PDA

Zobacz pełną wersję : problen z działką rolna



samanti
18-08-2010, 12:12
Witam , bardzo proszę o poradę .
Moja sytuacja wygląda w ten sposób że posiadam działkę o wymiarach 807m2 jednak tylko mała częśc tej działki jest działką budowlaną 167 m2 pozostałe 640 m2 jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako powierzchnia rolna . W gminie w/w plan został uchwalony w 2002 r. w najbliższym czasie plan nie będzie zmieniany .Czy istnieje możliwość z punktu prawnego aby za odpłatą gmina przekształciła 2 część działki na budowlaną albo będę musiała czekać aż w gmina uchwali nowy plan zagospodarowania przestrzennego ?

KrzysztofLis2
18-08-2010, 20:49
Co jest dokładnie napisane w planie?3

Jeśli tak, jak u mnie, że budować możesz tylko w pewnej części działki (u mnie do 100 metrów od drogi), to raczej będziesz musiał poczekać na zmianę PZP.

torino7
25-08-2010, 10:03
Dużo tutaj zależy od woli Gminy, w ustawie nie pamietam nr art. jest zapisane że wójt ma obowiązek nie rzadziej niż co 3 lata przeprowadzić audyt wykonalności czy skuteczności MPZP. Jeśli jest dużo proponowanych zmian - gmina moze rozpocząć proces aneksowania MPZP. Wtedy na koszt gminy moze dojść do zmiany MPZP. Można też złożyć oferte gminie aneksowania MPZP na własny koszt ale czy to mozliwe trzeba zapytać eksperta czy to jest mozliwe np przeszkodą moze być Studium uwar środowiskowych które moze wyrażnie zaznaczać że teren jest szczególnie chroniony przed zabudową, ochróna gruntów rolnych, wód terenyh osuwiskowe, zalewowe. Njelepiej pytać o to biuro które jest autorem MPZP. kto jest autorem mozna przeczytać na rogu mapy lub zapytąc w gminie. Koszt jest znaczny np kilkanaście tyś fdlatego lepiej skrzyknąć sie z sąsiadami.