PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec zwrotu róznicy w Vat?



okojan
01-09-2010, 07:06
http://www.tvn24.pl/-1,1671658,0,1,rzad-drozsza-cegla-wesprze-tanie-mieszkanie,wiadomosc.html

bartosz-w
01-09-2010, 07:22
To ja już więcej na nich nie zagłosuję. Oni są bardziej socjalni niż lewica.

zebacz
01-09-2010, 07:48
Pytanie brzmi :

Czy osoby które już zaczęły takie odliczanie lub zaczną przed końcem roku będą mogły kontynuować odliczenia w ramach aktualnego pozwolenia na budowę ??

Może ktoś pracujący w skarbówce zdobędzie konkretniejsze informacje.

pozdr.
zebacz

Trociu
01-09-2010, 09:36
Ja powiem tak - nie dziwi mnie, że rezygnują z tej możliwości. Jak dla mnie to było wprowadzone na okres przejściowy, który właśnie się nam kończy.
Co do samego artykułu to autor się nie popisał w szczególności pisząc
Urząd zwraca dokładnie różnicę pomiędzy tymi stawkami podatku po przeanalizowaniu wszystkich faktur dołączonych do wniosku. Ma na to dwa miesiące.

Dodatkowo też ciekawi mnie stwierdzenie: "przyjęcie proponowanych rozwiązań spowoduje rezygnację wielu osób z budowy własnego domu, a dla tych, którzy już rozpoczęli inwestycję, oznacza wydłużenie okresu budowy ze względu na brak środków.". Jakbym liczył na zwrot VAT to bym się nigdy nie wybudował.

Alkman
01-09-2010, 20:11
Rzeczpospolita nie do końca podała rzetelne informacje. Propozycja likwidacji ulgi na materiały budowlane pojawiła się w projekcie Ministerstwa Infrastruktury pt.

"Główne problemy, cele i kierunki programu wspierania rozwoju budownictwa mieszkaniowego do 2020 r." Likwidacja ulgi miałaby nastąpić z końcem roku 2013 z zachowaniem przez obywateli praw nabytych.