PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za montaż parapetów zewnętrznych



Lasek
01-09-2010, 21:39
Witam,
czy ktoś może się wypowiedzieć co sądzi o wycenie montażu parapetów zewnętrznych.
Szukałem wśród glazurników kogoś kto zamontuje parapet zewnętrzny z kształtek klinkierowych szerokości 16cm.
Ekipa wykonująca ocieplenie ze styropianu w swym składzie nie ma fachowca, który by to zrobił.
Rozejrzałm się wśród glazurników. Mam wykonane ocieplenie, zagruntowane, ale przed położeniem struktury chciałem zamontować parapety. Przybyły na budowę glazurnik chwycił kształtkę przyłożył do listwy montażowej pod ramą okienną. W niektórych oknach trzeba podciąć trochę styropianu, ale w niektórych nie.
Cena jaką chcę za tę usługę to 60zł za mb. Trochę mnie to zszokowało, bo gdyby przeliczyć to na metry kwadratowe to wychodzi ponad 360zł za m2.
A on mówi, że to i tak okazyjna cena, gdyż normalnie bierze się 80zł/mb
Czy w tej usłudze jest coś tak bardzo skomplikowanego i pracochłonnego, że robocizna kosztuje więcej niż materiał w niej użyty?

mjakob
02-09-2010, 10:22
Ja płaciłem 50zł/mb za stalowe, ale razem z materiałem. Płaciłem ekipie od ocieplenia.

Raaff
07-09-2010, 15:02
U mnie wyszło 30 zł/mb sama robocizna. Materiał wyszedł ok. 400 zł. Łącznie mam 16 mb parapetów. 80 zł to chyba zbyt drogo. Budowa w okolicach Torunia.

Kasia242
09-09-2010, 04:42
60 czy nawet 80 zł /mb to nie jest jakas wygórowana cena...trzeba się ,,wciąc,, w ściane,zrobić spadek,dylatacje,izolacje,odpowiednią fugę do klinkieru, tak by taki parapet wytrzymał 20-30 lat,mozna tez to zrobić za 20 zł...efekt wiadomo.
Ja zawsze mówie że płaci się za wiedze,a nie za ,,przyklejenie paru płytek,,:)