PDA

Zobacz pełną wersję : Zle klejenie welny frontrock max e?



piegoosek
05-09-2010, 08:01
Witam,
Ocieplam dom welna frontrock max e - czyli plytami. Wlasnie zauwazylem, ze moja ekipa przyleja plyty nie robiac obwodki z kleju dookola krawedzi plyty.
Wg dokumentacji rockwoola w metodzie obwodowo punktowej nalezy ulozyc zaprawę wzdłuż krawędzi płyty i kilka placków równomiernie rozmieszczonych na jej powierzchni
Jak rozumiem, idea kleju wokol krawedzi jest taka, ze zamyka ona powietrze pomiedzy plyta i sciana i zapobiega "hulaniu" wiatru i pogorszeniu izolacji pomiedzy welna i sciana.

Oczywiscie ekipa twierdzi, ze to ok, ze lepsze wentylacja sciany etc

W poniedzialek spotykam sie na budowie z doradca Rockwoola, zobaczymy co powie.

Jezeli sie okaze, ze jest zle, to jak to poprawic, jezeli plyty juz sa polozone na polowie elewacji. Moze wystarczy zamknac szczeline welna-sciana tylko przy oknach?

Czy ktos ma jakies zdanie?

Pozdrawiam
Pawel

f.5
05-09-2010, 16:23
Witaj
przymierzam sie do ocieplenia domu wełna frontrock max e 15 cm.
Mogę Cię prosic o info w jakiej cenie kupiles wełnę i jakiej grubosci masz?

Co do technologii klejenia nie pomogę ale czekam na informację co na to doradca.
Jaki tynk wybierasz?
pozdrawiam radek

piegoosek
05-09-2010, 23:56
Tez wybralem grubosc 15cm, wg rockwoola porotherm 24cm+15cm welny ma przenikalnosc 0.21.
Niby 16cm spelnia juz "standart eneregtyczny Rockwool = 0.2", ale w moim przypadku i tak mam duzo okien, wiec sama grubosc welny nie ma takiego znaczenia. Duzo wazniejsze ma dokladnie wykonanie ocieplenia i ilosc okien nic sama grubosc welny. Nie chcialem tez miec zbyt grubych scian.

Fronrock max E mozna kupic w Trojmiescie za 34pln netto. Obecnie Rockwool daje kody, ktore jeszcze dodatkowo daja upust, w moim przypadku upust z hurtowni byl wiekszy
Ja kupuje welne przez wykonawce, wtedy jest VAT 7% - tez dodatkowo troche zyskuje.

leszeq
08-09-2010, 19:52
Jak rozumiem, idea kleju wokol krawedzi jest taka, ze zamyka ona powietrze pomiedzy plyta i sciana i zapobiega "hulaniu" wiatru i pogorszeniu izolacji pomiedzy welna i sciana.

Źle rozumiesz!
Idea klejenia obwodowo punktowego ma za zadanie zmaksymalizować przyczepność płyt do ściany. Między ścianą a ociepleniem nie ma prawa "hulać" żaden wiatr.


Oczywiscie ekipa twierdzi, ze to ok, ze lepsze wentylacja sciany etc

Tylko na placki nie jest OK. Takie elewację spadają w bardzo widowiskowy sposób, w wyniku działania sił ssących wiatru!

piegoosek
19-09-2010, 09:31
Zaprosilem na budowe doradce Rockwoola
Mowi, ze oficialna polityka firmy to placki+klej wokol krawedzi.
Aczkolwiek dozwolona jest metoda tylko na packi pod warunkiem, ze dobrze sie uszczelni wokol okien i u gory przy murlacie
Jesli chodzi o spadanie w wyniku sil ssacych wiatru, to welna jest kolkowana i budynek jest maly i wysokosc ocieplenia to tylko 1 kondygnacja. Prawdopodobnie ma to znaczenie w budynkach wielopietrowych

Pozdrawiam
Pawel