PDA

Zobacz pełną wersję : Jak prawidłowo obsadzić okna w ścianie z ceramiki



SMarcin
24-08-2010, 14:15
Witam

Mam pytanie, jakie kotwy powinny być użyte do obsadzenia okien w ścianie wykonanej z pustaka ceramicznego , zgłasza jeśli chodzi o przytwierdzenie dolnej części ościeżnicy , bo tam pustak ma od góry ma same dziury .

Z góry dziękuję za pomoc

jareko
24-08-2010, 19:43
kotwy normalne - problem jest z KOŁKAMI a nie kotwami
Zastanawiające że ciągle murarze pozostawiają klienta z takimi kłopotami - a wystarczyło zalać dziury płynną zaprawą bądź po prostu tak wymurować by w obrębie wnęki okiennej ostateczną warstwą była pełna cegła

bwojtek
24-08-2010, 19:47
bądź po prostu tak wymurować by w obrębie wnęki okiennej ostateczną warstwą była pełna cegła
I tak to powinno być zrobione! Teraz pozostaje celować z kołkami pomiędzy porotermy.

jareko
24-08-2010, 19:52
bwojtku - marzenia... śnimy o murarzach którzy myślą... obchlapią zamki pustaków ceramicznych we wnęce okiennej... ze podmurują... ze będą trzymać się tolerancji +- 5 mm a nie +- 5 cm itd itd
Niebawem święta - może napiszemy do Świętego Mikołaja ?

SMarcin
25-08-2010, 07:35
A są jakieś dłuższe kotwy co by zawinąć je na bok ściany i tam przykręcić kołkiem ( widziałem taki patent jak obsadzają okno w izolacji )? Bo z zalewaniem otworów mogę się nie wyrobić, okna mają wstawić mi w przyszłym tygodniu.

jareko
25-08-2010, 09:29
to masz caly tydzien, wiaderko rozrobionej zaprawy i masz zrobione