PDA

Zobacz pełną wersję : BLACHODACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką wybrać? którą polecacie? Zdjęcia dachów



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Lech
26-03-2002, 18:22
Na wiosnę rozpocznę budowę domu D12b zamierzam pokryś go blachą zastanawiam się którą wybrać Rautaruki czy Lindaba. Słyszałem, że Lindab ma ładniejsze wykończenia od rautaruki przez co lepiej się prezentuje na dachu. Gwarancja 15 lat też bardziej kusi niż 10 lat w Rautaruki. Oczekuję na opinie tych którzy mają lub widzieli obydwa pokrycia.

mkonos
27-03-2002, 08:28
Mam Lindaba, wygląda ślicznie. Niestety cieknie, ele to już niestety mój pech do wykonawców-partaczy.

gregorus
27-03-2002, 09:08
Hej!
Ja tez chyba zdecydowałem się na Lindaba (jedna z nielicznych blachodachówek, które ładnie wyglądają na dachu).
MKonos - powiedz, co Ci spartaczyli.. (na razie szukam wykonawców).
Gregorus

mkonos
27-03-2002, 09:30
Mam wstępne krycie folią Tyvek a na to blacha. Cieknie przy kominach ,ogniomurkach i oknie dachowym. Najgorsze że nie wiem jak powinien być wykończony detal połączenia foli np. z kominem, który jest gdzieś w płaszczyźnie dachu. U mnie folia jest poprostu ucięta w koło komina. Gdy się jakaś woda dostaje pod blachę na folię to spływa ona wprost na kommin i do środka domu. Tak na marginesie to bym teraz zrobił pełne deskowanie i papę, tak jak to od wieków robili.
pzdr.

Funiowy
27-03-2002, 14:57
Proponuje FINISHDAK
Jak chcesz więcej informacji podam póżniej

miazgociąg
27-03-2002, 23:41
Mkonos może wystarczy uszczelnić obróbkę komina dobrym silikonem.

Lech
28-03-2002, 15:27
Dzięki za opinie. Chyba zdecyduję się na Lindaba , ale rynny z innej firmy bo Lindaba będą mnie kosztowały 4000 zł. Jeśli zaś chodzi o deskowanie to nie będę tego robił bo już kupiłem łaty i kontrałaty 50x40. Mam nadzję że nie będę tego żałował. Wiem teraz że przy obróbce trzeba patrzeć na ręce bardzo dobrze - WIELKIE DZIĘKI. Ile u was kosztuje 1 m2 blachodachówki- czekam na odpowiedź bo u mnie 29 zł.

greg
28-03-2002, 15:32
Witam.
Ceny w Lindbaba nie znam ale Rautaruuki mam ofertę:Elita ok. 25 zł/m2 krycia, Maxi Nova 22,15 (obie Mat). Ja chyba wybiorę Rautaruuki.
Pozdrawiam

gregorus
29-03-2002, 08:29
Hej!
Na Lindaba możesz dostać całkiem ładny upust (ja dostałem coś koło 19%) - dokładną cenę podam Tobie po świętach (zależy ona oczywiście od tego, jaki typ blachodachóki planujesz).
Gregorus

Lech
29-03-2002, 14:17
Greg dlaczego wybrałeś Rautaruuki - cena, wygląd, trawałość podziel się opinią.
Gregorus zamierzam pokryś grafitowym matem może masz taki dach to odpisz jak wygląda.
Najlepszego na Święta dla Wszystkich.

greg
29-03-2002, 15:01
Jeszcze nie wybrałem (mam jeszcze z miesiąc)ale skłaniam się ku Rautaruuki bo kilku znajomych ma nią pokryty dach i na razie nie narzekają. Cena również wydaje mi się atrakcyjna. Poza tym nie oglądałem jeszcze Lindbaba ale zrobię to.

ArtMedia
29-03-2002, 19:10
Witam.

Chyba nikt nie napisał, że Lindab jest owszem b. ładny i w ogóle..., ale nie występuje w wersji matowej :sad:
Dlatego wybiorę albo Rautaruukki, albo Planja, ku której się coraz bardziej skłaniam. Profil Royal jest ładniejszy i od Lindaba i od Elity :wink:
Ale to juz kwestia gustu.

Sebastian.

gmx
29-03-2002, 19:13
A co sądzicie o blasze na dach firmy Budmat np. Wenus - podobna do Elita Rautarruki ale tańsza.

Słyszałem że te blachy Budmat to blacha koreańska przewalcowywana w Polsce?

Czy to prawda?

Luna_tyk
29-03-2002, 22:13
W innym wątku już zeznawałem na temat blach:
- nigdy nie wiecie, skąd pochodzi wsad (blacha ocynkowana powlekana) do gniecenia blachodachówki, a ostatni będzie to wiedział handlarz
- nawet najwięksi producenci blach (Thyssen, Haironville, Rautaruuki etc) w czasie bryndzy kupują blachę cienką u konkurencji
- jeśli sprzedawca bedzie się zaklinał, że to "najlepsza szwedzka blacha" - poproście go, by ręczył to swoją głową...
- sam używałem koreańskiej blachy, bo europejskie chwilowo wyszły. To jest to samo - dla takich celów, jak Wasze. Normy, wymogi - praktycznie bez różnic
Tak że kierujcie się jedynie swoimi preferencjami estetycznymi, kompletnością oferty. I strzelajcie bez zahamowań do robotników, którzy będą cięli blachę gumówką, a nie nożycami...

greg
04-04-2002, 15:44
Rautaruki daje gwarancję na powierzchnię a nie na samą blachę.
To też jakis plus.

Lech
06-04-2002, 06:41
Artmedia powiedziano mi u dystrybutora Lindaba że właśnie ma wejść mat na rynek. Jeśli zaś chodzi o plannija to czy można dokupić gotowe kominki wentylacyjne. GWARANCJA: Lindab daje 15 lat a Rautaruki 10 lat to też coś znaczy.

DariuszV
09-04-2002, 12:41
Nie wiem czy u wszystkich producentów, ale Rautiruuki mają w warunkach gwarancji wymóg impegnacji łat. Pewnie jest to oczywiste ale warto zadbać o jakiś papier jak ktoś sam maluje. (To dla tych co czytają gwarancje po zakupie). Jam mam od roku te blachy i na razie mogę tylko narzekać na swojego wykonawcę

26-04-2002, 09:52
Czy ktoś ma założoną czarną blachodachówkę? Wygląda nieźle ale jak jest to w praktyce?
Trapp

EM
29-04-2002, 08:47
W praktyce to pewno tak, ze w słoneczne dni to patelnia i mozna smażyc na dachu jajecznicę. Rozszerzanie blachy i te rzeczy. Ukrop na poddaszu.

RafaelS
29-04-2002, 12:10
Idealne warunki, zeby dogrzac wode uzytkowa :smile:

Jola_
30-04-2002, 11:22
Jakie masz elewacje, że pasuję Ci czarny dach? Taak, to może być kocioł grzewczy!?

30-04-2002, 12:17
Wedug mnie to do czarnego dachu mozesz zrobic elewacje w jaki kolorzy Ci sie zamarzy.

20-08-2002, 10:46
prosiłbym o rady w sprawie wyboru powłoki blachodachówki, dostępne są plastizol, poliester matowy, poliester standard. Znam kilka bardzo skrajnych opini na ten temat, za malo jednak zeby się zdecydować. Z góry dziękuję za porady. flayp

kaKa
20-08-2002, 11:26
Ja wybralem poliester standardowy, z poczatku chcialem brac poliester matowy, ale moi fachowcy od dachu powiedzieli, ze u mnie nie daleko jest las, a matowy jest bardziej chropowaty, to moga liscie i igly z jodel mi na dachu pozostawac przez dluzszy czas. Za standardowym przemowila rowniez i cena.
Na pewno najlepszy jest plastizol, przynajmniej tam gdzie biore (rautaruuki) plastizolem pokryte blachy maja grubsza warstwe pokrycia. Rowniez plastizol zaleca sie do uzywania w bardzo agresywnym chemicznie srodowisku. Ale cena jego jest najwieksza z wszystkich wymienionych.
Jak to na budowie chyba bywa dosyc czesto - marzysz o jednym, ale realnosc spuszcza z oblokow.
Wybor nalezy do ciebie

tom soyer
20-08-2002, 14:19
ważny jest także kąt nachylenia dachu - przy dużym kącie chropowata powłoka traci tak na znaczeniu. Poza tym chropowata blacha jest bardziej cicha i łatwiej oddaje ciepło (nie nagrzewa się tak bardzo latem).
Ja jestem skazany na pokrycie blachą bo mam za cienkie krokwie. Wybrałeś blachę w arkuszach czy taśmie? Dlaczego rraauuttaarruukkii?

kaKa
20-08-2002, 15:54
Bede zamawial blache w arkuszach, to znaczy, przyjedzie przedstawiciel firmy i wymierzy wszystkie rozmiary, blacha przyjedzie w arkuszach dlugosc ktorych jest rowna dlugosci od kalenicy do konca dachu (nie wiem jak to prawidlowo sie nazywa).
Wybralem rautaruuki poniewaz moi fachowcy od dachu ciagle kryja dachy tylko ta blachodachowka :smile: Zartuje, po pierwsze - bede mial 10% znizke, co jest naprawde nie malo w naszych warunkach. Po drugie - moi fachowcy powiedzieli, ze inne blachy (a jest ich u nas tylko jeszcze dwie inne firmy) sa gorszej jakosci i bardziej miekkie. A ja swoim fachowcom wierze, bo w naszej miejscowosci sa najlepsi. Wylacznie tylko tym sie i zajmuja. Choc robia nie tanio ale dobrze i szybko.
Po trzecie - podobno rautaruuki sa profilowane w Szwecji, a inne firmy co sprzedaja u nas robia to w Estonii i Lotwie.
Chociaz przeplace troche (w porownaniu z innymi blachami) ale bede mial pewnosc, ze wszystko jest OK.
Co do kata nachylenia dachu i matowej blachodachowki to ja sie zgadzam.
Prosze nie zapominac, ze wszystko co ja opisuje dzieje sie na Litwie :smile:
Czesc

Dlugi
21-08-2002, 06:02
IMHO Rautaruuki sa profilowane w Polsce - maja gdzies zaklad.

tom soyer
21-08-2002, 09:30
czy przy dachu kopertowym bardziej opłaca się kryć taśmą czy lepiej dociętymi arkuszaami?

06-09-2002, 10:33
Witam Forumowiczów.
Czy ktoś z Was krył dach blachodachówką KAMI PLEGEL ROOF.
Ciekaw jestem waszych doświadczeń z tą blachą- montaż,zakłady boczne, szczelność, skłonności do płowienia itp.
Będę wdzięczny za wasze wypowiedzi.
joogjaan.

17-09-2002, 23:47
Chcialem klasc ich dachowke (Grafit mat) wszystko wygladalo pieknie do czasu az przyslali dokladne wyliczenie.Wyszlo na to ze zamontowalem skas indziej

Mat
18-09-2002, 08:38
Właśnie jest kładziona na dach. Jakościowo wyglada nienajgorzej a i wzor ma bardoz ładny (to przetłocznie na grzbiecie) Patrzyłem jak ją kładą i wydaje mi sie ze leży ładnie i kłądzie sie spoko. Ale zobaczymy za kilka lat.

18-09-2002, 09:01
Dzieki MAT za Twoje spostrzeżenia.Fakt-to przetłoczenie wizualnie robi ,,robotę'' a i cenowo myśle, że też nie jest najgorzej, majac na uwadze ostatnie podwyżki cen blach(Rautaruki,Lindab itp).
U mnie zaczynają robotę za dwa dni.Ciekawy jestem efektu końcowego.Jeżeli u Ciebie skończyli, chętnie przeczytam jakieś nowinki z finału.

Mat
18-09-2002, 09:08
Skonczą w nastepnym tygodniu bo zaczeli w poniedzialek. Wiec chyba skonczymy razem. Tylko ta pogoda :sad:

Iktorn
16-12-2002, 14:44
Serdecznie proszę o doświadczenia.
"Dyplomat" ładna zachwalana przez wykonawcę, głęboki profil, dobra blacha... porządne obróbki...
Dach o spadku 35% naczółkowy, cztery lukarny
a jakieś minusy ? może inne praktyczne plusy
Pozdrawiam
Iktorn

Piotr Jan
16-12-2002, 16:45
Skąd jest ta firma ??

Iktorn
16-12-2002, 17:02
Weckman Steel Oy jest własnością rodzinną Finską. Ta prywatnie działająca firma została założona w 1962 roku.Obecnie Weckman jest największą prywatną firmą działającą na rynku stali w Finlandii. Wszystkie wyroby posiadają powłoki, są galwanizowane na gorąco z obu stron. Powłokę stanowi: POLYESTER, PURAL,HP-200 oraz PVF2. Do montażu nie są wymagane specjalistyczne narzędzia. Arkusze blachy są bardzo lekkie, w związku z czym są łatwe w przenoszeniu oraz montażu.Produkowane są trzy różne typy profilowanych blach dachowych w ośmiu podstawowych kolorach. Możliwe jest zamówienie kolorów specjalistycznych.W ofercie znajduje się też bardzo szeroka gama blach trapezowych o różnych profilach. Dystrybutor Top-Steel ul Kolejowa 108 Łomianki 05-092 tel 7518831
http://www.zetorz.com.pl/lechpol/weckman.htm
http://www.e-dach.pl/prezentacje.html
Pozdrawiam
Iktorn

ArtMedia
12-02-2003, 15:15
Witam serdecznie.

Tak to jest... Od dwóch lat jestem zdecydowany na Planję, a tu dzisiaj dekarze powiedzieli mi, że się nienajlepiej składa, za to Sara składa się pierwszorzędnie. Byłem, obejrzałem. W sumie porównywalne, nawet jeśli chodzi o grubość (0,55), tylko teraz jest -20% upustu, a w Planji tylko -8% i to tylko do końca tygodnia, więc wyjdzie ponad 1000PLN taniej. I co robić?
Jakie są Wasze opinie na temat Sary?

Sebastian

joogjan
12-02-2003, 20:45
Muszę przyznać , że miałem podobny problem.Byłem zdecydowany na jeden typ blachodachówki ale po konsultacjach z dekarzami niestety odstapiłem od zakupu.Nieraz warto posłuchać ,,życzliwych''fachowców.W końcu przy tym robią.Wybrałem blachodachówke KAMI PLEGEL ROOF(bardzo ciekawy i niespotykany u innych producentów model przetłoczenia) miedzy innymi z ich polecenia.Wcześniej obejrzałem parę dachów krytych tą blachą i stwierdziłem ,że jest O.K.Cenowo wyszło trochę drożej ale za to na dachu mam efekt taki jaki chciałem.A w końcu o to tu chodzi.Pozdrawiam
joogjan

pawcik7
13-02-2003, 17:19
A ja myslę że taki specjalista od układania to musi zrobić DOBRZE.
Chyba dziwne by było żeby marudził że ta sie źle układa a ta lepiej - płacisz mu za robotę i ma byc zrobiona - prawda?

ArtMedia
14-02-2003, 09:27
Witam.

Płace mu za robotę... tak, ale niektóre blachodachówki sa na tyle nieprecyzyjnie wykonane, że nie da się ich złożyć, bo kolejne arkusze do siebie nie pasują. Efekt jest taki, że widac na dachu każdy arkusz oddzielnie :wink: O to mi chodziło.
A tak BTW: to oglądałem wczoraj KAMI. Zdjęcia na sieci rzeczywiście bomba, zupełnie co innego niż pozostałe. Juz sie zacząłem poważnie zastanawiać. Pojechałem nawet do dystrybutora po wycenę. Jednak w praktyce okazało się, że niczym nie odbiega z wyglądu od innych.
Po prostu co innego jest na zdjęciach w "necie" a co innego sprzedają!

Sebastian

tom soyer
05-03-2003, 12:09
jakich producentow blachodachowki polecacie a jakich odradzacie na

dach kopertowy?

james brown
05-03-2003, 12:51
Niestety wszystkich raczej odradzam.
Blacha przy pokryciu dachu koprtowego, wiem to z wlasnego doswiadczenia wychodzi duzo drozej nize w przypadku dachu dwuspadowego.
Duze straty na arkuszach przez koniecznosc docinania to pieniazki wyrzucone w bloto.
W twoim przypadku radze ci, tak ja zrobilem, abys zlecil przygotowanie kosztorysu w kilku hurtowniach dla roznych pokryc: blachodachowki i dachowki.
W efekcie koncowym wybralem dachowke cerasmiczna , dodatkowo z pokaznym rabatem, czego nie moglem uzyskac do blachy i jestem
z perpektywy roku od przykrycia dachu szczerze zadowolony.

Swoja droga efekt wizualny, nie wspominajac o trwalosci pozostaje bez komentarza.

Pozdr
J.B.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: james brown dnia 2003-03-05 12:52 ]</font>

tom soyer
05-03-2003, 13:20
musze miec lekkie pokrycie wiec blachodachowka wydaje mi sie najodpowiednijesza. Chodzi tylko o jakosc, cene i dobrego wykonawce blisko Poznania
pozdrawiam

ArtMedia
05-03-2003, 13:29
Planja Regola. Dobra, droga, ale w przypadku kopertowego może wyjść taniej niż zwykła. Małe arkusze (pasy na szerokość jednej dachówki a więc minimalny odpad jak przy dachówce). Dodatkowo nie wymaga łat i kontrałat, bo jest samonośna (ma wbudowany stalowy profil i jako kontrałaty w komplecie są także stalowe profile. Ale cenowo wyjdzie jak dachówka, jeśli nie drożej od taniej dachówki.
Są też blachodachówki z posypką mineralną, też zwykle w wąskich na jedną dachówkę arkuszach. Niestety jeszcze droższe.

Sebastian

tom soyer
05-03-2003, 14:18
czy znasz sprawdzonych producentow tych blach z posypka?
czy masz wyrobiona opinie na temat regoli?

pik33
05-03-2003, 16:30
W Białymstoku jest firma, http://www.traffic-blachy.pl (strona, niestety, w budowie) - która produkuje blachodachówkę. Reklamują się że ma 15 lat gwarancji.

Czy ktoś tu zna tę blachodachówkę?

ArtMedia
06-03-2003, 10:16
Witam.

Rozmawiałem ze znajomym przedstawicielem. Mówił, że normalnie idzie głównie białoruska blacha 0,4mm. Ale 0,5 też można kupić tylko niezbyt często.
Ale co tu chcieć za 18-20PLN za metr...

Sebastian

ArtMedia
06-03-2003, 10:18
Witam ponownie.



On 2003-03-05 14:18, tom soyer wrote:
czy znasz sprawdzonych producentow tych blach z posypka?
czy masz wyrobiona opinie na temat regoli?

Nie wiem kto robi dobrą blachodachówke z posypką.
A co do Planji to jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na coś innego niż cena :wink:

Sebastian

trol
06-03-2003, 11:02
Ja również przyłączam się do słów pochwalnych dla Planji. NA przełomie marca i kwietnia ekipa zaczyna u mnie kłaść Planję Royal. Słyszałem same superlatywy (oczywiście cena dość wysoka mimo, że załapałem się na promocję Planji do połowy lutego.

trol
06-03-2003, 11:02
Ja również przyłączam się do słów pochwalnych dla Planji. NA przełomie marca i kwietnia ekipa zaczyna u mnie kłaść Planję Royal. Słyszałem same superlatywy (oczywiście cena dość wysoka mimo, że załapałem się na promocję Planji do połowy lutego.

greg
06-03-2003, 12:21
A ja polecam Rautaruuki. Taką mam i wybrałem ją kierując się pochlebnymi opiniami znajomych, którzy wcześniej pokryli nią swoje dachy. Chyba jest tańsza od Planji

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: greg dnia 2003-03-06 12:21 ]</font>

tom soyer
06-03-2003, 12:46
a moze roznice w cenie miedzy blacha w paskach a odpadem przy tradycyjnych arkuszach sie wyrownuja?

greg
06-03-2003, 12:52
Najlepiej idź do przedstawiciela jednych i drugich (i trzecich :smile:) z projektem i niech Ci zrobią wycenę. Porównasz sobie jak się bardziej opłaca

tom soyer
06-03-2003, 12:54
mam juz kilka wycen na material ale obawiam sie ze z kosztami robocizny przy roznych blachach tez moze byc roznie.

tom soyer
06-03-2003, 12:55
na razie nie mam pojecia co jest solidnie sprawdzone na dacha a wiec co wybrac na "baze".
dzieki za wskazowki
pozdrawiam

ArtMedia
06-03-2003, 13:56
Witam ponownie.



On 2003-03-06 12:21, greg wrote:
A ja polecam Rautaruuki. Taką mam i wybrałem ją kierując się pochlebnymi opiniami znajomych, którzy wcześniej pokryli nią swoje dachy. Chyba jest tańsza od Planji

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: greg dnia 2003-03-06 12:21 ]</font>

Wszystko prawda chociaż ceny porównywalne, z jednym ale.
Nie robią wersji w wąskich arkuszach tak jak Regola. Dlatego nic tu po nich.

Sebastian

ArtMedia
06-03-2003, 13:59
To znowu ja...



On 2003-03-06 12:46, tom soyer wrote:
a moze roznice w cenie miedzy blacha w paskach a odpadem przy tradycyjnych arkuszach sie wyrownuja?

Przy kopertowym raczej nie. Royal wychodził bez promocji po 33PLN a Regola 36PLN za metr. Ale piszę z pamięci.

Sebastian

greg
06-03-2003, 14:08
Na pewno jest więcej odpadów niż przy Regoli ale widziałem również dachy kopertowe kryte Rautaruuki więc komuś się chyba opłaciło. Jak porównywałem w ubiegłym roku to cena Regoli była dużo wyższa (nie pamiętam dokładnie ile). Za Rautaruuki Maxi Nova płaciłem niecałe 23 zł/m2. Trzeba wszystko porównać i wybrać. Mało odpadów byłoby w tym przypadku przy trapezówce.

ArtMedia
06-03-2003, 15:45
Tak szybko licząc, to np. przy dachu 8x8m byłoby około 16-20m2 odpadu, więc rzeczywiście taniej mogłaby wyjśc zwykła blachodachówka. Tak gwoli ścisłości Planja także robi tańsze w okolicach 23PLN za metr. Ale inni także np. Sara jest chwalona, albo Kami.

Sebastian.

06-03-2003, 15:50
dzieki ze pomagacie mi sie zorientowac. Zastanawiam sie wlasnie mimo wszystko nad arkuszami bo pewnie latwiej "uzyskac" szczelnosc takiego poszycia, no i wybor wiekszy.

greg
06-03-2003, 15:56
Jest w czym wybierać.
Ja tylko napisałem, że taką mam :smile:

tom soyer
07-03-2003, 14:16
na co zrwocic uwage przy kupnie blachodachowki? - mam namysli zarowno warunki sprzedazy (np min gwarancja) jak i sam material.

tom soyer
08-04-2003, 17:04
jakich producentow mozecie polecic?

ArtMedia
09-04-2003, 09:59
Witam.

Ich w ogóle mało jest. Widziałem jedynie Pruszyńskiego i drobnowymiarowe dachówki aluminiowe Rautaruuki. Z tym, że tych drugich właściwie nie da sie kupić :wink: A szkoda bo są śliczne, lekkie i trwałe.

Sebastian

tom soyer
19-06-2003, 10:36
prosze o porade ktora blachodachowke mam wybrac i dlaczego?

kaKa
20-06-2003, 08:52
:D Pierwszy tutaj jestem.

Zaglosowalem za Rautaruuki, taka mam. Wyglada super, podobno (wedlug moich majstrow) jest bardziej twarda niz wszystkie inne.

Jak bedzie w uzytku opowiem za kilka lat.

tom soyer
20-06-2003, 10:20
czesc
moja ankieta min stad wynika ze sie juz prawie na RR zdecydowalem i szukam ew konkurencji.

czy miales ekipe "firmowa" RR? czy wszystkie elementy dachu kupowales u RR?

tom soyer
20-06-2003, 10:20
za ile udalo ci sie ja kupic?

Sajmon
20-06-2003, 13:07
mój fachowiec poleca Sarę ale z Budmatu, szwedzka bacha i składa się podobno znakomicie za 1m2 efektywnego krycia uzyskałem 23,40 PLN a też przymierzałem się do RR

Sajmon
20-06-2003, 13:22
www.budmat.com.pl

tdxls
20-06-2003, 14:33
Ja chyba pozostanę przy Prószyńskim.

kaKa
23-06-2003, 10:39
Wszystkie elementy dachu mialem z RR. Ekipa byla nie "firmowa". Ale bardzo dobra (chyba najlepsza jaka dotad spotkalem budujac).

Z RR dystrybutorem wspolpracowalo sie doskonale. Wszystko przywiezli na umowiona godzine. (Prawie nigdy z innymi tak nie bylo).

A buduje dosyc daleko ;) (Patrzec w profilu), wiec mysle cena nie bedzie aktualna.

Pozdrawiam

skrysztofik
24-06-2003, 11:50
Polecam wszystkim Rautaruuki.Jestem w trakcie budowy rok temu pokryłem dach zielonym matem profil maxi nowa kosztowala 24,60za 1m z vatem.Dach jest skomplikowany(projekt D12B) więc było trochę odpadów ale efekt końcowy jest wspaniały.Materiały na cały dach kosztowały 12 tyś i tutaj uwga dla wszystkich pokrycie to nie tylko blacha to również gąsiory,uszczelki,wkręty, blacha płaska więc pamiętajcie o tym zanim zdecydujecie się na ta lub inną firmę wzsystko dobrze przeliczcie żeby nie było niespodzianek

tom soyer
25-06-2003, 09:21
moze ktos ma zle doswiadczenia z RR?

joogjan
25-06-2003, 17:41
Od roku mam na dachu blachę KAMI brąz mat.Wygląda bardzo dobrze(ciekawe przetłoczenie na garbie fali).Blacharze mówili ,że składa sie idealnie.Ciężko wypatrzyć łączenie.Jak prawie wszystko, czas zweryfikuje mój wybór( mam nadzieje ,że trafny).

Funiowy
25-06-2003, 21:03
Gorąco polecam FINISHDAK.Znakomita jakość.

tom soyer
01-07-2003, 17:34
jakies namiary? kto Tobie to ukladal?

01-07-2003, 19:32
W życiu bym blachy na swój dom nie położył. Blacha to pasuje co najwyżej do blaszaka. A jeszcze do tego blacha co chce udawać dachówkę zgroza! I jak się nazywa blachodachówka! Kto wymyślił taką kretyńską nazwę.

melatonina
01-07-2003, 23:46
Ja mam Sarę. Kierowałam się porównaniem jakość/cena/wygląd
Pewnie chętniej bym połoźyła Planiję albo Lindab ale droooogo wychodziło, a Sara ma jakieś tam certyfikaty ISO i mam nadzieję, ze za bardzo w swoich folderach reklamowych nie nakłamali. To się okaze za jakiś czas :lol:
Pozdrawiam Gośka

tom soyer
02-07-2003, 08:12
W życiu bym blachy na swój dom nie położył. Blacha to pasuje co najwyżej do blaszaka. A jeszcze do tego blacha co chce udawać dachówkę zgroza! I jak się nazywa blachodachówka! Kto wymyślił taką kretyńską nazwę.
a co ty masz na dachu?

tdxls
02-07-2003, 10:15
W życiu bym blachy na swój dom nie położył. Blacha to pasuje co najwyżej do blaszaka. A jeszcze do tego blacha co chce udawać dachówkę zgroza! I jak się nazywa blachodachówka! Kto wymyślił taką kretyńską nazwę.
Pewnie miedź, bo tańsze rzeczy nie wchodzą dla niego w rachubę.
Tom wybrałeś już balchodachówkę?
Czy jest RR?
I po ile?

tom soyer
02-07-2003, 11:36
Pewnie miedź, bo tańsze rzeczy nie wchodzą dla niego w rachubę.
Tom wybrałeś już balchodachówkę?
Czy jest RR?
I po ile?

zdecydowalem sie na RR z plastizolem. Nie wiem tylko jakie przetloczenie. termin ustalilem z dekarzem na druga polowe sierpnia. niestety niemialem okazji dyskutowac na temat cen blachy. Robocizne z grubsza mam ustalona. Duzo tez bedzie zalezec od naszych "kaprysow", ktore wynikna w trakcie remontu. Chce uniknac okien polaciowych dlatego bede mial 4 kafry, do tego przemurowanie komina, nie wiem ile jeszcze bedzie dachowek wentylacyjnych i czy robic od razu podbitke okapu a jesli tak to jaka (pozioma czy w skosie okapu)

tdxls
02-07-2003, 11:43
Tom a dekarz jaką stawkę ci zaproponował?

tom soyer
02-07-2003, 11:46
16PLN z demontazem starego pokrycia + 1000PLN za kazdy kafer

tdxls
02-07-2003, 11:48
A jeśli nie byłoby demontażu to ile?

tom soyer
02-07-2003, 11:53
A jeśli nie byłoby demontażu to ile?
?
musze jeszcze sie w ktorys weekend z nim spotkac wiec zapytam ile. jesli jestes zainteresowany jego wykonastwem to sluze namiarami. dekarz jest z polecenia ale to nie bylo jedynym kryterium w moim przypadku.

tdxls
02-07-2003, 14:46
Chyba nie skorzystam z usług twojego dekarza odległość. Ale co do ceny byłbym wdzięczny za info.

kwiatek_7
17-09-2003, 17:46
Proszę o pomoc...
Niedługo wchodzę w etap przykrycia dachu. Wiem napewno że będę kładł blachodachówkę. Tylko jaką...??? Możecie coś polecić z własnego doświadczenia...??? - mój dach ma 35% spadu więc żeby nie wyglądało to będę potrzebował chyba jak najgłębiej tłoczoną...
Czy możecie polecić jakąć firmę w miarę dobrą i niedrogą???

Z góry dzięki,

Kwiatek

ArtMedia
18-09-2003, 09:57
Witam.

Przestrzegam przed Plannja Royal. Bardzo ładna. Może nawet bardzo trwała, nie wiem? Niestety składa się "tragicznie". Precyzja wykonania beznadziejna. No i cena z najwyższej półki w swojej klasie. Następnym razem wybrałbym Sarę z BudMat-u.

Sebastian

Pat70
18-09-2003, 10:18
Ja też, po raz kolejny na tym forum, polecam Sarę z Budmatu. Niedroga, dobrze się składa, ładne kolory. Zresztą nawet otrzymała jakieś nagrody.

Stan-lay
23-10-2003, 19:55
Jestem na etapie wyboru pokrycia końcowego dachu, zdecydowałem się na blachodachówkę ,model firmy "Pruszyński" - KRON 400 , kolor cegła.Jednak znajomy , który budował się wcześniej doradza mi zakup orginalnej blachy szwedzkiej ( Plannja, Gassel) twierdząc ,że jest dużo lepszej jakości przy porównywalnej cenie.Z kolei inni zdecydowanie optują za dachówką.A co Wy ,drodzy forumowicze sądzicie na ten temat?

agnikkrol
24-10-2003, 12:54
Znajomy który kładł Pruszyńskiego w ubiegłum roku powiedział "TYLKO NIE PRUSZYŃSKI!!!" I ja wzwiązku ztym mam PLANJIE ROYAL i podoba mi się bardzo.

Hassia
25-10-2003, 20:11
Ja kładłam w tym roku blachę Pruszyńskiego i na razie jesteśmy zadowoleni, tak naprawdę dużo zależy od dobrego dekarza:dokładność wykonania i szczelność. Pozdrawiam
:)

Jayer
25-10-2003, 22:18
Swego czasu zbieralem oferty na wykonanie wiezby i poszycia. I na ok. 10 firm ktore sobie upatrzylem, tylko jedna powiedziala, ze dadza gwarancje na robote. Przy zalozeniu, ze blachy beda Pruszynski.
Suma sumarum zdecydowalismy sie na Finishdak. Swoja blache juz widzialem (lezy do przyszlego tygodnia u wykonawcy na placu) i jak na razie nie mam zastrzezen.
Wszyscy zalecali wlasnie blachy Kami, Finish i inne pseudoszwedzkie wyroby. A naszych blach sie bali jak ognia.

Swoja droga, to ostatnio bedac w Szwedowie, to nie zauwazylem, zeby te ichniejsze blachy byly jakos szeroko stosowane. Moze wszystko idzie na eksport?


Pozdrawiam
Jay

sta28
25-10-2003, 23:19
Jak więźba pozwoli - tylko dachówka, choćby cementowa (jest tańsza od blachodachówki).

ArtMedia
26-10-2003, 09:06
Witam.

Znów wątek dyżurny...
Jeśli Cię stać, kupuj dachówkę ceramiczną i to dobrej firmy.
Jeśli nie lub masz za słabą więźbę wybierz blachodachówkę. Ja mam Plannję Royal i pomimo, bardzo ładnego wyglądu nie polecam nikomu. Wykonana beznadziejnie, nieprecyzyjna (do 1 cm. różnic na długości przetłoczenia), wszystkie skrajne przetłoczenia są 1 cm. niższe, przez co na dachu widoczne są bardzo wyraźnie połączenia arkuszy. Moi dekarze to fachowcy, nie narzekali. Zrobili najlepiej jak się dało. Pokazali mi jednak czym różni się dobrze wytłoczona blacha od Plannji Royal. Widziałem Sarę z Budmatu i muszę przyznać, że była wytłoczona idealnie.
Co do pozostałych nie wiem. Aha, Q-mac mimo niskiej ceny dwa lata temu też była jeszcze dobra.

Sebastian

26-10-2003, 11:37
W ub. roku zakupiłem Planję Royal. Ceny zimowe z dużymi upustami i nie wyszło wcale drogo. Odebrałem z opóźnieniem na wiosnę. Blacha bardzo dobrej jakości.

trol
26-10-2003, 11:38
Powyżej to ja. Nie wiem czemu nie logowało.

tom soyer
27-10-2003, 12:55
Jak więźba pozwoli - tylko dachówka, choćby cementowa (jest tańsza od blachodachówki).

a jaka to przewage ma na dachu beton od blachy?

Roose
27-10-2003, 15:23
też zakupiłem Royal Planji - kolor oliwkowa zieleń - piękny
i tylko to - trzeba było dokupić i arkusze miały inny odcień - sprzedawca kazał kłaść mówiąc że "dojdzie" -/jak nie "dojdzie" to nie wiem co z min zrobię za te pół dachu /
łaczenia blach widać - winiłem za to blacharza, ale teraz nie wiem czy to nie blacha
Teraz myślę, że LIndab sprawił by mniej kłopotu.

ArtMedia
27-10-2003, 16:35
Witam ponownie.

Weź arkusz i przystaw łatę lub poziomicę. Sam zobaczysz, że skrajne przetłoczenia są 1 cm. niższe i o nieco innym profilu. I żeby nie wiem jak dekarz dwoił się i troił to nie wyrówna.
Ładna owszem jest, moim zdaniem nawet najładniejsza. Co z tego skoro nie trzyma wymiarów...

Sebastian.

tom soyer
27-10-2003, 16:45
!!!

jesli ktos sie zdecydowal na Rautaruukki to obecne ceny obowiazuja do konca Pazdziernika.
wlasnie sie dowiedzialem od dealera.

sta28
27-10-2003, 18:40
sta28 napisał:
Jak więźba pozwoli - tylko dachówka, choćby cementowa (jest tańsza od blachodachówki).


a jaka to przewage ma na dachu beton od blachy?


Wygląd, cenę (obecnie - wcześniej nie), łatwośc ew. naprawy, jakość (jeszcze nie widziałem dachów z 60-letnią blachą - chyba, że miedzianą :D ).

Leszko
27-10-2003, 18:58
sta28 napisał:
Jak więźba pozwoli - tylko dachówka, choćby cementowa (jest tańsza od blachodachówki).


a jaka to przewage ma na dachu beton od blachy?


Wygląd, cenę (obecnie - wcześniej nie), łatwośc ew. naprawy, jakość (jeszcze nie widziałem dachów z 60-letnią blachą - chyba, że miedzianą :D ).
Dałem dachówkę, przy dachu wielospadowym wyszło taniej (mam na myśli cementową Euronit też 30 lat gwarancji) po drugie w blachodachówce nie podobają mi się tzw.gąsiory mogli by produkować bardziej podobne jak przy dachówce.

Szadam
27-10-2003, 21:13
Ja ma blachodachówkę lindbada i jestem zadowolony, a jak wyględa to odsyłam do mojego albumu - Golgota szadama :D

tom soyer
28-10-2003, 07:53
sta28 napisał:
Jak więźba pozwoli - tylko dachówka, choćby cementowa (jest tańsza od blachodachówki).

a jaka to przewage ma na dachu beton od blachy?

Wygląd, cenę (obecnie - wcześniej nie), łatwośc ew. naprawy, jakość (jeszcze nie widziałem dachów z 60-letnią blachą - chyba, że miedzianą :D ).
wyglad?? - dobra, kwestia gustu, poza tym jak patrze na kilkuletnie dachy z dachowka z betonu porosniete mchem i porostami to nie widze tego "wygaldu"
cena?? - chyba przesadzasz, mowmy o markowych blachach i dachowkach
latwosc naprawy ?? - raczej blacha nie peknie tak jak dachowka

a to ze nie widziales dachow sprzed 60 lat pokrytych powlekana blacha to wynik tego ze wtedy jeszcze nie byly kladzione. Blachy powlekane na dachy kladzie sie od okolo 30lat. Na poczatku byla to niedoskonala technologia i droga (pamietasz jak szybko potrafila rdza zezrec fiata? :) ).

W-waBiker
28-10-2003, 09:06
A słuchajcie (zwracam się tu do posiadaczy blachodachówek) czy w ulewne deszcze nie słyszycie bębnienia na dachu (oczywiście na już urządzonym poddaszu tzn z wełną mineralną)
A jak to znoszą posiadacze dachówek ceramicznych lub cementowych???

ArtMedia
28-10-2003, 10:20
Witam ponownie.

Ja słyszę, w łazience przez kanał wentylacyjny...

Sebastian

sta28
28-10-2003, 22:31
"Każda pliszka swój ogon chwali" :) I może jeszcze: "o gustach się nie dyskutuje" :-? Mi "omszały" po latach dach się podoba ...

tdxls
29-10-2003, 09:14
Jeśli ktoś się zdecydował na Rautaruukki to obecne ceny obowiazują do końca października.
Właśnie skorzystałem, a miał być Pruszyński.
Życie płata figle. :D

ArtMedia
29-10-2003, 09:59
WItam.


"Każda pliszka swój ogon chwali" :) I może jeszcze: "o gustach się nie dyskutuje" :-? Mi "omszały" po latach dach się podoba ...

Jak widzisz nie każda...

Sebastian

Becik
29-10-2003, 15:55
A słuchajcie (zwracam się tu do posiadaczy blachodachówek) czy w ulewne deszcze nie słyszycie bębnienia na dachu (oczywiście na już urządzonym poddaszu tzn z wełną mineralną)

Bębnienia nie słyszę, ale gdy bardzo leje, to słychać takie ciche przyjemne stukanie. Myślę że po letnim upalnym dniu dźwięk ten będzie mi jeszcze milszy :).
Co do blachodachówki - to u nas od roku jest Sara z Budmatu. Na razie bez zastrzeżeń - tylko ta ich terminowość :evil: . Zwodzili nas chyba z 6 tygodni.
Pozdr. B.

Ciechanka
30-10-2003, 08:05
My założyliśmy na dach RR w kolorze ciemny brąz - mat - wygląda bardzo ładnie. Układała się też (w opinii dekarzy) nieźle. Akurat u nas cenowo wyszło tak sobie ponieważ dach jest skomplikowany i było dużo odpadów.
ALE DACH JEST BARDZO ŁADNY. Wysłałam do redakcji zdjęcia domku celem umieszczenia ich w galerii - wtedy będziecie mogli zobaczyć sami. CIECHANKA

goldenfish
05-11-2003, 18:54
Czy ktoś miał problemy z blachodachówką typu mat polegające na niejednorodnum kolorze arkuszy szczególnie na środkowych falach? Czy jest szansa na wyrównanie koloru , czy to tylko p...tolenie sprzedawcy? :x

Moira
06-11-2003, 13:12
:o
Aż przyjrzę się dzisiaj swojemu daszkowi. Kładli mi blachodachówkę dwa lata temu i nie zauważyłam żadnych zmian tonu. Wszystkie arkusze wyglądały nawet z bliska na równomiernie pokolorowane.

26-11-2003, 23:12
Witam
Zdecydowalem sie na blachodachowke w kolorze chyba grafit ale nie wiem jakiej firmy kupic
Moze ktos zna adresy stron internetowych producentow blach ?

Dzieki za pomoc

mieczotronix
26-11-2003, 23:26
strony internetowe producentów to ci raczej nie wiele wyjaśnią - dowiesz się, że każdy z producentów robi blachodachówkę najlepszą na świecie. Strony internetowe łatwo znajdziesz sam/sama w internecie - wystarczy wpisać nazwę blachy o tu (www.google.pl). Nie powiem więcej, bo znowu dostanę ochrzan.
Proponowałbym wycieczkę do hurtowni z materiałami na pokrycia dachu - u mnie w okolicy jest ich całkiem sporo - tam można sobie każdą blachę pomacać i pogadać ze sprzedawcą. Najlepiej pojechać do kilku takich sklepów i w każdym pytać o to samo. Bo sprzedawcy mają często bonusy od producentów i akurat zależy im na sprzedaniu konkretnej blachodachówki. Wizyta w kilku składach pozwoli lepiej się zorientować.

w_piotr
27-11-2003, 08:20
Ale uważnie czytaj gwrancję. Kilka dni temu podczas remontu (ocieplania) zauważyłem na blachodachówce położonej 5 lat temu ślady korozji na końcach każdej fali przy rynnach. Na moje pytanie w firmie okazało się, że według gwarancji KAŻDE cięcie musi być zakonserwowane. Nie pomogły tłumaczenia, że tam nie było żadnego cięcia, Wedłog producenta było - oni cięli na maszych przycinając blachę na mój żądany wymiar.
Znajomi mają też blachodachówkę ale jeszcze gorszą niż moja - po dwóch latach już takie ślady były na dachu. Obaj mamy dach z firm kupujących blachę w hutach i tylko tłoczącej blachy. Dlatego chyba polecałbym blachę uznanej marki - drożej o 25% ale pewniejsza. I jescze raz czytaj gwarancję i proś o wytłumaczenie każdego zdania

Muffi
27-11-2003, 08:38
Jam mam Rautaruki z powłoką pural, jestem bardzo zadowolona, moja jest w koloże dachówki i wszyscy pytają co to za dachówka. Powłoka pural to wydatek ekstra ale powoduje, że blacha sie nie rysuje i jest trwalsza ale bardzo ważne , zeby ekipa krora robi dach byla ok, bo od jej dokladnosci i starannosci zalezy koncowy efekt. Poza tym dobrze sie ją kładzie wogóle nie widac łączeń, jest zrobiona z finskiej blachy na która jest chyba z 50 lat gwarancji, polecam przynajmiej sprawdzic oferte RAUTARRUKI .

PS. Rozważalismy tez Lindab ale nam sie tloczenia nie podobaly, mamy maly . prosty dach a lindab najlepiej to na palacu by wygladal-taki dostojny a parametry techniczne tej samej klasy co Rautaruki

czakur
27-11-2003, 09:02
Muffi zobacz wątek co mi schrzanili z tym dachem, po takich doświadczeniach mocno bym się zastanowił nad wyborem tej firmy.
na szcęście to za mną. Mam dachówke

Timur
27-11-2003, 09:04
Mam dokładnie to samo co Muffi i w pełni sie zgadzam - wygląda super i jest bardzo podobna do dachówki i co dla mnie najwazniejsze nie wygląda "plastikowo". Ale i z RR musisz uwazać przeczytaj "Co mi schrzanili z tym dachem" w forum.
Ps. Przypilnuj sobie obróbki okien dachowych

mieczotronix
27-11-2003, 10:21
jest zrobiona z finskiej blachy na która jest chyba z 50 lat gwarancji

15 lat Pural
10 lat poliester

Muffi
28-11-2003, 08:40
Racja, gwarancja handlowa dla purala to 15 lat, ale żywotność blachy wyceniana na 50 lat.

Sandra :)
28-11-2003, 17:39
Mi także podoba się blachodachówka grafitowa (matowa). Zastanawiałam się nad Rautaruukki Maxi Plus. Ale jeszcze nie podjelam ostatecznej decyzji. A moze ktoś ma taką blachę?

Ewunia
28-11-2003, 18:21
Zastanawiałam się nad Rautaruukki Maxi Plus Wybrałaś firmę bardzo sławną (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17012) na tym forum :evil:

Sandra :)
04-12-2003, 18:38
Ewunia,
uważnie śledzę TEN wątek i trochę mnie to przeraża... :roll:

mieczotronix
04-12-2003, 19:16
nie przesadzajcie
ja mam kłopoty z blachą płaską którą mi kładzie ekipa Rautaruukki

jeśli bierzecie:
- blachodachówkę (a to już zupełnie co innego) i
- inną ekipę,

to prawdopodobnie nie spotka was żaden z tych problemów, które ja opisuję

04-12-2003, 19:28
Jeszcze nie zrezygnowałam z zakupu tej blachy i wszystko na to wskazuje, że przy niej zostanę. Ale widzę, że chyba nikt się nie może pochwalić posiadaniem takiej blachodachówki na dachu (chodzi o Rautaruukki Maxi Plus).
Chciałam tylko zasięgnąć opinii... :)

Sandra :)
04-12-2003, 19:31
Coś mnie nie chce zalogować...

tomek_2
15-02-2004, 17:31
Problem jak w temacie. Blacha rautaruukki, kolor ciemny grafit, powloka do wyboru: poliester mat lub pural. No wlasnie, co? Decyzje musze podjac do jutra, wtedy kupie blache jeszcze po starych cenach.

Plusy matu - wieksza estetyka (wg mnie zdecydowanie), bo sie nie blyszczy, minusy (wg informacji od kilku osob) - wieksza podatnosc na wzery, glon, zanieczyszczenia i tym samym mniejsza trwalosc.

Plusy puralu - grubsza i bardziej wytrzymala powloka, latwiejsza (z powodu gladkosci) do czyszczenia co kilka lat (np usuwanie glonu); minus - polysk powloki, zaklocajacy estetyke dachu.

Jak to wyglada w praktyce? Czy postawic na estetyke, czy tez trwalosc? Poprosze o jakies rady, do jutra mam czas na decyzje.

pozdrawiam
Tomek

tomek_2
15-02-2004, 20:42
Czy naprawde nikt nie mial dosiwdczen z blachodachowka i nie moglby odniesc sie do mojego postu? Mam naprawde niewiele czasu na decyzje (tylko od jutra), a juz glupieje od za i przeciw. Moze cos z praktyki podpowiecie?

tomek_2
15-02-2004, 23:35
hmmmmmmmm tylko sie przypominam :)

tom soyer
16-02-2004, 14:53
ja zamowilem matowa, pural podobno ze wzgledu na tempraturty latem sprawdza sie bardziej w skandynawi ... albo trzeba pamietac zeby wszelkie "prace" na dachu robic wiosna :).

tom soyer
16-02-2004, 14:53
tomek_2
chcialbym cie o cos zapytac wiec prosze o jakis namiar do ciebie. mozesz skorzystac z mojego emila w stopce.
pzdr

tomek_2
16-02-2004, 22:28
Po konsultacji z kilkoma znajomymi architektami postawilem jednak na wyglad i wybralem powloke mat w nadziei, ze czyszczenie ew. nalotow z glonow co kilka lat okaze sie wystarczajacym zabiegiem, by dachowka sie szybko nie zuzyla. A jesli sie w koncu zniszczy, to mat chyba sie latwiej maluje niz np pural. Choc nadal do samego konca pzrekonany nie jestem, co od trafnosci wyboru.

moniga
29-02-2004, 09:20
No właśnie jaką firmę wybrać? Pojeździliśmy wczoraj po hurtowniach i ceny maja zbliżone uwzględniając różne upusty które chcą dać. Oglądaliśmy Rautaruukki, Lindab,Pruszyński i Ama-Batex z Długołęki. Czy ktoś krył blachą i może powiedzieć jak mu się sprawuje? I jeszcze jedno czy dużo różni się kolor wybrany od tego który prezentuje się na dachu? Na co zwracaliście uwagę wybierając producenta i kolor blachy? :o

mik99
29-02-2004, 09:44
Na swój dom kładę dachówkę cementową, ale rozważłem zakup blachy, raz aby porównać koszty (przy kopercie wyszło podobnie),
dwa upewnić się w przekonaniu i oparłem się na opinii tych, którzy blachę już mają na domu, a swpomagałem się lekturą forum Muratora, wybór padł nierzypadkowo na Pruszyńskiego.
Sprzedawcy zawsze na materiał droższy będą Cię namiawiać, ale zawsze warto wiedzieć, że ww blachowachóki robione są z blachy, która produkowana jest przez Rautaruukki (sami produkują blachę do dalszej odsprzedaży i na własne potrzeby używają tej samej również).
:wink:

dimas
29-02-2004, 09:48
Ja po długich namysłach wybrałem Pruszyńskiego i ich nowy wzór KRON prezentuje sie nie źle i nie jest taki oklepany jak pozostałe wzory blachodachówek. Wybrałem kolor wisnia jestem zdowolony super kolorek ale na dachu wyglada jaśniej. Wytargowałem cene 20,5 pln za 1m. Szkoda tylko ze nie powlekają blachy folią jako zabezpieczenie w transporcie bo jest bardzo mieciutka i łatwa na zdarcia farby. Na dachu jest już pół roku wyglada extra ! Gdybym jednak miał więcej kasiory to zastanowiłbym sie nad dachówką cementową !

moniga
29-02-2004, 10:34
No właśnie nie mam więcej kasiory dlatego muszę wybrać blachodachówkę. Mi osobiście najbardziej wizualnie podobał się Lindab.Dzięki za podpowiedzi. Czy ktoś jeszcze cos doradzi?

kc
01-03-2004, 09:32
KOLBIS

anna99
01-03-2004, 09:37
Lepiej od ceny m2 szukać wyceny całego dachu. Szukaliśmy Rauraruuki, Planja, ale za cały dach. Okazało się, że przy dachu dwuspadowym z naczółkami i zadaszonym wejściem wycena z blachy była nizsza o 2 tys. od dachówki cementowej Braasa. po konsultacji z konstruktorem i zgodzie projektanta wybraliśmy braasa.

moniga
01-03-2004, 10:23
Koszt samego materiału może być porównywalny, dachówkę cementową sprawdzałam ale trzebaby mocniejszą więźbę cały dach deskować no i położenie więcej.Dlatego zostajemy przy blachodachówce.

agnikkrol
01-03-2004, 11:09
Ja mam Planjia Royal-wygląda świetnie jestem bardzo zadowolona. A kosztowała jesienią po rabacie 27 zł.

duduś
01-03-2004, 11:16
my wybraliśmy firmę BORGA 200 M DACHU ze wszystkimi wykończeniami ok.8000 zł , znajomy dał RAUTARUKI - MAMY KOLOR ZIELONY - FAJNY -
- JAK COŚ CI ZIĘ ZNUDZI TO ZA 20 LAT MOŻESZ WYmienić. NIE polecam blachy na dach skomplikowany- sam nie położysz- trzeba mieć sprzęt do cięcia- lub bbbb. dobrą ekipę :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Karolf
01-03-2004, 11:18
dwa lata temu wybrałem Lindab i jak na razie jest OK.
Najpierw był wybór dachówka ceramiczna (cementową odrzuciłem na wstępie), czy blacha. Z różnych względów nie tylko kasy wybrałem blachę. Potem porównywanie cen, właściwości i dodatków (obróbki, rynny itp) na podstawie katalogów i rozmów ze sprzedawcami i przedstawicielami. Wyszło na to, że poza różnicami w cenie, reszta jest mniej istotna. Natomiast najbardziej profesjonalny wydał mi się przedstawiciel Lindaba.
Nie zawiodłem się. Ekipa pomierzyła dach (chociaż wcześniej dostarczyłem projekt), została zrobiona wycena szczegółowa ze wszystkimi drobiazgami zwykle nie uwzględnianymi przy wstępnej wycenie. Dach kładła ekipa polecona przez sprzedawcę - pełny profesjonalizm.
Cyba miałem po prostu dużo szczęścia

pozdrawiam

Karol

tom soyer
01-03-2004, 13:40
Na swój dom kładę dachówkę cementową, ale rozważłem zakup blachy, raz aby porównać koszty (przy kopercie wyszło podobnie),
dwa upewnić się w przekonaniu i oparłem się na opinii tych, którzy blachę już mają na domu, a swpomagałem się lekturą forum Muratora, wybór padł nierzypadkowo na Pruszyńskiego.
Sprzedawcy zawsze na materiał droższy będą Cię namiawiać, ale zawsze warto wiedzieć, że ww blachowachóki robione są z blachy, która produkowana jest przez Rautaruukki (sami produkują blachę do dalszej odsprzedaży i na własne potrzeby używają tej samej również).
:wink:
nie prawda. zazadalem od pruszynskiego potwierdzenia tej informacji i nie dostalem. stwierdzili ze blache maja z niemiec i polski. jesli ktos wydebi od Pruszynskiego swiadectwo ze ktorakolwiek z jego blachodachowek jest robiona z blachy RR to chetnie to zobacze.

magi
02-03-2004, 21:13
dzisiaj byłam rozejrzeć się za blachodachówką i pan mi ją strasznie odradzał ze względu na to, że mam dach wielospadowy i będzie dużo odpadów.
Polecał dachówkę.

Czy to prawda?

moniga
02-03-2004, 22:07
Znajomi mają dach kopertowy i rzeczywiście mówili, że drogi bo sporo odpadów.

statek
02-03-2004, 23:07
Polecam blachodachówkę LINDAB LPAH i LPAL w powłoce poliester mat.
Jest to najdokładniej tłoczona blacha jaką znam - składa się jak klocki LEGO. Polecam również rynny tej firmy. Blachodachówka w macie dostępna w kolorach: ceglasty, brązowy, ciemnoczerwony, zielony, grafitowy.
Pozdrawiam [email protected]

magi
03-03-2004, 08:44
a blachodachówka Sara co o niej sadzicie?

ArtMedia
03-03-2004, 10:17
Witam.

Nie wiem co polecić, ale mogę przestrzec przed Plannją Royal. Jakościowo (powłoki) chyba dobra, bardzo ładny jeśli nie najładniejszy profil jednak wyjątkowo niedokładnie wykonana. Róznice na długości arkuszy nawet do 1cm. Niektórych to wręcz nie da się złożyć. Przy tym skrajne przetłoczenia niższe o 1 cm. od tych wewnątrz arkusza. W rezultacie na dachu powstają bardzo wyraźne ślady połączeń arkuszy. Szczegóły na stronkach w dziale "Budowa".
BTW: Słyszałem kilka bardzo pochlebnych opinii o Sarze z BudMat-u, od Dekarzy.

magi
03-03-2004, 16:56
no właśnie mówią, że jak blacha to tylko Sara. :lol:

trol
03-03-2004, 19:53
Ja również w ub.roku położyłem u siebie Planyę royal. W/g cen zimowych i sporych promocji okazała się bardzo tania (aż byłem zaskoczony). Firma polecana przez Planyę sprawnie mi ją położyła na dach jeszcze w kwietniu.

Iras
03-03-2004, 22:58
Polecałbym Planie lub Rautaruki.Wg mnie mają najładniejsze profile. W pierwszej wersji miałem zamiar jedną z tych blach kłaść na dach, jednak jak mi policzyli, że piękna dachówka z Ruppa kolor antracyt miała kosztować 20% więcej - nie zastanawiałem się i wybrałem dachówkę.

statek
03-03-2004, 23:01
a blachodachówka Sara co o niej sadzicie?
Bardzo znana i sprawdzona blachodachówka produkowana przez firmę Budmat, sprzedawana w wielu regionach Polski. Sara jest tłoczona z blach powlekanych szwedzkiego koncernu SSAB (bardzo dobre blachy).
Jeżeli chodzi o odpady przy dachu - wiele zależy od wykonawcy.
Arkusze blachodachówki (długości, ilości) są przeważnie wyliczane w punkcie sprzedaży na podstawie obmiaru lub projektu. Arkusze blachodachówki są prostokątne i muszą być przycinane przy narożach "skośnych kalenicach". Odcięte przy narożach kawałki można wykorzystać przy koszach. Przeważnie jest jednak mniej metrów koszy niż naroży, więc nie wszystkie kawałki będą potrzebne. Nie można również zamawiać blachodachówki zbyt oszczędnie - może zabraknąć arkuszy w trakcie prac na dachu, a wtedy trzeba czekać ok. tygodnia.
Gdy po pokryciu dachu zostanie 1-2 arkusze, można je wykorzystać np. na przykrycie śmietnika.
Pozdrawiam [email protected]

McLim
03-03-2004, 23:30
Witam,
ja wybrałem FINISH-DAK. Robią z fińskiej blachy RR. Jesienią płaciłem 28/m2 (efektywny).
I jeszcze jedna ważna uwaga - nie prawda że jest dużo odpadów. Wszystko zależy od dobrego dopasowania arkuszy (producenci oferują różna wymiary) i od dobrej ekipy - wiele odpadów daje się użyć w innych miejscach.
Ja mam dach chyba skomplikowany - dwuspadowy nad częścią mieszkalną i dwuspadowy nad częścią garażową, tylko spady w różne strony i jeden wchodzi w drugi. Dodatkowo na wszystkich końcach naczółki, jedna lukarna i dwa okna dachowe. Za wszystko (materiał i robota)9 dałem 26kPLN.

aga_kraków
04-03-2004, 07:47
[quote="ArtMedia"]

Nie wiem co polecić, ale mogę przestrzec przed Plannją Royal. [quote]

A czy ktoś z was kładł Plannję Rapid?
podoba mi się tak, że chciałam brać bez względu na cenę, a tu ArtMedia pisze,że taka firma i TAKIE rzeczy!

Aga

magi
04-03-2004, 08:39
a blachodachówka Sara co o niej sadzicie?
Bardzo znana i sprawdzona blachodachówka produkowana przez firmę Budmat, sprzedawana w wielu regionach Polski. Sara jest tłoczona z blach powlekanych szwedzkiego koncernu SSAB (bardzo dobre blachy).
Jeżeli chodzi o odpady przy dachu - wiele zależy od wykonawcy.
Arkusze blachodachówki (długości, ilości) są przeważnie wyliczane w punkcie sprzedaży na podstawie obmiaru lub projektu. Arkusze blachodachówki są prostokątne i muszą być przycinane przy narożach "skośnych kalenicach". Odcięte przy narożach kawałki można wykorzystać przy koszach. Przeważnie jest jednak mniej metrów koszy niż naroży, więc nie wszystkie kawałki będą potrzebne. Nie można również zamawiać blachodachówki zbyt oszczędnie - może zabraknąć arkuszy w trakcie prac na dachu, a wtedy trzeba czekać ok. tygodnia.
Gdy po pokryciu dachu zostanie 1-2 arkusze, można je wykorzystać np. na przykrycie śmietnika.
Pozdrawiam [email protected]
dzięki

ArtMedia
04-03-2004, 09:22
A czy ktoś z was kładł Plannję Rapid?
podoba mi się tak, że chciałam brać bez względu na cenę, a tu ArtMedia pisze,że taka firma i TAKIE rzeczy!

Napisałem tylko o Plannji Royal. Może inne odmiany są dobre. Nie wiem. Ale chętnym na Royal radzę wziąć jakiś prosty, metrowy odcinek listwy albo poziomicę i w magazynie (nie na sklepie) przyłożyć do dowolnego arkusza. Od razu widać jakie są róznice na wysokości skrajnych profili.
Można też metróweczką zmierzyć kilka kolejnych przetłoczeń. Ich długość będzie się zmieniać na jednym arkuszu o kilka mm, na innych arkuszach może dochodzić do centymetra. Byłem na dachu podczas układania i na własne oczy widziałem sąsiednie arkusze, które na całej długości pasowały a na jednym przetłoczeniu była różnica 1cm. I teraz niech ktoś spróbuje to złożyć! Mnie też zaślepił wygląd profilu, wyjątkowo ładny.

04-03-2004, 12:02
a co sądzicie o pruszyńskim????

04-03-2004, 12:03
ja wybrałem Kami-szwedzka tłoczona o ładnym kolorze

grody
04-03-2004, 12:04
Kami jest dobra i można znaleźć jeszcze promocje 20zł/m2

KrzysiekSw
07-04-2004, 06:55
Cześć!
Czy ktoś słyszał coś o takiej blachodachówce - firma ponoć mieści się w Krakowie?
Będę wdzięczny za każdą opinię.

Pozdrawiam

KrzysiekSw
08-04-2004, 06:50
Wyciągam jeszcze raz do góry, naprawdę nikt o czymś takim nie słyszał?

kamrejare
31-05-2004, 18:42
Witam mam do pokrycia dach o powierzchni 278 mkw chialbym go pokryc blachodachówka .tye jest teraz tych firm ze jusz sam niewiem chailbym ladna ,a zarazem trwala zeby mi sie po roku dach nie sypal.bo wole raz a pozadnie .Pozdrawiam

ALF
31-05-2004, 18:49
U mnie będzie Lindab ok. 38zł m2. Widziałem ja już na wykończonym domu, wygląda bardzo ładnie. Propunuję Ci żebys odwiedził kilka firm z blachodachówką i przejrzał katalogi, a może będą tez na wystawie.

kamrejare
31-05-2004, 18:51
Jak tak zwiedzam czasami pobliskie okolice i widze jak ta blach jest poBozona albo tak jets po prostu ze widac jej lonczenia a ja chialbym by bylo taka ladna jednolita.pOZdro

ArtMedia
01-06-2004, 13:37
Od razu wykreśl Plannje Royal... Widac łączenia bardzo wyraźnie, bo jest krzywo tłoczona. Róznice do 1 cm. na długości arkusza. U sąsiada lezy jakiś najtańszy Q-mac i musze przyznać, że ani śladu łączeń.

pchlistosc
01-06-2004, 15:59
Jak tak zwiedzam czasami pobliskie okolice i widze jak ta blach jest poBozona albo tak jets po prostu ze widac jej lonczenia a ja chialbym by bylo taka ladna jednolita.pOZdro


a dlaczego nie dachowka?

kamrejare
01-06-2004, 16:44
Poniważ waży duzo wiecej niz blacha a po drugie ta co mi sie podoba to ceramiczna a ma ona wysoka cene a dachówkacementowa czy jak sie ona tam nazywa zarzsta po jakms roku jakimis takjakby glonami .POzdro

tom soyer
01-06-2004, 19:26
ja moge polecic blache Rautaruukki ale trzeba z nia spisac "ostra" i solidna umowe. Blacha jest bardzo ok ale "obsluga klienta" niestety juz nie taka dobra - wlasne doswiadczenia.

statek
01-06-2004, 20:25
Polecam blachodachówkę LINDAB wysoki profil LPAH i niski LPAL - doskonale się składa i dociera na budowę najdokładniej zapakowana.
Z trochę tańszych polecam FINCO-STAL (AKCENT, VIVA, VEGA) tłoczona
z blach powlekanych Rautaruukki - też bardzo dobrze się składa.

statek
01-06-2004, 20:42
Jeszcze jedno!
Blachodachówki Finco-Stal drożeją od początku lipca. Inne firmy też nie będą długo czekać z podwyżkami.

PRO
01-06-2004, 23:29
Ja właśnie zamówiłem Plannaj Regola, zobaczymy co wyjdzie jak zamontują? Myślłaem 3 miesiące.

pchlistosc
02-06-2004, 07:35
Poniważ waży duzo wiecej niz blacha a po drugie ta co mi sie podoba to ceramiczna a ma ona wysoka cene a dachówkacementowa czy jak sie ona tam nazywa zarzsta po jakms roku jakimis takjakby glonami .POzdro


1.waga nie jest przeszkoda chyba ze masz slaba wiezbe
2.glonami to nie zarasta czasami kiepska cementowa obrosnie mchem ale nie po roku i daje sie czyscic
3.blachodachowka (dobra )ma juz porownywalna cene do ceramiki
4.popatrz na starsze domy z blacha widok przerazajacy

KrzysiekSw
02-06-2004, 07:49
Ja zamówiłem Plannję Regenta - delikatne tłoczenie (niski profil). Płaciłem w połowie kwietnia - cena o dziwo -kilkaset złotych niższa, niż Sara z Budmatu.
U mnie jeszcze nie leży, ale na dachu który oglądałem wygląda ładnie - prawie bez śladów łączeń.
Co do nierówności blachy - są różne szkoły. Moi wykonawcy robią prawie wyłącznie Plannją i mówią, że po prostu trzeba umieć robić dobrze, to co się robi, a wyjdzie równiutko.

Pozdrawiam

mdzalewscy
02-06-2004, 13:33
4.popatrz na starsze domy z blacha widok przerazajacy

ha, ha , ha ... ale porównanie, zwykłą, czasami nawet nie ocynkowano i pomalowaną pędzlem blache porównujesz to powłoki kilkuwarstwowej z blachodachówki. Równie dobrze popatrz jak na starych domach wygląda dachówka, koszmar. Dachówki i blachodachówki wykonane w nowoczesnych technikach są inne niż te stare blachy i dachówki, i mają czesto gwarancje po 30lat.

Dzisjaj dałem do wyceny projekt mego dachu dla dachówki i blachodachówki wraz z montażem zobaczymy jakie są różnice w cenie.

Barti4
02-06-2004, 13:57
Witam!
Ja 3 tata temu wybralem Planj Royal.
Dlaczego? Otoz po 1 byla to jedyna blacha nie tylko produkcji skandynawskiej, ale i tloczeniu podlegala w skandynawii (wtedy wszystkie byly tloczone w polsce). Po 2 dawali najdluzsza gwarancje, po 3 byla grubsza od wszystkich blach na rynku.
Po dlugich poszukiwaniach znalazlem firme, co mi ja sprzedala i dociela na gotowe elementy w cenie i nie placilem za te oberchawki (mialem ciezki dach z wieloma odrzutami). Kolejna rzecz to dostalem namiar na rewelacyjnego dekarza co mi to wszystko tanio polozyl....z taz zwana 0 stawka vatu :). Kolejna sprawa wstawil mi jeszcze 3 okna vellux gratis....
I na koniec firma byla z okoloc Nowego Dworu Mazowieckiego, a opacalo sie jej za friko mi to wszystko przywiezc na drugi koniec warszawy do Konstancina Jeziornej (okolo 50km). I mimo wszystko bylo duzo taniej niz przez 2 miesiace szukalem w niezliczonej ilosci firm z woj mazowieckiego :)
Blache polecam, chodze po niej, nie pogiela sie, jest dobrze zamontowana i jest ok...nie rdzewieje i nie odpada :D

pchlistosc
02-06-2004, 14:44
4.popatrz na starsze domy z blacha widok przerazajacy

ha, ha , ha ... ale porównanie, zwykłą, czasami nawet nie ocynkowano i pomalowaną pędzlem blache porównujesz to powłoki kilkuwarstwowej z blachodachówki. Równie dobrze popatrz jak na starych domach wygląda dachówka, koszmar. Dachówki i blachodachówki wykonane w nowoczesnych technikach są inne niż te stare blachy i dachówki, i mają czesto gwarancje po 30lat.

Dzisjaj dałem do wyceny projekt mego dachu dla dachówki i blachodachówki wraz z montażem zobaczymy jakie są różnice w cenie.

tak tylko dodaj ze 30 lat dotyczy dachowki na blache to z reguly 10.
Poza tym mysle praktycznie i jakos wole mech ktory raz na kilka lat przeczyszcze niz np.rdze.Poza tym slyszales jak dzwoni dach z blacha?

ArtMedia
02-06-2004, 15:50
Jakby ktoś nie wierzył w widoczne połączenia na Plannji Royal:
http://abes01.webpark.pl/budowa165.jpg

CHRISD
02-06-2004, 15:58
Ja pokryłem dwa lata temu swój nowy dom LINDABEM i nie żałuję. Robotę wykonała polecona ekipa jest OK. Dom wyglada ładnie (z projektu ATRIUM) :D

akak69
02-06-2004, 16:27
Polecam blachodachówkę KAMI . Wydaje mi się jednak że jescze ważniejszą sprawą od jakości materiału jest fachowość wykonawcy. Mogę stwierdzić że mi się udalo. Polecam Pana Krzysia Gazdę i jego ekipę.

ArtMedia
02-06-2004, 16:37
Przy Plannji Royal nawet "Salomon" nie ułożyłby bez łączeń, skoro skrajne przetłoczenia są niższe o 1 cm. od wewnętrznych. Wystarczy położyć arkusz na równej powierzchni. Nie trzeba nawet metrowej łaty, bo widać to gołym okiem.

akak69
02-06-2004, 16:43
Pozostaje współczuć popełnionego błędu.

pchlistosc
03-06-2004, 07:48
Przy Plannji Royal nawet "Salomon" nie ułożyłby bez łączeń, skoro skrajne przetłoczenia są niższe o 1 cm. od wewnętrznych. Wystarczy położyć arkusz na równej powierzchni. Nie trzeba nawet metrowej łaty, bo widać to gołym okiem.

wyglada tragicznie choc domek bardzo ladny.
I tu jest odpowiedz dla wszystkich uwielbiajacych blachodachowke

agnikkrol
03-06-2004, 13:28
Niestety ja również przejechałam sie na Planj Royal. Jesienią gdy była kładziona było wszystko ok a teraz widok pozal sie boże , Jakieś plamy, łaty!!!!TRAGEDIA!!! Składaliśmy reklamacje, reklamacja zosstała uznana i co ?...........i cisza nik do nas nie dzwoni, nie interesuje sie a taka porządna firma PLANJA!!!Mieli przyjechać ją myć , no ciekawe co z tego wyjdzie :evil:

statek
04-06-2004, 18:38
Można podsumować tak:
Blachy tłoczone w Polsce są lepsze.
Materiał ten sam: blacha z SSAB lub RAUTARUUKKI
Maszyny do tłoczenia z tego samego źródła
Brak reklamacji (LINDAB, FINCO-STAL)
Możliwość zamówienia konkretnych długości blach (na wymiar)
Dach tłoczony jednym ciągiem produkcyjnym z tej samej rolki blachy (ten sam odcień kolorów poszczególnych arkuszy i gwarancja dobrego spasowania arkuszy przy układaniu na dachu)
Pozdrawiam [email protected]

sidney
12-07-2004, 15:00
czy ktoś korzystał z usług firm w Warszawie: Hi-Ho Zapolscy z Radzymińskiej, Eko-Dach z Modlińskiej lub Mańk z Płochocińskiej w sprawie zakupu pokrycia dachu oraz korzystał z usług ekip dekarskich współpracujących z ww. firmami?. Jesli tak, prosiłbym o opinie, zwłaszcza jesli chodzi o ekipy dekarskie.
mam też drugie pytanie jakiej firmy wybraliście lub macie zamiar wybrać blachodachówkę,bo jest w czym wybierać, a każdy doradza co innego?

rafallogi
12-07-2004, 15:42
dachy dla ciebie z radzymińskiej znana- a z dekarzami różnie to bywa, to zwykli fachowcy, tacy jak inni, firmy współpracują z nimi i zlecają im robotę, tak było i jest z moimi dekarzami- mają swoje firmy, z którymi współpracują- to wszystko- najlepiej zobaczyć ich robotę !!!!

piotr.o
12-07-2004, 20:03
polecam największą firmę sprzedającą blachodachówkę w Warszawie
Dachlux osiem oddziałów w różnych częściach Warszawy. Posiadająw ofercie blachodachówkę firmy Budmat z oraz Finish Profiles własne ekipy wykonawcze oraz dają gwarancję na piśmie wykonanej pracy.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem.

piotr.o
12-07-2004, 20:04
polecam największą firmę sprzedającą blachodachówkę w Warszawie
Dachlux osiem oddziałów w różnych częściach Warszawy. Posiadająw ofercie blachodachówkę firmy Budmat z oraz Finish Profiles własne ekipy wykonawcze oraz dają gwarancję na piśmie wykonanej pracy.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem.

sidney
13-07-2004, 08:40
do Piotra O
w Eko-Dachu facet powiedział, że dają gwarancje na wykonastwo na piśmie, sam zajmuje się także układaniem pokryć. na razie zostawiliśmy projekt do wyceny na blachodachówkę firmy Finishdak tą akurat proponował, że jest dobra i w dobrej cenie oraz na dachówkę cementową Braasa. mam nadzieje,że nie długo się odezwie i będę wiedział ile.
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie którą blachodachówkę byś polecił ( nie biorąc pod uwagę ceny)?

sidney
13-07-2004, 08:44
do Piotra O
w Eko-Dachu facet powiedział, że dają gwarancje na wykonastwo na piśmie, sam zajmuje się także układaniem pokryć. na razie zostawiliśmy projekt do wyceny na blachodachówkę firmy Finishdak tą akurat proponował, że jest dobra i w dobrej cenie oraz na dachówkę cementową Braasa. mam nadzieje,że nie długo się odezwie i będę wiedział ile.
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie którą blachodachówkę byś polecił ( nie biorąc pod uwagę ceny)?

piotr.o
13-07-2004, 19:23
To dobre rozwiązanie. Przy skomplikowanym dachu dachówka cementowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli mamy ograniczone finanse. 30 lat gwarancji większy ciężar dachu i większa bezwładność cieplna. Brak potrzeby konserwacji takiej jak przy blachodachówce.
Wracając do Twojego pytania jeśli miałbym nie brać ceny pod uwagę wybrałbym blachodachówkę z posypką ceramiczną np. Alfa Bond.
Z blachodachówek typowych wachałbym się między Wenusem Budmatu a Lindabem.

sidney
14-07-2004, 09:59
do piotra o.
dachówki Budmatu dobrze wyglądaja, co do Lindaba jakoś nie jestem przekonany, może to tylko moje bezpodstawne uprzedzenia, a blachodachówki z posypką ceramiczną fajna sprawa, tylko w tej cenie mam już dachówkę cementową. dach mamy skomplikowany, na poczatku miała być blacha, ale jak zaczeliśmy jeździć za dachem to w 2 punktach usłyszeliśmy,że blacha poszła do góry i przy tym dachu to dużo odpadów będzie, za podobne pieniądze może mieć dachówkę betonową na dachu.
na razie czekam na kosztorysy, więc zobaczę ile w tym prawdy.
Mam jeszcze jedno pytanie może wiesz gdzie w Warszawie sprzedają Nelskampa, bo słysze tylko pochlebne opinie o tej firmie, a strona w przebudowie i nie wiem gdzie się udać aby obejrzeć i zlecić wycenę.

piotr.o
14-07-2004, 20:27
Blachodachówka podrożała od 1 lipca 5% a lbo troche więcej w zależności odf producenta.Przy skomplikowanym dachu dachówka cementowa jest rzeczywiście tańsza polecam Ci Braassa Grecką albo Celtycką obydwie mają dodatkowa powłokę Lumino są tez tańsze od konkurencji to taka forma promocji nowości. Poza Braassem nikt jeszcze nie pokusił sie o podobne rozwiązanie. Jeśli chcesz możesz przesłać mi faksem rzut swojego dachu i zrobię Ci ofertę na te dachówki będziesz miał więcej porównań.Podaje nr faksu 739 75 47 z dopiskiem Piotr.
Jeśli chodzi o nelskampa podam Ci informację jutro.

DeeF
10-08-2004, 22:51
A co z planja regola ???
Podobno najlepsza!!!

Piotr J.
12-08-2004, 17:10
Ja wybrałem Rautaruukki, matowa zielona ciemne , kolor 211. Blacharz twrierdził , że to jedna z lepszych jakościowo i do tego rynny w tym samym kolorze z tej samej firmy. Jedno z drugim wyglada bardzo ładnie.

plp
13-08-2004, 09:41
Mam Rautaruukki. BEz zastrzeżeń.

Podobno na blachach od dziwnym małych producentów, można znależć w miejscach głębokiego tłoczenia pocienienie, aż do rozerwania materiału.

PL

KrzysiekSw
13-08-2004, 10:07
Mój ojciec ma Plannję Rapida, ja Plannję Regenta. Kupowaliśmy tuż przed 1 maja. Cena, po negocjacjach - okazała się niższa(!!!) niż Budmat - Sara.
Ułożona równiutko - blacharze robią głównie blachy Plannji. A tak straszyli niektórzy na Forum, że się źle układa.
A mój sąsiad właśnie kładzie Pruszyńskiego, no i w tym tygodniu reklamował gąsiory - bo krzywe, przyjęli bez słowa, czyżby oni o tym wiedzieli??? :o
Może sąsiad miał akurat pecha...

Pozdrawiam

joogjan
13-08-2004, 10:38
Od trzech lat na dachu blacha KAMI.Blacharze przy układaniu mówili ,że nie spotkali tak pasownej balchy.Wygląda na dachu bardzo dobrze .Nie widać połączeń arkuszy.Kawałek blachy celowo porysowałem i leży sobie pod płotem.Przez trzy lata ani śladu korozji.Myśle ,że nie tylko przez trzy lata....Polecam

asaj
13-08-2004, 18:30
Wlasnie jestem w trakcie zakladania blachodachowki z tej firmy, w przyszlym tygodniu beda wykanczac gasiory,obrobki. dekarze uwazaja,ze sklada sie bardzo ladnie i to poprostu widac a raczej nie widac zadnych laczen mnie sie bardzo podoba!!!!! wybralam nowe tloczenie o nazwie DIAMENT wyglada na dachu super!!!!!

PRO
14-08-2004, 12:42
Właśnie skończyłem dach Plannja Regola układana w arkuszach poziomych a nie pionowych, blacha ta ma łatę nośną w standardzie nie ma potrzeby montażu łat drewnianych poza łatą startową przy okapie.
Mam kolor czarny mat ponieważ połysk mi się nie podoba, a Regola występuje tylko w macie. Wszyscy którzy spoglądaja na dach sadzą że jest to dachówka oczywiście ci niewtajemniczeni w szczegóły. Regola ma jedyn na rynku profil i jako jedyna jest produkowana w Szwecji (0,55mm blachy nie pwłok lakierniczych), Prószyński i wszytkie takie były bardzo cienkie i wiotkie blaszki nie mówiąć że pisza nie prawde w reklamach o blachach szwedzkich, koło szwedzkich to one nawet nie leżały.

Przy kalkulacji dachu musicie liczyć kosztorys nie od 1m2 z reklamy , ale ze wszytkimi obróbkami i akcesoriami i nie sugerować się cenami tylko jakością wyrobu (różnica 1 czy 2 tysięcy na dachu to żadna róznica), dodatkowo orynnowanie Planjja Siba o bardzo dobrych parametrach jakościowych i kilku warstwach ochronnych. Jeżeli ktoś chciałby info na firmę z okolic Poznania 40 km na południe proszę o info na emaila (polecam sprawdzona ekipe z doświadczeniem w dekarstwie).

karolinka
15-08-2004, 21:57
To prawda składa się dobrze (z tego co dzisiaj pytałam, ale jest delikatna i wiotka - łatwo o załamania - co jest minusem. W efekcie może lepdze są sztywniejsze blachodachówki (trudniejsze w ułożeniu) - ale to już tylko moje przypuszczenie

am00
15-08-2004, 23:14
Wlasnie jestem w trakcie zakladania blachodachowki z tej firmy, w przyszlym tygodniu beda wykanczac gasiory,obrobki. dekarze uwazaja,ze sklada sie bardzo ladnie i to poprostu widac a raczej nie widac zadnych laczen mnie sie bardzo podoba!!!!! wybralam nowe tloczenie o nazwie DIAMENT wyglada na dachu super!!!!!

A gdzie kupiłaś i za ile, bo jestem w trakcie kupowania (i przymierzam się do tej z promocji BudMat-u po 21.95zł netto za rzeczywisty m2) ?

karolinka
16-08-2004, 21:17
Kupowałam jeszcze w kwietniu (chyba na początku) i cena sporo wyższa od aktualnej (choć jeszcze vat był 7 proc.) kosztowała 24 zł m efektywny, ale w całym zamieszaniu kwietniowym w efekcie przy odbiorze trzeba było zapłacić 25 zł. Podobno co zamówienie to była inna cena.

karolinka
16-08-2004, 21:18
Kupowałam jeszcze w kwietniu (chyba na początku) i cena sporo wyższa od aktualnej (choć jeszcze vat był 7 proc.) kosztowała 24 zł m efektywny, ale w całym zamieszaniu kwietniowym w efekcie przy odbiorze trzeba było zapłacić 25 zł. Podobno co zamówienie to była inna cena.

am00
16-08-2004, 23:20
Czyli cena po 25zł za m2 brutto (KaliszII) jest do przyjęcia?
A co ze składowaniem, jak długo może leżeć na placu, bo nie wiem czy zgram termin z cieślą?

karolinka
17-08-2004, 18:27
Oczywiście, że ta cena jest przystępna tym bardziej, że identyczna była w kwietniu z 7 proc. vatem , blachodachówka może być składowana do 6 m-cy

szila
18-08-2004, 11:52
Czy ktoś z was ma tę dachuwkę już na dachu?
Czy jesteście zadowoleni?
Noszę się z zamiarem zakupu właśnie tej blachodachówki, ale nie jestem pewna czy aby dobrze wybrałam, być może jest jakaś tańsza o podobnych parametrach lub nawet lepszych:)
Proszę o wypowiedzi:)
Dziękuję:)

rafallogi
18-08-2004, 16:06
POLECAM THYSSEN KRUPA- z blachprofil 2- u mnie jest ALFA plus w macie, kolor ceglasty 750. kupiłem ją po 25,90 miesiąc temu z dużym rabatem - teraz jest podobno w promocji po 27,50. Dekarze byli bardzo zadowoleni i naprawdę ładnie się składała bez widocznych połączeń. Jestem naprawdę zadowolony - polecam, natomiast sarę proponowano mi za 32,00- dekarze uważają sarę cyt.:"za lepszą z tych gorszych". Ale ja jestem b. zadowolony z mojej. :D

bobo30
18-08-2004, 18:23
U moich rodziców jest na dachu juz pare lat i sa zadowoleni. To podobno blachodachowka dobrej jakosci.

k2.green
13-09-2004, 22:15
ArtMedia-nie wiem gdzie znalazłeś swoich 'fachowców' od dachu, ale z tego co napisałeś wynika raczej że najlepiej nadają się do blachy trapezowej...a już na pewno w życiu nie kładli blach Plannji.
Te róznice w głębokości tłoczenia o których pisałeś sa zrobione celowo i służą właśnie temu aby łączenia pionowe blachy były jak najmniej widoczne(jest to dość oczywiste że w miejscu nałożenia na siebie modułów o takiej samej głębokosci tłoczenia powstanie zgrubienie :wink: ) ten patent stosuje zresztą nie tylko Plannja ,a tłumaczenia Twoich 'fachowców' najprawdopodobniej wynikały z tego że nie potrafili takiej blachy położyc i nawet nie wiedzieli dlaczego


pozdrawiam krzysiek

k2.green
13-09-2004, 22:17
ArtMedia-nie wiem gdzie znalazłeś swoich 'fachowców' od dachu, ale z tego co napisałeś wynika raczej że najlepiej nadają się do blachy trapezowej...a już na pewno w życiu nie kładli blach Plannji.
Te róznice w głębokości tłoczenia o których pisałeś sa zrobione celowo i służą właśnie temu aby łączenia pionowe blachy były jak najmniej widoczne(jest to dość oczywiste że w miejscu nałożenia na siebie modułów o takiej samej głębokosci tłoczenia powstanie zgrubienie :wink: ) ten patent stosuje zresztą nie tylko Plannja ,a tłumaczenia Twoich 'fachowców' najprawdopodobniej wynikały z tego że nie potrafili takiej blachy położyc i nawet nie wiedzieli dlaczego


pozdrawiam krzysiek

PRO
13-09-2004, 22:22
Ja mam czarny mat Plannja Regola super polecam.

rafallogi
14-09-2004, 12:35
Alfa plus z Blachprofil 2 w kolorze cegła mat, to piękna blachodachówka a i dekarze byli bardzo mile zaskoczeni, a trzeba przyznać, że jest to jedna z tańszych blach na rynku (tłoczona z niemieckiej blachy thyssen krup). No i cena blachy płaskiej, której sporo idzie na obróbki jest nieporównywalnie niższa.
Jestem bardzo zadowolony z końcowego efektu. :)
pozdrawiam.

zibi2
14-09-2004, 13:09
Dlaczego "tylko nie Pruszyński" ?
Ich Kron jest bardzo ładny i już się przymierzałem...

rafallogi
14-09-2004, 13:27
Opinia moich dekarzy jest taka, że: "jeśli już Pruszyński, to trzeba wiedzieć gdzie blacha była tłoczona ( trzeba to po prostu zobaczyć dach zrobiony już ta blachą), bywa tak czasami, że pomiędzy profile (moduły) kolejnych arkuszy można włożyć wręcz palec, a jest to wynikiem ogromnych różnic w procesie tłoczenia- po prostu mają zniszczone prasy. To samo jest w Polonice.
Godna polecenia jest Sara z Budmatu, ale tłoczona w Ostrowcu Świętokrzyskim,( Płocka nie polecam)- ładnie to wygląda, ale był to ceglasty mat- a cena porównywalna ( chyba jakaś promocja jest teraz na brąz 21,99 netto, czy cuś?).
A u mnie jest tak jak wcześniej napisałem Alfa plus i jestem b. zadowolony.
We Warszawie na Radzymińskiej jest hurtownia, sprzedaż także poprzez internet, przy swoich ogromnych ilościach jakie sprzedają mają naprawdę ceny niższe niż u nas we radomiu.
A może blaszki z wyższej półki??? :) Ceny nieco spadły.
Pozdrowienia :)

statek
14-09-2004, 20:56
Polecam blachodachówki:
1. Lindab LPAH wysoki profil (63 mm - głębszy od Plannji Royal), moduł 40 i LPAL niski profil, moduł 35.
Składa się idealnie, ścięte narożniki (lewy dolny i prawy górny) zmniejszają ilość nakładających się na siebie blach na łączeniach z czterech do dwóch, ułatwiając montaż. Początek każdego arkusza jest przycięty do fali (nie widać absolutnie połączeń wzdłużnych na większych połaciach dachu). Blachodachówka Lindab LPAH jest jedną z najdroższych (pułap Plannja Royal), jednak jesienna promocja Lindaba może zachęcać do zakupu.
2. Finco-Stal Akcent, Viva, Vega - blachodachówki tłoczone z fińskich blach powlekanych Rautaruukki. Sprzedaję tego najwięcej, a jeszcze nigdy nie zdażyła się reklamacja. Pułap cenowy Sary z Budmatu i Finishdak Finish Profiles (też dobre i sprawdzone blachy). Blachy Finco-Stal również bardzo dobrze się składają.
Odnośnie Pruszyńskiego - słyszałem, że się poprawił. Tłoczy z blach Rautaruukki. Jednak nieprędko zdobędzie pełne zaufanie klientów. Zepsuł sobie opinię tłocząc ze słowackich blach, które sypały się po paru latach.

Odnośnie Plannji - bardzo dobre blachodachówki. Wątpię żeby ktokolwiek miał zastrzeżenia do blachodachówek Regent, Rapid i Regola. Jeżeli chodzi o Royal to faktycznie były problemy ze składaniem się blachodachówek sprzedawanych na przełomie roku 2002/2003.
Mam nadzieję że Szwedzi więcej nie wcisną nam chłamu. Uważam, że klient kupując towar droższy o 20% od popularnych blach (Finco Akcent, Sara) nie powinien się martwić o dokładność tłoczenia i jednakowy odcień koloru arkuszy.
A wszystkim rozważającym zakup Plannji Royal proponuję porównać ją do Lindaba LPAH.
Pozdrawiam
[email protected]

tom soyer
15-09-2004, 07:29
ja mam RR czarny mat i jestem z jej jakosci b. zadowolony. NIestety terminy maja kilkumiesieczne.

to nie prawda ze Pruszynski robi blachodachowke z blach RR. Poprosilem ich o taka informacje na pismie i niestety "nie mogli mi czegos takiego wystawic". Poza tym kupilem kilka arkuszy plaskiej blachy czarny mat od Pruszynskiego i rozni sie odcieniem od blachy RR.

tom soyer
15-09-2004, 07:38
.-

statek
15-09-2004, 18:07
Nie sprzedaję Pruszyńskiego, ale zdaje się że ma w ofercie blachodachówki matowe z blachy RR.
cegła-RR 750 MAT
wiśnia-RR 28 MAT
grafit-RR 23 MAT
zieleń-RR 11 MAT
Czarnego matu nie sprzedaje.

tom soyer
16-09-2004, 07:56
Nie sprzedaję Pruszyńskiego, ale zdaje się że ma w ofercie blachodachówki matowe z blachy RR.
cegła-RR 750 MAT
wiśnia-RR 28 MAT
grafit-RR 23 MAT
zieleń-RR 11 MAT
Czarnego matu nie sprzedaje.

popros ich o potwierdzenie ze jest to z blachy RR. podejrzewam ze jest to niemiecka blacha robiona sprecjalnie dla Pruszynskiego. jestem ciekaw co ci odpowiedza bo mi dali wymijajaca odpowiedz.

poza tym mozna to latwo sprawdzic przetnij kawalek blachy pruszynskiego i RR - u mnie widac roznice. poza tym widac tez delikatna roznice w odcieniu ale przy macie moze to byc chyba efekt odwrotnego ulozenia blachy przy tloczeniu. (???)

statek
16-09-2004, 17:35
Nie wiem jak wytłumaczyć różnice w odcieniach. Może stąd że blacha ucięta z dwóch różnych rolek wyprodukowanych w pewnym odstępie czasu przez tę samą firmę może mieć nieznacznie różniące się odcienie kolorów powłoki zewnętrznej.

tom soyer
17-09-2004, 08:25
Nie wiem jak wytłumaczyć różnice w odcieniach. Może stąd że blacha ucięta z dwóch różnych rolek wyprodukowanych w pewnym odstępie czasu przez tę samą firmę może mieć nieznacznie różniące się odcienie kolorów powłoki zewnętrznej.

zamawialem w RR dwie partie blachodachowki w odstepie roku. NIe widac roznicy. W moim przypadku roznice widoczne sa na plaskiej blasze bo tylko taka domawialem u pruszynskiego. Poza tym - jak juz wspomnialem - nie byli sklonni mi potwierdzic ze blachodachowke prodkuja z blachy RR. Poza tym dla RR blachodachowki to malo znaczacy rynek, sprzedaja oni blachy glownie dla przemyslu motoryzacyjnego i stoczniowego. Stad dobra jakosc samej blachy. Mam nadzieje ze powlok tez.

statek
17-09-2004, 18:35
Wspominałeś że masz czarny mat RR33. Możliwe że u Pruszyńskiego mieli czarny mat jakiejś innej firmy (na stronie firmy Pruszyński nie ma żadnych informacji o tym że mają w ofercie czarny mat). Może powiedzieli że to RR a później nie mogli się z tego wycofać.

DeeF
17-09-2004, 22:16
Jakie ceny blachodachówek są u Was?
Przymierzam się konkretnie do Regoli ciemna zieleń mat?

zapororzec
17-09-2004, 22:36
moim skromnym zdaniem to najlepsza jest blachodachówka oryginalna szwedzka , i taką posiadam firmy Gassel nazywa sie gracja i nie była taka droga , a nawet wręcz przeciwnie . Szwedzka blachodachówka Lindab produkowana w czechach czy innych węgrach mi nie odpowiadała (wygląd i precyzja wykonania).

jajmar
19-09-2004, 23:00
Przesledzilem ten watek i widze ze z zasdzie uwaga skupia sie na dokładności wykonania blachodachówki, a co z rodzajem powłoki?
Czy stosujecie powłoki "zwykłe" poliester czy moze te o lepszych paramtrach jak np Prelaq Nova P50 w Budmat-cie czy Pural u Pruszynskiego. Z wstepnych rozmow ze sprzedawca wyszlo ze roznica na m2 to okol 2 zł a w gwarancji 5 lat i tak sie wlasnie zastanawiam nad tymi powlokami. Czy faktycznie warto dołozyc te " 2zl " :)

echo
20-09-2004, 07:43
Mieliśmy na dachu szwedzką Borgę i spisywała się dobrze (niestety mogę potwierdzić tylko okres 3 lat gdyż później sprzedaliśmy ten dom)

Tomek_J
06-10-2004, 08:42
Z czystym sumieniem mogę Wam polecić firmę BALEX. Zamówiłem u nich 150 m2 blachodachówki SPEKTRUM wraz z dodatkami (gąsiory, obróbki, wkręty). Blacha bardzo dobrej jakości, nadzwyczaj starannie zabezpieczona do transportu, materiał bez jednej skazy. Wymiary zgodne z zamówieniem, dekarze zadowoleni, ja też.

Fidelis
15-11-2004, 15:14
Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?

Interesuje mnie przystępny koszt pokrycia w przełożeniu na jakość i BRAK WIDOCZNYCH POŁĄCZEŃ ARKUSZY.

Prosty dach dwuspadowy, z jedną dużą lukarną, żadnych ław kominiarskich i podobnych gadżetów. Jeśli to będą jakieś wskazówki...

am00
15-11-2004, 21:15
Wybierz ciemny kolor, to nie bedzie widać połączeń arkuszy.

sta28
15-11-2004, 22:38
Odpuść blachę - cena jest porównywalna z ceną dachówki cementowej !

gosciu01
15-11-2004, 22:46
Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?

Interesuje mnie przystępny koszt pokrycia w przełożeniu na jakość i BRAK WIDOCZNYCH POŁĄCZEŃ ARKUSZY.

Prosty dach dwuspadowy, z jedną dużą lukarną, żadnych ław kominiarskich i podobnych gadżetów. Jeśli to będą jakieś wskazówki...


Fidelis,

nie napisałeś czy musisz zastosować blachodachówkę, czy masz wybór.

Jeśli masz wybór to zastanów się nad dachówką betonową.
Blachodachówka, ta tańsza po kilu latach matowieje, czasami zaczynają się odpryski od gradu, jest wtrażliwa na ptasie kupy itp.
Ta droższa i dobra, często jest droższa od dachówki cementowej, a i położenie blachodachówki nie jest tańsze.

Jedyne większe koszty jakie ponosisz przy dachówce cementowej to trochę więcej drewna na konstrukcję dachową.

Ponadto d. betonowa ma wiecej zalet.
Są jednak sytualcje, gdy nie można położyć dachówki betonowej lub ceramicznej, choćby kąt pochylenia dachu.

Napisz coś więcej, skąd taki pomysł.

Cz.

KrzysiekSw
16-11-2004, 06:35
Fidelis,

nie napisałeś czy musisz zastosować blachodachówkę, czy masz wybór.

(...........)
Ta droższa i dobra, często jest droższa od dachówki cementowej, a i położenie blachodachówki nie jest tańsze.

Jedyne większe koszty jakie ponosisz przy dachówce cementowej to trochę więcej drewna na konstrukcję dachową.

Ponadto d. betonowa ma wiecej zalet.
Są jednak sytualcje, gdy nie można położyć dachówki betonowej lub ceramicznej, choćby kąt pochylenia dachu.

Napisz coś więcej, skąd taki pomysł.

Cz.

Zaraz, ta odpowiedź zakrawa mi na agitację. Ja mam blachodachówkę i wybierając pomiędzy nią a cementówką uznałem, że to blachodachówka ma więcej zalet od cementówki. :D W tym poście argumentów podałem tyle co Ty.
A teraz konkretna odpowiedź na konkretne pytanie.
Polecam, to co sam mam - Plannja Regent, ceny kwietniowe zbliżone do cen polskich firm. Mieli nieznacznie droższą blachę, ale tanią ekipę montażową - więc się wyrównało.
Aha - nie sprzedali mi tych największych arkuszy, bo ponoć widać łączenia. Kolor brązowy, łączeń prawie nie widać (widoczne niektóre i tylko pod odpowiednim kątem - ale naprawdę nieznacznie), ale widziałem taką blachę w kolorze ceglastym, kłądzioną przez tą samą ekipę i też prawie nie widać łączeń.

Jeje
16-11-2004, 11:15
Dachówka cementowa jest droższa (gąsiory i inne detale), położenie jest zdecydowanie droższe, zdecydowanie "grubsza" pod nią musi być więźba (jest najcięższa), jest toporna (rzecz gustu), zarasta już po roku zielonym nalotem (najszybciej) który jest coraz większy, itd

ja mam plannja regola, jest super ale i najdroższa (chociaż z 20 % rabatem już zupełnie porównywalna i dodatkowo oszczędność na łatach i kontrłatach), wj

Jolka
16-11-2004, 11:26
Ja mam Rautaruki, ceglastą, nie widać połączeń. Jedynie z łączeniem rynien jest kłopot. Tylko nie wiem czy wina leży po stronie wykonawcy czy materiał do d... Zapinki do łączenia rynien nie trzymają na tyle mocno żeby woda nie przeciekała. Producent twierdzi, że wykonawca powinien zastosować silikon, którego w komplecie nie było. Wykonawca twierdzi, że on zrobił wszystko dobrze, a woda na tych łączeniach kapie. :cry:
Generalnie blachodachówka - tak, rynny - nie. Można dać innej firmy.

Jeje
16-11-2004, 11:35
mój wykonawca używa miejscami silikon przy monatażu rynien (plannja) bo twierdzi że moze przeciekać (pytał się wcześniej czy nie ma specjalnych do tego uszczelek), zatem to chyba nie wina rynien/systemu ...

duduś
16-11-2004, 21:07
Jeżeli masz prosty dach to blachodachówka jestOK. My mamy Borgę - ciemna zieleń .Teść ma blachę już 15 rok i nic się z nią nie dzieje Tylko kwestia gustu - niektórzy uważają ją za mniej "szlachetną" no i kwestia kasy- jest naprawdę tania ( chodzi gł o wykończenia ) bo w sklepie podają ci cenę za metr kw. i niby wychodzi 2- 4 zł różnicy ale nie w metrze leży sedno lecz w gąsiorach i innych bajerach .Najlepiej niech zrobią ci całościową wycenę.Niestety blacha zawsze wychodzi taniej ( a w dachu się nie mieszka - jak powiedziała moja koleżanka która dała za piękny dach ok. 40 000 a potem nie miała na drzwi wejściowe)

janomar
16-11-2004, 21:49
witam wszystkich.jestem nowicjuszem na forum,ale domyslam sie ,ze wciagnie mnie ten ciekawy sposob wymiany doswiadczen.mam pytanie:jaka blachodachowke radzicie kupic,widze rozne wypowiedzi wiec nie moge podjac decyzji.pozdrawiam

janomar
16-11-2004, 21:53
musze jeszcze dodac,ze blachodachowka musi byc w moim przypadku,gdyz wymieniam stary dach i nie chce aby byl obciazony za bardzo. :-?

sta28
16-11-2004, 21:54
Niestety blacha zawsze wychodzi taniej
Nieprawda. Kiedyś tak było, teraz już nie (w porównaniu do dachówki cementowej). Wiem z własnego doświadczenia. Zrobiono mi wycenę dachu - blacha Planja i dachówka cementowa Prodachu. Prodach okazał się być korzystniejszy.
"Szukajcie a znajdziecie" :D

gosciu01
16-11-2004, 22:03
Zaraz, ta odpowiedź zakrawa mi na agitację...

Krzyśku to nie żadna agitacja, gdyż nie wymieniłem żadnej marki, ani producenta. No może za dachówką betonową - ale takie jest moje zdanie.

W swoim poście chciałem zwrócić uwagę autorowi, na inne materiały takie jak d.cementowa. Napisałem też o dobrych blachodachówkach - że nie są złe ( ... ), ale i cenowo porównywalne z d. cementową, albo i droższe.
Sam rozważałem blachodachówkę bardzo poważnie, ale wybrałem coś innego. :wink:

Cz.

janomar
16-11-2004, 22:10
OJ,CHYBA SIE ZLE ZABRALEM ZA TEN TEMAT..ZERO REAKCJI...JEZELI JEDNAK KTOS SIE ZDECYDUJE COS DORADZIC,TO BARDZO DZIEKUJE.

KrzysiekSw
17-11-2004, 06:45
Krzyśku to nie żadna agitacja, gdyż nie wymieniłem żadnej marki, ani producenta. No może za dachówką betonową - ale takie jest moje zdanie.


:D O.K.
Ja właśnie rozważałem jeszcze cementówkę, bo na ceramikę mnie nie stać. Co lepsze - może kiedyś się okaże, ja życzę i Tobie i sobie, żebyśmy nie musieli się o tym przekonywać na własnych skórach, że dokonaliśmy złego wyboru. Swoją drogą - mimo, iż Plannja ma dość dobrą markę, to gwarancja poprostu debeściacka - co by się nie stało, zawsze są w stanie udowodnić Ci, że to nie ich wina.

Janomar, ja Ci polecę Plannję, ktoś Budmat, a jeszcze ktoś inny Lindaba itd. Akurat z tych trzech wymienionych marek ja wybierałem. Dużo złych opinii słyszałem o Pruszyńskim, mój sąsiad dwa razy reklamował krzywe gąsiory, źle o nim wyrażali się i moi dekarze. Aha, jeszcze z kolei dużo dobrego słyszałem o Rautaruuki.

xavi
17-11-2004, 08:19
Mam Rautaruuki grafit mat. Dach jest wizualnie zajeb.
Cena po upuście w zeszłym roku 22zł m2 :o
Brałem blachę i robociznę w jednym sklepie - tak jest najtaniej.
Faktycznie należy zwracać uwagę na obróbki, bo w nich zawiera się spory procent ceny.
Najlepiej policzyć koszt otwierając cenniki różnych producentów oraz różnych materiałów (blacha, dachówka), wybrać po kilkanaście elementów dachu (gonty, wiatrownice, pasy) i wówczas policzyć jak to wygląda w rzeczywistości.

janomar
17-11-2004, 10:59
Witam i dzieki za rade!Twoje doswiadczenie potwierdza moje obserwacje.Pozdrawiam :)

rafallogi
17-11-2004, 13:25
ceglasty mat z blachodachówki Thyssen Kruppa. rewelacja, zapina się świetnie-dużo zalęzy od umiejętności dekarzy. Kiepski dekarz nawet dobrą blachę źle położy. Dach 250 m +orynnowanie Galeco 12 tys. zł

janomar
17-11-2004, 15:44
nie slyszalem o tym produkcie,ale dzieki za informacje;cena rowniez atrakcyjna jezeli liczysz razem z dekarzem