PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poprawnie zrobić moją instalację grzewczą?



kulca
29-08-2010, 13:20
Witam,
postanowiłem zaczerpnąć wiedzy forum, żeby mnie hydraulik w konia nie robił.
Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 165mkw plus 35 garażu, wszędzie podłogówka, w sumie 12 obwodów, podłączone do rozdzielacza 14 obwodowego, do 2 pozostałych podpięte drabinki w łazienkach 9przwymiarowane aby grzały na niskim parametrze temperatury wody, chciałem uniknąć stosowania zaworów trój-drogowych i innych komplikujących sprawę urządzeń), w rozdzielaczu możliwość założenia elektrozaworów, zainstalowane rotametry.
Z rozdzielacza pociągnięte rury fi32 (jakieś 3mb) pod piec
Piec vaillanta turbotec plus 242/3-5 z zasobnikiem vih r 150/5, do tego calormatic 430.
Jak to teraz mądrze połączyć, czy grzanie z ustawieniem krzywych grzewczych przy podłogówce ma sens, w instrukcji podane są temperatury wody dla zwykłych grzejników. Pierwsze rozważania nad podłączeniem były takie, aby rozdzielacz połączyć bezpośrednio pod zasilanie/powrót z pieca, czy taki układ działałby poprawnie? Woda z zasobnika dodatkowo z cyrkulacją, pompa sterowana zegarem.

mariobros35
31-08-2010, 20:56
Witam,
postanowiłem zaczerpnąć wiedzy forum, żeby mnie hydraulik w konia nie robił.
Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 165mkw plus 35 garażu, wszędzie podłogówka, w sumie 12 obwodów, podłączone do rozdzielacza 14 obwodowego, do 2 pozostałych podpięte drabinki w łazienkach 9przwymiarowane aby grzały na niskim parametrze temperatury wody, chciałem uniknąć stosowania zaworów trój-drogowych i innych komplikujących sprawę urządzeń), w rozdzielaczu możliwość założenia elektrozaworów, zainstalowane rotametry.
Z rozdzielacza pociągnięte rury fi32 (jakieś 3mb) pod piec
Piec vaillanta turbotec plus 242/3-5 z zasobnikiem vih r 150/5, do tego calormatic 430.
Jak to teraz mądrze połączyć, czy grzanie z ustawieniem krzywych grzewczych przy podłogówce ma sens, w instrukcji podane są temperatury wody dla zwykłych grzejników. Pierwsze rozważania nad podłączeniem były takie, aby rozdzielacz połączyć bezpośrednio pod zasilanie/powrót z pieca, czy taki układ działałby poprawnie? Woda z zasobnika dodatkowo z cyrkulacją, pompa sterowana zegarem.

chyba jednak nie unikniesz stosowania zaworów trój-drogowych i innych komplikujących sprawę urządzeń bo zastanów się na podłogę idzie woda o parametrze 30stopni max jeżeli taka pójdzie i na grzejniki to czy przy temperaturze grzejników 30 stopni i temperaturze twego ciała 36,6 dotykając grzejnika odczujesz jakiekolwiek ciepło chyba nie

kulca
09-09-2010, 22:21
ale te drabinki łazienkowe już są podłączone do jednego rozdzielacza z podłogówką, więc czy w tej sytuacji ma sens stosowanie zaworu 3 drogowego?