PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie



gregi1
29-08-2010, 22:20
Jakiś czas temu wymieniany był pion i w miejsce starych rur są nowe z pcv. Wygląda to tak jak na zdjęciu, czym mogę uszczelnić lukę pomiędzy rurami, tak aby np. różne robactwo nie przedostawało się od sąsiadów?
Proszę o w miarę zrozumiałą odpowiedz bo jestem laikiem:)

kevinlomax
30-08-2010, 08:28
Najprościej chyba jak spróbujesz silikonem. Trochę poupychać trza będzie ale powinno się sprawdzić. Pozdrawiam

gregi1
30-08-2010, 09:07
Najprościej chyba jak spróbujesz silikonem. Trochę poupychać trza będzie ale powinno się sprawdzić. Pozdrawiam

A tak się zastanawiałem jak już napisałem posta. A jeśli uzyłbym jakiejś zaprawy cementowej? Czy można kupić jakąś niewielką ilośc już gotowej, aby nie trzeba było mieszać skladników itd.

Może pytanie iscie glupie, ale czy np. silikon, albo właśnie zaprawa nie uszkodzi rur pcv? Jeśli silikon to czytałem ze sa jakieś uniwersalne, kwasowe- więc który?

Trociu
30-08-2010, 09:17
Przy zaprawie cementowej bałbym się, że jak zacznie się sezon grzewczy to się zaczną ruchy rury i zaprawa się wykruszy.
Silikon chyba uniwersalny powinien starczyć.

robertsz
30-08-2010, 14:17
Pianka niskoprężna... z tym, że te rury są pozostawione aby w przyszłości przy jakiejś wymianie nie trzeba było kuć. To są przepusty.
Z drugiej strony, zanim te rury będą wymagały wymiany to... pół wieku jak nic.

kamykkamyk2
30-08-2010, 14:58
Najlepiej tu zastosować silikon, zaprawy cementowe odpadają, gdyż rury będą pracować i zaprawa się wykruszy.