PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyczyścić wkład kominka- cały



tamarai mirek
29-08-2010, 21:44
Pytanie do doświadczonych kominkarzy:) . Jestem po drugim sezonie palenia kominkiem z płaszczem wodnym Ulrich (szczerze polecam!) no i chyba wypadałoby go jakoś dokładnie wyczyścić przed kolejnym sezonem. Za kilka dni będzie u mnie kominiarz, który zajmie się czyszczeniem komina, a ja chciałabym wyczyścić dokładnie wkład. Nie wiem jak się poszczególne części nazywają ( no w końcu nie muszę wiedzieć, nie:) ale ta gruba rura u góry, boki i tył kominka trochę mam jakby oklejone sadzą. Z szybą nie mam problemu, jest idealnie czysta. W sezonie grzewczym ( a palę pełną parą, bo tylko tym ogrzewamy dom) czyszczę szybę raz w tygodniu sprayem do czyszczenia silników samochodowych, kupionym w sklepie motoryzacyjnym. Rewelacja!!! Pytam was o zdanie dot.gruntownego czyszczenia wkładu, bo może macie w tym temacie jakieś doświadczenia. Zastanawiam się nad wyszorowanie wszystkiego metalową szczotą, potem w/w płynem do silników i znowu metalowa szczota? No nie wiem. Mój znajomy czyścił boschką z taką specjalną nakładką, ale jego żona dwa dni sprzątała po tym pokój:) Proszę was, pochwalcie się jakimiś sprawdzonymi metodami?

Trociu
30-08-2010, 09:27
A ja mam pytanie - po co przed sezonem tak szorować wkład? Nie wystarczy go tylko oczyścić z większych skupisk sadzy szczotką, odkurzyć i czekać na pierwsze rozpalenie?

Rozumiem, gdybyś wiosną chciał mieć czysty kominek, coby fajnie wyglądał przez całe lato. Ale na jesień? I tak za kilka dni rozpalisz w nim pierwsze polana i cała robota w komin.