PDA

Zobacz pełną wersję : jaki okap - konkretne modele przy wentylacji mechanicznej z reku ??



atika
31-08-2010, 10:28
Witam i mam pytanie jak w tytule.

Wiem już, lub mam nadzieję że wiem jak zrobić by okap w kuchni w domu z reku działał poprawnie.
Mam na myśli rozwiązanie:
- w domu zamontuję płytę elektryczną, lub indukcyjną
- kupuję dobry okap z filtrami tłuszczowymi iz węglowymi (lub możliwością ich podłączenia)
- wyjmuję z okapu wentylator
- podłączam do okapu kanał wywiewny
- montuję drugi kanał wywiewny w kuchni w innym miejscu
- w czasie gotowania przełączam całą moc wywiewu na okap...
- gdy nie gotuję wszystko działa normalnie....

(jesli coś źle zrozumiałam proszę o poprawienie mnie)

A moja prośba - to - proszę wrzućcie konkretne modele dobrych, sprawdzonych okapów.

Z góry dziekuję :)

aniahubi
07-09-2010, 19:03
Ja mam tak: jeden z kanałów wywiewnych z kuchni jest podłączony do okapu (wyspowy, Teka ale nie pamiętam modelu). Okap nie ma wyjętego wentylatora. Jak gotuję to włączam okap na 1 i wentylację na max. To wystarczy. Aha, reku to Mistral 400 Duo.

edde
07-09-2010, 20:08
Witam i mam pytanie jak w tytule.

Wiem już, lub mam nadzieję że wiem jak zrobić by okap w kuchni w domu z reku działał poprawnie.
Mam na myśli rozwiązanie:
- w domu zamontuję płytę elektryczną, lub indukcyjną
- kupuję dobry okap z filtrami tłuszczowymi iz węglowymi (lub możliwością ich podłączenia)
- wyjmuję z okapu wentylator
- podłączam do okapu kanał wywiewny
- montuję drugi kanał wywiewny w kuchni w innym miejscu
- w czasie gotowania przełączam całą moc wywiewu na okap...
- gdy nie gotuję wszystko działa normalnie....

(jesli coś źle zrozumiałam proszę o poprawienie mnie)

A moja prośba - to - proszę wrzućcie konkretne modele dobrych, sprawdzonych okapów.

Z góry dziekuję :)

a w jaki sposób planujesz przełączać tę całą moc nawiewu na okap?

atika
08-09-2010, 20:33
a w jaki sposób planujesz przełączać tę całą moc nawiewu na okap?

zamierzam zrobić tak jak to opisał dlugi rufus.
Cytuję - bo się moze komuś przydać.

Rufus mam nadzieję że sie nie obrazisz.

"U mnie jest tak ,że instalacja jest rozłożona standardowo ,czyli nawiewy w pokojach ,wywiewy w łazienkach , kuchni, garderobie + jeden dodatkowy kanał bezpośrednio podłączony z rekuperatora do okapu.
Na centrali mam wejście kanału wciągającego" brudne" powietrze.W tym miejscu , gdzie normalnie masz podłączoną rurę ,która dalej rozprowadza przewody na wszystkie brudne pomieszczenia , wstawiony jest trójnik z automatyczną przepustnicą .
Jeżeli nie gotuję ,wentylacja działa normalnie czyli wdmuchuje świerze powietrze do pokoji , a wyciąga z łazienek i kuchni( normalny kanał w suficie).
Jeżeli gotuję to przełączam automatyczną przepustnicę ( sterownik centrali mam w kuchni blisko okapu,) w tym momencie nawiew pozostaje bez zmian , a wyciąg przełącza się tylko na okap.Całe powietrze zasysane jest przez okap dzięki czemu wydajność jest taka sama jak zwykłego okapu.
Oczywiście wydajność zwiększam poprzez włączenie wyższego biegu w centrali(dokładnie tak samo jak robiłbym to w okapie)"

pedronx
23-04-2011, 17:41
Atika, czy już zrealizowałaś powyższy zamysł? Będę wdzięczny za opinie z użytkowania.
Mam jedną obawę do powyższego pomysłu. Czy kiedy gotujesz i wyciąg całego zużytego powietrza z całego domu realizowany jest przez okap kuchenny, to czy nie wywiewa Ci zapaszków z toalet.
Dzięki i pozdrawiam