PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowietrzenie małej instalacji kanalizacyjnej



girs
21-08-2010, 18:40
Witam. Wiem że były posty na ten temat, prawie wszystkie przeczytałem, ale mój jest trochę inny.
Mam mały domek letniskowy na terenie gdzie gmina buduje kanalizację. W/g projektu w odległości ok. 5 metrów od mojego domku będzie studzienka kanalizacyjna, która będzie zbiorcza dla 3 domków leżących w pobliżu (mniej niż 15 metrów każdy).
W moim domku, w rogu najbliższym od studzienki chcę zrobić łazienkę z muszlą klozetową i umywalką, oraz z podłączeniem zlewu z kuchni będącego za scianką działową na której wisi umywalka w WC. Tak więc cała instalacja mieści się na 1 m2 powierzchni i na jednym poziomie. Czy i w takim wypadku muszę robić pion wentylacyjny rurą 110, bo w zasadzie żadnego pionu u mnie nie ma. Planowałem żeby na tej rurze 110 co będzie biegła z muszli bespośrednio do studzienki założyć trójnik 110/50 w dla umywalki i zlewu. Podłoga w domku jest na poziomie ziemi więc i instalacji będzie tyle co kot napłakał. To co radzicie. Czy i w takiej mikroinstalacji też trzeba rurą 110 ponad dach.