PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W KALATEACH 2 pracownia ARCHON



jun_dymek
25-08-2010, 21:38
Witam

Co sądzicie o tym projekcie? Ktoś planuje budowę? Szukamy z żoną czegoś odpowiedniego i natrafiliśmy między innymi na ten projekt. Może znajdzie się dobra dusza która poradzi jakiś projekt o następujących parametrach:

- garaż na 2 samochody
- kuchnia ze spiżarką
- gabinet na dole
- w przypadku braku osobnej pralni wskazany łącznik pomiędzy domem a kotłownią
- na górze 3 lub 4 sypialnie i jedna łazienka
- żona koniecznie chce jakieś garderoby na górze
- metraż do 170 m (najlepiej do 150)
- użytkowe poddasze lub piętrowy

Czy w ogóle te wymagania mogą być spełnione dla domu 130-170 m (mniej wskazane) o w miarę prostej konstrukcji? Przeglądamy w internecie oferty po kilka godzin dziennie i na prawdę ciężko coś znaleźć.

Z góry dziękuję za pomoc

pelikan80
26-08-2010, 13:48
Mam bardzo podobne wymagania i w tej chwili domw kalateach 2 jest dla mnie nr 1. Projekt będzie można kupić dopiero pod koniec września. Nie wiem tylko czy nie jest trochę za duży. Zastanawiałem sie do tej pory nad mniejszym i prostszym w budowie - ale ten spełnia wszystkie wymagania funkcjonalane i jest ładny.

krzmet
03-10-2010, 15:27
Witam. Projekt rzeczywiście bardzo ładny i ciekawy. Trochę nieciekawe jest to przejście do gabinetu przez salon. Równie ciekawy wydaje mi się projekt Bursztynowy Blask z kolekcji muratora.A wy co o nim sądzicie.Pozdrawiam

bowess
04-10-2010, 11:00
Dom w kalateach jest domem dużym i jego budowa pochłonie ponad pół miliona, czyli w moich kategoriach jest to już dom dla bogatych. :)

Z wymienionym programem są i mniejsze domy. Przykłady - Amaltea II http://pprojekt.pl/projekt1043-amaltea_ii,opis.html, Metis III http://www.tooba.pl/projekt-domu-Metis-III/a,s_pd,idp,13561.html, Dżin 2G http://pprojekt.pl/projekt1284-dzin_2g,opis.html, który mi osobiście podoba się najbardziej, czy mega-ekonomiczna Madzia http://www.horyzont.com/projekt/pokaz/MADZIA/0/189, która ma nieco inny rozkład sypialni parter-poddasze.

bowess
04-10-2010, 11:15
A Bursztynowy Blask program użytkowy ma również w porządku, ale elewacja frontowa nie przysporzy mu wielu fanów - niestety widoczny jest sam wielki garaż. Na wąską działkę jest to jednak jakieś rozwiązanie.

IZA30
04-10-2010, 14:42
Jak zwykle projekt Archonu ładny,ale cholernie duzy i oczywiście drogi.Jeżeli to nie gra roli,buduj.Choc w mojej okolicy gdzie buduje dom jest masa tego typu domów,Apisów,Librów,Emanuel (?) i nie są one już jakos orginalne...Ale daje punkcik za ładną,nowoczesna elewację:)

czupiradelko
15-03-2011, 08:20
Witam!

My zakupiliśmy ten projekt i niedługo ruszamy z budową. Będziemy budować w systemie gospodarczym i mamy nadzieję, że 420tys starczy. Zrezygnowaliśmy z obu wykuszy (nie jesteśmy ich zwolennikami) i powiększamy nieznacznie spiżarnie. A i jeszcze rezygnujemy z okna nad strychem (zmniejszanie kosztów).

czupiradelko
11-06-2011, 22:19
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego dziennika wszystkich zainteresowanych budową domu w Kalateach 2. Zdjęcia, opis prac budowlanych, przemyślenia inwestora, itp. itd. :)

MaToKo
27-07-2011, 13:21
Witam,

Szukamy dalej projektu i natrafiliśmy właśnie na ten. Czy może ktoś z województw podkarpackiego, śląskiego lub dolnośląskiego buduje ten dom? Chcielibyśmy zobaczyć realizację na żywo.
Bardzo proszę o kontakt!
Pozdrawiam :)

AGA NR 1
23-08-2011, 18:59
Podnoszę.
;)

Czy ktoś ze Śląska buduje ten domek ?
:)

vanilla
26-08-2012, 12:52
i ja podnoszę - my również będziemy budowali ten dom. Jedyne zmiany na razie jakie rozważamy to podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak i przedłużenie krowi, połączenie strychu i pralni w jeden pokój, zliwkwidowanie mikro podcienia i wydłużenie jadalni do tego słupka na tarasie.
Nie wiem co z pralnią w takim układzie - gdzie ją upchnąć i czy w ogóle warto

jolaaa23
17-09-2012, 14:34
Mam bardzo podobne wymagania i w tej chwili domw kalateach 2 jest dla mnie nr 1. Projekt będzie można kupić dopiero pod koniec września. Nie wiem tylko czy nie jest trochę za duży. Zastanawiałem sie do tej pory nad mniejszym i prostszym w budowie - ale ten spełnia wszystkie wymagania funkcjonalane i jest ładny.


Ja w tym roku wybudowałam Kalateę 2 dom jest bardzo funkcjonalny (może łazienka na górze powinna być podniesiona o pustak ale poza tym super bardzo polecam.
Jola

jolaaa23
17-09-2012, 14:38
Dom w kalateach jest w kilku wersjach ja mam 2 i wcale nie jest taki wielki jest poprostu w sam raz , świetne rozmieszczenie pomieszczeń powoduje, że wszystko odrazu ma swoje miejsce budowa stan surowy zamknięty ze wszystkimi mediami ok 250000 + jakieś 100000 na wnętrza. Polecam bardzo ja przejrzałam setki projektów i uważam ten za bardzo udany. Zresztą dom już stoi i upewniłam się tylko że projekt był dobrze wybrany.
Jola

jolaaa23
17-09-2012, 14:39
poszukaj na forum na stronie archonu tam jest bardzo obszerne forum budujących kalateę i dużo jest ślązaków;o)

jolaaa23
17-09-2012, 14:39
poszukaj na forum kalatei na stronie archonu tam jest sporo osób ze śląska

jolaaa23
17-09-2012, 14:41
wykuszy baaaaaardzo szkoda okno nad strychem rzeczywiście niepotrezbne a i drzwi od garażu nie koniecznie. 420000 ? gdybym miała tyle to dzis pisałabym z sofy w salonie ja wydałam 250000 i mam sso + media.

jolaaa23
17-09-2012, 14:42
to kalatea 2 jest w sam raz!

bowess
18-09-2012, 07:36
100 000 na wykończenie 240m2 po podłogach? Piszesz "media", więc rozumiem, że instalacje jeszcze do rozprowadzenia. Moim zdaniem na pewno nie jest to dom za 350 tys. pod klucz, no chyba, że większość prac byłaby własnymi rękami.

I jeszcze doprecyzuj proszę, jaki masz stan, bo raz jest, że SSZ, a później, że SSO.

vanilla
28-09-2012, 08:59
a na ile wam wyceniono robociznę - budowę przez ekipę budowlaną?

gabx
12-11-2016, 10:28
Witam poszukje kogos kto posiada kaostorys kalateei 2 :)