PDA

Zobacz pełną wersję : jaki kominek wybrać po raz 100



Hamanu
06-09-2010, 11:04
Witajcie,

Jako zupelny swiezak, po przebrnieciu przez kilkadziesiat watkow wciaz nie mam pojecia :)
Dlatego zwracam sie do bardziej doswiadczonych forumowiczow z pytaniem jaki wkład kominkowy wybrać (najlepiej wporst producent i model)
Czym zabudowac taki kominek?

zalozenia:
- palenie w kominku wylacznie rekreacjynie (zalozmy ze w zimowe weekendy)
- doprowadzenie powietrza z zewnatrz
- wklad prosty (ew narozny) - stylistka nowoczesna (prosta szyba)
- walory czysto estetyczne - paremetry techniczne sa bez znaczenia (zakladam ze po rozpaleniu kazdego kominka w salonie bedzie mily tropik - zadne dgp czy plaszcze wodne)
- maksymalnie korzystna relacja jakosc/cena
- do kominka maja zmiescic sie polana standardowej wielkosci (60 cm?)
- szerokosc ponizej 70 cm

wszelkie rady mile widziane

Wstepnie mysle o Tarnava 18kW classic, ale odstrasza mnie cena.

mirawoj
06-09-2010, 11:56
Jeżeli chcesz kupić tani wkład to do supermarketu. Ja kupiłam Retro II 18 kw. Jak obejrzałam sobie wkłady w supermarketach, to juz wiem za co zapłaciłam.

Liwko
06-09-2010, 12:16
Polecam mój kominek http://picasaweb.google.com/107207850370140244581/Domm#
Pali się świetnie, szyba się nie brudzi a wnętrze pod wpływem temperatury się samo oczyszcza. Obudowę kupiłem oryginalną ale bez problemu można ją samemu zrobić.
http://www.northstar.pl/stone-str/stone-straight.php

KamaG
07-09-2010, 10:00
Liwko, czy Ty masz model kominka N-21? i obudowę London czy Sydney? Bo ja wczoraj jeździłam za kominkami i spodobał mi się właśnie ten zestaw. Napisz jak najwięcej jak się sprawdza. I jeśli możesz to koszt całości, może być na pw. Sprzedawca mówił, że te obudowy są z jakichśtam materiałów akumulacyjnych, mają się nagrzewać i później po wygaszeniu oddawać ciepło, faktycznie tak to działa?
Już Ci pisałam że masz piękny dom ;)?

Czy masz szczelne połączenie dopływu powietrza do wkładu, czy po prostu pod wkład, bo tak zalecał mi sprzedawca.

Liwko
07-09-2010, 10:39
Dokładnie N-21 i obudowa London. Produkują to w moim mieście. Pracuje tam paru moich kolegów. Znam trochę nawet samego szefa (Norwega). To dzięki ich zdaniu wybrałem ten kominek. Ostatnio na imprezie brygadzista z tej firmy powiedział mi, że mam mercedesa (szkoda, że nie w garażu :))
Faktycznie kominek spisuje się rewelacyjnie. Kilku moich znajomych którzy mają kominki zgrzyta tylko zębami jak widzą jak się w nim pali:)
Jeżeli chodzi o oddawanie ciepła to po wygaszeniu jakieś 12h godzin jest jeszcze ciepła szyba a nawet czasami żar. Przy jednym paleniu (3-4h) spalam 4-5 kawałków drewna i więcej nie ma sensu. W czasie wygrzewania kominek robi się w środku czarny a następnie po uzyskaniu odpowiedniej temp. sam się oczyszcza. Szybę trzeba przetrzeć raz na kilka albo nawet kilkanaście rozpaleń.
Doprowadzenie powierza mam pod wkład. Zrobiłem tylko przepustnicę żeby zimne powietrze nie leciało ciągle do domu.