PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł na poddaszu



okojan
21-08-2010, 13:30
Co sadzicie o zrobieniu kotłowni na poddaszu? Czy sa jakies prawne zakazy.Czy ktos sie z tym juz spotkal? Zasilanie gazem z sieci.Dziekuje za odpowiedz.

Jarecki79
21-08-2010, 15:12
Rodzice mieszkają w Holandii i tam montaż kotła gazowego na strychu jest powszechną praktyką.
Nie znam się na kotłach gazowych, mogę tylko powiedzieć, że to działa i się sprawdza.
W całym domu jest ciepło.

zbigor
24-08-2010, 11:40
Nic nie słyszałem o tym by było to zakazane. Chcę na poddaszu prawdopodobnie nad łazienką wygospodarować specjalne dobrze wygłuszone pomieszczenie " techniczne" gdzie będzie kocioł, zasobnik w przyszłości obsługujący solary oraz centralka wentylacyjna. Gdzieś nawet spotkalem się z opinią że montaż kotłowni na poziomie solarów może spowodować to że nie będzie konieczne stosowanie do ich obsługi pomp cyrkulacyjnych co jak wiadomo daje korzyści na rachunkach za prad.

KrzysztofLis2
24-08-2010, 13:57
Gdzieś nawet spotkalem się z opinią że montaż kotłowni na poziomie solarów może spowodować to że nie będzie konieczne stosowanie do ich obsługi pomp cyrkulacyjnych co jak wiadomo daje korzyści na rachunkach za prad.
Tak rzeczywiście będzie, o ile w kotłowni będziesz mieć również zasobnik ciepłej wody użytkowej. Podłączenie kolektorów słonecznych do tego zasobnika bez pompki jest możliwe tylko wtedy, gdy kolektory są niżej, niż zasobnik. I najlepiej byłoby, aby cały kolektor znajdował się niżej, niż dno zasobnika.