PDA

Zobacz pełną wersję : Firma Klima-Pol z Poznania



Robercikes
06-09-2010, 09:13
Witam wszystkich na forum. Nie znalazłem podobnego tematu,wiec postanowiłem założyć nowy. Chcę się kupić system klimatyzacji do nowej firmy z okolic Poznania. Powierzchnia którą bedzie klimatyzowana to jakieś 60m2 i nie wiem na który sprzęt się zdecydować.
Dotarłem do firmy Klima-Pol,proszę o komentarz, opinie odnośnie tej firmy,ceny wydają się w porządku, chciałbym
dowiedzieć się jak z jakością oferowanych usług, towaru oraz instalacją całego osprzętowania. Czasu jest niby sporo,ale też nie chce czekac aż to wszystko założą nie wiadomo jak długo. Liczę na pomoc.

Pozdrawiam.

moni_veron
07-09-2010, 22:16
Hmmm. miałem nieprzyjemność niespotkania się z Panami...
Umówiłem się z nimi w Poznaniu w ich siedzibie (tylko na papierku) Pani w recepcji powiedziała mi, że bywają tutaj owszem... z 1-2 razy w miesiącu po pocztę !!
Umówiłem się z nimi na konkretny dzień i godzine, przejechałem 170km... i nic.
Dzwoniłem - brak odzewu
pisałem smsy - brak odzewu
Pisałem później do nich emaila - także nic

OSOBIŚCIE NIE POLECAM - na tym forum już była poruszana sprawa tych wykonawców - nie bardzo się ludzie o nich dobrze wypowiadali !
Ale decyzja i tak należy do Ciebie.

lesz
22-08-2011, 19:35
a może tak szerzej co się stało? dokładny opis?
uwielbiam 1-postowców rzucających mięchem...

poznann
31-08-2011, 16:29
Mieliśmy spore problemy z klimatyzatorem zamontowanym przez firmę K-P. Niestety do naprawy nie przyjechali choć umawiali się kilkukrotnie . Musieliśmy wezwać inny serwis który naprawił klimatyzator za co niestety musieliśmy zapłacić .
Osobiście nie polecam .

kasper77
08-12-2011, 17:45
Witam serdecznie

Chciałbym poinformować, że pozew który złożyłem przeciwko firmie KLIMA-POL zakończył się w sądzie ugodą i odzyskaniem przeze mnie nieuczciwie zatrzymanej przez firmę KLIMA-POL zaliczki. (Jest prawomocny wyrok sądu) Zatem można w świetle prawa walczyć o swoje interesy i wszystkich Państwa, oszukanych przez nieuczciwych wykonawców, do tego namawiam.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.
[email protected]

Anna ze Smerekowca
16-08-2012, 18:02
W 2011 roku podpisalam umowe z firma KLIMA-Pol, reprezentowana przez Mikolaja Symbore, na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej. Koszt materialow, stanowiacy zadatek, zgodnie z umowa, wynosil 7.000 zl, ktore przelalam na konto firmy. Otrzymalam fakture zaliczkowa. Wynagrodzenie za robocizne ustalone zostalo na 4.000 zl. Termin rozpoczecia robot zostal ustalony.
Dwaj pracownicy, ktorzy rozpoczeli montaz instalacji wentylacji nie byli do niej przygotowani pod wzgledem profesionalnym. Sposob rozprowadzenia rur oraz ich przejscie przez poszczegolne kondygnacje domu zostal przez nich przewidziany miedzy kominem a sciana z bali drewnianych, ktore znajduje sie od niego w odleglosci ok.10 cm. Po zasiegnieciu przeze mnie opinii kominiarza okazalo sie, ze takie rozmieszczenie kanalow wentylacyjnych grozi powaznymi kosekwencjami zwiazanymi z ryzykiem ich uszkodzenia oraz wzniecenia pozaru (sic!).
Przed rozpoczeciem prac montazowych, nie zostala przez firme KLIMA-POL obliczona wydajnosc centrali wentylacyjnej, ani nie zostala zaprojektowana siec przewodow i umiejscowienia nawiewnikow. Pracownicy firmy spodziewali sie, ze otrzymaja te informacje ode mnie (sic!).
Pan Symbora, poinformowany droga telefoniczna i mailowa o moich zastrzezeniach, umowil sie ze mna na budowie nastepnego dnia. Nie stawil sie nasze spotkanie. Probowalam bezskutecznie skontaktowac sie w tej sprawie z nim osobiscie, a takze z innymi pracownikami firmy, wydzwaniajac na jego numer telefonu oraz na wszystkie numery podane na stronie internetowej firmy - biur w Warszawie, Poznaniu i Wroclawiu oraz na numer infolinii. Nie dostalam rowniez odpowiedzi na liczne maile wzywajace do skontaktowania sie ze mna oraz podjecia przerwanych robot. Niepodjecie prac montazowych instalacji wentylacyjnej uniemozliwialo mi prowadzenie dalszych prac, takich jak wylewki, ulozenie plytek, montaz instalacji elektrycznej, grzewczej, etc., co skutkowalo niemoznoscia zamieszkania w domu w przewidywanym terminie i bardzo powaznymi problemami z tym zwiazanymi
W zwiazku z ta sytulacja, zmuszona zostalam do wyslania pisma rozwiazujacego w trybie natychmiastowym umowy z firma KLIMA-POL na skutek niedotrzymania przez nia jej warunkow, zadajac jednoczesnie zwrotu w terminie 7 dni czesci zadatku pozostajacego po odliczeniu kosztow pozostawionych na budowie materialow (ktorych bylismy wlascicielami), zinwentaryzowanych i wycenionych przez inna firme z tej samej branzy.
Nigdy nie dostalismy zadnej odpowiedzi. Sprawe skierowalismy do Rzecznika Praw Konsumenta.
Klima-Pol dziala na terenie calej Polski, poslugujac sie dwoma doskonale skonstrulowanymi portalami internetowymi:
www.rekuperatory24.pl;
www.klima-pol.com.pl
dzieki czemu otrzymuje zapewne spora ilosc zlecen, po czym instalace wentylacji powierza tanim podwykonawcom naogol nie bedacym profesjonalnie przygotowanym do tego typu prac. Mam wrazenie, ze w wielu wypadkach wspolpraca z Klima-Pol zostaje na skutek problemow montazowych wstrzymana przez inwestorow, zaliczka zostaje w kieszeni wykonawcy, a inwestorzy zmuszeni sa do zlecenia instalacji i zaplacenia innej firmie, jesli chca dokonczy budowe domu.
Najwyzszy wiec czas, zeby zainteresowal sie ta firma Inspektorat Nadzoru Handlowego. Proponowalabym, zeby ze skarga wystapili wszyscy oszukani przez Klima-Pol inwestorzy.
Prosze o odzew! Pozdrawiam

sudi
16-08-2012, 22:15
Jesteśmy kolejną oszukaną firmą przez KLIMA-POL

Piszę w imieniu naszej firmy która została oszukana przez firmę naprawiająca nasze urządzenia klimatyzacyjne i działającą na terenie Polski Zachodniej Chcielibyśmy przestrzec przed nierzetelna firmą Klima-Pol.

www.klima-pol.com.pl

Klima-Pol
ul. Naramowicka 150
61-619 Poznań

ul. Małopolska 48
54-032 Wrocław

Problem
Zgłosiliśmy do naprawy nasze urządzenia klimatyzacyjne Pracownicy nie dość że nie naprawili urządzenia to wręcz je uszkodzili bardziej Firma przysłał fakturę na "przegląd urządzeń klimatyzacyjnych" w związku z tym nie przyznaje się do uszkodzenia systemu chłodzenia.
Po miesiącu próby polubownego załatwienia sprawy dostaliśmy informację " chyba się Pan za dużo naoglądał TV myślę że powinien się Pan skontaktować ze specjalistą http://www.dziekanka.net/ "
Uszkodzony system nie nadaje się do użytkowania.


Niestety z prawnego punktu widzenia firma jest bezkarna w swoim działaniu ponieważ był to przegląd a nie naprawa.

eddd
05-09-2012, 22:17
Również miałem nieprzyjemność poznać pana Mikolaja Symborę (Klima-Pol). Wyjątkowo nierzetelny wykonawca. Do wykonania rekuperacji wysłał nieogarniętego pracownika, który instalację wykonał nieprawidłowo. Wymuszenie zmian zajęło mi kilka tygodni. NIE POLECAM!!! Nie odbiera telefonu, nie przyjeżdża na umówione spotkania. Jest prostacki i niekulturalny.

Ostrzegam jeszcze przed jedną kwestią. Firmę prowadzi faktycznie Symbora, choć jest zarejestrowana na "słupa" o innym nazwisku (jakąś kobietę, nie pamiętam nazwiska). W razie kłopotów, może być zatem kłopot z egzekucją wyroku...

Anna ze Smerekowca
21-09-2012, 12:03
Bezwzglednie Panu odradzam, jesli nie chce Pan stac sie kolejna ofiara oszustwa P. Symbory. Prosze o kontakt na [email protected]
Wyjasnie Panu szczegolowo sprawe.

Anna ze Smerekowca
21-09-2012, 12:07
Jesteśmy kolejną oszukaną firmą przez KLIMA-POL

Piszę w imieniu naszej firmy która została oszukana przez firmę naprawiająca nasze urządzenia klimatyzacyjne i działającą na terenie Polski Zachodniej Chcielibyśmy przestrzec przed nierzetelna firmą Klima-Pol.

www.klima-pol.com.pl

Prosilabym o kontakt ze mna, jednym z licznie oszukanych przez Pana Symbore inwestorow na: [email protected]

Klima-Pol
ul. Naramowicka 150
61-619 Poznań

ul. Małopolska 48
54-032 Wrocław

Problem
Zgłosiliśmy do naprawy nasze urządzenia klimatyzacyjne Pracownicy nie dość że nie naprawili urządzenia to wręcz je uszkodzili bardziej Firma przysłał fakturę na "przegląd urządzeń klimatyzacyjnych" w związku z tym nie przyznaje się do uszkodzenia systemu chłodzenia.
Po miesiącu próby polubownego załatwienia sprawy dostaliśmy informację " chyba się Pan za dużo naoglądał TV myślę że powinien się Pan skontaktować ze specjalistą http://www.dziekanka.net/ "
Uszkodzony system nie nadaje się do użytkowania.


Niestety z prawnego punktu widzenia firma jest bezkarna w swoim działaniu ponieważ był to przegląd a nie naprawa.

Prosilabym o kontakt ze mna, jednym z licznie oszukanych przez Pana Symbore inwestorow na: [email protected]