PDA

Zobacz pełną wersję : Czy grzejnik drabinkowy ogrzeje łazienkę ?



newyork
02-09-2010, 21:10
Czy grzejnik drabinkowy ogrzeje łazienkę ?
Niecałe 4 metry kwadratowe.
Nie mam w łazience innych źródeł ogrzewania.
Przypuśćmy,że na każdy metr ~130W czyli grzejnik będzie miał 550 W.

http://www.korado.pl/img/u/vyrobky/koralux/velke/koralux-rondo-plus-m.jpg

tlalken
02-09-2010, 22:24
Wiadome, że ogrzeje, pod warunkiem , że nie beda na nim wisiały ręczniki. A jakiś problem zpodłogówką był?

newyork
02-09-2010, 23:50
A jakiś problem zpodłogówką był?

:rolleyes: ja niemam podłogówki,niemam też grzejnika,tam niema nic co grzeje,chyba że słońce w lato :p
W googlach czytałem,że nie ogrzeje on łazienki,za chwile w innym temacie,że ogrzeje i sam już niewiem...
Wkońcu chciałbym wiedzieć jak jest naprawdę.
...aaaa i co ważne to będzie on zasilany grzałką,a nie CO.

bladyy78
03-09-2010, 08:26
Jak masz gotowy projekt domu to będziesz w nim miał podana moc grzejnika łazienkowego. I takiej mocy musisz znaleźć grzejnik drabinkowy.

newyork
03-09-2010, 23:31
To nie dom tylko mieszkanie w blokach z lat 70 :D
Do projektu chyba sie nie dokopie raczej :p

No dobra,więc na 4m2 biorę grzejnik o mocy ~600W.
I nie byłoby nic dziwnego gdyby był zasilany CO ale on ma być grzany grzałką która może mieć nie więcej niż 70% mocy grzejnika czyli w tym przypadku te ~450 W.

No i tu jest pytanie czy taka grzałka poradzi sobie z ogrzaniem grzejnika w takim stopniu aby zasilany w ten sposób grzejnik ogrzał łazienkę?

gonzo93
07-09-2010, 07:19
Witam.
Po pierwsze. Jeśli w tej łazience nie ma instalacji CO to nie kupuj grzejnika na wodę tylko grzejnik elektryczny. Grzałka w grzejniku na wodę działa tylko w przypadku wypełnienia go wodą!!!
Po drugie. Mam u siebie grzejniki wodne z grzałkami i w dużo większych łazienkach. Mogę powiedzieć, że jeśli nie otworzysz okna na oścież (jeśli okno jest) to taki grzejnik spokojnie ogrzeje łazienkę.
Po trzecie. Przelicznik 100W/1m2 to bardzo dużo i spokojnie grzejnik elektryczny o mocy 400W wystarczy.

Peeka
07-09-2010, 08:15
Witam.
Po pierwsze. Jeśli w tej łazience nie ma instalacji CO to nie kupuj grzejnika na wodę tylko grzejnik elektryczny. Grzałka w grzejniku na wodę działa tylko w przypadku wypełnienia go wodą!!!
.


Hmm, nie zgodze sie z tym. Czy jest jakis problem z zalaniem grzejnika woda, gdy nie jest podlaczony do instalacji?? - ja bynajmniej takiego problemu nie mialem .
Grzejnik o podawanej przez autora watku powinien ogrzac ta lazienke, a w razie watpliwosci mozna przemyslec zakup wiekszego grzejnika i mocniejszej grzalki, tak zeby byl ewentualnie zapas.

robdk
07-09-2010, 09:48
Co do grzejnika na wodę to trzeba się zastanowić jakie ma być zabezpieczenie przed zagotowaniem. Gdy jest instalacja CO to jest zabezpieczenie, bo cała instalacja jest zabezpieczona. A w tym przypadku jest wydzielony system... Chyba lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup grzejnika w elektrycznego olejowego...

newyork
08-09-2010, 22:44
Witam.
Po pierwsze. Jeśli w tej łazience nie ma instalacji CO to nie kupuj grzejnika na wodę tylko grzejnik elektryczny. Grzałka w grzejniku na wodę działa tylko w przypadku wypełnienia go wodą!!!

Nie rozumie tego co napisałeś choć pewnie chciałeś pomóc to nie wyszło :)
Grzejnik taki zalewasz wodą na maxa,wkręcasz grzałkę,obracasz do góry nogami i montujesz na ścianie.
Podłączasz grzałke do gniazdka i grzeje.Nie potrzeba tu instalacji CO.


Co do grzejnika na wodę to trzeba się zastanowić jakie ma być zabezpieczenie przed zagotowaniem.
Każda grzałka ma takie zabezpieczenie 90 stopni Celsjusza. (100 wrzenie)
Dodam jeszcze,że jak wiadomo w jeden króciec wchodzi grzałka,w drugim jest odpowietrznik czyli takie dodatkowe zabezpieczenie.
Czy jest tak we wszystkich nie wiem.
Po prostu trzeba zwrócić uwagę na dwie sprawy:
-upewnić się na 200% ,że grzałka ma zabezpieczenie przed zagotowaniem
-upewnić się ,że grzejnik drabinkowy w jednym z króćców ma odpowietrznik.Wydaje mi się,że w tych typowo dostosowanych do CO będzie zwykła zaślepka.Usuwamy ją i wkręcamy rure CO.W przypadku grzałki musi się tam znajdować odpowietrznik.
Teraz będę szukał czy taki odpowietrznik można kupić osobno bo w zestawie z drabinką będzie pewnie drożej ...bo marketingowe hasło "bez podłaczania do CO" nabije kilka złotych więcej.

Informację uzyskałem od sprzedawców z allegro.
Reszte dopisałem od siebie.Przyda sie napewno bo w goglach mało informacji na ten temat a jest to moim zdaniem lepsze i tańsze[w użytkowaniu,nie kupnie bo te ~150zł trzeba dodać do zestawu) rozwiązanie niz te wszystkie konwektory i grzejniki olejowe.
Teraz już mam czarne na białym.


ps.
odpowietrznik automatyczny 110 stopni - 15zł z przesyłką :p
grzejnik drabinkowy 600 W 155zł z przesyłką
grzałka 130zł

300 zł

Peeka
09-09-2010, 09:29
Ja dodam jeszcze, ze zalanie grzejnika na maxa nie jest poprawne. Trzeba zostawic chyba 5cm (w instrukcji powinno o tym byc napisane) z tytulu rozszerzalnosci cieplnej wody.

Lifter
09-09-2010, 10:01
U nas w łazience jest identyczny wielkościowo grzejnik, i szczerze powiem że zawsze wisi na nim jeden ręcznik - mimo to w łazience jest ciepło, nigdy nie było zimno. Zwłaszcza że jeśli wychodzi się spod prysznica, to i tak cała łazienka jest zaparowana, i mamy swoistą saunę :P Jedynym minusem trzymania ręcznika na tym grzejniku jest fakt, że w miejscu gdzie jest on zawieszony popękała farba :]

newyork
10-09-2010, 15:01
Jedynym minusem trzymania ręcznika na tym grzejniku jest fakt, że w miejscu gdzie jest on zawieszony popękała farba :]
pewnie zdjąłeś ręcznik a grzejnik był włączony/rozgrzany...wtedy różnica temperatur i farba poszła sie ... tak mi sie wydaje