PDA

Zobacz pełną wersję : Dobre okna o zaokrąglonym profilu



maestrod
03-09-2010, 23:38
DO pewnego czasu patrzyłem tylko na kwestę parametrów okien, ale teraz patrzymy z żoną również na estetykę okna i mamy wspólne zdanie że okna powinny też ładnie się prezentować. Podobają nam się okna o zaokrąglonym profilu. Ładnie wyglądają okna Salamander, mamy te porównanie z oknami MS - również zaokrąglony profil, natomiast Veka odpada ze względu na to, że jest zbyt kanciasta (brzydki profil - oczywiście to nasze zdanie i zarazem subiektywne odczucia).


Chcemy zarazem aby okna miały dobre parametry - mile widziane trzy szyby o dobrym współczynniku przenikania ciepła szyb i całego okna.

Jakie okna (jakiej firmy, albo jako profil) oprócz MS i Salamder mają zaookrąglony profil ?

Pozdr.

T12345T
04-09-2010, 11:49
Obracając się w krainie gustów, jak dla mnie, to na dzień dzisiejszy połączeniem deczko odjechanego okrągłego design'u, dobrych parametrów i nowoczesnych rozwiązań są kształtowniki Aluplast Ideal 8000. Ten z półzlicowanym skrzydłem wygląda w naturze naprawdę wyjątkowo.

azalka
04-09-2010, 12:42
Veka odpada ze względu na to, że jest zbyt kanciasta (brzydki profil - oczywiście to nasze zdanie i zarazem subiektywne odczucia)

Pozdr.

Platinium z Oknoplastu też Veka, wszystko można o nim powiedzieć, ale na pewno nie jest kanciaste...
Podobnie OVAL z Amberline (też Veka)

Gealany też mają zaokrąglenia.

Chyba większość profili ma i okrągły wariant, najlepiej na żywo u przedstawiciela zobaczyć.

Wujor
04-09-2010, 15:31
Profil Brugmann Arte , w Oknoplusie.

maestrod
04-09-2010, 17:50
Platinium z Oknoplastu też Veka, wszystko można o nim powiedzieć, ale na pewno nie jest kanciaste...
Podobnie OVAL z Amberline (też Veka)

Gealany też mają zaokrąglenia.

Chyba większość profili ma i okrągły wariant, najlepiej na żywo u przedstawiciela zobaczyć.

Wygląda na te, że chyba nie widzieliśmy wszystkich profili Veki, tylko jednen - kanciasty :)

maestrod
04-09-2010, 17:52
Profil Brugmann Arte , w Oknoplusie.

Brugmann - ładny profil. Ten na zdjęciu to kolor orzech ?

Wujor
04-09-2010, 18:05
Brugmann - ładny profil. Ten na zdjęciu to kolor orzech ?

To chyba jest złoty dąb ale nie jestem pewny, ja mam u siebie zainstalowane orzech - są ciemniejsze zdecydowanie.

Tu masz kolorki : http://www.oknoplus.com.pl/62/dostepne-kolory/