PDA

Zobacz pełną wersję : szerokie rolety zewnętrzne,280cm, napęd?



gorny7
01-09-2010, 13:07
witam
jak w temacie okno trzy częściowe duze szerokość 280cm wysokość 144cm . pan od pomiarów stwierdził że standardowe moga się zagiąć do okna przy silnym wietrze i wylecieć z prowadnic (żagiel). i doradził albo dwie łączone rolety albo szerszy profil .
przy szerszym profilu tylko silnik elektryczny. Po konsultacji z firma okazało się że maja mniejsze profile takie jak standardowe ale bardziej wytrzymałe i dało by radę na całości okna.
Moje pytanie
czy taka szerokość rolety da radę podnieść ręcznie paskiem?
czy stosuje ktoś podnośnik na korbkę jak to się sprawuje i na jakiej szerokości rolety?
jak sprawuja sie rolety na silniczek? czy przewód idzie po ścianie tak jak pasek i włącznika i do kontaktu?
jakie macie najszersze rolety?
za sam silnik dodatkowo wyliczył 450zł

marmax
01-09-2010, 18:49
Profil grubszy Pa-45 wykonuje się do 3 metrów szerokości i powierzchni 6,5m2, jeżeli jest to roleta elewacyjna to wymiar rolety będzie 291x160,5 cm co daje w zaokrągleniu 4,7m2 * 3,2 kg waga pancerza daje 15kg. Zwijacz ręczny wykonuje się do 12kg, w Twoim przypadku można zastosować zwijacz korbowy. Nie zmienia to faktu, że przy bardzo sinym wietrze pancerz może się odkształcić jeżeli roleta nie będzie całkowicie opuszczona lub podniesiona. Warto zastosować wzmocnioną listwę dolną.

bwojtek
01-09-2010, 19:20
Profil grubszy Pa-45 wykonuje się do 3 metrów szerokości i powierzchni 6,5m2
Widzę, że wg Ciebie na rynku są jedynie rolety od jednego producenta z Wielkopolski :)

gorny7
01-09-2010, 20:58
te moje wymiary to juz wymiary zewnętrzne otworu okna ( żle napisałem ze to okna)
2,8 x 1,44 = 4,03 m* x 3,2kg = 12.9 kg
mam jedna roletę na pasku szerokości ok 140 i sam moment podciągnięcia jest dość ciązki a tu dwa razy dłuższa i cięższa to reczny chyba rzeczywiście odpada chociaż nie ma jak to wypróbowac w praktyce.
powiedz coś o tej korbie pudełko od niej jest przykręcone do ściany, ale pasek musi być tu skręcony o 90 st , ta korbe się wyciaga i odklada w jakieś miejsce- lekko idzie to podciąganie i jakie są przełozenia duzo obrotów?
Jeszcze kwestia siników gdybym sie zdecydował to przewód wtedy wpuszczaja do mieszkania takim otworem jak do paska? i dalej jak on biegnie do kontaktu czy najpierw do włacznika i dopiero do kontaktu? ( nie bede kuł tynku i wpuszczal w ściane)
czy ta sama listwa wzmocniona na dole powoduje mniejsze odkształcanie sie rolety do środka?
ja biorę rolet z Formelany w Kaliszu

jareko
02-09-2010, 12:10
korbę bardzo szybko będziesz przeklinał i pluł sobie w brodę - że też zaoszczędziłem te ok 500 zeta

marmax
05-09-2010, 11:51
Widzę, że wg Ciebie na rynku są jedynie rolety od jednego producenta z Wielkopolski :)

Ta firma o której myślisz nie wykonuje wzmocnionej listwy dolnej.
Jeżeli miałbym robić taką roletę dla siebie to dzieloną na dwa i podnoszenie na taśmę, korba jest bardzo niewygodna w obsłudze. Jeżeli chcesz w całości to zainwestuj w silnik, teraz najprostsze rozwiązania to 200-300zł.

basia228
05-09-2010, 21:00
Ja mam roletę na oknie 3,60 - bez podziałów. Z silniczkiem, sterowana pilotem, dodatkowo będzie przy rolecie "pstryczek". Bardzo wygodne, na razie działa bez zarzutu.

jareko
05-09-2010, 21:04
a jaka wysokość?
Realnie przy tej szerokości producent rolet nie powinien dawać gwarancji - co innego dealer - on może wszystko tylko czy później, jak silniejszy wiatr będzie roleta walił o okna przyzna się do popełnionego błędu? Wątpię. No chyba że panel jest 70 mm ;) taki jaki stosuje się przy rolowanych bramach garażowych - to co innego ;) Ale wątpię byś w oknach taką szeroką lemelke miał

farmi
28-09-2010, 23:27
Ze względu na elewację klinkierową nasze okno tarasowe szer 250 wys 230 (ma byc HKS albo przy wygranej w totka HS:)) zapadła klamka dla rolety nadstawnej beclever- wiem że Jareko na mnie nakrzyczy;).- ale staram się szukać różnych wyjść- połowa okna będzie fixem a połowa przesuwna- i moje pytanie:
czy aby móc prawidłowo zamocować górny profil ramy okna -mogę zastosować 2 rolety które łączyłyby się na słupku i czy wystarczy na to 1 silnik czy muszę kupić 2 napędy niezależne. Wtedy na środku będzie można zakotwić okno u góry a roleta nie będzie trzepotać
I drugie moje pytanie
czy przy rolecie beclever można zastosować poszerzenie górnego profilu okna - podobny do tego Jareko http://jareko.pl/2010_rok/rolety/rolety_02.jpg- tylko , że o np 4-5cm aby móc potem od wewnątrz obudować skrzynkę np styrodurem. Coś w tym stylu:
chciałbym zaryzykować i szczelnie obudować skrzynkę a ew konserwację przeprowadzić przy okazji jakiegoś malowania remontu

jareko
29-09-2010, 20:30
nie będę krzyczał bo i po co?
Klient nasz Pan, on decyduje i ponosi tego konsekwencje
Ze swej strony życzę tylko powodzenia

A co do 250/230 przekroczona powierzchnia dla pancerza 37, 41 i 45, można w 54 mm i masz jedna roletę ale... odradzam
Jeśli już to niewiele ci pomogą dwie skrzynki gdyż nie ma ich jak zamocować - sorki ale widać że jeszcze nikt ci tego nie uwiadomił jak mocowany jest BeClewer.
Jedna skrzynka, dwa pancerze na jednym wałku 60 mm, mocny silnik i jest ok lub... jedna skrzynka, dwa wałki, dwa silniki

ketiw86
03-10-2010, 11:44
roleta na pasek? co to za pomysł musiał bys wołac cała rodzine i sasiadów aby podnosci bo spadac to bedzie spokojnie:P
korba?hmm moze przy balkonowych pojedynczych jak szukasz oszczednosci,przy tarasie nie radziił bym bo 300zl dołozyc do silnika na pstryczek albo ok 500-600 na pilota to nie az tak duzo jesli ma to byc na lata najwyzej nie kupuj narazie łózka i spijcie na materacu:) zartuje ale chyba lepiej odzałowac i cieszyc sie domem niz póxneij czas na kreceniu korba tracic na przemyslenaich a moglem nacisac guziczek.
sam wziołbym jedna puszka dwa pancerze ,najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiazanie pozadny sprzedawca musi ci tak doradzic wiec jesli tak nei zrobi to tam nie kupuj:P
wazne jest uzytkowanie po a nie wyglad przed pozatym na przesówce podział na 2 czesci jest chyba bardzo czesto spotykany

farmi
04-10-2010, 12:49
Mi chodził po głowie taki podział rolety - kwestia tylko - czy wtedy na środku jest możliwość przykręcenia ramy do nadproża i jak Jareko mówi czy wogóle można zamocować wtedy 2 skrzynki- nie widziałem nigdy nic podobnego więc nie wiem.

jareko
04-10-2010, 13:13
tak się robi ale przy nadstawnej rama będzie wisieć w powietrzu - chyba ze to będzie RKS

ketiw86
05-10-2010, 11:02
podział mozliwy. przy nadstawnej takiej duzej powinno sie zamocowac puszke na spejcalne blachy mocowane do puszki a później do nadproza

farmi
05-10-2010, 12:17
ketiw86- masz może jakieś zdjęcia takich specjalnych blach albo bliżej opisać jak to wygląda- z góry dzięki
A co do wiszącej ramy w powietrzu to jak - to jeżeli będe miał HKS to rama będzie podparta przez środkowy słupek w oknie ( i żadnych naprężeń z tego tytułu nie widzę)- rozumiem tylko że muszę zabezpieczyć ramę przed poziomym parciem /ssaniem wiatru

ketiw86
05-10-2010, 12:44
to ze bedzie słupek w połowiee to dobrze ale tylko pod tym wzgledem ze puszka nie bedzie doginac ramy do dołu i robic łuku ale jak jest szerokie okno z podziałeem lub nie to i tak trzeba cos dac do góry zeby nie tylko pianka je trzymała.
zdjecia nie mam ,wyglada to tak jak blach montazowa do okien jeden koniec zakonczony płaskowniczkiem z plastiku który przyklejasz do puszki a blache podginasz do nadproza,(jak to czytam to sam bym sobie nie wyobraził jak to wyglada:P )zrobie zdjecie i wkleeje ale to moze póxniej