PDA

Zobacz pełną wersję : okna drewniane



ekmir
31-08-2010, 13:59
Jakiej firmy okna drewniane wybrać?
1. POZBUD (EXTERM 88 )
2. Urzedowski (Galux 88 )
3. Fabryka Okien Drewnianych Świebodzin (Thermo Comfort 92)

Proszę o dzielenie się swoimi doświadczeniami, uwagami i spostrzeżeniami.

Charlie
31-08-2010, 19:54
Urzędowski - sprawdzona marka średniej półki. Dla ludu :)

ekmir
31-08-2010, 21:20
A może Sokółka Elite 92 ?

court
01-09-2010, 08:57
Jeśli miałabym polecać to okna drewniane firmy Stollar. Ja kupiłam te z drewna mahoniowego i musze przyznać w uzytkowaniu rewelacja.

ekmir
03-09-2010, 07:35
A co powiecie na temat tych okien z 1 i 3 postu.
Czy są Forumowicze, którzy mają takie okna i mogą podzielić się swoimi spostrzezeniami, uwagami i sugestiami?

ekmir
09-09-2010, 11:25
Jakie drewno lepiej wybrać DĄB (Urzędowski) czy Majau (Pozbud)?

ekmir
02-10-2010, 20:10
Żadnych informacji na ten temat?

blokno
02-10-2010, 20:50
Jakie drewno lepiej wybrać DĄB (Urzędowski) czy Majau (Pozbud)?

Zdecydowanie dąb. pzdr

niezapominajka
11-10-2010, 21:44
Witam Wszystkich!
Powoli zaczynam drążyć temat okien a to... temat rzeka!
Zaczęłam swoje poszukiwania od firmy Urzędowski. Tu Pan profesjonalnie podszedł do tematu ( jako nowicjuszka przedstawiłam swoje oczekiwania dość chaotycznie i w związku z tym zajęłam Panu trochę czasu), i w rezultacie otrzymałam propozycję na okna drewniane w kolorze mahoń afrykański ( M1) G-7110 + E-9757
System: GALUX ORO
Szyba: 4/16/4/16/4 U= 0,6
ramka ciepła brąz
okucie: G-U UNI- JET Standard
Profil: SOFTLINE
Kolor: Lazur- z widocznym rysunkiem drewna
Warstwy zewnętrzne kantówki lite.
Mam zapytanie do fachowców od okien na forum czy w/w parametry okien - to będzie dobry wybór?
Pewnie jeszcze będę robić rozeznanie bo cena nie należy do niskich ale - nie ukrywam, że okna są ładne i obsługa budzi zaufanie!

blokno
12-10-2010, 03:39
Witam Wszystkich!
Powoli zaczynam drążyć temat okien a to... temat rzeka!
Zaczęłam swoje poszukiwania od firmy Urzędowski. Tu Pan profesjonalnie podszedł do tematu ( jako nowicjuszka przedstawiłam swoje oczekiwania dość chaotycznie i w związku z tym zajęłam Panu trochę czasu), i w rezultacie otrzymałam propozycję na okna drewniane w kolorze mahoń afrykański ( M1) G-7110 + E-9757
System: GALUX ORO
Szyba: 4/16/4/16/4 U= 0,6
ramka ciepła brąz
okucie: G-U UNI- JET Standard
Profil: SOFTLINE
Kolor: Lazur- z widocznym rysunkiem drewna
Warstwy zewnętrzne kantówki lite.
Mam zapytanie do fachowców od okien na forum czy w/w parametry okien - to będzie dobry wybór?
Pewnie jeszcze będę robić rozeznanie bo cena nie należy do niskich ale - nie ukrywam, że okna są ładne i obsługa budzi zaufanie!

Nie no, sięgnęłaś po okna z najwyższej półki - jeżeli tylko Cię stać to bierz. A jeśli chodzi o umiejetność obróbki dębu i mahoniu (tego prawdziwego!) to Urzedowski nie ma sobie równych. Byłem, widziałem, polecam... :rolleyes:

tomek_211
12-10-2010, 08:37
Nie wiem jak jest aktualnie ale jeszcze miesiąc temu Urzedowski miał promocję i oferował kryte zawiasy w cenie normalnych

tomek_211
12-10-2010, 08:40
A jeszcze tak w ogóle to urzytkuje mahoniowe okna Urzędowskiego od 10 lat i jestem zadowolony. Aktualnie przy budowie drugiego domu mam zamówione również Urzedowskiego mahoń gallux z szybą 1,1. Okna super tylko termin dostawy juz im sie przedłużył o 3 tygodnie.

niezapominajka
12-10-2010, 21:34
Dzieki za pozytywne opinie.
Decyzja jeszcze nie podjęta, mamy jeszcze trochę czasu do wstawiania okien. Poniewaz to pierwsza oferta i wycena, którą otrzymałam, poszukam jeszcze innych ofert i wybiorę którąś z nich. Nie ukrywam, że ja bym już się decydowała ale mój mąż jest jeszcze nieprzekonany... (cena)...
Niemniej to dzieki forum w ogóle wiem czego szukać i o co pytać... Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za cenne rady i wskazówki, za to, że to forum istnieje...

finlandia
13-10-2010, 15:44
Dwa newsy do bieżących info:
- okna a mahoniu afrykańskim M1 mają zapowiedziany koniec produkcji - prawdopodbnie nie chce się nikomu jechać od Afryki i szukać surowca. Szkoda, bo to było bardzo popularne i dobre okno. Pozostanie dąb i meranti (lub jak kto woli - nieprawidłowe okreslenie "mahoń mareanti")
- kryte zawiasy też już są wycofane z podstawowej oferty i zastapione sprawdzonym normalnym okuciem GU. Ja z krytymi zawiasami w U nie miałem większych problemów (ale z założenia odrzucałem "chore" gabaryty okien).

ekmir
16-10-2010, 20:22
A co sądzicie o oknach z Pozbudu?

ekmir
17-10-2010, 09:23
Nikt z Forumowiczów nie ma takich okien?

jareko
17-10-2010, 12:42
Co za niecierpliwy człowiek
Późnym wieczorem w sobotę zadaje pytanie, z rana w niedzielę już się irytuje że nikt nie odpowiedział
Ludzie czasem odpoczywają w weekend

ekmir
17-10-2010, 12:55
Podobno cierpliwości mi nie brakuje. Tak przynajmniej mnie oceniają.
Ale w tym przypadku muszę szybko podjąć decyzje :)

jareko
17-10-2010, 14:20
Pozbud zbiera dobrą prasę - tylko tyle mogę powiedzieć o ich oknach

ekmir
18-10-2010, 13:01
pozbud oferuje okna z Matoju, a urzędowski - dąb.
I nie wiem na co się zdecydować.

finlandia
19-10-2010, 13:42
Pozbud zbiera dobrą prasę - tylko tyle mogę powiedzieć o ich oknach
Mają dobre biuro prasowe. To duża zasługa dobrego marketingu (czego wg mnie bardzo brakuje tej drugiej firmie)

ekmir
19-10-2010, 22:51
A jak wypada porównanie wykonania, parametrów stosowanego drewna, itp.

bartbk
30-10-2010, 18:31
A może Sokółka Elite 92 ?

Nawet o tym nie myślcie. Sokółka to firma padaka. Mam z nimi niesamowite problemy, mimo podpisanej umowy. Nie wywiązują sie z terminów reklamacji, okna nawet nie lezały obok tych jakie prezentują w sklepie. Okna sie zblokowują i opadają niszcząc uszczelki, serwis przy otwieraniu je rozwalił. Żeby nie było mam właśnie Elite, a nie jakiś entry model.

Nigdy więcej Sokółka SA na moich budowach. Nie przypuszczałem, że taka jakość a raczej JAKOŚ jeszcze istnieje.

sql
30-10-2010, 19:22
okna a mahoniu afrykańskim M1 mają zapowiedziany koniec produkcji - prawdopodbnie nie chce się nikomu jechać od Afryki i szukać surowca.
sorki za OT, ale właśnie mam znajomego, który siedzi w Ugandzie i mówi, że pierwszy lepszy sprzedawca mahoniu zaproponował mu 730e/m3 :),
nawet myślałem o ściągnięciu kontenera (35m3) ;p,

finlandia
02-11-2010, 11:15
sql,
wiesz że kontener drewna to jeszcze nie wszystko - dopiero po rozpakowaniu go zobaczysz ile będzie odpadu.
Byłem kiedyś świadkiem rozmowy szefów pewnej firmy:
Mówi prezes do właściciela: - "Jedź tam, jest dużo dobrego drewna, okazja!"
właściciel - "skąd wiesz że dobrego? Widziałeś?!"
prezes: "jedź!".
właściciel - "Nie, na pewno pokażą mi z wierzchu ładne, a zapakują byle co"
I tak oto szef firmy nie chciał skorzystać z okazji.
Jak wszędzie - trzeba uważać i wybierać ostrożnie.

ekmir
03-11-2010, 07:25
A co w temacie ;)
Urzędowski - dąb, czy pozbud - majau?

Charlie
04-11-2010, 21:58
bierz dąb

basia228
05-11-2010, 17:17
Nawet o tym nie myślcie. Sokółka to firma padaka. Mam z nimi niesamowite problemy, mimo podpisanej umowy. Nie wywiązują sie z terminów reklamacji, okna nawet nie lezały obok tych jakie prezentują w sklepie. Okna sie zblokowują i opadają niszcząc uszczelki, serwis przy otwieraniu je rozwalił. Żeby nie było mam właśnie Elite, a nie jakiś entry model.

Nigdy więcej Sokółka SA na moich budowach. Nie przypuszczałem, że taka jakość a raczej JAKOŚ jeszcze istnieje.

Ja mam sokółkę thermo, są przepiękne, nic się nie blokuje, wszystko chodzi jak trzeba.

blokno
08-11-2010, 05:27
A co w temacie ;)
Urzędowski - dąb, czy pozbud - majau?

W kontekście ostatnich, niepokojąch informacji o firmie Urzędowski (http://agencja.blokno.net/564), chyba jednak bezpieczniej będzie Pozbud. Widziałem na żywo to ich majau - było super.

grzesiko
13-11-2010, 10:25
Jakiej firmy okna drewniane wybrać?
1. POZBUD (EXTERM 88 )
2. Urzedowski (Galux 88 )
3. Fabryka Okien Drewnianych Świebodzin (Thermo Comfort 92)

Proszę o dzielenie się swoimi doświadczeniami, uwagami i spostrzeżeniami.

Ja polecam Urzędowskiego, mój brat zamówił, zamontowali w terminie-jest zadowolony. Ja czekam na swoje okna i drzwi z Urzędowskiego. Spotkałem się z dobrymi opiniami wśród znajomych .

gosc 123
09-10-2011, 04:15
Nie kupujcie stolarki od Urzędowskiego!Właśnie mam z nimi straszne klopoty, a budowa się przeciąga

Tak naprawdę to są DWIE firmy z taką samą nazwą i logo! Jedna zajmuje się produkcję a druga tylko sprzedażą i montażem. W razie problemów to Wy będziecie mieli problem!!!

Kiedyś nie było alternatywy a oni chcieli robić dobrą stolarkę, teraz tylko pieniądze.

Są alternatywne dobre i znacznie mniejsze firmy - im nadal zależy na jakości i zadowoleniu klienta.

Nie kupujcie stolarki od Urzędowskiego!