PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór przydomowej oczyszczalni ścieków



Jerzy G.
31-08-2010, 19:13
Proszę o pomoc w wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków biologiczno - mechanicznej – czy lepszym materiałem jest polietylen czy żywice poliestrowe z włóknem szklanym. Zastanawiam się nad zakupem oczyszczalni SBR EKOSYSTEMY CLEAR FOX lub EKO-BIO 2500 firmy EKO-POL. Mile widziane będą wszelkie sugestie, porady. Jerzy G.

WOJSKI
16-09-2010, 21:00
Hmm, ja zakupiłem oczyszczalnię z EKOPOL-u, napisz co cię interesuje to może spróbuję Ci pomóc
Pozdrawiam

Foczki
21-09-2010, 19:26
Lepszy jest polietylen choć producenci poliestrów będą pisać że poliester :)
Wyjaśnię tylko że na skutek działania wilgoci następuje z czasem osłabienie połączeń między włóknem szklanym a żywicą co przyczynia się do stopniowego pogarszania właściwości i delaminacji. PE nie ma takiej wady i będzie trwały przez minimum 50 lat.
Drugi aspekt - po uderzeniu młotkiem w laminat można go uszkodzić, PE się nie da. Pod ziemią ma to niewielkie znaczenie ale przy włazach już tak.

Ekosystemy to ja odradzę z góry miałem z nimi do czynienia i źle wspominam. Eko-pol nie znam.

fenix2
16-10-2010, 08:26
Witam,

Też jestem zainteresowany oczyszczalnią EKO-BIO 2500 szukam opinii na jej temat.
Interesujące mnie ja się on sprawdza ? Jakie wady posiada. Jak jest z tym kompresorem. Czy zużycie energii jest nieduże ?
Czy nie występuje problem niedoczyszczenia ścisków np. przy większej liczbie osób.

Czy oczyszczona wodę odprowadzacie do studni chłonnej ?

WOJSKI
16-10-2010, 20:28
Witam,

Też jestem zainteresowany oczyszczalnią EKO-BIO 2500 szukam opinii na jej temat.
Interesujące mnie ja się on sprawdza ? Jakie wady posiada. Jak jest z tym kompresorem. Czy zużycie energii jest nieduże ?
Czy nie występuje problem niedoczyszczenia ścisków np. przy większej liczbie osób.

Czy oczyszczona wodę odprowadzacie do studni chłonnej ?

Mam właśnie taki zestaw, czyli oczyszczalnia z ekopolu z odprowadzeniem do studni chłonnej, na razie mam to wszystko tylko zakopane. Na dniach planuję ją uruchomić więc dam znać co i jak. Zużycie energii nie będzie duże po ta pompka ma tylko kilkanaście wat, jak nie zapomnę to jutro spojrzę na tabliczkę na pompce.

a niedoczyszczone ścieki? podejrzewam że jak przez dwa tygodnie będziesz gościł pół rodziny to może być problem :) tak poważnie to jest ona przeznaczona dla chyba 5 osób jak będzie 6 to też powinna dać radę.

Mój kumpel ma oczyszczalnię biologiczną i twierdzi że mu działa rewelacyjnie, w zasadzie nie mam podstaw mu nie wierzyć :D.

A wady?
czemu ona tak dużo kosztuje, ale dobrze że się szybko zwróci :P

fenix2
16-10-2010, 21:07
Myślałem że już użytkujesz.

Ale dziękuje za opinię i czekam na relację z testów on-line. ;)

Jeżeli można zapytać i nie jest to tajemnica to ile Cię kosztowała ?
Na necie napisane że 5.500zl OCZYSZCZALNIE BIOLOGICZNE TYPU EKO-BIO 2500 Z ODPROWADZENIEM DO CIEKU WODNEGO .
Ale nie wiem czy to z montażem czy bez.

WOJSKI
18-10-2010, 06:40
Nie jeszcze nie użytkuję, dopiero się przymierzam do użytkowania :).
Opinię na temat oczyszczalni mam od kumpla, wiec na minę by mnie nie wsadzał :P
Jeżeli chodzi o zużycie energii to pompka ma 36 watów więc nie jest specjalnie prądożerna.

mnie kosztowała 5700 netto, bez montażu (i w dodatku netto). Montaż oczyszczalni i budowę studni chłonnej przeprowadziłem we własnym zakresie (żadna filozofia) razem z materiałami kosztowało mnie to coś koło 1500 pln-ów (koparka, żwir, geowłóknina, krąg betonowy).
Do kupienia pozostało trochę rurek kanalizacyjnych i pompę do odpompowywania wody z oczyszczalni i tu koszt około 200 pln-ów
W cenniku montaż kosztuje coś koło 1500 złotych (plus materiały etc), ale możesz nie brać montażu i zrobić to sam a co ważniejsze zachowuję gwarancję na działanie oczyszczalni.

fenix2
18-10-2010, 12:11
Witam,

To świetnie że gwarancja nie ulega dekapitulacji przy samodzielnym montażu. Może transport Ci doliczyli?
Również chce zrobić to "sam", jak również studnie chłonną we własnym zakresie.

A jaką masz glebę? Bo u mnie trochę glinki, ale mam nadzieję że studnia da radę.

WOJSKI
18-10-2010, 22:53
transport był w cenie
a gleba? u mnie na szczęście piasek, ale w tym roku poziom wody masakrycznie wysoki. a studnia musi dać radę.
u mnie studnia to tak naprawdę dziura w ziemi o głębokości 120 -150 cm do połowy wypełniona żwirem, na to geowłóknina i krąg betonowy z pokrywą.
ja montowałem we własnym zakresie, wychodzę z założenia że jeżeli mam okazję zaoszczędzić to to robię.
montaż oczyszczalni i wykonanie studni chłonnej to czas około 4,5 godziny, no jeszcze podłączenie elektryczne tego wszystkiego no i połączenie oczyszczalni ze studnią mi zostało. Pierwsze zrobię jeszcze teraz bo chcę jeszcze przed zimą uruchomić oczyszczalnię, stałe podłązczenie studni z oczyszczalnią na wiosnę na razie pompować wodę będę zwykłą pompką zanurzeniową "górą"
jak będziesz w okolicach warszawy to zajrzyj, zobaczysz co i jak :D

fenix2
19-10-2010, 08:46
Dziękuje za zaproszenie z miłą chęcią bym wpadł.
Niestety w najbliższym czas nie będę w pobliżu Warszawy.
Ale będę miał na uwadze.

WOJSKI
16-06-2011, 06:24
Informacja dla obserwujących wątek, nareszcie uruchomiłem oczyszczalnię ..... uruchomiłem do duże słowo na razie zbieram papu dla bakterii :D jeszcze kilka dni iiiiii wrzucam bakterie no i zobaczymy czy to działa :D

Za jakiś czas dam znać o efektach działania

Pozdrawiam

homer76
18-06-2011, 05:12
Witam
I jak sprawuje się oczyszczalnia?
zauważyłeś jakieś problemy, niedogodności?
faktycznie nie czuć że jest zamontowana przy domu?
używasz standardowych detergentów jak ace, domestos, Ludwik i typowe środki piorące ?
czy masz odprowadzony kondensat z pieca do kanalizacji
jak sprawuje się pompka - czy przetrzymała zime

czy jest możliwość abym podjechał i zobaczył oczyszczalnie w działaniu (w zamian za poświęcone 20-30 minut czasu zostawię 6pak Żywca ;)

Pozdrawiam
Homer

WOJSKI
19-06-2011, 18:17
Witam
I jak sprawuje się oczyszczalnia?
zauważyłeś jakieś problemy, niedogodności?
faktycznie nie czuć że jest zamontowana przy domu?
używasz standardowych detergentów jak ace, domestos, Ludwik i typowe środki piorące ?
czy masz odprowadzony kondensat z pieca do kanalizacji
jak sprawuje się pompka - czy przetrzymała zime

czy jest możliwość abym podjechał i zobaczył oczyszczalnie w działaniu (w zamian za poświęcone 20-30 minut czasu zostawię 6pak Żywca ;)

Pozdrawiam
Homer

oczyszczalnia dopiero co uruchomiona, (znaczy zbieram papu dla bakterii), więc na część pytań związanych z detergentami nie odpowiem, ale rozmawiałem na temat domestosa z gościem od oczyszczalni powiedział, że jeżeli z głową będzie używany (powiedzmy raz w tygodniu) to wielkiej szkody nie narobi, resztę można. Kondensat nie, nie jest odprowadzany do kanalizacji.
Jak chcesz obejrzeć zapraszam, daj znać to podeślę ci namiary i kiedy jestem na PW.

WOJSKI
05-07-2011, 05:59
dwa dni temu wrzuciłem bakterie, teraz zobaczymy jak to naprawdę działa :)
odezwę się za jakiś czas :D

aLien01
07-07-2011, 07:13
Witam

Od roku użytkuje EKO-BIO z EKOPOLA i nie mam z nią jak na razie problemów. Przez pół roku trochę się nią interesowałem jak działa czy wszystko jest ok zaglądałem do niej codziennie ale teraz po prostu jest. Dopisze jeszcze, że mam przerobiony model EKO-BIO 4000 gdyż miałem zrobione za głęboko wyjście kanalizy z domu i musiałem zakopać głębiej zbiornik. Do tego musiałem dokupić nadstawki na kominy + firma EKOPOL zrobiła mi w samej oczyszczalni przepompownie gdyż nie mogłem grawitacyjnie odprowadzić oczyszczonych ścieków. Groźnie to brzmi ale jest to przedzielona komora i gdy się napełni zwykła pompka do brudnej wody wypompowuje ją na zewnątrz. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowym zastosowałem tunele firmy sotralentz. Mam 2 tunele po 16m do których mam podłączoną oczyszczalnie i deszczówkę + drenaż.

Marcin.gm
20-07-2011, 23:27
Witam

Od roku użytkuje EKO-BIO z EKOPOLA i nie mam z nią jak na razie problemów. Przez pół roku trochę się nią interesowałem jak działa czy wszystko jest ok zaglądałem do niej codziennie ale teraz po prostu jest. Dopisze jeszcze, że mam przerobiony model EKO-BIO 4000 gdyż miałem zrobione za głęboko wyjście kanalizy z domu i musiałem zakopać głębiej zbiornik. Do tego musiałem dokupić nadstawki na kominy + firma EKOPOL zrobiła mi w samej oczyszczalni przepompownie gdyż nie mogłem grawitacyjnie odprowadzić oczyszczonych ścieków. Groźnie to brzmi ale jest to przedzielona komora i gdy się napełni zwykła pompka do brudnej wody wypompowuje ją na zewnątrz. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowym zastosowałem tunele firmy sotralentz. Mam 2 tunele po 16m do których mam podłączoną oczyszczalnie i deszczówkę + drenaż.

Interesowalem sie oczyszczalniami tzw EKOPOL i zaintrygowala mnie sprawa roznych firm dzialajacych pod marka EKOPOL. Czy wiecie z ktorego ekopola macie oczyszczalnie?

http://www.ekopol.pl/
http://www.ekopol-oczyszczalnie.pl/
http://www.oczyszczalnie.pl/glowna
http://www.eko-centrum.net/index.htm
http://www.oczyszczalnia.net/


dwa dni temu wrzuciłem bakterie, teraz zobaczymy jak to naprawdę działa :)
odezwę się za jakiś czas :D

Interesuje mnie czystosc wody po oczyszczeniu. Czy faktycznie jest czysta, bezzapachowa i mozna podlewac taka woda ogrodek lub zasilic oczko wodne?

aLien01
21-07-2011, 06:51
Ja mam z http://www.oczyszczalnia.net/ i jestem zadowolony ze współpracy. Zawsze jak dzwonię to udzielają fachowej pomocy. Co do czystości wody to nie śmierdzi ale nie ma co oczekiwać, że będzie klarowna jak z kranu. Ja osobiście nie podlewałbym tym ogrodu.

WOJSKI
21-07-2011, 22:02
Marcin,
Jeszcze nie mieszkam więc nie produkuję dużej ilości ścieków więc moje bakterie na razie "głodują" :D,
Spec od oczyszczalni mi powiedział że jak ścieki będą bezwonne a ich kolor będzie lekko brązowawy to wszystko jest dobrze. Jak zacznę już mieszkać zamierzam wykonać badanie ścieków :)

źródło to samo co u aliena, na stronie znajdziesz dystrybutora który Ci wszystko powie co i jak.
Ja jestem zadowolony, sprzedawca wyjaśnił mi co i jak ma być zrobione, zamontowałem sobie sam a co ważne gwarancję na oczyszczalnię mam.

Fabrina
06-08-2011, 13:36
Jak ktoś jest zainteresowany to informuje że jest do kupienia "okazjonalnie" oczyszczalnia z ekopolu.
Wpiszcie "oczyszczalnia biologiczna" i to będzie ta z najniższą ceną.
Czemu "okazjonalnie" to proszę sobie poczytać.

photos
11-08-2011, 10:25
a gdzie mamy to sobie wpisać??
Edit:
Znalazłem na allegro. Ciekawe dlaczego ktoś sprzedaje...tym bardziej że była już wkopana...

Toohna
17-08-2011, 11:16
Od 2006 roku użytkuję POŚ firmy Sotralentz.
Mam pytanie do innych użytkowników oczyszczalni, jakich bakterii używacie?
Od 2006 roku używam Septonic (produkt kanadyjski).
Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie?
Zastanawiam się nad preparatem Trigger-1, używał ktos z Was może?