PDA

Zobacz pełną wersję : RATUNKU-dąb bielony i jak to czyścić- czyli o drewnie litym



acca5
28-08-2010, 18:36
Dzień dobry, ja z prośbą o poradę, zakupiłam meble Oslo-dąb bielony lity- największy stół i ławę.
http://www.tc.host22.com/d6d2253668.jpg
jako dąb bielony- czyli rozumiem ,że jest to jakaś lakierobejca dająca kolor podbarwienia białawy- taki szaro- białawy. i niestety mam problem- mailuje do firmy głównej Dekort i do sklepu od którego zakupiłam meble i nie mam odpowiedzi. Po zjedzeniu posiłku obiadowego przez moje małe dziecię- 7 lat na stole pozostał ziemniak polany tłuszczykiem
I mimo -wymycia tego natychmiast woda z mydłem z kierunkiem usłojenia mam mała plamę tłuszczu. Co zrobić aby to usunąć.
czarno widzę reklamacje mebla bo nie mam odpowiedzi już od ponad tygodnia.

Nie chce mieć po iluś tam latach stołu jak w barze- z plamami tylko piękny białawy dębowy stół.

Ja myślę ,żeby to lekko papierem ściernym -bardzo drobnym i potem polakierować tylko czym czy poolejować już tym razem bo nie wiem.Stół wazy 100kg i trudno go wysłać tak skąd przyjechał.
Najmniej podoba mi się wizja zakupu szyby na stół- no bo nie o tym marzyłam i myślałam jak go kupowałam,

Pomóżcie mi co zrobić.
ps drugie dziecko zrobiło mi kreseczkę właśnie dziś na cm pisakiem- chyba się zapłaczę.

jarekkur
28-08-2010, 21:25
Dzień dobry, ja z prośbą o poradę, zakupiłam meble Oslo-dąb bielony lity- największy stół i ławę.
http://www.tc.host22.com/d6d2253668.jpg
jako dąb bielony- czyli rozumiem ,że jest to jakaś lakierobejca dająca kolor podbarwienia białawy- taki szaro- białawy. i niestety mam problem- mailuje do firmy głównej Dekort i do sklepu od którego zakupiłam meble i nie mam odpowiedzi. Po zjedzeniu posiłku obiadowego przez moje małe dziecię- 7 lat na stole pozostał ziemniak polany tłuszczykiem
I mimo -wymycia tego natychmiast woda z mydłem z kierunkiem usłojenia mam mała plamę tłuszczu. Co zrobić aby to usunąć.
czarno widzę reklamacje mebla bo nie mam odpowiedzi już od ponad tygodnia.

Nie chce mieć po iluś tam latach stołu jak w barze- z plamami tylko piękny białawy dębowy stół.

Ja myślę ,żeby to lekko papierem ściernym -bardzo drobnym i potem polakierować tylko czym czy poolejować już tym razem bo nie wiem.Stół wazy 100kg i trudno go wysłać tak skąd przyjechał.
Najmniej podoba mi się wizja zakupu szyby na stół- no bo nie o tym marzyłam i myślałam jak go kupowałam,

Pomóżcie mi co zrobić.
ps drugie dziecko zrobiło mi kreseczkę właśnie dziś na cm pisakiem- chyba się zapłaczę.
Prawdopodobnie jest to olej bielony. jeżeli jest utwardzany UV, będzie trudno naprawić bez śladów. Nawet gdyby jenak nie był to olej utwardzany fabrycznie UV będą kłopoty. Musisz mieć ten sam odcień bieli aby ślady naprawy były minimalne. Beż oryginalnego środka do naniesienia na plamę, będzie ci trudno to miejsce naprawić. Poza tym jak dzieci są przy stole zakładaj obrus.

acca5
28-08-2010, 21:31
o rany to zostaje mi szyba -bo obrusy to nie dla mnie, lampa UV to nie problem do naświetlenia tego miejsca- mam taka do żelu do paznokci? może taka wystarczy, no właśnie tylko pozostaje fakt jaki olej bielony, meble są lekko chropawe i to faktycznie chyba olej.

acca5
28-08-2010, 21:49
jarekkur- to gdyby to był twój stół to może byś poradził- czym próbować -zawsze można na stronie od spodu popróbować coś -tylko czym może podaj nazwę.
w poniedziałek będę dzwonić do firmy aż do skutku może się coś dowiem. Wtedy napiszę dalej o problemie.

jarekkur
29-08-2010, 21:47
jarekkur- to gdyby to był twój stół to może byś poradził- czym próbować -zawsze można na stronie od spodu popróbować coś -tylko czym może podaj nazwę.
w poniedziałek będę dzwonić do firmy aż do skutku może się coś dowiem. Wtedy napiszę dalej o problemie.
Zostanie gorsza plama. Nie znam oleju. Powinnaś starać się o ten olej, który został fabrycznie naniesiony. Klikaj na stronkę firmy i kontaktuj się z nimi. Cierpliwość na pewno popłaca.
Spróbować możesz każdym olejem i każdym odcieniem bieli. Może trafisz. Musisz przeszlifować wełna stalową nr 4 a następnie nr2 a może i 0 na koniec. Otrzymasz wolne miejsce surowego drewna. na takich miejscach od spodu próbuj. Wszystkie materiały do kupienia w Castoramie i innych podobnych marketach.

rezolutny
30-08-2010, 11:12
a co w przypadku bielonego dębu na podłodze? jak czyścić coś takiego? czym zaimpregnować?

jarekkur
30-08-2010, 16:03
a co w przypadku bielonego dębu na podłodze? jak czyścić coś takiego? czym zaimpregnować?
Jezeli sam kładłeś ten PARKIET to musisz żądać od sprzedawcy parkietu czy desek wskazówek na piśmie dotyczących pielęgnacji i środków do niej niezbędnych. Podobnie jest w sytuacji gdy prace te wykonał parkieciarz i on zakupił dla ciebie parkiet, żądaj od niego. Możesz mu nawet zlecić wykonanie pielęgnacji.
Różnica jest też w rodzaju aplikacji między olejem a lakierem. Twoja podłoga to lakier czy olej?

acca5
30-08-2010, 17:28
Jarekkur- otrzymałam informację,że stół był lakierowany- dla mnie to trochę dziwne- bo w dotyku stół jest szorstkawy- mam wrażenie ,żę czuję włoski drzewa, jest matowy- ale doświadczenia nie mam poza- wycyklinowaną podłoga w moim starym domu i przejechana kaponem i następnie lakierem- tu podłoga świeciła i była gładka, ale komody sosnowe- typowe też były matowe ale gładź się czuło.
W fabryce- Dekort tam gdzie stół jest produkowany- mają go jutro poplamić i -i sprawdzić czym wybawić i jak naprawić.
Bardzo dziwne to trochę.
czy możliwe jest trwałe pobrudzenie stołu lakierowanego ziemniaczkiem z tłuszczykiem w ilości mikroskopijnej- bo nie oblany i kapiący tłuszczem z sosem ziemniak.
spróbuje zrobić fotkę i wstawię ja na forum- o ile wyjdzie w aparacie.

rezolutny
06-09-2010, 13:11
Jezeli sam kładłeś ten PARKIET to musisz żądać od sprzedawcy parkietu czy desek wskazówek na piśmie dotyczących pielęgnacji i środków do niej niezbędnych. Podobnie jest w sytuacji gdy prace te wykonał parkieciarz i on zakupił dla ciebie parkiet, żądaj od niego. Możesz mu nawet zlecić wykonanie pielęgnacji.
Różnica jest też w rodzaju aplikacji między olejem a lakierem. Twoja podłoga to lakier czy olej?

akurat ja mam lakierowaną....

acca5
17-09-2010, 21:42
Jarekkur- otrzymałam informację,że stół był lakierowany- dla mnie to trochę dziwne- bo w dotyku stół jest szorstkawy- mam wrażenie ,żę czuję włoski drzewa, jest matowy- ale doświadczenia nie mam poza- wycyklinowaną podłoga w moim starym domu i przejechana kaponem i następnie lakierem- tu podłoga świeciła i była gładka, ale komody sosnowe- typowe też były matowe ale gładź się czuło.
W fabryce- Dekort tam gdzie stół jest produkowany- mają go jutro poplamić i -i sprawdzić czym wybawić i jak naprawić.
Bardzo dziwne to trochę.
czy możliwe jest trwałe pobrudzenie stołu lakierowanego ziemniaczkiem z tłuszczykiem w ilości mikroskopijnej- bo nie oblany i kapiący tłuszczem z sosem ziemniak.
spróbuje zrobić fotkę i wstawię ja na forum- o ile wyjdzie w aparacie.

To znowu ja, otrzymałam od firmy środek chem.- biały krem o zapachu acetonu? lub czegoś podobnego do wtarcia za pomocą gąbeczki ze ścieralną stroną, wyraźnie tłusty, do wytarcia potem na sucho ściereczka tak aby zebrała nadmiar środka. Nazwy nie znam- wiem ,że jest to środek firmy Hesse do pielęgnacji mebli lakierowanych na biało?

Nazwy nie podano. Może ktoś z was znawców tej całej chemii będzie wiedział o co chodzi- nazwy mi nie podano a chciałabym go mieć w większej ilości na lata w domu albo przynajmniej odszukałabym gdzie go można zakupić-nie bedę przecież mailować dwa razy do roku i przyślą mi środek w słoiczku po truskawkach- tak jak to zrobiono dziś.
proszę pomyślcie co to za nazwa i gdzie to kupić.

acca5
17-09-2010, 21:44
dodam,że stół po przejechaniu i wtarciu tym środkiem nabrał żywszych kolorów, wyraźnie widać usłojenie drzewa- i co najważniejsze plamy znikły.

majchrzok
11-12-2011, 09:45
Witam. Jakoby nie tworzyć nowego tematu napisze tu. Otóż chciałbym wybielić deski i zrobić dalej z nich właśnie stół. Deski to dąb o wilgotności ok 8%. Teraz pytanie, jaki jest proces technologiczny bielenia drewna dębowego? Czy mógłby mi ktoś pomóc? Szukałem w internecie aczkolwiek nic nie znalazłem... Pozdrwiam

jarekparkiet
11-12-2011, 10:42
Witam. Jakoby nie tworzyć nowego tematu napisze tu. Otóż chciałbym wybielić deski i zrobić dalej z nich właśnie stół. Deski to dąb o wilgotności ok 8%. Teraz pytanie, jaki jest proces technologiczny bielenia drewna dębowego? Czy mógłby mi ktoś pomóc? Szukałem w internecie aczkolwiek nic nie znalazłem... Pozdrwiam

Proponuję wykonać najpierw ługowanie- ług biały, a następnie [ moderowano - reklama ] olejowanie olejem białym. Moim zdaniem tak wybielone desski dadzą najlepszy efekt. Osobiście używam do bielenia produktów firmy Woca

Conrad&Beata
20-12-2011, 09:57
ja mam podobny problem, będę miał drzwi wew. i schody dębowe, potrzebuje je rozjaśnić, bo panele mam jaśniutkie, klon. Jak, czym to zrobić?
W miarę prosto, sposobem gospodarczym dla laika :)

jarekparkiet
20-12-2011, 13:06
ja mam podobny problem, będę miał drzwi wew. i schody dębowe, potrzebuje je rozjaśnić, bo panele mam jaśniutkie, klon. Jak, czym to zrobić?
W miarę prosto, sposobem gospodarczym dla laika :)

Możesz to zrobić jeszcze w inny sposób. Najpierw ług biały, który musisz zmatowić padem(taki rodzaj włókniny), następnie [ moderowano - reklama ] bejcowanie w systemie Bony- bejca biała+lakier podkładowy Intense+lakier nawierzchniowy np. Flow. Metoda do łatwych nie należy, ale efekt wybielenia gwarantowany. Mozemy również użyc np. bejcy Zar, a natępnie podkład rozpuszczalnikowy w celu odcięcia bejcy+lakier nawierzchniowy. Powodzenia.

Kiediss
13-12-2016, 08:54
Dzień dobry
Chciałam zapytać się Pani czy zna Pani nazwę środka, którym czyściła Pani stół, mam meble z tej samej kolekcji czyli Oslo - dąb biały (lakierowany nieolejowany) i niestety ten sam problem czyli tłuste plamy na stole. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)