PDA

Zobacz pełną wersję : BLACHODACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką wybrać? którą polecacie? Zdjęcia dachów



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Mewa72
25-05-2019, 18:08
Ostatnio słyszę że lepiej dachówkę jak myślicie.Mówią że blachą to tylko Polacy kładą na dach

Andrzej Wilhelmi
26-05-2019, 08:19
To zależy jaka blachą? Jak miedź, tytancynk czy aluminium to jak najbardziej tak. Pozdrawiam.

brzydkidach
24-07-2019, 10:40
Na pewno nie firmy Lindab, tak wyglądała po niecałych 20 latach producent nie chce uznać gwarancji - dawał 20 lat, od kilku lat trwa przepychanka. 432785

kris2682
18-08-2019, 08:24
Witam.
Czy ktoś posiada blachodachowke Bratex Vilano? Jeśli ktoś ma zdjęcia to będę wdzięczny najlepiej premium mat grafitowy kolor. Chcę ją położyć na budynek gospodarczy. Niedaleko jest dom który będzie pokryty dachowka. Chcialbym żeby jedno do drugiego jakoś pasowało. Jak to jest z tym wysokim profilem na dachu o koncie 20stopni?

AnnaC9
26-09-2019, 22:48
Dobrywieczór wszystkim :yes:,
Ja wybrałam blachodachówkę firmy Mansard - https://mansard.pl .
Namiar na firmę dostałam z polecenia od znajomej która kupowała u nich dach parenaście lat temu i nie wiedziałam że mamy u nas takie blachodachówkowe perełki :).
Producent jeszcze niewielki, ale produkt mają bardzo trwały i cenowo też wypada całkiem dobrze.

Blachy mają powłokę NPT a krawędzie blachodachówki są malowane proszkowo, zarysować to to ciężko, a jak kuzyn się budował to wybrał jakąś większą firmę teraz nie pamiętam ale wiem że była masakra, byle czym szło zarysować tą blachę, a teraz ma podobne przeboje co brzydkidach z 2 posty wyżej :(, także polecam firmę Mansard .
:goodnight:

Andrzej Wilhelmi
27-09-2019, 20:31
Skoro to taka dobra firma to nie stać jej na normalna reklamę?! To ewidentny spam!:spam:

AnnaC9
27-09-2019, 23:33
Skoro to taka dobra firma to nie stać jej na normalna reklamę?! To ewidentny spam!:spam:
:wtf:
Andrzej to, że pochwaliłam firmę oznacza, że spamuję ?:mad:
Gdybym tą firmę zjechała to już by spamu nie było ?:(

A czy mają reklamy czy nie ? to już nie moja sprawa, a sam zamiast mnie atakować możesz sobie poczytać na ich temat choćby tutaj: https://abc-dachy.pl/index2.php?site=art&id=2793 (https://abc-dachy.pl/index2.php?site=art&id=2793) . Co prawda ekspertem nie jestem, ale to mnie przekonało, oraz fakt, że moja znajoma ma dach już kilkanaście lat od nich i wygląda dużo lepiej niż inne w podobnym wieku.
Wiem jedno, lipy nie odwalają, a ja jestem zadowolona.:yes:
:goodnight:

Andrzej Wilhelmi
28-09-2019, 14:00
Nikt Ci nie zabrania chwalić firmy ale wstawienie linku do firmy już w pierwszym wpisie to ewidentny spam!:spam: Szkoda, że tego nie rozumiesz.
Firma za taki sponsorowany artykuł musiała zapłacić i wówczas jest OK. Na tym Forum jest dział "Ogłoszenia drobne" i tam można pisać co się chce. Pozdrawiam.

AnnaC9
28-09-2019, 18:48
Nikt Ci nie zabrania chwalić firmy ale wstawienie linku do firmy już w pierwszym wpisie to ewidentny spam!:spam: Szkoda, że tego nie rozumiesz.
Firma za taki sponsorowany artykuł musiała zapłacić i wówczas jest OK. Na tym Forum jest dział "Ogłoszenia drobne" i tam można pisać co się chce. Pozdrawiam.
:-x
Andrzej, na poprzedniej stronie były ze 4 linki, ale to do mnie się przyczepiłeś :mad: .
Tutaj nazwa tematu jest - "BLACHODACHÓWKA (..) - którą polecacie" - ja polecam blachodachówkę Mansard i co w tym złego ?, z linkiem czy bez opinia będzie taka sama.

Ps. Czy może jesteś z branży dekarskiej i bronisz konkurencji ? :confused:
Ps2. Gdzie się mogę zgłosić po pieniądze ? :rotfl:

Andrzej Wilhelmi
28-09-2019, 18:55
Jakiej konkurencji? Czy ja wymieniłem jakąś firmę? Jak widać nie rozumiesz co to jest spam.:spam:Kończę wymianę zdań na ten temat bo nie ma potrzeby zaśmiecać wątku takimi wpisami. Pozdrawiam.

AnnaC9
28-09-2019, 20:26
Jakiej konkurencji? Czy ja wymieniłem jakąś firmę? Jak widać nie rozumiesz co to jest spam.:spam:Kończę wymianę zdań na ten temat bo nie ma potrzeby zaśmiecać wątku takimi wpisami. Pozdrawiam.

Andrzej, mnie to też męczy :x:x.

Zapoznaj się z definicją spamu, wklejam Ci jej treść:
"Niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne."

W temacie gdzie jest prośba o polecenie blachodachówek Ty masz do mnie pretensje, że polecam firmę którą WYBRAŁAM? :bash:
:goodnight:
i też już kończę z Tobą ten niepotrzebny dialog.

unikori
07-10-2019, 11:07
blachodachówkę zawsze można pokryć farbą, która będzie niwelowała nagrzewanie się jej. Zależy, czy zamierzasz zagospodarować górę i posiadać jakiś strych

http://www.grupabiotop.pl/

CityMatic
07-10-2019, 11:23
blachodachówkę zawsze można pokryć farbą, która będzie niwelowała nagrzewanie się jej. http://www.grupabiotop.pl/ (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.grupabiotop.pl %2F)

:eek:.............:bash:
Super rada na upalne lato

Andrzej Wilhelmi
07-10-2019, 19:43
Nie dość, że idiotyczna rada to do tego kryptoreklama :spam:. Pozdrawiam.

MoToKi
05-11-2019, 15:45
Witam wszystkich. Temat był już kilkukrotnie poruszany, ale nie wiem na jaką blachę się zdecydować. Mianowicie zastanawiamy się pomiędzy Ruukki Finnerą, a BudMat Venecja D-mat. Z wyglądu są do siebie podobne, w wycenie różnica jest niecałe 1,5 tysiąca (Ruukki droższa). Proszę o rady która będzie lepszym wyborem.

CityMatic
05-11-2019, 16:01
Witam wszystkich. Temat był już kilkukrotnie poruszany, ale nie wiem na jaką blachę się zdecydować. Mianowicie zastanawiamy się pomiędzy Ruukki Finnerą, a BudMat Venecja D-mat. Z wyglądu są do siebie podobne, w wycenie różnica jest niecałe 1,5 tysiąca (Ruukki droższa). Proszę o rady która będzie lepszym wyborem.

Sprawdź grubość rdzenia i wybierz większy.

MoToKi
05-11-2019, 16:16
Sprawdź grubość rdzenia i wybierz większy.

Szukam na stronie producentów, ale nie mogę znaleźć takich informacji. Czy to się inaczej nazywa? Przepraszam za głupie pytanie, ale kompletnie się na tym nie znam.

CityMatic
05-11-2019, 16:32
Powinno być dostępne, jeśli nie to trzeba zadzwonić. Chodzi o to, że w miejscu przetłoczen blacha jest grubsza przez co bardziej wytrzymała. Powłoki blach są obecnie porównywalne, niekiedy decyduje o tym estetyka, porowatość czy mat który obecnie jest bardziej "modny" od połysku.

MoToKi
06-11-2019, 09:29
Obie blachy mają 0,5 mm. Czyli decyzja dalej pozostaje trudna. Bardziej skłaniam się ku Venecji, ale facet w jednym składzie mówił, że jak Venecja to jedynie X-mat, ale i tak lepiej Bratex

CityMatic
06-11-2019, 10:07
Obie blachy mają 0,5 mm. Czyli decyzja dalej pozostaje trudna. Bardziej skłaniam się ku Venecji, ale facet w jednym składzie mówił, że jak Venecja to jedynie X-mat, ale i tak lepiej Bratex

Sprawdź jeszcze dostępność i cenę arkuszy blachy płaskiej - będzie Ci potrzebna do obróbek i to wcale nie tak mało(być może parapetów zewnętrznych?) warto jest mieć taką blachę która jest dostępna w każdej chwili. Ponadto dopasuj kolor rynien, niekiedy dobór koloru jest wręcz niemożliwy, a mógł być o wiele prostszy.

Ixodides
04-12-2019, 13:03
Witam,

Zrobilem sobie kilka wycen na dach dwu spadowy (wschod-zachod)

Najlepsza oferte dostalem na Dach Bratex Ceramic Matt oraz Granite HDX. Ktoś może polecić, któryś z tych dachów?

Pozdrawiam

agnes291
20-01-2020, 14:28
Zależy o co pytasz. Jeśli o wzór/wygląd to zależy od tego, jaki styl domu planujesz. Jeśli nowoczesny, to świetnie będą wyglądały na nim panele dachowe z blachy. Jeśli bardziej tradycyjny, to pasować znowu będą blachodachówki modułowe lub na wymiar. To ostatnie z kolei zależy od tego, czy planujesz dach raczej mało skomplikowany czy też bardziej złożony.

Jeśli natomiast chodzi o jakość, warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt profilu, ale też na to, z jakiej stali jest wykonany, ale też na rodzaj powłoki.

Ja mam dwumodułową blachodachówkę Regamet w powłoce Exelent i generalnie jestem z niej super zadowolona. Bardzo atrakcyjnie wygląda, a jeśli chodzi o trwałość to jak dotąd nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Myślę, że pyta o jakość ;) Bierz Bratex :)

zwierz126
01-03-2020, 07:48
Witam. Poszukuję opinii o blachodachówce modułowej firmy Hanbud. Czy ktoś miał styczność z tymi blachami?

trasek
31-03-2020, 13:01
Co sądzicie o panelach Retro 25 (~31cm szeroka) lub Elegent z Balex. Może polecacie coś innego? Jak to wygląda z hałasem i wiatrem i ich falowaniem. retro25 nie ma żadnych przetłoczeń to obawiam się, że falowanie będzie wzmożone w porównaniu do tego z serii Elegant. Oczywiście mówimy tutaj o kolorze matowym (powinno to nieco zmniejszyć efekt wizualny falowania).

zibi_zg
24-05-2020, 20:55
A może jest ktoś u kogo BORGA leży już 10 lat lub dłużej?

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?337049-BORGA-problem-z-blachodach%C3%B3wk%C4%85&highlight=borga

Większego bagna nie widziałem. Moja rada - przemyślcie tę Borgę bo wtopicie.

Blachy Pruszyński
23-07-2020, 14:25
Blachodachówki panelowe Blachy Pruszyński dostępne w kilku wzorach.
Całość oferty dostępna na stronie firmowej ==> Blachodachówki panelowe (https://pruszynski.com.pl/blachodachowki-panelowe.php)
Szczególnie polecane w powłoce hybrydowej PURMAX 40um, lub poliuretanowych 50um PURLAK / PURMAT.
Teraz z gwarancją nawet do 50 lat.

_____________________________________________
446501

swierol
23-07-2020, 16:31
Cześć i czołem. Czy ma ktoś z Państwa na dachu blachę z blachotrapezu hps200 w kolorze czarnym? Zastanawiam się jak ina wyglada po jakimś czasie. Nie wiem czy czarny czy 8004

R90
16-08-2020, 09:31
Cześć, płaska modułowa model Opus firmy blachodach. Słyszałem kilka dobrych opinii i cenowo też korzystnie. Ktoś miał z Was z nią do czynienia?

martingg
29-08-2020, 12:58
Ktoś poleci dobrą blachę na rąbek?

Falcon9
17-11-2020, 08:41
Witam.
Kładł ktoś blachodachowkę Braas Aerodek Quadro? Jest już trochę czasu na rynku i jestem ciekawy jak opinie? Waham się pomiędzy właśnie Braasem a Ruukki Frigge.

Martula8-
23-12-2020, 13:50
Myślę, że pyta o jakość ;) Bierz Bratex :)

Osobiście tym bardziej bym poleciła Regamet. Moje blachodachówki mają już kilka dobrych lat i jak na razie nie widzę, żeby działo się z nimi coś złego. Uważam, że jakość materiałów i wszelkich wykończeni jest w ich przypadku naprawdę na wysokim poziomie. Reszty firm niestety nie znam, mówię tylko o tych rozwiązaniach, z których sama skorzystałam. Pozdrawiam!

Dudała
22-02-2021, 12:43
Dzień dobry.
Dekarz za zdjęcie eternitu, prostowanie więźby i położenie blachodachówki Venecja policzył sobie 7000 zł. Dach bez ocieplenia ( dom letniskowy), 115 m2, kilka połaci w tym 3 kosze, brak kominów. Materiał cały 12 700 zł (8% VAT). W tym były droższe wiatrownice i gąsiory. Rynny metalowe. Wycena z połowy roku 2020. Jak oceniacie te koszty? Dziękuje

Andrzej Wilhelmi
22-02-2021, 20:35
Bardzo tanio. Mam natomiast pytanie jak można kupić materiały z VAT 8% skoro jest to dom letniskowy?! Pozdrawiam.

Dudała
22-02-2021, 21:47
Bardzo tanio. Mam natomiast pytanie jak można kupić materiały z VAT 8% skoro jest to dom letniskowy?! Pozdrawiam.

VAT był oczywiście i niestety 23%. Na potrzeby pytania na forum przeliczyłem VAT 23% za materiały na 8% by ułatwić forumowiczom porównanie z częściej występującą stawką.
Czyli 7 tys. to tanio. Miałem oferty ( koniec 2018 r.) jeszcze tańsze o ok 1 tys. I nie były to firmy krzaki. Rzecz dzieje się w okolicach Wyszkowa n. Bugiem.
Mimo wszytko boleję nad moją ceną. Przede wszystkim za same materiały. Musiałem położyć nie do końca pożądaną blachodachówkę. Na ceramikę więźba była za słaba. A cena za ceramikę byłaby pewnie nie wiele wyższa w dzisiejszych czasach. Warta pełnej satysfakcji. Dziękuję za odpowiedź.

pawelpiwowarczyk
06-03-2021, 20:22
Hej!
Na wiosnę zadaszamy taras 40m2.
Czy 24 tysiące za całość na gotowo (drewniana konstrukcja impregnowana jednospadowa, podbitka, papa, blachodachówka BUDMAT, rynny) to cena do przełknięcia? Fachowiec sprawdzony, robił nam dach, więc chciałbym by on to robił, z drugiej strony, jeżeli rynkowa cena jest bliższa np. 15 tysiącom, przeboleję i będę szukał innego fachowca.
Czy blachodachówka na 40m2 nie będzie głośna np. podczas deszczu?
Czy blachodachówka z posypką będzie cichsza? Dużo cichsza?

dawiddur
07-03-2021, 21:56
Pytanie o blachę... a jakże...
Nieco nietypowo bo u mnie będzie blacha trapezowa, jakieś 220m2 dachu bez okapu, 2 połacie 40 stopni, wschód-zachód, 5 czy 6 okien dachowych, rynny klasyczne, nie ukryte. Drodzy fachowcy doradźcie proszę w jakiego producenta wejść (centrum kraju, a konkretniej to okolice Łodzi)? Dach będzie deskowany i papowany jeśli to ma znaczenie. Nie chcę, a raczej po prostu nie stać mnie na "high-end", ale szukam czegoś z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Co polecicie? Będzie fotowoltaika jeśli to może cokolwiek zmienić. Aaaaa..., kolor trochę nietypowy bo takie jasny szary.

Kompozyt01
19-04-2021, 18:37
Witam

Przestrzegam wszystkich przed pomysłami zakupu blachodachówki z powłoką Colorcoat HPS 200 Ultra ® i ich pseudo gwarancją na 40 lat.
Kupiłem blachodachówkę z tą powłoką ok. 10 lat temu z formy KROLL (która w międzyczasie padła). Zobaczcie co zostało z tej ich powłoki na zdjęciach. Oczywiście próby wyegzekwowania gwarancji z Tata Steel (bo Krolla Polska już nie ma) spełzły na niczym (Confidex® Tata Steel to gwarancja trwałości produktu obejmująca stalowe blachy powlekane Colorcoat HPS200 Ultra®) a procesowanie się z tym gigantem nie ma sensu.

A teraz tego nawet nie chce nikt pomalować. Blachodachówka jest do wymiany a kosztowała krocie.
Zainteresowanym udostępnię korespondencję i więcej zdjęć.

Pozdrawiam
454962
454961
454963

Tolo74
20-05-2021, 13:57
Podejdź delikatnie do sprawy a potem zgłoś przez urząd ochrony konsumenta.
Ale pewnie nie masz na pismie gwarancji 40lat i faktur zakupu ani montażu i tu jest problem.
To trzeba byłoby od samego początku dopilnować.

Andrzej Wilhelmi
20-05-2021, 22:38
Problem w tym czego dotyczyła gwarancja? Taka wada choć dość istotna to wada estetyczna. Twoja blachodachówka nadal skutecznie chroni dach. Pozdrawiam.

martingg
23-05-2021, 19:56
Ktoś wie jak obecnie ceny blachy wyglądają? Widzę na FB iż lokalny dostawca wrzucił info o tym iż rukki oraz planja od 01.06 +23% cena do góry ....

Andrzej Wilhelmi
23-05-2021, 22:44
Ceny galopują! Trudno cokolwiek przewidywać. Pozdrawiam.

martingg
24-05-2021, 06:57
Zaraz nie będzie różnicy w cenie czy ceramika czy blacha ...

dawiddur
03-06-2021, 21:10
Jacy producenci blachy są obecnie polecani? Lada chwila muszę coś wybrać i nie mam pojęcia co ...

Tolo74
05-06-2021, 06:46
Jacy producenci blachy są obecnie polecani? Lada chwila muszę coś wybrać i nie mam pojęcia co ...
Trudno cos doradzić bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.
Rozsądnym byłoby zakupienie blachy, która jest na rynku od kilku, kilkunastu lat, jej technologia jest niezmieniona, ludzie są zadowoleni i jest w sprzedaży.

swierol
05-06-2021, 12:54
Myślę że na chwilę obecną dach z ceramika wyjdzie taniej z blacha. Blacha od marca poszła 100-120% w górę. Szczególnie te w grubości 0,5-1mm. I druga kwestia słyszałem że są modele na które trzeba czekać miesiąc czasu.

martingg
05-06-2021, 13:05
Myślę że na chwilę obecną dach z ceramika wyjdzie taniej z blacha. Blacha od marca poszła 100-120% w górę. Szczególnie te w grubości 0,5-1mm. I druga kwestia słyszałem że są modele na które trzeba czekać miesiąc czasu.

Aż tyle poszła do góry?

swierol
06-06-2021, 19:28
Aż tyle poszła do góry?

Ja mam styczność z blachami zwykłymi ocynkowanymi ale dokładnie takich używa się również do produkcji pokryć dachowych. Może pokrycia aż tyle nie zdrożały ale napewno sporo.

Krzychu2114
31-10-2021, 21:54
A czy ktoś miał styczność z dachówka ceramiczna firmy La Escandella, konkretnie platum Galaxy?? Dostałem ofertę z hurtowni na dachówkę tej firmy, ale nie mogę nigdzie znaleźć żadnej opinii. Proszę o pomoc

laciaty
16-02-2022, 11:36
Cześć,
planuje remont dachu w starym domu z lat 90tych. Wybór między BUDMAT Murano w powłoce X-Matt a Pruszyński Fiord w powłoce PURMAT, różnica cenowo 15200 a 16300.
Pruszyński 50,66 brutto za moduł 0,777m2, budmat 48,50 brutto za moduł 0,805m2. Dachówka raczej nie wchodzi w gre ze względu na wage.

Ktoś wie czy Pruszyński ma takie same wyłączenia gwarancyjne jak budmat?? tzn. ze trzeba wziać od nich cały system łącznie z rynnami + jakiś płatny audyt dla uaktywnienia gwarancji.. troszkę porażka.

Ktoś miał do czynienia z powłokami?? Tu i tu widzę 50um. i 275g cynku na m2 w budmacie, w pruszyńskim brak info.
w budmacie niby poliestrowa Prelaq X-Matt
w pruszyńskim poliuretan purmat

Bartosz_NS
17-05-2022, 08:56
Cześć,

Czy ktoś się orientuje o ile mniej więcej blachodachówka zwiększa wysokość dachu / kalenice ( dach odeskowany) ?

dach: łata 3 cm, kontrłata 3 cm, blachodachówka ???

kalenica: tutaj pewnie łata i kontr łata raczej robią szerokość niż wysokość + gąsior

Pozdrawiam

Przemek85
12-02-2023, 15:05
Cześć,

mam na dachu połążoną blachodachówkę germania 25 od blachotrapezu. Blacha połążona jest w dwóch częściach, w sumie około 7 metrów. Interesuje mnie czy połączenie jednej blachy z drugą jest poprawnie zrobione ? Blacha górna odstaje od dolnej o około 1cm, szczególnie jest to widoczne na skrajach dachu. Czy poprawnie wykonano montaż ? Szczeliny widoczne na zdjęciu poniżej, mają do 1 cm.

https://ibb.co/5rj3NNm


https://i.postimg.cc/TPxtGscL/IMG-1104.png

Andrzej Wilhelmi
12-02-2023, 22:25
Trochę niedokładny montaż. Szczelina w połączeniu poziomym może być wynikiem braku płaszczyzny na łatach (niewyprowadzona połać). Połączenie prostopadłe do okapu nie ma ciągłości styku. Tu przyczyną może być niepoprawne przenoszenie arkuszy. Wkręty mocujące rozmieszczone "chaotycznie" np. blacha nakładkowa w miejscu nakładki powinna być mocowana pod każdym przetłoczeniem podobnie na skraju. Rozmieszczenie wkrętów to istotna sprawa dla stabilności pokrycia. Pozostałe kwestie to wady estetyczne mało istotne w przypadku krycia wstępnego wykonanego papą na sztywnym poszyciu. Pozdrawiam.

Przemek85
13-02-2023, 05:30
Trochę niedokładny montaż. Szczelina w połączeniu poziomym może być wynikiem braku płaszczyzny na łatach (niewyprowadzona połać). Połączenie prostopadłe do okapu nie ma ciągłości styku. Tu przyczyną może być niepoprawne przenoszenie arkuszy. Wkręty mocujące rozmieszczone "chaotycznie" np. blacha nakładkowa w miejscu nakładki powinna być mocowana pod każdym przetłoczeniem podobnie na skraju. Rozmieszczenie wkrętów to istotna sprawa dla stabilności pokrycia. Pozostałe kwestie to wady estetyczne mało istotne w przypadku krycia wstępnego wykonanego papą na sztywnym poszyciu. Pozdrawiam.

Hej, dzięki za rzeczowy komentarz, czy poza względami estetycznymi, istnieje jakieś zagrożenie dla dachu przy takim połączeniu ? Są jakieś niebezpieczeństwa np. coraz bardziej odkształcanie się odstąjących fragmentów z czasem ? Możliwość przemakania ? Możliwość "poderwania dachu ?

Andrzej Wilhelmi
13-02-2023, 11:24
Brak odpowiedniej ilości wkrętów oraz nieodpowiednie ich rozmieszczenie może w ekstremalnych warunkach atmosferycznych skutkować poderwaniem a nawet zerwaniem arkusza. Natomiast w przypadku wykonania krycia wstępnego folią wysokoparoprzepuszczalną wszelkie szczeliny umożliwiają dostęp promieniowania UV. Nawet odbite promienie mogą powodować degradację folii czyli utracenie własności hydroizolacyjnych. Nawiewany przez te szczeliny śnieg topniejąc będzie wówczas powodował przecieki. Przecieki mogą również powstać w trakcie tzw. zjawiska "roszenia blachy". Tak jak pisałem wcześniej te problemy praktycznie nie wystąpią w przypadku wykonania krycia wstępnego papą. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
03-04-2023, 14:43
Polecam firmę ...l (https://recynk.pl):spam::mad:

Marekmaks
05-03-2024, 21:00
Nie dość, że idiotyczna rada to do tego kryptoreklama :spam:. Pozdrawiam.


Gdzie ta reklama ??






https://www.paintroof.pro/

Andrzej Wilhelmi
05-03-2024, 23:16
Podawanie strony producenta lub wykonawcy. Tak jak u Ciebie. Można skorzystać z działu "Ogłoszenia drobne".