PDA

Zobacz pełną wersję : wentzlacja w pralni



ania i grześ
29-08-2010, 09:09
zamierzamy zrobić pralnie z pokoju na parterze, mam pytanie odnosnie wentylacji ,czy jeden kanał went. wystarczy z rur pcv,i czy moge go połączyć z kanałem wywietrz. z garażu na poddaszu, czy wstawić wywietrznik w dachu,bo wylot na ścianie odpada,

kangaxx
29-08-2010, 19:39
masz garaż na poddaszu ?

Konto usunięte_12*
29-08-2010, 20:07
czy jeden kanał went. wystarczy z rur pcv,i czy moge go połączyć z kanałem wywietrz. z garażu na poddaszu, czy wstawić wywietrznik w dachu

Jeśli to pralnia, to będzie dużo pary wodnej. Najlepsza by była wentylacja mechaniczna (na podobnej zasadzie, jak wyciąg nadkuchenny). Jeśli z rury PCW, to konieczny będzie "syfon" z odskraplaczem. Średnica rury minimum 120 do 150 mm. Kanałów wentylacji konwekcyjno-grawitacyjnej nie można łączyć. Jest zasada, że na JEDNO pomieszczenie powinien przypadać JEDEN kanał wentylacyjny. Jeśli chodzi o wentylację mechaniczną, to pralnia może być wentylowana okresowo (podczas prania i suszenia), a garaż powinien być wentylowany STALE.

Pozdr.

mk64
29-08-2010, 22:49
Jest zasada, że na JEDNO pomieszczenie powinien przypadać JEDEN kanał wentylacyjny.

Czy dotyczy to też kuchni? Przecież wywiewu okapu nad kuchnią nie powinno chyba łączyć się z kanałem wentylacyjnym kuchennym..?

Konto usunięte_12*
30-08-2010, 08:33
Czy dotyczy to też kuchni? Przecież wywiewu okapu nad kuchnią nie powinno chyba łączyć się z kanałem wentylacyjnym kuchennym..?

Przecież nie napisałem, żeby połączyć. Okap nadkuchenny pracuje okazjonalnie, a wymagana przepisami wentylacja grawitacyjna w kuchni z kuchenką gazową musi być oddzielna i działać STALE. Nie należy więc mylić KANAŁU WENTYLACJI GRAWITACYJNEJ z kanałem okapu nadkuchennego (w przypadku kuchenki gazowej).
Okap nadkuchenny nie może więc pełnić funkcji kanału wentylacji grawitacyjnej (takie "rozwiązanie" natychmiast zakwestionują kominiarze).
Tam, gdzie jest tylko kuchenka elektryczna, może być TYLKO wyciąg nadkuchenny.

mk64
30-08-2010, 13:04
Dzięki za dokładne wyjaśnienie :)