PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie domek 2 pietrowy 160m2 z garazem



ravw37
30-08-2010, 08:30
Ogrzewanie bedzie gazowe na gaz ziemny
i teraz tak sciany zewn. mabudo

Mam pytanie jak u was wyglada sprawa ogrzewania, tzn chce miec przy podlodze w domu min 21 stopnie celciusza a nawet 23 stopnie temp odczuwalna wszystko co ponizej to dla mnie zimnica, czy moze ktos powiedziec jaka forme ogrzewania wybrac tzn czy podlogowke, czy moze grzejniki, jakie mniejwiecej koszty ogrzewania na miesiac lub dobe wyjda?
Czy wogule jestem w stanie dowiedziec sie tego zanim zbuduje dom czy dopiero jak zbuduje okaze sie ze koszt ogrzewania mieisecznego bedzie 3 tysie i ze tak naprawde powinienem dom sprzedac komus kto jest zimno lubny?
pozdr.

KrzysztofLis2
31-08-2010, 09:12
Z danych, które podałeś, z całą pewnością nie da się tego dokładnie policzyć. Statystyczny polski dom budowany teraz zużywa (dla powierzchni 160 m2, jak u Ciebie) rocznie do ogrzewania ok. 24 000 kWh energii. Z moich obliczeń wychodziłoby, że płaciłbyś w takim domu ok. 3 500 - 4 000 PLN za sezon grzewczy przy ogrzewaniu gazowym. Ale to dla temperatury 20*C, dla Twoich 23*C trzeba byłoby jeszcze trochę dołożyć.

Z całą pewnością da się to policzyć dokładnie w oparciu na przykład o projekt budynku. Na jego podstawie można obliczyć zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania, później przemnożyć to przez cenę ciepła z taryfy dla Twojego zakładu gazowniczego i mieć w miarę dokładny szacunek kosztów ogrzewania.