PDA

Zobacz pełną wersję : Ściany działowe z BK zamiast GK



bartroze
21-08-2010, 20:58
Witam!

Mam taki dylemat mały - w projekcie przewidziane są ścianki działowe na poddaszu z płyt GK na stelażu, ja natomiast chcię postawić ścianki z betonu komórkowego 12. Rozmawiałem ze swoim kierownikiem budowy i stwierdził on, że może być problem, ponieważ GK to lekka konstrukcja, BK jednak waży nieco więcej, a pod stropem nie przewidziałem żadnych podciągów w miejscach gdzie przebiegać będą ścianki działowe poddasza. Stwierdził on że strop może się uginać, a ściany pękać.
Strop monolityczny, żelbetowy, 14cm, cała płyta 9,5 x 7 m, w połowie długości podciąg przez całą szerokość,

Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi "ugięciami" stropów i pęknięciami ścian?

bartroze
23-08-2010, 11:20
Up

Sławek...
23-08-2010, 20:07
...nie sądzę żeby 14 cm odpowiednio zazbrojony strop ugiął się pod ciężarem ścianki działowej, ale i tak powinien na ten temat wypowiedzieć się konstruktor Twojego domku....tylko on wie na jakie obciążenia obliczył strop i czy zamiana płyty gk na bk jest zagrożeniem dla stropu.....

Trociu
24-08-2010, 10:00
...nie sądzę żeby 14 cm odpowiednio zazbrojony strop ugiął się pod ciężarem ścianki działowej, ale i tak powinien na ten temat wypowiedzieć się konstruktor Twojego domku....tylko on wie na jakie obciążenia obliczył strop i czy zamiana płyty gk na bk jest zagrożeniem dla stropu.....

Dokładnie - ktoś musi przeliczyć wytrzymałość stropu. Jeżeli KB już zgłasza zastrzeżenia, to pojawia się pierwsza lapmka ostrzegawcza.

Castaway
24-08-2010, 10:07
Ja miałem podobny dylemat tyle, że na parterze.
Zadzwoniłem do architekta i skończyło się na wylaniu porządnie zbrojonej płyty 14cm w miejsce chudziaka.
Lepiej zadzwoń do architekta na wszelki wypadek.