PDA

Zobacz pełną wersję : Średnica wylotu spalin z kominka a średnica komina



ania_star
03-09-2010, 12:40
Witam,
Mam następujące pytania: czy mogę podłączyć kominek z wylotem spalin fi 250 do komina fi 200. Komin ma ok 6 - 7 m wysokości. Kolejna sprawa, kominek będzie w salonie z aneksem kuchennym w którym jest osobna wentylacja do okapu plus jedna ogólnie do pomieszczenia. Czy konieczne jest dodanie jeszcze jednej wentylacji (jest taka możliwość)?

Z góry dzięki za odpowiedź

Ania

bohusz
03-09-2010, 13:25
No tak aktualnie już kobiety zakasają rękawy i zabierają się za montaż wkładów kominkowych...

Według każde podłączenie wkładu kominkowego należy traktować indywidualnie w zależności od konkretnych faktów na miejscu.

Najlepiej jak to będzie osoba zajmująca się tymi sprawami zawodowo.

ania_star
03-09-2010, 14:20
Oczywiście że kominek będą montować specjaliści. Chodzi o to czy w ogóle mogę taki kominek mieć u siebie w domu, bo może trzeba sobie dać spokój i wybrać inny ( z mniejszą średnicą) i czy zgłaszać deweloperowi brak wentylacji.


No tak aktualnie już kobiety zapasają rękawy i zabierają się za montaż wkładów kominkowych...
bohusz - masz jakiś problem z kobietami mającymi jakieś pojęcie o budowlance?

bohusz
03-09-2010, 15:58
Hahahahah no niby nie mam problemu z takimi kobietami.
Albo inaczej mam trochę, ale z żoną. Jestem w trakcie przebudowy swojego domu i jej pomysły nieraz mnie zaskakują. Nie tylko mnie ale również sztukę budowlaną, bo ich nie przewidziała do realizacji.

Piszesz, że specjaliści. Więc w ich gesti jest dobór właściwego wkładu kominkowego. Dają Tobie kilka opcji właściwych do wyboru, a Ty wybierasz.
Pozdrawiam

ania_star
03-09-2010, 19:49
Z tymi propozycjami wkładów to będzie dość ciężko ponieważ wybraliśmy kominek trzystronny o szerokości 100 cm a ich jest raczej na rynku dość mały wybór i wszystkie jakie do tej pory widziałam mają fi 250.

bohusz
03-09-2010, 20:03
Życie i doświadczenia użytkowania weryfikują z reguły takie wybory.

Można wiedzieć czym kierowaliście się takowym wyborem? Czyli paleniskiem z trzech stron przeszklonym.

Kominki.fm
03-09-2010, 20:07
Jest trochę za mało danych by fachowo Pani doradzić. Bardzo ważne jest usytuowanie komina względem dachu (czy szczyt komina jest ponad kalenicę dachu?), a także usytuowanie domu (czy są wyższe obiekty, drzewa od trony zachodniej komina?). Ponadto należy zwrócić uwagę na solidny dopływ powietrza do wkładu kominkowego, najlepiej byłoby zastosować rurę o tej samej średnicy co dolot powietrza do paleniska. Proponuję także nie stosować kratki ze zbyt gęstą siatką (na początku rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz).

ania_star
03-09-2010, 20:44
Kominek ma być głównie dekoracyjny do okazjonalnego palenia, trójstronny ponieważ komin stoi na środku salonu z aneksem kuchennym i można wokół niego biegać ;)

Szczyt komina jest troszkę ponad kalenicę (dach dwuspadowy, komin dokładnie trafia w kalenicę), wyższych obiektów nie ma i raczej nie będzie (100% plan zagospodarowania dla gminy), nawiew do kominka jest ale fi 100

bohusz
03-09-2010, 21:00
W takiej sytuacji ja się wyłanczam. Nie jestem dekoratorem wnętrz.
Chociaż według projektu dekoratora i w porozumieniu z dekoratorem (projektantem wnętrz) potrafie wykonać funkcjonalny kominek.

ania_star
06-09-2010, 14:55
Wybrany kominek to Spartherm Arte 3RL H 100cm

nowon
06-09-2010, 15:25
Witam wszystkich ! mam pytanie , posiadam domek drewniany caloroczny letniskowy i jestem w trakcie wykanczania , w domku znajduje sie komin systemowy ( z pustakow) i rury ceramicznej otulonej welna mineralna, ojciec znalazl jakiegos podobno fachowca ktory wykonal obrobke komina na dachu w taki sposob ze okryl caly komin rowniez blacha , czy to jest dobre rozwiazanie czy lepiej byloby komin otynkowac ?

nowon
06-09-2010, 15:36
zdiecie