PDA

Zobacz pełną wersję : Marcycha- gdzie są doradcy? "Gazownicy" zajrzyjcie tu!



marcycha
20-08-2010, 09:53
Wiem, że macie pełne ręce roboty, ale mnie nie pozbędziecie się tak łatwo. Mój ostatni post pozostał bez odpowiedzi, nie szkodzi, próbuje dalej, Tym razem pytam użytkowników pieców gazowych, którzy mieli piec z otwartą komorą spalania i zamienili go na piec z zamkniętą komorą spalania. Powiedzcie, czy ten wydatek się opłacił, czy jest cieplej i oszczędniej. Jakiej firmy polecacie piece? Będę wdzięczna za informacje Pozdrawiam.

marcyg
20-08-2010, 18:28
Witam
Skoro nikt się nie zgłosił do odpowiedzi ja spróbuje pomóc. Pierwsza podstawowa sprawa: jaki model junkersa i ilu letni. W większości przypadków nie ma różnicy miedzy otwartą a zamkniętą komorą spalania a jeśli to rzędu 3%.Jeśli zmiana to na kondensacyjny (15% w stosunku do nowych i 30% do starszych typów kotłów). Ja zmieniłem 12letni z otwartą komorą spalania sprawność 96% na kondensacyjny vaillanta i zaoszczędziłem 1200zł w sezonie grzewczym.

marcycha
21-08-2010, 18:11
Dzięki marcyg. Niestety nie wiem ile piec może mieć lat, kupiłam go wraz z mieszkaniem 4 lata temu, myślę, że może ma ok.7-8 lat. Model też nie wiem napisane na obudowie Junkers euroline, żadnych innych symboli. Mam zimne mieszkanie pow. 52 m.kw. czy na takie mieszkanie nadaje się piec kondensacyjny? Płacę za gaz ok. 3500tyś. w okresie grzewczym, temperatura w mieszkaniu 18-20 st. Napisz proszę co o tym sądzisz.

marcyg
21-08-2010, 21:48
Kocioł kondensacyjny nadaje się do każdego mieszkania ale wiadomo im większe mieszkanie tym większe oszczędności. 3400zł tyle wyniosły rachunki za gaz od1-06-2009 do 1-06-2010 za miszkanie100m.kw(dom nie ocieplony).Euroline ma sprawność nominalną 92% w twoim przypadku jeśli nie był serwisowany ma około 85% lub mniej. Duże znaczenie też ma instalacja (jakie grzejniki średnica rur). Ja do kotła kondensacyjnego zastosowałem przelicznik 130W na m.kw.(im niższa temperatura wody grzewczej tym wyższa sprawność kotła).