PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie domu z drewna



gixxxar
28-08-2010, 15:51
Witam,
tez mam dom z drewna i czy jest szansa go podniesc,bez jego uszkodzenia i jakie firmy sie tym zajmuja,

maciej74
28-08-2010, 22:01
szansa jest trzeba tylko odpiąć go od wody,prądu , rozwalić podłogi morze i strop a jak ciężki dach to też do ściągnięcia.

gixxxar
28-08-2010, 22:21
o to napewno koszty sa ogromne co?

ANSE72
28-08-2010, 23:09
pytanie dlaczego sugerujesz iż trzeba rozwalić podłogi i strop ? samo podniesienie jest na temat z Firmą dzwigową Koles http://katalog.pf.pl/D%C5%B9WIG-100-TON-P0R10C-m11.html http://www.uslugidzwigowe.lublin.pl/


pierwsza srawa trzeba jak kolega wspomniał odpiąć przyłącza następnie trzeba okopać z dwóch lub czterech stron budynek pod fundament a jeżeli ma być podniesiona jedna sttrona to system poduszek - to wpompowanie powietrza ciśnieniowo i wpompowanie betonu jeśli siada grunt http://www.holmatro.pl/_php/index_base.php?Screen_Option=1&Page_ID=2

maciej74
29-08-2010, 08:22
można i dźwigiem :) oj to wtedy drogo
taniej wyjdzie podnośnikami samochodowymi
podłogi rozwalasz bo na 100% są drewniane kładzione na gruncie i pewnikiem autor wątku ma zamiar wymienić belki podwali na nowe , nie wiem jaka jest powała jeśli to tylko dechy można od biedy unosić chatę ale jak jest na nich polepa to ciut za ciężkie i przy unoszeniu może pie......nąć.
w sumie to powiedz czemu chcesz podnosić, jaki wielki jest dom , w jakim stanie itp bo na razie to możemy się pobawić w zgadywanki .

janrenovate
29-08-2010, 09:49
Witam,
tez mam dom z drewna i czy jest szansa go podniesc,bez jego uszkodzenia i jakie firmy sie tym zajmuja,

Samo uniesienie nie jest az tak kosztowne.
Wszystko zalezy od tego co chcesz zrobic po uniesieniu?
Wymiana podwaliny?
Podniesienie fundamentu?
Izolacja,etc?

gixxxar
29-08-2010, 11:03
podniesc dom o ok 50 cm,i podbudowac fundament,izolacja itp,dziekuje,

alberto1968
29-08-2010, 11:06
o to napewno koszty sa ogromne co?

wszystko zalezy od tego w jakim stadium jest dom,ktory chcesz podniesc,czy ma wykonczone wnetrza,czy to jest stan surowy, ajk duzy przede wszystkim jest ten dom,jak duzo ma scian wewnatrz i dlaczego -- co jest powodem ze masz zamiar go podniesc,cala operacja dla wprawnej ekipy ciesli jest normalna sprawa,kideys bylo standardem ze unoszono domy i stodoly--glownie z powodu wymiany podwaliny-- za pomoca "KIFARÓW" t-- to takie duze lewary na korbe--podnosza odpowiednio podparte sciany z latwoscia,a lewarki samochodowe jak ktos napisal to beda za slabe,oczywiscie mozna zastosowac i pneumatyczne----jest to zrobienia,a odpiecie mediow to oczywista sprawa,pokaz fotki to moze wiecej info splynie od balowiczów

gixxxar
29-08-2010, 11:35
dom jest niewielki ma ok 50 m2,budowany był 2004r z drewna szkieletowego,jest za nisko postawiony kupiłem go niedawno w srodku sa meble,na scianach boazeria,a podnies go chce spowodu zabezpieczenia w razie ulewy,niewiem czy to opłaca,

ANSE72
29-08-2010, 13:02
to tylko tak jak napisałem system dźwigu cztery strony odkopanie i na dwuteownikach go podnosisz

maciej74
29-08-2010, 15:56
KIFARÓW" t-- to takie duze lewary na korbe--podnosza odpowiednio podparte sciany z latwoscia,a lewarki samochodowe jak ktos napisal to beda za slabe
oj jeśli mowa o lewarkach do uno to się zgadzam mam lewary samochodowe o udzwigu 8 ton i dają radę bez problemu , lewarki o 3,5t są ciut za słabe by trzymać ale od biedy uniosą na tyle by wcisnąć stempla. Szyny można spokojnie włożyć jeśli dom jest nieduży i niema zbędnych przybudówek typu ganek stodoła w szkielecie,taras a i tak trzeba będzie stemplować bo trzymać dom w górze na samych szynach ryzyko.Temat w sumie nie jest prosty i wirtualnie raczej go nie rozwiążesz lepiej dorwać ekipę mającą pojęcie i na miejscu się okaże co jest najkorzystniej bo dróg do celu jest parę w zależności od wielu czynników.

gixxxar
29-08-2010, 16:48
dzieki ino czy ta operacja sie bedzie opłacała

ANSE72
29-08-2010, 22:39
Panowie co wy doradzacie nie róbcie polewy na Polskę człowiek chce podwyższyć fundamenty a wy lewarki- proponujecie po pierwsze 50 cm to nie 5cm i druga sprawa trzeba dom przenieś na czas wylania nowych fundamentów ław itp w inne miejs ce aby można było to robić w sposób prawidłowy i samo podnoszenie musi być w czterech miejscach rozłożone równomiernie TO TYLE

maciej74
30-08-2010, 10:48
malutkie obliczenie proponujesz dwie szyny czyli dom będzie oparty w czerech punktach szyna ma szerokość przypuśćmy 20 cmx4= 80cm a podwalina szkieletu 15cmx4=60cm czyli cały dom będzie unoszony na 0,48m2 powierzchni życzę powodzenia w dalszym doradzaniu.
Ps
komin trzeba będzie przenieść czy rozebrać

gixxxar
30-08-2010, 22:23
o

maciej74
31-08-2010, 18:59
a nie prościej i taniej jest ziemi zabrać i porządnie zdrenować działkę, bo rozumiem że w domu jest wilgoć ?

gixxxar
31-08-2010, 20:35
takiej wilgoci jako takiej nie widac bo jest ocieplony styropianem a w srodku jest boazeria ,ci co go budowali to zanisko go postawili

ANSE72
31-08-2010, 20:58
gixxxar proponuję abyś się udał do osób w inspektoracie budownictwa aby doradzili Tobie jaki to jest dom a później pisał o swoich problemach

gixxxar
31-08-2010, 21:13
pisałem ze drewno szkieletowe,

ANSE72
01-09-2010, 06:30
teraz sie zgadza ale takie rzeczy pisze sie w początkowym poście w tym wypadku pozostaje tak jak propozycja padła niwelacja terenu

gixxxar
01-09-2010, 09:34
Tak tylko mi chodziło aby zweryfikowac koszty takiego podniesienia ile by to kosztowało,tak plus,minus,a potem bym przemyslał koszty terenu,

maciej74
01-09-2010, 10:36
tak plus minus nie wdając się w szczegółowe wyliczanie to tak od 20 tyś w górę Cię wyniesie podnoszenie i to można przełknąć gorzej to znaleźć ekipę co się tego podejmie i co najważniejsze nie spitoli , niwelacja i drenaż wyjdzie taniej i prościej.

ANSE72
01-09-2010, 19:35
w takim przypadku jaki teraz jest po części jasny nie podlega dyskusji niwelacja terenu


Powiem tak minimalne zabezpieczenie to 60000zł w tym ubezpieczenie od prac mimo dobrej zapłaty nie podjąłbym sie takiego ryzyka i jeżeli nie przekonasz sie co do niwelacji terenu a uprzesz sie o podniesienie bez demontażu to dobrą umowę sporządź i ubezpiecz dom

gixxxar
01-09-2010, 19:42
ok dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam,

Larix1
07-09-2010, 12:09
Przeglądjac kilka stron natrafiłem na firmę ktora zamiescila jedną z fotek
http://www.mosaicon.pl/foto/fot_kat1_real34_w4_d.jpg