PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica poziomów pomiędzy pomieszczeniami



silan
23-08-2010, 19:55
Witam,

jesteśmy w trakcie remontowania podłóg w domu- firma budowlana kładzie płytki podłogowe, my pozniej sami bedziemy kłasc panele podłogowe.

Poinstruowani przez ekipe budowlaną co do wymiarów płytek ( 8mm, bo wszytskie inne płytki podłogowe już kupione tyle mają) zakupilismy płytki na korytarz.. Na specyfikacji technicznej płytek napisany było grubosc 8mm. Po przywiezieniu do domu i oględzinach okazało się, że płytki mają 11mm grubosci :bash:

Mogę oczywiscie oddać płytki i kupić inne, problem w tym, że zakochalam się własnie w tym a nie innym wzorze. Czy 3 mm różnica to może byc problem dla ekipy budowlanej? Te płytki bedą sie stykac na progu z płytkami łazienkowymi w jednym miejscu, a w 3 innych miejscach z panelami (ktore nie są jeszcze kupione).

W jednym artykule wyczytałam, ze wskazane jest (!), żeby płytki w łazience były o 5mm niżej.. Moja ekipa mówi, że rowno..

3mm roznice mozna chyba bez problemu zniwelowac progiem, prawda? Prawie niezauwazalnie?

Dodam tylko, że drzwi nie są problemem, bo jeszcze niezamontowane..

Mam się bać mówienia ekipie, że płytki są 3mm za wysokie? :oops:

jarekkur
23-08-2010, 21:09
Witam,

jesteśmy w trakcie remontowania podłóg w domu- firma budowlana kładzie płytki podłogowe, my pozniej sami bedziemy kłasc panele podłogowe.

Poinstruowani przez ekipe budowlaną co do wymiarów płytek ( 8mm, bo wszytskie inne płytki podłogowe już kupione tyle mają) zakupilismy płytki na korytarz.. Na specyfikacji technicznej płytek napisany było grubosc 8mm. Po przywiezieniu do domu i oględzinach okazało się, że płytki mają 11mm grubosci :bash:

Mogę oczywiscie oddać płytki i kupić inne, problem w tym, że zakochalam się własnie w tym a nie innym wzorze. Czy 3 mm różnica to może byc problem dla ekipy budowlanej? Te płytki bedą sie stykac na progu z płytkami łazienkowymi w jednym miejscu, a w 3 innych miejscach z panelami (ktore nie są jeszcze kupione).

W jednym artykule wyczytałam, ze wskazane jest (!), żeby płytki w łazience były o 5mm niżej.. Moja ekipa mówi, że rowno..

3mm roznice mozna chyba bez problemu zniwelowac progiem, prawda? Prawie niezauwazalnie?

Dodam tylko, że drzwi nie są problemem, bo jeszcze niezamontowane..

Mam się bać mówienia ekipie, że płytki są 3mm za wysokie? :oops:
To żaden problem. Powiedz ekipie. Im wcześniej tym lepiej.

Ka***gi
24-08-2010, 12:54
dokladnie, i tak musisz zastosowac listwe dylatacyjna, wiec czy to bedzie 1mm czy 8mm to nie ma znaczenia

Sławek...
24-08-2010, 21:43
...niczego nie musisz się bać... to Twój dom i Twoje płytki i tak ma być ;)... jeżeli położą te grubsze w korytarzu to łazienka wyjdzie troszkę niżej i niech tak zostanie... w przypadku jakiegoś zalania łazienki woda nie wypłynie od razu na korytarz....
jeżeli panele nie "zejdą" się z płytką a będzie Ci na tym zależało to wylewka wyrównująca załatwi sprawę.....

kamykkamyk2
25-08-2010, 11:47
Nic się nie stanie, są przecież listwy dylatacyjne.