PDA

Zobacz pełną wersję : Błyszcząca podłoga w salonie



Ciekawska
05-09-2010, 13:17
Witam Państwa
Jestem tu nowa i szukam pomocy.
Marzy mi się błyszcząca podłoga w salonie. "Przeczesałam całego neta" i nic. Niby jest ale nie to co sobie wymarzyłam. Chciałabym mieć drewnianą albo drewnianopodobną podłogę dębową. Chodzi o wzór na którym ładnie będzie widać słoje i jakieś niewielkie sęki ale delikatne. Podłoga ma być jasna ale nie biała, ma mieć taki ciepły kolor jasnego, przytulnego drewna. Marzy mi się też aby nie było widać łączeń (aby wzór był w wzór), żeby podłoga robiła wrażenie jednej tafli i taka tafla ma się bardzo błyszczeć. żaden tam pół mat albo blady połysk, to ma być błysk jak na szkle. No i wymyśliłam: czy może być tak, że kupię panele albo deski albo coś innego i zaleję to przeźroczystą żywicą (nazywa się to żywica epoksydowa, chyba?).
Proszę pomóżcie jak uzyskać taki efekt? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Poszukująca
Ciekawska

citizen girl
05-09-2010, 15:43
A moze klasyczna podloge w jodelke (tzw. fishbone) z naszego rodzimego debu... i zalakierowac porzadnie kilkoma (lub wiecej- pewnie wiecej) warstwami ze szlifowaniem kazdej poprzedniej. Wtedy efekt bylyby lustrzany i mialby glebie wlasnie z powodu warstw lakieru...

jarekkur
05-09-2010, 22:49
A moze klasyczna podloge w jodelke (tzw. fishbone) z naszego rodzimego debu... i zalakierowac porzadnie kilkoma (lub wiecej- pewnie wiecej) warstwami ze szlifowaniem kazdej poprzedniej. Wtedy efekt bylyby lustrzany i mialby glebie wlasnie z powodu warstw lakieru...

To wszystko jest do zrobienia. kupujesz jesion jasny natur około 140zł/m2. Po dokładnym cyklinowaniu nakładasz lakier typu DD poliuretanowy wysoki połysk trzy warstwy. Ot skończone. Każdy pyłek na tej podłodze widzisz jak na lustrze podwójnie. Każda rysa nawet najmniejsza staje się bardzo widoczna. Po pół roku użytkowania wygląda jak wygląda pełno zarysowań, matowe miejsca przy ciągach komunikacyjnych. Piękne ale mało praktyczne. Dobre w sypialni.