PDA

Zobacz pełną wersję : wkład kominkowy obok komina - problem!!!



kasiabat
01-09-2010, 13:16
Witam,
czy możliwe jest umieszczenie wkładu kominkowego obok murowanego komina, jeżeli "wlot" - czyli miejsce, gdzie ma wchodzić rura od wkładu kominkowego jest z przodu? Jak to zrobić? Czy ewentualne zastosowanie "łamanej" rury nie utrudni odprowadzania spalin? (sorrki za używane słonictwo, ale nie jestem znawcą tematyki kominkowej). Proszę o pomoc!!!

G.N.
02-09-2010, 11:15
Nie mam do końca pewności czy dobrze zrozumiałem o co chodzi ,bo opis ciut niejasny jest. Może jakieś zdjęcie, rysunek?
Rura dymowa może iść po skosie. Jedno kolano 90 stopni to norma. Jedno kolano (na wkładzie) kilka kilkanaście stopni, potem rura po skosie i kolano 90 st przy wpuście do komina też jest OK . Ale z tego co rozumiem tu miałby być zawijas wokół narożnika komina czyli co najmniej 3 kolana w tym dwa po 90 st. IMHO nadmiar szczęścia.
Co masz namyśli pisząc komin murowany? Systemowy z kształtek ceramicznych - masz problem. Murowany z cegły - zamurować istniejący otwór, wiertarka i młotek + majzel, pół godziny i masz nowy wlot z tej strony co trzeba.

kasiabat
07-09-2010, 08:14
mam jeszcze jedno pytanie: jaki jest mniej więcej koszt przeniesienia otworu pod rurę dymową (trójnika ceramicznego) w kominie, tak aby wkład kominkowy możnabyło umieścić obok komina zamiast z przodu?

M K
07-09-2010, 09:15
Obok czy z boku komina?
Przydałby się jakiś rysunek lub zdjęcie.

G.N.
07-09-2010, 12:50
mam jeszcze jedno pytanie: jaki jest mniej więcej koszt przeniesienia otworu pod rurę dymową (trójnika ceramicznego) w kominie, tak aby wkład kominkowy możnabyło umieścić obok komina zamiast z przodu?
Rozumiem że jest to rodzaj odpowiedzi na pytanie jaki masz komin.
A Twoje pytanie jest z serii "Ile kosztuje naprawa samochodu?"

M K
07-09-2010, 21:02
Rozumiem że jest to rodzaj odpowiedzi na pytanie jaki masz komin.
A Twoje pytanie jest z serii "Ile kosztuje naprawa samochodu?"

G.N więcej wyrozumiałości, mniej złośliwości.

Konto usunięte_12*
10-09-2010, 20:33
koszt przeniesienia otworu pod rurę dymową (trójnika ceramicznego) w kominie, tak aby wkład kominkowy możnabyło umieścić obok komina zamiast z przodu?

Próbowałem to "rozgryźć" na trzeźwo, ale mi się nie udało:(. Teraz spróbuję po małym .... (a w międzyczasie może jeszcze raz bliżej coś napiszesz co MASZ, a CO CHCESZ MIEĆ)?

Pozdrawiam