PDA

Zobacz pełną wersję : zostało mi sporo wełny do domów pasywnych/energooszczędnych



chthp
23-08-2010, 09:11
Witam,

Hurtownia, w której kupowałem materiały na dach, policzyła mi wełnę po powierzchni dachu (z więc z okapami...). W efekcie trochę mi jej zostało. Wełna od momentu przywiezienia trzymana jest w garażu (a więc pod dachem).

wełna szklana impregnowana ISOVER SuperMata 15cm (faktyczny rozpręż na poziomie ok. 18cm) lambda=0,033 - wełna do domów pasywnych i energooszczędnych (Niemcy zalecają 30cm - 2 warstwy "na krzyż" po 15cm)

Do wełny dołożę wszystko to, co mi zostało - płyty k-g ogniotrwałe, wzmacniane profile 0.6, wieszaki, łączniki, wysokiej klasy taśmy narożnikowe, wkręty, grube włókno szklane (wąskie taśmy, szeroki płachty), taśmy z siatką szklaną, folia paroszczelna zbrojona, specjalna folia paroszczelna "lustrzana" ze współczynnikiem odbicia promieniowania podczerwonego (czyli jednej z form ciepła) ok. 75% w całym widmie, i masę innych materiałów, o których teraz nie pamiętam...

Szczegóły na priv

Opłaca się inwestować w izolację domu - w zeszłą zimę na ogrzanie 480m2 domu + c.w.u. zużyłem ok. 2,1t pellet dębowych w cenie 550 zł/tona (czyli ok. 1200 zł)! - z dogrzewaniem kolektorami słonecznymi.

rafsli_rs
23-08-2010, 09:29
@Chthp ja chętnie odkupiłbym to od Ciebie po rozsądnej cenie, ten bałagan który zapewne zagraca Ci garaż, ale z skąd Ty jesteś – czyli ważna kwestia to odległość do transportu tych rzeczy.