PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynka elektryczna na mojej działce



flowhere
21-08-2010, 12:46
Witam!
Mam taki problem,
ZE postawił skrzynkę elektryczną (przyłączeniową) w połowie na mojej działce i w połowie na działce sąsiada, jednak nie przy granicy działki tylko 1,5m wgłąb.
Sugerując się jej ustawieniem postawiłem płot później zaś odnalazłem zgubę (czyli słupek graniczny).
Gdy pojechałem do ZE i zapytałem na jakiej podstawie ustawili w tym miejscy skrzynkę okazało się, że w ich dokumentacji skrzynka jest postawiona zgodnie z planami czyli przy granicy, jednym słowem papier swoje a rzeczywistość swoje.
I teraz pytanie:
- czy mogę żądać zadośćuczynienia za błąd jaki popełnili,
- czy można żądać dzierżawy za ustawienie skrzynki na mojej działce (wraz z czynszem za okres poprzedni wraz z odsetkami)
?

Jestem gotów (teraz wręcz zmuszony, bo płotu nie będę już przestawiał) pozostawić skrzynkę w tym miejscu.
Proszę o pomoc, jeśli mamy tu na forum kogoś kto spotkał się z taką sytuacją lub prawnika, który orientuje się w tych tematach.

mynia_pynia
23-08-2010, 11:07
Mam skrzynkę postawioną 1m w mojej działce.
Stawiając ogrodzenie wytyczaliśmy jeszcze raz granice, żeby się komuś nie wgrodzić i wtedy wyszło że skrzynka nie jest w granicy, co zrobiłam - nic, obeszłam ogrodzeniem skrzynkę i po sprawie.
Zawsze przy stawianiu ogrodzenia należy się trzymać granic, jak się nie wie gdzie są to należy wezwać geodetę żeby je wskazał.
Co napiszesz w piśmie do energetyki? Że ty myślałeś że oni zrobili dobrze?
A za co chcesz dzierżawę liczyć? Za "twoją" skrzynkę?
Oni są sprytni, mogą nawet się zgodzić na podpisanie dzierżawy, ale jak nie dopilnujesz umowy to mogą ci tą skrzynkę przerobić na transformator ;) i będziesz miała gratisowy ozdobnik ;)

mynia_pynia
23-08-2010, 11:12
A te póltora metra co jest twoje wykorzystałabym na ładne nasadzenia, wysypałabym żwirem i zamiast za płotem "żywopłot" zrobiłabym przed.