PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kanalizą



wojtas122
30-08-2010, 21:06
Witam.
Mam problem z odpływem wody z kranu w starej kamienicy; myślałem,że to odpowietrzenia pionu,ale tu jest wszystko OK..Ostatnio poziom został zalany wodą z pionów wyższych, całe szczęście mój lokal ocalał, mam zawór na odpływie,ale może on kiedyś nie wytrzymać. Z tego co się orientuję to sąsiad przerabiał piwnicę na lokal mieszkalny( z kilka lat temu) i wpinał się w rury żeliwne i coś naknocił, bo u niego wszystko ok, a w innych lokalach woda stoi lub wybija.Znajomy monter twierdzi,że za głęboko wjechał z rurą w żeliwną i blokuje odpływ z pionów. I dochodzimy do sedna: sąsiad twierdzi,że nic nie robił,że jest w innym pionie i wogóle coś mamy ,,naknocone",ale jak wuko przyjechało to był ździwiony,że wyssali mu wode z wc. Na moje stwierdzenie,że coś chyba jest nie tak w jego mieszkaniu,bo woda blokowana jest na jego odcinku to szukał dziury wszędzie tylko nie tam gdzie jest problem. Gdzie uderzyć z tematem tak aby było skutecznie i nie wyglądało tak,że się ich przyczepiłem. Lokal jest własnościowy,zarządza nim pgm, ale coś mnie słuchy dochodzą,że do końca roku i później sami rządzimy,a sąsiedzi tylko czekają aż samo się naprawi. Macie jakiś pomysł jak to załatwić? bo mi nic do głowy nie przychodzi