PDA

Zobacz pełną wersję : Ościeżnica do kartongipsu- problem



Tomek-P
26-08-2010, 19:19
Witam!
Zabieram się do zrobienia ścianki działowej z KG, ogólnie pracuje na budowach tylko w innej branży stąd moje pytanie, mianowicie: w ściance planuje zamontowanie drzwi(80) tylko doszły mnie słuchy że do KG są specjalne oscieżnice! kupiłem profile takie dużo grubsze do jej montarzu tylko nie wiem jaką ościeźnice kupć myślałem o takiej zwykłej metalowej ale trzeba by ją chyba tylko spawać do tych profili bo inaczej tego niewidze.
prosze o pomoc!!

Tomek-P
26-08-2010, 19:51
czyli mogę swobodnie kupić zwykłą metalową ?? ktoś mi mówił że są jkieś z uchwytami ale właśnie nie wiem jakie. tylko jak możesz mi podpowiedzieć jak ją przymocować do profili?? bo ona przyjdzie w taki sposób [[

jareko
26-08-2010, 20:40
przymocuj tak jak każdą inną

Tomek-P
26-08-2010, 21:16
czyli musze dłuższym wkrętem przykręcić ją od czoła?? bo przecie pianą montażową chyba się nie robi?? zabardzo nie wiem jak fachowo się powinno montować furyny w KG !! wchodzi w gre tylko metalowa futryna ponieważ to mają być drzwi oddzielajace mieszkanie i nie chcę jakiejś kartonowej futryny... profile mi doradzili 7,5 bo po dodaniu płyt to jest 10cm a takie są ościeżnice.
Nie chciałem wolać fachowca ponieważ myśle że sobie poradze problem mam tylko problem z futryną reszte to pestka bo to żadna sztuka powoli zrobie...

william.bonawentura
26-08-2010, 22:14
doszły mnie słuchy że do KG są specjalne oscieżnice! kupiłem profile takie dużo grubsze do jej montarzu tylko nie wiem jaką ościeźnice kupć


Tak się rodzą plotki. Ościeżnice zewnętrzne są te same. Niemniej ważny jest jednak profil ościeżnicowy wmontowany do środka płyt. Ale skoro go kupiłeś to wiesz o co chodzi.