PDA

Zobacz pełną wersję : oczko wodne



jaaka
27-02-2004, 19:03
witam wszystkich. Mam pytanie do was. Chcę wybudować oczko wodne w ogrodzie a raczej staw wyłożony folią, o wymiarach 19x10m. Co muszę zrobić w urzędzie żeby te wszystkie czynności były legalne i czy póżniej sprawdza to jakaś komisja?(Chciałam dodać, że mieszkam na wsi).

modulor
28-02-2004, 22:21
forum

01-03-2004, 07:21
No tak. Tylko że chcemy zbudować oczko o powierzchni 190 m2.
Potrzeba więc:
1) pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego (staw takim urządzeniem jest) - ustawa z 18 lipca 2001 r. Prawo wodne
2) pozwolenia na budowę - prawo budowlane

To wszystko musi być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (o ile taki jest). Na gruntach rolnych można zbudować staw rybny hodowlany, ale nie oczko wodne. Hodowla ryb to dalej działalność rolnicza i nie zmienia się sposobu użytkowania. Zbiornik wodny, oczko musi mieć odpowiedni zapis w planie. jeżeli nie ma planu to oczywiście decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Itotnym pytaniem jest skąd woda? Jeżeli z rzeczki, rowu, studni to trzeba uzyskać również pozwolenie wodnoprawne na pobór wody i wykonanie ujęcia wody. Prościej przy wodach podsiąkowych zaskórnych.