. To wszystko jest inspirujące.
Paco16 dom wygląda super. Na jakim etapie budowy teraz jesteś? Czy możesz napisać ile do tej pory wyniosło Cię wybudowanie tego domku z garażem?

pozdrawiamy

Paco16
12-02-2013, 20:44
mogę :)
Obecnie wykonuję instalacje wodno - kanalizacyjne i elektryczne.
Ze względu na pochyłosć terenu, zrobiłem pod domkiem piwnice,co niestety zawyżyło koszty,lecz Ty powinnaś się zmieścić ,w powiedzmy ,półtorej stówy :)
Dla ceny jest oczywiscie ważna technologia,w jakiej chcecie zetkę zbudować.

andja_z99
13-02-2013, 10:18
witajcie, dołączę do klubu z99 :)
my ruszamy na wiosnę z budową z99 z doklejonym garażem z minimalnymi zmianami
dom będziemy budować koło Krakowa

pawel i klodi
28-02-2013, 09:39
Witam i pozdrawiam wszystkich budujących z99, my czyli cała moja rodzinka będziemy zaczynać budowę swojej z.
budujemy sposobem gospodarczym czyli ja stary i mój syn - rwie się do roboty, codzienie pyta się kiedy kopiemy fundamenty ( w maju 4 lata:wiggle:)
i pytanie moje jest takie, czy w ławach fundamentowych dawaliście 6 drutów 12, proszę o radę

Paco16
28-02-2013, 19:03
tak przewiduje projekt i tak dałem :)
są to oczywiście bardzo mocne fundamenty i z powodzeniem można by je było zastosować np. przy szkodach górniczych z kilkoma dodatkami......
poza tym wzmocniłem je jeszcze nie sztukując drutów w rogach lecz wyginajac całe......
pamiętaj,że mocniejsze zbrojenie w tych miejscach jest wtedy,gdy zbrojenie jednej części będziesz odciągał do zewnątrz w części prostopadłej :)173597

pawel i klodi
02-03-2013, 20:04
dzięki Paco16, właśnie nikt nie pokazuje jak wykonał ławy, czy tak jak w projekcie czy dał np. cztery druty 12, jak czytałem inne dzieniki prawie wszyscy dawali po 4 a domki mieli wieksze od z99, jeszcze się zastanowię i zapytam kb , nie mam jeszcze wytyczonego domku, ale uporam się z tym w marcu i zacznę kopać fundamenty, na koniec mam pytanie o projekt z99 teraz się przekonuję że jest bardzo nie czytelny a jak bym dał jeden np. firmie wykonawczej to po tygodniu pracy z projektem na budowie byłby prawie nie czytelny :confused:

Paco16
02-03-2013, 21:44
to fakt :(
sam zbudowałem ten domek i wiem ile inwencji mnie to kosztowało......
jeżeli dasz to firmie,będą zgadywać, lub co gorsza ,zrobią taśmowo tak jak wcześniej robili...
tego się właśnie bałem i postanowiłem ,, wziać fundamenty we własne ręce,, :)
po pierwsze zrób sobie kilkukrotne ksero projektu,nawet powiększając skalę.........
po drugie ZRÓB TO SAM jeżeli masz czas i możliwości...... :)

Paco16
03-03-2013, 19:53
poza tym ściąg sobie ze stronki Z 500 dostępne rzuty albo zeskanuj swoje i wrzuć na kompa....
możliwość zbliżenia powoduje,że projekt staje się bardziej czytelny :yes:

nulka82
05-03-2013, 18:38
Paco16 dzięki za odpowiedź. Czy zmieniałeś coś w projekcie? I zastanawia mnie czy ta łazienka na dole nie jest za malutka? :)

Paco16
06-03-2013, 07:39
Zmiany w projekcie wymusiły piwnice,które zrobiłem, ze względu na pochyłość terenu.
I tak , w miejscu gdzie miała być kuchnia, są schody do piwnicy, a kuchnia została przeniesiona w miejsce pokoju.
Zmieniłem też bieg schodów do góry, by do WC nie wchodzić z salonu, tylko z przedpokoju.
Łazienkę na dole powiększyłem troszkę kosztem tegoż przedpokoju, lecz będzie tam tylko prysznic, a poza tym będzie traktowana jako pomieszczenie gospodarcze z kotłem gazowym i zasobnikiem ciepłej wody.
Na górze jest wystarczająco duża łazienka..... :)

nulka82
08-03-2013, 19:27
No właśnie to WC na dole też mi średnio pasuje przy salonie...
Tak myślałam by przenieść WC w pomieszczenie techniczne, a kocioł z pomieszczenia technicznego przenieść w miejsce pomieszczenia gospodarczego, ale nie wiem czy tak można...

Paco16
08-03-2013, 21:24
prawdopodobnie kubatura w m3 ograniczy możliwość takiego posunięcia,o którym myślisz.....
po prostu kocioł musi znajdować się w pomieszczeniu o ściśle określonej kubaturze...z tego co wiem to np.kotłowi kondensacyjnemu wystarczy pomieszczenie o kubaturze 9 m3..... a takiemu z otwrtą komorą spalania o wiele więcej.......
pomysł fajny ale może braknąć m3....chyba ,że powiększysz trochę pomieszczenie gosp. ale to znów kosztem czegoś......

pawel i klodi
14-03-2013, 12:24
interesuje mnie koszt wykonania stropu w z99, monolityczny mat. plus robota lub teriva,

pawcio_22
25-03-2013, 09:06
Pytanie do wszystkich co mają piec na węgiel, miał lub ekogroszek z podajnikiem.
Jakiej mocy macie piec i jakie macie przy tym okna i izolację termiczną budynku? Zastanawiam się czy piec 11kW da radę na moją Zetkę, okna mam 6-cio komorowe 3 szybowe, ocieplenie budynku planuję styropianem 12cm (ciemny ma lepsze właściwości izolacyjne) a ocieplenie poddasza planuję wełną mineralną 15 i 10cm, podłoga na dole 10cm styropianu. Wydaje mi się, że piec 15 kW może być trochę za duży. Co do pieca to myśle o RBR Ekouniwersal Instalco ze serownikiem eCoal.

Paco16
25-03-2013, 17:47
,,trochę za duży,, powiadasz...
sądzę, że w przypadku pieca z podajnikiem nie ma to większego znaczenia..po prostu 15-kW będzie sobie leciał lekko,łatwo i przyjemnie a jedenastka niekoniecznie :)

nulka82
01-04-2013, 17:01
A co jest lepsze do tego domu: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Rozważamy w łazience na piętrze, w kuchni i w salonie podłogówkę, a w pokojach i w WC na dole, grzejniki. Może macie jakieś doświadczenia za i przeciw podłogówce? A jak to wygląda cenowo?

Paco16
01-04-2013, 20:18
no coż, wygląda na to,że znów ja odpowiem :)
wieje tu pustką :(
mam doświadczenia z podłogówką w obecnym mieszkaniu i w zetce zrobię ją wszędzie ....
dodatkowo powieszę w łazience i WC ,,drabinki,, na ręczniki i ew.dogrzanie....
w salonie przewiduję jakiś w miarę gustowny grzejnik w centralnym miejscu,który w okresach przejściowych( marzec-maj)-( wrzesień-listopad) podgrzeje powietrze w chłodniejsze dni bez odpalania podłogówki :)
cenowo powinno się to zamknąć niewiele drożej od ,,tradycyjnego,,ogrzewania....

nulka82
02-04-2013, 17:34
Paco16 dzięki za odpowiedź, faktycznie niewiele tu osób zagląda, ale dobrze, że chociaż ktoś :)
No fajny pomysł by wszędzie zrobić tę podłogówkę, musimy się nad tym zastanowić.
Tak zastanawiamy się jak to wygląda w praktyce jeśli w jednym pomieszczeniu jest podłogówka, a w innym nie. To pewnie trzeba tam gdzie nie ma podłogówki wyższą podłogę zrobić by była w jednym poziomie, czy dobrze myślę?
My w tych pomieszczeniach z podłogówką będziemy dawali płytki, nawet naczytaliśmy się, że dobrze wyglądają takie jednolite powierzchnie bez odgradzania innymi płytkami miejsca kuchennego i np. holu. Dlatego chcemy dać płytki drewnopodobne :)

pawcio_22
03-04-2013, 09:38
Ja podłogówkę zamierzam robić w salonie na dole, wejściu, łazience i na korytarzu, na górze to tylko w łazience, wszędzie gdzie podłogówka to najlepsze są płytki, bo najlepiej ciepło oddają, dlatego w pokojach ich nierobię, bo wolę wyłożyć drewnem. W salonie to zobaczę czy cały wyłoże płytkami, bo myślałem również o parkiecie.

pawcio_22
03-04-2013, 11:15
czekam w takim razie na waszer zdj. z realizacji poszczególnycg etapów.

pawcio_22
03-04-2013, 11:49
pawel i klodi ja robiłem strop lany, nie teriva, bo tak mi paru znajomych poleciło, którzy zajmują się stawianiem domów, że wyjdzie taniej niż teriva i taki strop jest mocniejszy. Kosztów wykonania mojego stropu nie znam, bo stal kupowałem razem z tym co poszłona na fundament. Dla porównania podam: stali na cały dom poszło mi za 5400zł a betonu B20 na strop, taras i schody wejściowe poszło mi 19m3.

Paco16
03-04-2013, 17:27
Paco16 dzięki za odpowiedź, faktycznie niewiele tu osób zagląda, ale dobrze, że chociaż ktoś :)
No fajny pomysł by wszędzie zrobić tę podłogówkę, musimy się nad tym zastanowić.
Tak zastanawiamy się jak to wygląda w praktyce jeśli w jednym pomieszczeniu jest podłogówka, a w innym nie. To pewnie trzeba tam gdzie nie ma podłogówki wyższą podłogę zrobić by była w jednym poziomie, czy dobrze myślę?
My w tych pomieszczeniach z podłogówką będziemy dawali płytki, nawet naczytaliśmy się, że dobrze wyglądają takie jednolite powierzchnie bez odgradzania innymi płytkami miejsca kuchennego i np. holu. Dlatego chcemy dać płytki drewnopodobne :)


z tymi poziomami masz racje,musisz je trzymać :)
w tej chwili można już kupić szeroką gamę paneli przystosowanych do ogrzewania podłogowego,więc nie ma problemu....

pawel i klodi
06-04-2013, 21:22
pawcio_22 dzięki ja mam w rozpisce 1097 kg stali bez stropu, a Ty podajesz po przeliczeniu że na cały dom weszło ci około 1850kg czyli na strop weszło 800kg, stal - 2320
beton - 5130
deska, stemple - 2500, plus robota
W projekcie mam strop teriva na 24cm a lany jest na 12-15cm proszę o poprawkę jeśli się mylę, znajomi mieli strop lany i wszystkie pręty mieli ładnie rozrysowane i podane wymiary, sztuki. Samemu myślę że łatwiej mi będzie ułożyć terive i zaszalować wieniec ale o ile jest droższy od lanego:confused: a tu kasy brak.

kasy1
07-04-2013, 21:00
Witam!
Czy moge prosic o informacje ile m3 drewna na dach przewiduje projekt i ile jest m2 scian nosnych a ile dzialowych?
Dziekuje!
K

pawel i klodi
08-04-2013, 19:09
kasy1 ja mam specyfikację 4,62 m3 bez łat i kontr łat od tego musisz odjąć 0,19 jeśli nie będziesz podpierał krokwi płatwą pośrednią bo jest wliczona a w projekcie w aksonometri więźby jest nie uwzględniona, łaty i kontr łaty to około 1,35m3. Ścian nośnych wyszło mi około 150m2, działówka to 74m2 ale mogę się mylić co do ścian nośnych;)

kasy1
08-04-2013, 19:46
Dziękuję bardzo za pomoc!:)

iwona210517
24-04-2013, 09:01
witam. mam pytanie.
jaki jest wg was lepszy projekt :
- z14 pracowni z500
Tutaj kilka realizacji:
http://z500.pl/plac-budowy/Z14/200/tablica/a-jak-budowa.html
http://z500.pl/plac-budowy/Z14/57/tablica/Adam.html
http://z500.pl/plac-budowy/Z14/76/tablica/Nasz-Z14.html
zmian w tym projekcie nie byłoby wiele, chyba w ogole, no poza oknami ale takto nic. Jednak niestety nie urzeka mnie dom zewnątrz, totalna klapa bym rzekła. ale układ pomieszczeń ma bardzo ciekawy i funkcjonalny

czy

-z92 pracownia z500
http://z500.pl/projekt/Z92,Wygodny-dom-z-duza-kotlownia-na-paliwo-stale-pralnia-oraz-pokojem-na-parterze.html
Niestety nie ma realizacji.
Ale tutaj układ pomieszczen tez jest bardzo ciekawy i funkcjonalny. No i zewnątrz też fajnie wygląda ;)
Prawie w ogole zmian by nie było w tym projekcie, jak już to tylko takie poprawki kosmetyczne. ;)

czy
-z99 pracownia z500
http://z500.pl/projekt/Z99,Maly-funkcjonalny-dom-z-pokojem-na-parterze-oraz-kuchnia-i-wykuszem-od-ogrodu.html
Zmiany w tym projekcie byłyby nastepujące: wydłużenie domu z tyłu o metr ( w celu wiekszego salonu i kuchni) i wydłużenie domu z przodu o pół metra (żeby wieksza była kotłownia)
Realizacja domku:
http://vimeo.com/30537190
Wydaje sie ten domek także ciekawy ale i również bardzo przytulny.
Jaki wg Was lepszy byłby projekt.
PROSZĘ O POMOC.

pawel i klodi
25-06-2013, 18:03
Witam, mam nadzieję że tu ktoś jeszcze zagląda, proszę o radę, będę rozkładam rury kanalizacyjne i nie wiem jak mam umieścić rurę spustową z poddasza w ścianie która ma mieć 12cm, na wprost wejścia:confused: może przenieść, jesli mogę proszę o podpowiedź w moim dzienniku

nulka82
16-07-2013, 12:58
Cześć ponownie!
Czy możecie podzielić się opiniami czy dom po postawieniu stanu surowego otwartego musi trochę postać zanim wejdzie się z pozostałymi pracami? Wiem, że budynek pracuje, ale słyszę opinie, że u niektórych zaczęło się coś dziać np po 5 latach... a tyle to nie chcemy czekać :)

Tak w ogóle to zaczynamy powoli budowę :)))Zbieramy ceny z hurtowni i porównujemy ekipy budowlane. Jeśli ktoś z Was może podzielić się cenami ekip i ile za poszczególne etapy brały to byłoby super. Widziałam porównanie mataki1, ale może macie świeższe informacje :)

pawcio_22
30-07-2013, 06:29
Hej Paweł i Klodi u mnie rura do pionu poszła w dwóch miejscach jedna w ścianie 24 cm zewnętrznej w kotłowni obok komina203414203415 i w łazience obok okna też w ścienie 24 cm, ale tej wewnątrz budunku. Rewizję do pionu robiłem tylko w kotłowni, bo w łazience w tym miejscu będzie prysznic i nie pasowało mi tam robić rewizji. Nie musicie się trzymać projektu w tym miejscu, jak kto sobie wymyśli tak ma, mi tak akurat zaproponował mój hydraulik.
Co fajne to warto sobie dołożyć umywalkę w kotłowni, tam zawsze jest brudno, więc można umyć ręce nim się wyjdzie, u mnie jest na ścianie między łazienką, a kotłownią obok tych białych rurek do centralnego odkurzacza, tak wogóle to pomyślcie chociaż o rurkach do odkurzacza na etapie wykonywanie instalacji, ja za same rurki na allegro dałem 230 zł dwa punkty jeden na dole, drugi na górze i szczotka w kuchni - z kolegą sobie to połozyłem, więc koszty roboty odeszły, a jak będę chciał sobie zakupić jednostkę to mam już taką możliwość bez kucia i bałaganu.

pawcio_22
30-07-2013, 06:39
Hej nulka82 moje koszty roboty to:
postawienie domu 21 tyś
dach (odeskowany, opapowany + położenie blachy bez podprzybitki) 10 500
ja też nie czekam aż cos osiądzie i popęka, bo bym się nie doczekał, trzeba liczyć się z tym, że całe życie może osiadać zależy od terenu oczywiście jak pozwalają fundusze tak posuwam pracę do przodu
a tak wyglądał mój stan surowy otwarty w zeszłym roku:
203416203417

nulka82
09-08-2013, 10:01
Hej Pawcio_22, dziękuję bardzo za podanie cen. Zdjęcia domku super :) Już też nie mogę się doczekać rozpoczęcia budowy:) My mamy ofertę za 30 tys w wersji z garażem i za dach około 11 tys. Zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu" ale jesteśmy dobrej myśli:)

pawel i klodi
15-08-2013, 05:47
dzięki pawcio_22 za podpowiedz, już zrobiłem kanalizacje i zalałem, ale teraz proszę o podpowiedź jaki gruby dałeś styropian na ocieplenie nadproży i stropu, widzę że tylko na ciebie można liczyć na tym forum:yes:

pawcio_22
12-09-2013, 07:49
Na nadproża i wieńce mam o ile śię nie mylę styropian 2 cm grubości. Co do ocieplenia budynku, to mam już zrobioną elewację i na zewnątrz dałem styropian 12cm frezowany, poddasze ociepliłem wełną mineralną 15cm gr supermata pomiędzy krokwami od strony dachu, od strychu mam 10cm unimaty i 5 cm gr zwykłej unimaty w poprzek krokiew. Na wylewki dałem na dole 18 cm styropianu (trochę dużo, ale to tylko dłatego, że za mało chudziaka było-cięzko utrafić ile tego zamówić) a na górę na strop dałem 5cm pod wylewki.

pawel i klodi
19-09-2013, 20:17
dzięki pawcio za podpowiedź i zapraszam do mojego dziennika nie rozpisuje się zbytnio bo czasu mało, mam nadzieję że jak uda mi się przykryć go przed zimą to powinienem być rozmowniejszy, jak czytam inne dzienniki jak się ludziska rozpisują, doradzają i tłumaczą jak to wszystko sami robią to wielki szacun:yes:

andja_z99
02-12-2013, 18:06
cześć, współbudujący z99, mam do Was pytanie:
jak to jest z tym wieńcem nad wykuszem?
patrząc na Wasze zdjęcia, widzę kilka rozwiązań, u nas jest jeszcze inaczej.
problem polega na tym, że obcięliśmy jego część i teraz pytanie, czy to duży problem, zdj poniżej (chodzi o część pod oknami przy drzwiach balkonowych)
228034
228035

w zdjęciach, które znalazłam w Waszych galeriach podanych w tym wątku (dlatego pozwolę sobie je wkleić), wygląda to tak:
228036228037228038

andja_z99
02-12-2013, 18:07
i dalsze:
228039228040


jak jest w końcu prawidłowo?
i która strona w naszym projekcie o tym mówi? gdzie tego szukać?

pawel i klodi
07-12-2013, 17:26
u mnie w projekcie jest to na rys. 08 uwagi pkt.2 a u Ciebie wydaje mi się że jest to też dobre rozwiązanie i nie obciążasz zbytnio belki nad wykuszem jeśli o tę belkę chodzi a obciążenie przenoszą słupy w wykuszu które idą do samej góry i łączą się z nadprożem, ja też nie robiłem tego według projektu za dużo zabawy żeby robić skośne belki na ścianie szczytowej. Kierownik powiedział żę będzie dobrze ;) są to moje przemyslenia samouka:D

andja_z99
11-01-2014, 21:54
Inspektor, którego poprosiliśmy o konsultację, uspokoił nas, że wszystko z naszym wieńcem ok, obciążenia częściowo przejmują te pionowe słupy.

Obecnie mamy świeże tynki i wylewki wylane, zimy nie ma, to trzeba działać:)
A jak idzie pozostałym? Cisza coś w tym wątku...

nulka82
08-05-2014, 12:08
Hej:)
Jak tam budowlańcy domku z99?
Dawno mnie tu nie było.
U nas budowa trwa, jesteśmy na etapie dachu.
Powiedzcie mi czy świętowaliście razem z budowlańcami wieszanie wiechy?:)
Wiem, że jest to stary zwyczaj ale pewnie przez niektórych świętowany. Jakie macie w tej kwestii doświadczenia? :)

bruk_logan
10-07-2014, 17:57
witam

my już mieszkamy
269591

bruk_logan
10-07-2014, 18:00
269592

269593

andja_z99
16-07-2014, 12:04
bruk_logan, piękna kuchnia, w moim stylu, pokażesz w szerszym ujęciu, jak jest oddzielona od salonu? :)
czy mogę Cię prosić o zbliżenie schodów? bo będziemy teraz robić, obrzeża są z kostki, czy macie wylewane schody? nasze będą z kostki, ale nie wiem, jakie dać obrzeża...

ja też mogę pokazać kilka naszych zdjęć:
270449
270450
270451
270452

Calceator
11-11-2014, 07:15
Witam,
Razem z Żoną przymierzamy się do realizacji projektu Z99. Czy istnieje możliwość obejrzenia któregoś z Waszych domów? Budowę swojego Z99 będziemy zaczynać wiosną 2015.w Tomaszowie Mazowieckim.

Stinka
30-06-2018, 15:41
bruk_logan, piękna kuchnia, w moim stylu, pokażesz w szerszym ujęciu, jak jest oddzielona od salonu? :)
czy mogę Cię prosić o zbliżenie schodów? bo będziemy teraz robić, obrzeża są z kostki, czy macie wylewane schody? nasze będą z kostki, ale nie wiem, jakie dać obrzeża...

ja też mogę pokazać kilka naszych zdjęć:
270449
270450
270451
270452

Super rozwiązanie z tymi siedziskami w wykuszu! Bardzo mi się podoba

venera-8
20-08-2019, 21:25
andja_z99 привет! пишу из России :) Собрались строить дом по проекту z99 , у нас в стране очень мало информации по нему, и случайно попала на ваш форум . Очень рада! Мне очень понравилось как вы сделали дом. Может вы можете разместить больше фото внутри ? Очень красиво !

И спасибо за вдохновение : Hug:

--
cześć Piszę z Rosji :) Zebraliśmy się, aby zbudować dom na projekcie z99, mamy bardzo mało informacji na ten temat w naszym kraju i przypadkowo trafiliśmy na twoje forum. Bardzo miło! Naprawdę podobało mi się, jak zbudowałeś dom. Czy możesz opublikować więcej zdjęć w środku? Bardzo piękne!

I dzięki za inspirację

пс прошу прощенья, не говорю по польски , всё переводчик : D
ps Przepraszam, nie mówię po polsku, cały tłumacz