PDA

Zobacz pełną wersję : czy płtyty gipsow-kartonowe można kleic na ścianie?



18-05-2002, 16:43
czy płyty gipsowo kartonowe mozna kleic na ścianie (bez prolili) bezpośrednio, jaki to klej?

jarpy
19-05-2002, 15:30
Tak można a klej to klej do płyt gipsowo kartonowych.

miazgociąg
19-05-2002, 20:42
Zdecydowanie odradzam klejenie płyt G-K bezpośrednio do ściany.W jednym z moich mieszkań mam tak zrobione rigipsy - pojawiają się pęknięcia w miejscach łączenia ,w miejscu styku futryny drzwi z płytą. W drugim mieszkaniu mam płyty na metalowych stelarzach nie dzieje się nic.W domu który teraz buduję zdecydowałem się w miejcsach w których jest to możliwe na tynki tradycyjne , które potem będą szpachlowane.

agnes
05-06-2002, 10:16
No właśnie,co lepiej dać na ściany wewn.: tynki czy płyty KG ,jest jakaś różnica w cenie ? Jeśli tynk to jaki tynk jest najlepszy ?

Adam#
21-06-2002, 11:55
GK naklej czy z agregatu to chyba kwestia gustu albo tego czy mozna zrobic tylko cienka warstwe tynku - wszystkie przewody sa w bruzdach. Na klej nic nie peknie jak jest prawidlowo wykonane tzn albo sie klei plyty g/k na klej rozprowadzany paca zebata na calej powierzchni albo na placki kleju co jakies 30 - 35 cm zwracajac uwage zeby nie bylo pustych miejsc przy laczeniu plyty z plyta czyli po calym obwodzie przyklejanego elementu

Pekniecia moga byc spowodowane osiadaniem budynku lub niewykonaniem dylatacji na scianie / czasem ale rzadko w domach mieszkalnych robi sie je takze na scianach/ czesciej peknieta sciane mozna zaobserwowoac w centrach handlowych gdzie czasem nie ma dylatacji na scianie z g/k a jest pod nim i powstaje pekniecie

Taka wada byla widoczna np. w Warszawie w Galerii Mokotow w APTECE na parterze naprzeciw wejscia oraz W GEANT FORT WOLA w butiku MASTERS JEANS pekala sciana zaplecza

Sciana z tynkiem z agregatu tez peknie jak budynek zacznie nierownomiernie pracowac

Adam

24-06-2002, 20:22
Jesli płyty sa prawidłowo położone na kleju to nie pękną. Podstawą jest by dylatować od stropów i ścian. Czy widział ktoś w otynkowanym budynku zachowane kąty 90' albo płaszczyznę na łacie 3m? Poza tym za jednym razem mamy i tynk i gładź za mniejszą w sumie cenę.

premierzkrakowa
04-04-2006, 17:24
Jesli płyty sa prawidłowo położone na kleju to nie pękną. Podstawą jest by dylatować od stropów i ścian. Czy widział ktoś w otynkowanym budynku zachowane kąty 90' albo płaszczyznę na łacie 3m? Poza tym za jednym razem mamy i tynk i gładź za mniejszą w sumie cenę.

czym dylatować ??

Anna K.
04-04-2006, 17:55
Ja również mam w przedpokoju przyklejone płyty do ściany klejem do płyt gips. Jak na razie nic się nie dzieje - ale to dopiero 2 miesiące od położenia. Jeszcze być może wszystko przed nami. :o

Mam nadzieję, że będzie ok.