PDA

Zobacz pełną wersję : KFD czy Volner? Opinie mile widziane.



lafar13
21-08-2010, 13:03
Miałem w planach zakup wkładu KFD Linea V 1080, przy okazji wizyty w sklepie pokazano mi wkład firmy Volner Visio 850 V i wydał mi się on jakiś solidniejszy. Oba maja niemal identyczne parametry techniczne i podobną cenę i oczywiście nie wiem teraz, który z nich wybrać. Chętnie posłuchałbym opinii użytkowników o w/w konkretnych wkładach lub chociaż coś na temat ich producentów.

escape
30-08-2010, 10:20
Witam obawiam się ze opini na temat wkładów Volner niebedziesz miał za wiele poniewaz firma od niedawna sprzedawana jest w naszym kraju z tego co mi wiadomo od poczatku roku,wiec ciężko bedzie komukolwiek porównać który lepszy za krótko na naszym rynku ....volner wizualnie jakby porządniejszy ale jak to ma się do jakości ciężko mi odpowiedziec mamy je w swojej ofercie ale niesprzedalismy jeszcze ani jednej sztuki,Kfd sprzedaliśmy kilka różnych modeli ....

Forest-Natura
30-08-2010, 12:12
Witam.
Ten sam producent, tyle że jego produkty sygnowane są wieloma markami KFD, Nordica, Volner,Tapis itd.
Pozdrawiam.

rpo73
03-09-2010, 14:48
zamontowałem wkład firmy Volner 2 miesiące temu u mojego klienta (zgodnie z jego życzeniem), nie było żadnych problemów, klient jest bardzo zadowolony, ten wkład zaś polecił mu ktoś, kto już użytkuje wkład też tej samej firmy,

e-kominki.waw.pl
07-09-2010, 15:42
Witam

Ja z czystym sumieniem mogę polecić wkłady firmy KFD, miesięcznie sprzedaje co najmniej jeden taki z serii KFDesigne, nigdy nie było z nimi problemów. Ale oczywiście dużo też zależy od poprawnego montażu.

Pozdrawiam

rpoz
05-02-2012, 10:57
Zakupiłem wkład Volner i mogę podzielić się wstępnymi opiniami. Niestety pierwsza i zasadnicza jest taka, że wkład ten nie jest wkładem z zamkniętą komorą spalania wbrew zapewnieniom dystrybutora. Wkład ma wprawdzie doprowadzenie powietrza z zewnątrz ale wygląda na to, że jest to tylko doprowadzenie powietrza pod wkład ponieważ zatkanie tego doprowadzenia nie wpływa praktycznie na proces palenia - powietrze jest pobierane z pomieszczenia i trudno jest mi ustalić w jaki sposób.

Druga również negatywna uwaga jest taka, że z wkładem nie dostałem żadnej dokumentacji i specyfikacji!!

markowski0000
05-02-2012, 12:41
Witam.Mylisz się co do zamkniętej komory spalania.Po kolei;pod wkładem masz dystrybutor z króćcem bodajże fi 100;tam pobierane jest powietrze ;które przez otwór domykany klapką wpada pod palenisko jeżeli wyjmiesz szamoty zobaczysz tam otwory przez które jest doprowadzone jest powietrze.Teraz co do klapki;pociągnij do siebie ozdobną listwę pod szybą wyjdzie bez większych problemów teraz zobaczysz górę dystrybutora odkręć górną blachę i zobaczysz klapkę zauważysz tam dwie dżwignie zamykające jedna to ręczne sterowanie dopływem powietrza druga jest sprzężona z mechanicznym termostatem który w razie przegrzewania wkładu odcina dopływ powietrza czujnik termostatu ukryty jest za wermokulitem.

Bader
05-02-2012, 12:53
Witam.Mylisz się co do zamkniętej komory spalania.Po kolei;pod wkładem masz dystrybutor z króćcem bodajże fi 100;tam pobierane jest powietrze ;które przez otwór domykany klapką wpada pod palenisko jeżeli wyjmiesz szamoty zobaczysz tam otwory przez które jest doprowadzone jest powietrze.Teraz co do klapki;pociągnij do siebie ozdobną listwę pod szybą wyjdzie bez większych problemów teraz zobaczysz górę dystrybutora odkręć górną blachę i zobaczysz klapkę zauważysz tam dwie dżwignie zamykające jedna to ręczne sterowanie dopływem powietrza druga jest sprzężona z mechanicznym termostatem który w razie przegrzewania wkładu odcina dopływ powietrza czujnik termostatu ukryty jest za wermokulitem.

To jest jedna klapka- jak zamkniesz manualnie to jaki wpływ będzie miała czujka ???????

markowski0000
05-02-2012, 16:32
Witam.Czujka jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem.Gdy wkład osiąga za wysoką temperaturę termostat automatycznie odcina dopływ powietrza co hamuję proces spalania i obniża temperaturę wkładu po czym też automatycznie przywraca dopływ.Natomiast gdy zamkniesz manualnie to logiczne że wkład się nie przegrzeje gdyż pracuje na minimum.Podsumowując termostat to zabezpieczenie przed skutkami nieumiejętnego palenia;natomiast gdy umiejętnie operuję się manualnie dopływem wkład się nie przegrzewa i termostat nie ma potrzeby reagować.

Bader
05-02-2012, 18:10
Witam.Czujka jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem.Gdy wkład osiąga za wysoką temperaturę termostat automatycznie odcina dopływ powietrza co hamuję proces spalania i obniża temperaturę wkładu po czym też automatycznie przywraca dopływ.Natomiast gdy zamkniesz manualnie to logiczne że wkład się nie przegrzeje gdyż pracuje na minimum.Podsumowując termostat to zabezpieczenie przed skutkami nieumiejętnego palenia;natomiast gdy umiejętnie operuję się manualnie dopływem wkład się nie przegrzewa i termostat nie ma potrzeby reagować.

Ok. Ale jak to się ma do problemu rpoz i niby zamkniętej komory spalania ?????

eniu
05-02-2012, 18:44
Bader jaka jest Twoja opinia o tych "termostacikach", opisywanych
przez Markowskiego ? Dawno, dawno temu w jakiś Fabrilorach tak
mnie wkurzyły, że zacząłem to dziadostwo odcinać i zaślepiać
po nich dziury.

Bader
05-02-2012, 19:12
Bader jaka jest Twoja opinia o tych "termostacikach", opisywanych
przez Markowskiego ? Dawno, dawno temu w jakiś Fabrilorach tak
mnie wkurzyły, że zacząłem to dziadostwo odcinać i zaślepiać
po nich dziury.

W wodnych filippkach miały uzasadnienie i działały, ale w tak nieszczelnych jak w/w po cholerę je instalują ?

Nie wycinam, ale informuje do czego służy taki wkład ;)
Za parę dni insalujemy takie cóś, to pokażę " tajny " wlot :D

eniu
05-02-2012, 19:20
Problem z nieszczelnym wkładem wystarczy. Jak do tego
dochodzi "magiczna klapka", której magia kończy się po
jakimś czasie i trzeba regulować , kombinować, mieć do
niej dostęp ...brrrrrr

Bader
05-02-2012, 19:33
Ale przyznam się bez bicia - zmasakrowałem kilka turbin z tzw. by-passem :D ( z wyjątkową wściekłością - nie lubię czegoś ,co służy wyłącznie producentowi )

rpoz
05-02-2012, 20:10
Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedzi ale wciąż nie wiem najważniejszego czy to błąd konstrukcyjny czy uszkodzenie ... a może jakieś zabezpieczenie? Dodam, że wkład to Volner Visio 850 V. Może ktoś zaglądał do środka i potrafi coś powiedzieć?

Dziś rozpaliłem trochę więcej i pojawił się drugi problem - przy podniesionej szybie sporo dymu wychodzi na zewnątrz i to cały czas; nawet gdy szyba jest podniesiona do połowy - może szyber się nie otwiera??

Bader
05-02-2012, 23:19
Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedzi ale wciąż nie wiem najważniejszego czy to błąd konstrukcyjny czy uszkodzenie ... a może jakieś zabezpieczenie? Dodam, że wkład to Volner Visio 850 V. Może ktoś zaglądał do środka i potrafi coś powiedzieć?

Dziś rozpaliłem trochę więcej i pojawił się drugi problem - przy podniesionej szybie sporo dymu wychodzi na zewnątrz i to cały czas; nawet gdy szyba jest podniesiona do połowy - może szyber się nie otwiera??


Traktuj to jako celowe zabezpieczenie :D ( producenta )

Szyber, o ile jest zacięty łatwo sprawdzić- w górnej belce ramy powinieneś dostrzec kawałek pręta fi około 5-6mm- jeżeli widzisz go przy otwartej szybie , to masz zacięcie , jeżeli tylko przy zamkniętej , jest ok. ( wystaje około 2cm i trochę trudno go dojrzeć )
W razie tego pierwszego stuknij go czymś delikatnie . Jeżeli powtórzy się wezwij serwis - niech się chłopcy przewietrzą, skoro o tylu lat nie mogą usunąć tego w fazie produkcji :D ( ale występuje to sporadycznie )
pzdr.

Forest-Natura
06-02-2012, 07:46
Witam.
Rpoz - z tymi wszystkimi pytaniami to przede wszystkim powinieneś "uderzyć" do sprzedawcy paleniska ...
Pozdrawiam.

rpoz
06-02-2012, 09:29
Witam.
Rpoz - z tymi wszystkimi pytaniami to przede wszystkim powinieneś "uderzyć" do sprzedawcy paleniska ...
Pozdrawiam.

Oczywiście - już to zrobiłem i czekam na odpowiedź. Wiem co mam zrobić i jakie są moje prawa jako konsumenta w tym zakresie. Już przerabiałem nieco inny problem.

Jednocześnie jednak staram się zorientować jaki jest stan rzeczy w tym zakresie. Zamknięta komora spalania musi być ... zamkniętą komorą spalania - masło maślane bo nic tu dodać; termin jest jednoznaczny i powszechnie używany w technice i prawie budowlanym. Chciałbym wiedzieć kto ma taki wkład i może podać przykład a kto "myśli, że ma taki wkład" bo taki kupił według zapewnień sprzedawcy :-(

Forest-Natura
06-02-2012, 10:42
Witam.
Zamknięta komora spalania wcale nie musi być ... zamkniętą komorą spalania ... :rolleyes:
To już zależy od producenta.
Niektórym po prostu nie wychodzi pomimo chęci i sloganów reklamowych, niektórzy o tym zapominają i wsadzają techniczne "rodzyny", a niektórzy robią to z premedytacją, żeby sobie ich "nieświadomi" użytkownicy krzywdy przez przypadek nie narobili ...
Inni zaś po prostu produkują ... szczelne paleniska.
Teraz wszystko zależy jak do tego podchodzi ten producent ... i do której kategorii będzie można go zaliczyć :rolleyes:
Pozdrawiam.

bohusz
06-02-2012, 11:28
Ale o co tu chodzi z tą "zamkniętą" komorą spalania?

1) Czy zamknięciem są drzwi z szybą (lub bez)
2) Czy zamknięciem jest możliwość szczelnego łatwo dostępnego zamknięcia wszelkich dolotów powietrza do komory spalania, ale ciągle bez możliwości zamknięcia szczelnego wylotu z paleniska

Według mnie pojęcie zamknięta komora spalania, to drzwi do paleniska z szybą lub bez szyby. A otwarta komora spalania to komora bez drzwi, czyli przykładowo kominki otwarte tradycyjne, jakich jest sporo.

Jeżeli konstrukcja paleniska umożliwia łatwe szczelne zamknięcie wszelkich dopływów powietrza do komory spalania, wtedy potocznie mówi się, że piec, wkład jest szczelny.

Tak to jest czy inaczej?

rpoz
06-02-2012, 15:54
Witam.
Zamknięta komora spalania wcale nie musi być ... zamkniętą komorą spalania ... :rolleyes:
To już zależy od producenta.
Niektórym po prostu nie wychodzi pomimo chęci i sloganów reklamowych, niektórzy o tym zapominają i wsadzają techniczne "rodzyny", a niektórzy robią to z premedytacją, żeby sobie ich "nieświadomi" użytkownicy krzywdy przez przypadek nie narobili ...
Inni zaś po prostu produkują ... szczelne paleniska.
Teraz wszystko zależy jak do tego podchodzi ten producent ... i do której kategorii będzie można go zaliczyć :rolleyes:
Pozdrawiam.

W moim poście pytam nie jaki jest stan faktyczny wkładów sprzedawanych w naszym kraju ale jaki jest stan teoretyczny, prawny. Może ktoś ma dostęp do Polskich Norm i mógłby przytoczyć fragment? Oczywiście wkład nie musi spełniać normy ale w przepisach czytamy "w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną nie wolno instalować pieców z otwartą komorą spalania tylko z zamkniętą, do której doprowadza się powietrze z zewnątrz". W tym przepisie chodzi o to aby podciśnienie jakie może wytworzyć wentylacja nie spowodowało cofania się dymu. Oczywiście, że prawdopodobieństwo cofania się dymu z wkładu, który jest prawie szczelny jest mniejsze niż z wkładu z otwartą komorą - czytaj "bez drzwiczek". Jednak w przepisach nie chodzi o małe prawdopodobieństwo ale o bezpieczeństwo. Czasami w wentylacji zdarza się wsteczny ciąg i wtedy również z nieszczelnego wkładu może wydostać się tlenek węgla. Dlatego jeśli piec - czytaj wkład - jest sprzedawany jako piec z zamkniętą komorą spalania a takim nie jest to już początek bardzo poważnych problemów dla producenta z wycofaniem produktów z rynku i odpowiedzialnością karną włącznie.

eniu
06-02-2012, 16:16
Za dużo słów, za mało treści...

Kominki dzielą się na otwarte i z wkładem kominkowym.
Wkłady kominkowe dzielą się na szczelne i nieszczelne.
Do WM I RECU, powinien być szczelny.

bohusz
06-02-2012, 19:52
Za dużo słów, za mało treści...

Kominki dzielą się na otwarte i z wkładem kominkowym.
Wkłady kominkowe dzielą się na szczelne i nieszczelne.
Do WM I RECU, powinien być szczelny.


:rolleyes:

M***ki
06-02-2012, 20:11
Witam.
Ten sam producent, tyle że jego produkty sygnowane są wieloma markami KFD, Nordica, Volner,Tapis itd.
Pozdrawiam.

Czyli wynika z tego że pod wszystkimi wymienionymi markami ten sam produkt ?

rpoz
06-02-2012, 21:12
Za dużo słów, za mało treści...

Kominki dzielą się na otwarte i z wkładem kominkowym.
Wkłady kominkowe dzielą się na szczelne i nieszczelne.
Do WM I RECU, powinien być szczelny.

Chyba dochodzimy do konkluzji :-)

Więc zapytam - czy ktoś ma i może polecić szczelny wkład kominkowy, który można nazwać wkładem z zamkniętą komorą spalania?

Kominki Piotr Batura
06-02-2012, 21:18
Tak . Robię takie sam. Bo mi się bełkocik marketingowy przejadł.
A i z bezawaryjnością to rożnie bywa , nawet u czołowych producentów.

rpoz
06-02-2012, 23:16
Tak . Robię takie sam. Bo mi się bełkocik marketingowy przejadł.
A i z bezawaryjnością to rożnie bywa , nawet u czołowych producentów.

Znajduję na Pana stronie bardzie ciekawe artykuły, szczególnie ten o przepustnicy bo akurat dzisiaj zakupiłem przepustnicę nieszczelną :-) ... ale nie znajduję wkładów innych niż "czołowych producentów". Proszę o link na Pana wkłady.

Może Pan jest w stanie wskazać przepisy kominiarskie, które jednoznacznie definiują wkłady z zamkniętą komorą spalania ... lub ogólniej piece z zamkniętą komorą spalania.

M***ki
07-02-2012, 07:05
Chyba dochodzimy do konkluzji :-)

Więc zapytam - czy ktoś ma i może polecić szczelny wkład kominkowy, który można nazwać wkładem z zamkniętą komorą spalania?

ROMOTOP seria KV025

www.kafle-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic005.htm
www.kafle-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic007.htm
oraz wszystkie pozostałe modele z tej serii .

Wkłady te mogą pracować w obudowach wentylowanych , kominki grzejące ruchem powietrza , jak również tzw hypokaustum gdzie ciepło przekazywane jest w drodze promieniowania obudowy :)

M***ki
07-02-2012, 07:39
Tak . Robię takie sam. Bo mi się bełkocik marketingowy przejadł.
A i z bezawaryjnością to rożnie bywa , nawet u czołowych producentów.

Chciałem zobaczy Twoje wkłady na Twojej stronie .. niestety nic takiego nie znalazłem .

Forest-Natura
07-02-2012, 07:56
Witam.

W moim poście pytam nie jaki jest stan faktyczny wkładów sprzedawanych w naszym kraju ale jaki jest stan teoretyczny, prawny. Może ktoś ma dostęp do Polskich Norm i mógłby przytoczyć fragment?

Może Pan jest w stanie wskazać przepisy kominiarskie, które jednoznacznie definiują wkłady z zamkniętą komorą spalania ... lub ogólniej piece z zamkniętą komorą spalania.
Rpoz - żadnych norm szczegółowych tyczących się kominków (oprócz przepisów i norm ogólnobudowlanych oraz normy PN-EN I 3229) nie ma w tym względzie ani stanu jak to nazwałeś prawnego. Ustawodawca nie nadąża. Z piecami (np. gazowymi) jest inna sprawa.
1. Jak kupisz nawet palenisko, które jest pięknie szczelne to po pierwsze przy każdorazowym otwarciu drzwiczek (czyli kilka razy dziennie) masz i tak przez ten czas "kominek otwarty".
2. Jak zaniedbasz sobie wymiany uszczelek, które w takim wypadku należało by wymieniać raz w roku (po każdym sezonie grzewczym), bo się zwyczajnie "prasują" pod wpływem docisku, to też nie będziesz miał już super idealnie szczelnego paleniska.
3. Użytkując niewłaściwie szczelne palenisko też możesz sobie tą szczelność "zepsuć". Jak wsadzisz do niego za dużo drewna niż producent przewidzi, to i tak drzwiczki czy ich rama może pod wpływem temperatury pracować i robić się nieszczelna.
Porównując to do pieców gazowych z zamkniętą komorą spalania, które mogą być szczelne bo nie grzebie przy nich użytkownik, nie otwiera się w nich żadnych drzwiczek (ani tym bardziej podnosi do góry), które mają uszczelki, nie dokłada się ręcznie do nich paliwa, itp., itd., widzisz różnicę ?
Twój problem polega chyba na bardzo prostych do stwierdzenia dwóch rzeczach:
1. Jeżeli w instrukcji wyraźnie pisze że palenisko jest idealnie szczelne i pobiera powietrze do spalania tylko z zewnątrz budynku, szczelnym przyłączem a tak nie jest, to możesz je reklamować. W przeciwnym wypadku sprzedawca może tłumaczyć się każdą w ww. rzeczy.
2. Palenisko może poddymiać, bo jest bardzo duże i ma wylot o średnicy 250 mm. Czyli powinno mieć również takiej samej średnicy komin (teoretycznie). Nic nie napisałeś o swoim kominie do którego jest podłączone. To że w innych paleniskach o takiej samej średnicy króćca wylotowego można np. śmiało robić redukcje do mniejszych kominów, wcale nie oznacza, że w tym przypadku będzie to działać. W instrukcji obsługi i montażu też z reguły jest wyraźnie napisane do jakiego komina można podłączyć konkretne urządzenie.
Jesteś niezadowolonym klientem, który nabył ten produkt, nie dostałeś żadnych dokumentów przy jego zakupie - to po prostu reklamuj to palenisko i tyle. Masz prawo do tego.
Nabędziesz inne podobne palenisko (chodzi mi o wielkosć przeszklenia, fakt podnoszonej szyby, brak ramy drzwiowej na jej dolnej części) innych firm to może być ten sam efekt. W tym względzie nawet takim firmom obecnym na naszym rynku jak Brunner, Austroflamm, Spartherm, Ruegg, czy rodzimym dużym producentom też bym nie zawierzył (chodzi o produkt podobny - nie myl tego z całokształtem ich produkcji).
Chcesz mieć idealnie szczelne palenisko - to musisz zaakceptować przeszklenia duuużo mniejsze, z solidnymi ramami drzwiowymi. Najpewniejsze są paleniska tzw. piecowe w tym względzie. Wkłady przeznaczone bardziej do podziwiania ognia niż do faktycznego ogrzewania, nigdy nie będą miały tak idealnej szczelności jak one.
I teraz zależy na jakiego "sprzedawcę" się trafi. Czy świadomego, czy z głową naładowaną marketingiem reklamowym ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

bohusz
07-02-2012, 08:05
To praktycznie temat rzeka....

Bo szczelny, jeżeli pobiera 100% powietrza z zewnątrz do spalania, ale nie da się tego powietrza zamknąć ręcznie w 100%

Bo szczelny, jeżeli pobiera 100% powietrza do spalania i da się to powietrze w 100% zamknąć ręcznie

Kominki Piotr Batura
07-02-2012, 09:25
Znajduję na Pana stronie bardzie ciekawe artykuły, szczególnie ten o przepustnicy bo akurat dzisiaj zakupiłem przepustnicę nieszczelną :-) ... ale nie znajduję wkładów innych niż "czołowych producentów". Proszę o link na Pana wkłady.

Może Pan jest w stanie wskazać przepisy kominiarskie, które jednoznacznie definiują wkłady z zamkniętą komorą spalania ... lub ogólniej piece z zamkniętą komorą spalania.


Namieszałeś trochę terminologią która pochodzi z branży kotlarskiej.
Zamknięta komora spalania generalnie dotyczy kotłów małej mocy
na gaz i olej (chyba do 28 kW). Chodzi o możliwość wykonania
instalacji bez komina, spaliny wyrzucając np przez ścianę.
Z branży kominkowej, taką zbliżoną technologię mogą posiadać
urządzenia peletowe.

Moje wkłady nie stanowią wartości publicznej. Sprzedaję również to
co widać na stronie. Upubliczniłem jedynie paleniska do pieco kominków.

Na zdjęciach są dwa przykłady . Nagrodzone na targach w Szczecinie
palenisko z szybą płaską (jedna z dwóch głównych nagród w dziedzinie ekologii),
i palenisko z szybą łukową . w 100 % szczelne (nie w 97 % :D) paleniska
bez rusztu, z szybą nie wymagająca czyszczenia i możliwością palenia bez
wybierania popiołu od 2-6 tygodni (lub więcej, pod warunkiem spełnienia
dodatkowych uwarunkowań - też nie do wiadomości publicznej)

Kominki Piotr Batura
07-02-2012, 09:30
http://www.kominki-batura.pl/kaflowy2_4s.html

przykład realizacji z w.wym. paleniskiem.

M***ki
07-02-2012, 11:11
..... i możliwością palenia bez
wybierania popiołu od 2-6 tygodni (lub więcej, pod warunkiem spełnienia
dodatkowych uwarunkowań - też nie do wiadomości publicznej)

;)Tzn spalenia odpowiednio małej dawki drewna tak aby powstały popiół nie wysypywał się z paleniska .

Zdjęcia w 2 rzędzie nr 3-4-5-6 pokazują praktycznie takie samo palenisko jak Twoje ale mają zdaje się innego producenta ..http://www.kominki-batura.pl/hipokausty.html#

rpoz
07-02-2012, 14:10
Forest-Natura, rozumiem Twój punkt widzenia. Sądzę jednak, że ustawodawca, formułując przepisy mówiące o konieczności stosowania wkładów z zamkniętą komorą spalania w przypadku wentylacji mechanicznej myślał tak jak ja. Gdyby myślał tak jak Ty napisał by "W przypadku wentylacji mechanicznej nie wolno w pomieszczeniu używać kominków i wkładów kominkowych".

Moim zdaniem, wkład kominkowy to dosyć proste urządzenie i problem uszczelnienia drzwi czy nawet opuszczanej szyby nie jest problemem, z którym współczesna technologia i ludzka pomysłowość nie mogłaby sobie poradzić. Tylko nasza, klientów ignorancja, sprawia, że sprzedawane są takie a nie inne produkty.

Wracając do poddymiania widzę, że szyber odchyla się po otwarciu szyby tylko do 45 stopni - nie powinien całkiem? Przeszkodą dla dymu jest też deflektor - czy nie ma patentu aby uchylał się wraz z podnoszeniem szyby? W ten sposób napotykałby mniejsze przeszkody nie dymiło by po otwarciu. Niestety nieco dymi przy zamkniętej szybie z górnego lewego rogu - można to jakoś uszczelnić?

Forest-Natura
07-02-2012, 16:04
Witam.
Rpoz - nie ma takich przepisów, które by mówiły o konieczności stosowania przy wentylacji mechanicznej kominków z jak to napisałeś "zamkniętą komorą spalania".
Każdy wkład kominkowy tudzież kominek otwarty posiadający drzwiczki ma zamkniętą komorę spalania :rolleyes:
Wracamy tym samym do mojego "postu" o traktowaniu tego i szczelności palenisk przez samych ich producentów ...
Generalnie dyskusja o tę szczelność - nieszczelność palenisk jest tu bez sensu. Bo i tak wszyscy (nawet ja:rolleyes:) rozumiemy o co Ci chodzi i uważamy dokładnie to samo co Ty.
Nabyłeś palenisko z tą myślą że kupujesz fajny, szczelny wkład do kominka, przystosowany pięknie do pracy w domu z wentylacją mechaniczną. Produkt jaki nabyłeś okazał się rynkową miernotą za wcale nie małą kasę i nie spełnia Twoich oczekiwań oraz stwarza jak do tej pory więcej problemów niż daje radości.
Równie dobrze wkład jaki kupiłeś mógł się nazywać Forest-Natura "cośtamcośtam", bo gdybym kupił "jednym machem" przysłowiowego tira tych palenisk w "słowackich zakładach mechanicznych taboru kolejowego" (:)), gdzie je produkują to mógł bym sobie nazwać je tak jak mi się to podoba i firmować jako "moje".
O ile robią to firmy, które inwestują w swoją wymyśloną markę, dbają o jej wizerunek i prowadzą w rzetelny sposób jej serwis, jest bardzo dobrym dla branży (vide marka KFD tych samych praktycznie palenisk), o tyle firmy "koguciki" takie jak rzeczony Volner to rzecz przypadkowa i "jednostrzałowa". Dlatego taki nacisk kładę w wypowiedziach o tym żebyś po prostu reklamował nabyte palenisko. Bo firma, która nawiązała współpracę z "producentem" (Volner) dobrze wiedziała w co się pakuje. Zarówno mnie jak i innym na tym Forum również proponowano tę współpracę, tak jak kilkudziesięciu innym firmom. Na zasadzie - "kup, sprzedaj, w razie czego to się będziemy wspólnie martwić, a kłopoty i tak będziesz miał ty".
No i po raz kolejny wyszło że kupować warto rzeczy znane i sprawdzone. Zwłaszcza jak nie koniecznie siedzi się w temacie. No bo nikt przecież nie wymaga od przeciętnego człowieka kupującego kominek tego by znał się na tym.
Sorry z przynudzanie.
Reklamuj i bądź uparty.
Pozdrawiam.

Bader
19-02-2012, 00:26
Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedzi ale wciąż nie wiem najważniejszego czy to błąd konstrukcyjny czy uszkodzenie ... a może jakieś zabezpieczenie? Dodam, że wkład to Volner Visio 850 V. Może ktoś zaglądał do środka i potrafi coś powiedzieć?

Dziś rozpaliłem trochę więcej i pojawił się drugi problem - przy podniesionej szybie sporo dymu wychodzi na zewnątrz i to cały czas; nawet gdy szyba jest podniesiona do połowy - może szyber się nie otwiera??

Zgodnie z obietnicą masz parę zdjęć "patentów "w Twoim wkładzie :D Ale nie przejmuj się tak bardzo . W innych podobnych wkładach takich ukrytych pomysłów nie brakuje. Czasami są tylko lepiej schowane:D

pzdr.

ps. to bliźniak Twojego ;)

hagrgvbq54hb
17-03-2023, 19:27
Miałem w planach zakup wkładu KFD Linea V 1080, przy okazji wizyty w sklepie pokazano mi wkład firmy Volner Visio 850 V i wydał mi się on jakiś solidniejszy. Oba maja niemal identyczne parametry techniczne i podobną cenę i oczywiście nie wiem teraz, który z nich wybrać. Chętnie posłuchałbym opinii użytkowników o w/w konkretnych wkładach lub chociaż coś na temat ich producentów.
piece KFD- koszmarna konstrukcja, nie można dokładać i otwierać bo dymi do domu, zewnętrzny dolot powietrza to jakaś atrapa czy jest otwarty czy zamknięty nie ma różnicy bo piec bierze powietrze z pomieszczenia, piec jest kompletnie nie szczelny, wiec większy wiatr powoduje wtłoczenie dymu do domu, włącznie z czadem, którego czujnik włącza się w noc

d7d
19-03-2023, 22:36
piece KFD- koszmarna konstrukcja, nie można dokładać i otwierać bo dymi do domu, zewnętrzny dolot powietrza to jakaś atrapa czy jest otwarty czy zamknięty nie ma różnicy bo piec bierze powietrze z pomieszczenia, piec jest kompletnie nie szczelny, wiec większy wiatr powoduje wtłoczenie dymu do domu, włącznie z czadem, którego czujnik włącza się w noc

Jaki masz komin?
Masz założone uszczelki?
Masz zamontowany konkretny piec KFD na drewno, na pellet lub kominek czy tylko ogólnie piszesz?