PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt gazowej instalacji c. o.



jowita1981
22-08-2010, 00:15
Witam :) prosze o informacje ile kosztuje cala instalacja gazowego centralnego ogrzewania (kociol,pompy, rury, grzejniki itd itp) z robocizna. Mam domek 130m2 powierzchni uzytkowej 4-5 osob zamieszkujacych

emilus18
22-08-2010, 08:37
My co prawda jeszcze nie skończyliśmy, ale co nieco mogę przybliżyć - ogrzewanie razem z hydrauliką bo miałam razem:
Dom 200m2 użytkowej (z garażem), podłogówka na całym dole, na gorze grzejniki. Do tej pory (a mamy stan deweloperski) wydaliśmy 17 tys. + grzejniki 4000 + piec połączony z solarami i zasobnikiem 18 tys + kominek z płaszczem wodnym 6 tys + robocizna pozostałości ok 5 tys. Jeśli o niczym nie zapomniałam, to chyba tyle...

jowita1981
22-08-2010, 19:47
Dziekuje za info. widze,ze montujesz koloktory. ja chcialabym taka prosta instalacje gazowa c.o. tzn. bez podlogowki i bez kolektorow. z wypowiedzi emilus co nieco moge sie zorientowac ale zastanawiam sie czy ktos z was mial wlasnie taka zwykla gazowa robiona i ile Was to kosztowalo wraz z robocizna. dzieki.

er-es
24-08-2010, 18:00
Powinnaś się w 30 kpln zmieścić, solary dodatkowo 10 kpln. Tj. piec ok. 4kpln, grzejniki ok. 5 kpln, rozdzielacze, rurki, pompy i setki innych pierdół. Nie napisałaś czy masz już hydraulikę zrobioną, a to też z 8 kpln może wyjść, do tego robota - montaż kotłowni ok. 2 kpln, montaż kaloryferów, płyn do instalacji.