PDA

Zobacz pełną wersję : grubosc kleju do przyklejenia welny/szczelina pomiedzy oknem i odstajacym ociepleniem



piegoosek
31-08-2010, 22:07
Witam,,
Jestem na etapie ocieplenia scian welna mineralna.
Plyty welny sa przyklejane na tzw packi, czyli klej jest punktowy. W konsekwencji plyta jest oddalona od sciany o ok 0.5cm -1cm
Okna sa osadzone rowno z zewnetrzna krawedzia sciany, w wyniku czego z boku ocieplenia widac szczeline pomiedzy oknem i welna

Mam 2 pytania:
1. Czy odleglosc welny od sciany 1cm to nie za duzo? Jaka powinna byc max grubosc kleju potrzebna do przyklejenia plyty z welny mineralnej.
2. Co zrobic z ta szczelina pomiedzy oknem i odstajaca od sciany plyta welny, zaklejenie klejem i siatka stworzy mostek termiczny

Dodam, ze sciany sa rowne i to nie nie rownanie pionu sciany jest powodem grubego kleju

Pozdrawiam
Pawel

Zbigniew100
01-09-2010, 06:43
Witam
Odległość od ściany zależy od jakości podłoża.
Jeżeli płaszczyzna jest OK , to praktycznie wełnę można kleić na grzebień.



http://www.fast.zgora.pl/index.php?a=pl&b=1&c=cert&d=cert_list&e=5

piegoosek
01-09-2010, 07:14
Witam
Odległość od ściany zależy od jakości podłoża.
Jeżeli płaszczyzna jest OK , to praktycznie wełnę można kleić na grzebień.



http://www.fast.zgora.pl/index.php?a=pl&b=1&c=cert&d=cert_list&e=5


Wg dokumentacji rockwoola welne lamelowa(fasrock L/LL) kleimy na grzebien natomiast Fasrock MAX/Frontrock MAX E kleimy metoda obwodowo-punktowa

Zbigniew100
01-09-2010, 09:06
Jeżeli jest duża szczelina przy oknie / więcej niż 3 - 4 mm / to należy dać piankę ,

leszeq
08-09-2010, 19:37
1. Czy odleglosc welny od sciany 1cm to nie za duzo? Jaka powinna byc max grubosc kleju potrzebna do przyklejenia plyty z welny mineralnej.

Taka odległość jest dobra. Przy nierównych ścianach ważne jest aby nie przekraczać grubości dwóch centymetrów.


2. Co zrobic z ta szczelina pomiedzy oknem i odstajaca od sciany plyta welny, zaklejenie klejem i siatka stworzy mostek termiczny


Jeżeli jest duża szczelina przy oknie / więcej niż 3 - 4 mm / to należy dać piankę ,

Żadna pianka! Zamiast rzeźbić w gó...e, zrób to tak jak na poniższych zdjęciach!
Należy dokleić w tych miejscach paski styropianu minimum 2 cm EPS100 (może być grubszy). Dzięki temu uzyskasz równą i ładną powierzchnię glifu, a jednocześnie zlikwidujesz ewentualny mostek termiczny. Styropianem należy wejść minimum 1 cm na ramę okna.
Na zdjęciach jest na elewacji styropian, ale dokładnie tak samo postępuje się w przypadku ocieplania budynku wełną.

Zbigniew100
08-09-2010, 20:55
Mała uwaga.


....
Okna sa osadzone rowno z zewnetrzna krawędzia ściany ..............

Dl

piegoosek
19-09-2010, 09:36
Ekipa uszczelnia szczeliny wokol okien/drzwi pianka. Wydaje mi sie, ze to mniej zabawy niz inne metody typu upychanie welny albo doklejanie dodatkowego steropianu.
Jutro podesle zdjecie.

Mam, pytanie, czy ktos wie, jaka powinna byc "glebokosc" tej pianki, aby nie bylo mostka termicznego?

Pozdrawiam
Pawel