PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana stropu drewnianego



podlas64
28-02-2004, 23:19
Kto pomoże mi obliczyć przekrój belek stropowych?Mam strop drewniany- belki stropowe drewniane o wym.16x8cm dł.5m70cm w rozstawie co 40cm.
Od góry,na poddaszu,deski,od dołu deski+ tynk na trzcinie
Chciałbym mieć z pokoju widoczne belki tzn dać belki ,a na nie deski tylko od góry-ale z rozstawem co 60-65cm.Jaki powinien być minimalny przekrój belek?
czy 20x10 wystarczy?
Pytałem w kilku biurach projektowych,ale chcieli najpierw kasę(rozumiem to) ale mówili , że nie gwarantują(przed obliczeniem,ale po wzięciu kasy) możliwości rozstawu 60-65cm

andrzejgl
03-03-2004, 15:41
czesc! Ja mam powałę ,belki dł6m15cm.Wprojekcie miałem18x6 co48cm
od osi do osi belki. Pokonsultacji z projektantem dokonaliśmy zmiany
Belki mają przekrój 20x14 i rozstaw 81cm (67 między bokami)na belki od góry są położone deski 32mm,płyty wyciszające gr.chyba 5mm i na to panele.

woitek
03-03-2004, 20:01
Myślę,że długość belek nie ma tu znaczenia ,ale może sie myle.
U mnie są belki dł. 5.45m o przekroju 18cmx16cm a między belkami jest 80cm

modulor
03-03-2004, 20:07
Kto pomoże mi obliczyć przekrój belek stropowych?Mam strop drewniany- belki stropowe drewniane o wym.16x8cm dł.5m70cm w rozstawie co 40cm.
Od góry,na poddaszu,deski,od dołu deski+ tynk na trzcinie
Chciałbym mieć z pokoju widoczne belki tzn dać belki ,a na nie deski tylko od góry-ale z rozstawem co 60-65cm.Jaki powinien być minimalny przekrój belek?
czy 20x10 wystarczy?
Pytałem w kilku biurach projektowych,ale chcieli najpierw kasę(rozumiem to) ale mówili , że nie gwarantują(przed obliczeniem,ale po wzięciu kasy) możliwości rozstawu 60-65cm

podpowiem

Kris'tof
24-04-2004, 16:10
Witam,

pewnie juz po sprawie, ale wg moich obliczen belki 10x20cm wystarcza, przy zalozeniu,
ze beda one z drewna jodlowego klasy C-30 o rozpietosci 60cm i na to pojda deski sosnowe o gr.2,5 cm.
Przy takiej rozpietosci, praktycznie robisz co drugie nowe gniazdo na belke.
Co ciekawsze belki 8x20 cm rowniez sie sprawdzaja.
Nie biore tutaj pod uwage zadnego ocieplenia i wygluszenia stropu!
Jednak takie obliczenia musisz miec poparte pieczatka, inaczej to samowolka a ja nie biore za to odpowiedzialnosci.
Mozna takie obliczenie potraktowac orientacyjnie do szacunkowania kosztow remontu.
P.S. A tak z ciekawosci, ile wolaly biura za taka usluge?

Pozdrawiam

Slawek :)
26-04-2004, 13:10
Cze,
a nie obawiasz się, że przy takiej dużej odegłości pomiędzy legarami deskowa podłoga górnej kondygnacji będzie za głośna?
Nie jestem biegły we współczesnych konstrukcjach, ale kiedyś w takich przypadkach stosowano powyżej legarów stropowych poprzecznie i gęściej ułożone legary podłogowe - oczywiście o mniejszych przekrojach...
Pozdrawiam