PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejniki KERMI



iga9
01-07-2006, 18:43
Gdzie kupowaliście grzejniki? Jestem zdecydowana na Kermi. Ceny instalatorów wyższe niz w cenniku na stronie producenta - odpadją. Economy dało mi w pierwszym podejściu 25% rabatu - ale też od wyższych cen niż w ineternetowym cenniku :-? Czy ktoś wie jak to jest z tym cennikim Kermi? Chcą mnie wyrolować w sklepie? :roll:
Mam z forum jeden namiar na punkt w Mosinie, gdzie ktoś dostał 30% upustu, ale sama nie wiem czy mi się to uda...
Muszę się zdecydować konkretnie bo w tygodniu kupuję już podejścia pod grzejniki :wink:
Może też oświeci mnie ktoś czym różni się grzejnik kompaktowy od zaworowego (wyglądają z wierzchu identycznie a zaworowy droższy :roll: ).
Może pmożecie mi roziązać jakoś moje dylamty :wink: :D Który rodzaj kupić za ile :wink:

KAS01
01-07-2006, 23:20
Witam
Swego czasu też chciałem kupić grzejniki Kermi. Sprawdziłem ich ceny katalogowe (chyba sciągniete z internetu) i szukałem jakie dostanę rabaty u lokalnych dystrybutorów. Niestety w moim mieście nie było zbyt dużo sklepów je sprzedających, więc i rabaty były niskie (max 10%). Szukając tych grzejników w hurtowniach internetowych znalazłem parę miejsc, gdzie mógłbym je kupić z 40% rabatem. Uwzgledniając ich transport rabat ten by się trochę zmiejszył.
Trafiłem też do lokalnego dilera, który miał swój własny cennik (bo jak twierdził hurtowo zakupuje te grzejniki w Niemczech; ale tak chyba robią wszyscy :roll: ) i od niego dawał rabat 10%, który w rzeczywistosci okazywał się 35% rabatem od cennika oficjalnego Kermi.
PS. Mimo, że Kermi było u mnie na pierwszym miejscu, to kupiłem Stelrady z 35% rabatem.
pozdrawiam
Konrad

PRO
02-07-2006, 09:53
JA mam Cosmonova chyba lepsze od kermi a na pewno tańsze.
Kupiłem przez intenet z transportem.
Firma z okolic Wolsztyna.

iga9
02-07-2006, 12:16
PRO szczerze mówiąc to nie słyszałam o Cosmonovie, ale sprwdzę :wink: No a moglbys podac namiary na tę internetową hurtownię skoro jest sprawdzona. Popatrzę co mają w ofercie :)
Z kupowaniem przez interent jest tak, że dobrze jednak mieć sprawdzony namiar :wink:

PRO
02-07-2006, 16:28
Adres producenta:

http://www.vnwt.com/index_PLK.htm

Generalnie podobne do Purmo, ale jakośc wykonania duzo lepsza.

Adres dystrybutora:

http://niewiadomski.com.pl/do/index.jsp

iga9
02-07-2006, 18:28
Dzięki - podzwonie i wezmę oferę. Poczytała trochę o cosmo - widzę, że maja dobre opinie. Jeśli więc cena będzie korzystna ... :wink:

Mały
02-07-2006, 19:08
Gdzie kupowaliście grzejniki? Jestem zdecydowana na Kermi. Ceny instalatorów wyższe niz w cenniku na stronie producenta - odpadją. Economy dało mi w pierwszym podejściu 25% rabatu - ale też od wyższych cen niż w ineternetowym cenniku :-? Czy ktoś wie jak to jest z tym cennikim Kermi? Chcą mnie wyrolować w sklepie? :roll:
Mam z forum jeden namiar na punkt w Mosinie, gdzie ktoś dostał 30% upustu, ale sama nie wiem czy mi się to uda...
Muszę się zdecydować konkretnie bo w tygodniu kupuję już podejścia pod grzejniki :wink:
Może też oświeci mnie ktoś czym różni się grzejnik kompaktowy od zaworowego (wyglądają z wierzchu identycznie a zaworowy droższy :roll: ).
Może pmożecie mi roziązać jakoś moje dylamty :wink: :D Który rodzaj kupić za ile :wink:
kompaktowy (pewnie chodzi o typ c lub k) to taki z zasilaniem bocznym - żeby prawidłowo podłączyć musisz w niego wkręcić zawór (z boku) lub zawory (zasilanie+powrót), co do zaworowego to jest taki w którym jest zamontowana wkładka termostatyczna na którą wystarczy nakręcić głowicę termostatyczną i który ma podejście pod spodem (tzw "v").
Co do Kermi to uważaj na strone podłączenia ponieważ nie są to grzejniki uniwersalne i podejście jest z prawej strony (chyba, że zamówisz lewy).
Co do ceny sprawdź korado, a co do rabatów to patrz na cene finalna a nie % upustu.
Aha uważaj na np starmexy czy brugmanny - bo tam każdy drobiazg jest płacony osobno.

iga9
03-07-2006, 22:58
Zgłebiam temat... Właściwie grzejniki i piec to elementy instalacji, ktroe kupuje sama. Na reszcie dalam niezle zarobic instlatorowi, ale z moja wiedza budowlana nie byloby mi latwo kupic elemantow podlogowki :wink:

Jesli chodzi o namary od PRO dostalam tam na Cosmonove niezle ceny z darmowym dowozem towaru w partich tak jak sobie zycze. W Poznaniu robili problemy. Duze prawdopodobienstwo, ze wezme od nich - dziekuje :wink:

anpi
03-07-2006, 23:17
A co myślicie o grzejnikach ECA? Są na Allegro, np. tu:
http://allegro.pl/item111359627_grzejniki_grzejnik_eca_33_cv_30x120_ 10lat_gwara_.html

agnieszkakusi
04-07-2006, 07:23
Gdzie kupowaliście grzejniki? Jestem zdecydowana na Kermi. Ceny instalatorów wyższe niz w cenniku na stronie producenta - odpadją. Economy dało mi w pierwszym podejściu 25% rabatu - ale też od wyższych cen niż w ineternetowym cenniku :-? Czy ktoś wie jak to jest z tym cennikim Kermi? Chcą mnie wyrolować w sklepie? :roll:
Mam z forum jeden namiar na punkt w Mosinie, gdzie ktoś dostał 30% upustu, ale sama nie wiem czy mi się to uda...
Muszę się zdecydować konkretnie bo w tygodniu kupuję już podejścia pod grzejniki :wink:
Może też oświeci mnie ktoś czym różni się grzejnik kompaktowy od zaworowego (wyglądają z wierzchu identycznie a zaworowy droższy :roll: ).
Może pmożecie mi roziązać jakoś moje dylamty :wink: :D Który rodzaj kupić za ile :wink:
Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać :P ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej. Nie ma różnicy pomiędzy Kermi, Purmo, Buderus...jakościowo sa takie same i trzeba patrzeć na cenę. Osobiście wiem, że wezmż Buderus bo z tej firmy będziemy mieli piec.

04-07-2006, 07:39
... Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać :P ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej...

zgadzam sie z opinia Twojego szefa ...

pzdr

boguslaw
04-07-2006, 08:58
Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej
:o :o :o
I to właśnie nazywa się ignorancja i krótkowzroczność.
Dla szefa, który przeważnie umawia się z klientem co do ceny "całości",
jest oczywiste, że największy zysk osiągnie zabudowując najtańsze materiały. Dla jego klienta już to nie musi być takie oczywiste....

Czy inne rzeczy też tak kupujecie?

Krótka historyjka: Jak się kupuje u Chińczyków?
-Chcę kupić baterie umywalkowe.
-Ile Pan chce zapłacić?
-3 dolary za sztukę.
-ok. są w tym kontenerze -
-a te baterie w tamtym kontenerze?
-o, te kosztują 10 dolarów za sztukę
-ale przecież są identyczne
-pozornie. Tamte są metalowe a nie z tworzywa. Pan przecież chce
zapłacić 3 dolary za sztukę?........

agnieszkakusi
04-07-2006, 09:09
Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej
:o :o :o
I to właśnie nazywa się ignorancja i krótkowzroczność.
Dla szefa, który przeważnie umawia się z klientem co do ceny "całości",
jest oczywiste, że największy zysk osiągnie zabudowując najtańsze materiały. Dla jego klienta już to nie musi być takie oczywiste....

Czy inne rzeczy też tak kupujecie?

Krótka historyjka: Jak się kupuje u Chińczyków?
-Chcę kupić baterie umywalkowe.
-Ile Pan chce zapłacić?
wiesz nie wydaje mi sie, robimy instalacje prawie we wszystkich lidlach w Polsce, w drogeriach rossmann, nie ma rekalamacji. Te grzejniki niczym się od siebie nie różnią poza ceną. Gdyby cos było nie tak to po prostu nasz zleceniodawca więcej by nas nie wziął do pracy to chyba normalne.
A czasy wstawiania tąnszych materiałów już mijają, bo klient jest coraz bardziej wybredny.
-3 dolary za sztukę.
-ok. są w tym kontenerze -
-a te baterie w tamtym kontenerze?
-o, te kosztują 10 dolarów za sztukę
-ale przecież są identyczne
-pozornie. Tamte są metalowe a nie z tworzywa. Pan przecież chce
zapłacić 3 dolary za sztukę?........

agnieszkakusi
04-07-2006, 09:17
Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej
:o :o :o
I to właśnie nazywa się ignorancja i krótkowzroczność.
Dla szefa, który przeważnie umawia się z klientem co do ceny "całości",
jest oczywiste, że największy zysk osiągnie zabudowując najtańsze materiały. Dla jego klienta już to nie musi być takie oczywiste....

Czy inne rzeczy też tak kupujecie?

Krótka historyjka: Jak się kupuje u Chińczyków?
-Chcę kupić baterie umywalkowe.
-Ile Pan chce zapłacić?
wiesz nie wydaje mi sie, robimy instalacje prawie we wszystkich lidlach w Polsce, w drogeriach rossmann, nie ma rekalamacji. Te grzejniki niczym się od siebie nie różnią poza ceną. Gdyby cos było nie tak to po prostu nasz zleceniodawca więcej by nas nie wziął do pracy to chyba normalne.
A czasy wstawiania tąnszych materiałów już mijają, bo klient jest coraz bardziej wybredny.
-3 dolary za sztukę.
-ok. są w tym kontenerze -
-a te baterie w tamtym kontenerze?
-o, te kosztują 10 dolarów za sztukę
-ale przecież są identyczne
-pozornie. Tamte są metalowe a nie z tworzywa. Pan przecież chce
zapłacić 3 dolary za sztukę?........


no i z tego wszystkiego aż mi się ręka zatrzęsła i nikt nie dojdzie o co chodzi w tym poście. To co mówisz to bzdura. Jesli bralibyśmy najtańszy, niesprawdzony materiał to już dawno kto inny robiłby te roboty, które my robimy. To normalne. W Polsce zmieniło się podejście ludzi, nie dadzą sobie wcisnąć bubla. Zresztą szef jest znany z tego, że na materiale i na ludziach nie oszczędza i być może dlatego nie mieszka jeszcze w wielkiej rezydencji. Ale jeśli jest możliwość oszczędzenia na czymś i nie przepłacania to dlaczego nie skorzystać. A i tak każdy zrobi jak chce. :P

Mały
04-07-2006, 09:17
A co myślicie o grzejnikach ECA? Są na Allegro, np. tu:
http://allegro.pl/item111359627_grzejniki_grzejnik_eca_33_cv_30x120_ 10lat_gwara_.html
Jasne... Brugmann daje 6 lat , każdy znaczšcy 5, a tu nagle jakaœ firma wyskakuje z... 10 latami(Boguslaw nie piję do Ciebie :-)). Radzę bardzo dokładnie poczytac warunki gwarancji.Żeby się nie okazało że musisz zawieŸć osobiœcie grzejniczek do Niemiec.

04-07-2006, 09:28
My się w końcu na 99% zdecydowalismy na Stelrada. Nie trafiłam jeszcze na osobę, która te grzejniki odradzała, design - średni na jeża (są na pewno ładniejsze), ale tu nie mam wyśrubowanych wymagań poza kilkoma grzejnikami z płaską płytą. Cena w porównaniu z Radsonem bardzo korzystna. W naszym przypadku Radson wyszedł sporo taniej od Kermi, chociaż miało być odwrotnie ;).

boguslaw
04-07-2006, 09:28
Stwierdzenie :
nie ma znaczenia firma, marka liczy się tylko najniższa cena wynika wprost ze stwierdzenia kusi'ego.
Reszta to tylko próba rozproszenia tematu, nie mająca nic wspólnego z tym powyższym stwiedzeniem.

jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej. Nie ma różnicy pomiędzy Kermi, Purmo, Buderus...jakościowo sa takie same i trzeba patrzeć na cenę.

boguslaw
04-07-2006, 09:37
Jasne... Brugmann daje 6 lat , każdy znaczšcy 5, a tu nagle jakaœ firma wyskakuje z... 10

Mały! Masz na myśli Korado? :D
Akurat jeśli chodzi o Niemcy to nie ma tam problemu z prostymi produktami typu grzejniki, gorzej w Rosji czy też na Ukrainie, gdzie instalacje co. często wpięte są wprost bez wymienników do sieci ciepłowniczej, w rurach której płynie rdzawe błoto.
Najbardziej dostają tam w kość zawory termo, których wkładki po prostu rozsypują się, jak włożone do kwasu.

agnieszkakusi
04-07-2006, 09:53
Stwierdzenie :
nie ma znaczenia firma, marka liczy się tylko najniższa cena wynika wprost ze stwierdzenia kusi'ego.
Reszta to tylko próba rozproszenia tematu, nie mająca nic wspólnego z tym powyższym stwiedzeniem.

jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej. Nie ma różnicy pomiędzy Kermi, Purmo, Buderus...jakościowo sa takie same i trzeba patrzeć na cenę.
I teraz nie wiem czy się mnie czepiasz czy nie.... :P

04-07-2006, 09:53
My się w końcu na 99% zdecydowalismy na Stelrada. Nie trafiłam jeszcze na osobę, która te grzejniki odradzała, ...
równiez postawiłem na Stelrada - jakość porównywalna z Kermi
a za samą nazwe nie zamierzałem przepłacac ... :wink:

anpi
04-07-2006, 10:33
No dobrze, ale co to za firma ECA? Ma ktoś te grzejniki?

boguslaw
04-07-2006, 12:38
No to dalej o gwarancji:
Jak na Allegro ustalić warunki gwarancji? Na jakiej podstawie?
A choćby rękojmia?

Z etykiet widać, że chodzi o grzejniki o wysokości 300 mm -zwykłe 22.
Firma ECA :roll: oby nie hECA....

anpi
04-07-2006, 12:43
No to dalej o gwarancji:
Jak na Allegro ustalić warunki gwarancji? Na jakiej podstawie?
A choćby rękojmia?

Z etykiet widać, że chodzi o grzejniki o wysokości 300 mm -zwykłe 22.
Firma ECA :roll: oby nie hECA....

Napisałem do sprzedawcy, żeby mi przysłał treść karty gwarancyjnej. Jak dostanę - dam znać :wink:

laspalmas
04-07-2006, 14:34
mały napisał:

Radzę bardzo dokładnie poczytac warunki gwarancji.Żeby się nie okazało że musisz zawieŸć osobiœcie grzejniczek do Niemiec.
a bogusław na to:

Akurat jeśli chodzi o Niemcy to nie ma tam problemu z prostymi produktami typu grzejniki
No ja bym się trochę zgarbił :evil: jakbym miał z grzejnikiem za 200 zł jechać 1000 km żeby go reklamować a potem odebrać naprawiony :wink: [/b]

boguslaw
04-07-2006, 15:19
Nie martw się laspalmas. Są firmy kurierskie, nie takie znowu drogie.
Mały, jeszcze się nie zdarzyło. :D

anpi
04-07-2006, 15:25
Nie martw się laspalmas. Są firmy kurierskie, nie takie znowu drogie.
Mały, jeszcze się nie zdarzyło. :D

Czy może masz coś wspólnego ze sprzedawcą tych grzejników?

Mały
04-07-2006, 16:05
Nie martw się laspalmas. Są firmy kurierskie, nie takie znowu drogie.
Mały, jeszcze się nie zdarzyło. :D

Czy może masz coś wspólnego ze sprzedawcą tych grzejników?
No tak i znów Boguœ "opr" za Regulusy, a teraz za Ecę... :D

Grzesiek13
04-07-2006, 18:51
Nie martw się laspalmas. Są firmy kurierskie, nie takie znowu drogie.
Mały, jeszcze się nie zdarzyło. :D

Czy może masz coś wspólnego ze sprzedawcą tych grzejników?

Bogusław jest "cichym" producentem regulusów :wink:

Mały
04-07-2006, 21:17
Nie martw się laspalmas. Są firmy kurierskie, nie takie znowu drogie.
Mały, jeszcze się nie zdarzyło. :D

Czy może masz coś wspólnego ze sprzedawcą tych grzejników?

Bogusław jest "cichym" producentem regulusów :wink:
tajemniczy "szpieg z krainy deszczowców"... don pedro... :lol:

anpi
04-07-2006, 21:35
Coś dyskusja schodzi na boczne tory, a ja nadal nie wqiem nic o firmie ECA :-?

Mały
04-07-2006, 21:47
Coś dyskusja schodzi na boczne tory, a ja nadal nie wqiem nic o firmie ECA :-?
A nie lepiej zamiast kombinować polegac na firmach sprawdzonych?
PS- czy wkładka termostatyczna jest w cenie? A uchwyty?

anpi
04-07-2006, 21:56
Coś dyskusja schodzi na boczne tory, a ja nadal nie wqiem nic o firmie ECA :-?
A nie lepiej zamiast kombinować polegac na firmach sprawdzonych?
PS- czy wkładka termostatyczna jest w cenie? A uchwyty?

No dobra, a jakie najtańsze sprawdzone grzejniki polecasz? Niestety muszę się już liczyć z każdą złotówką :-?

Mały
04-07-2006, 22:00
Coś dyskusja schodzi na boczne tory, a ja nadal nie wqiem nic o firmie ECA :-?
A nie lepiej zamiast kombinować polegac na firmach sprawdzonych?
PS- czy wkładka termostatyczna jest w cenie? A uchwyty?

No dobra, a jakie najtańsze sprawdzone grzejniki polecasz? Niestety muszę się już liczyć z każdą złotówką :-?
Teraz sie liczyć? Żeby potem zapłacic podwójnie jak np ja?Warto?
Podaj na pw rozmiary potrzebnych grzejników wraz z typami(v czy k) to podam jakieś ceny . Będziesz miała świadomośc co ile może kosztować.
Pozdrawiam

boguslaw
04-07-2006, 23:01
Anpi! Czy ci na allegro mają cały typoszereg grzejników, czy tylko 30x1200 ?
ECA nie jest znaną w Polsce marką.
Może być produktem marketowym, czyli grzejnikami wyprodukowanym tanio (czytaj: z gorszych materiałów i w okrojonej technologii) pod zamówienie jakiejś sieci. Jak widzisz nikt ich nie zna.

Tak sobie myślę :roll:
Z grzejnikami jest tak jak z oponami w samochodzie. Opony mają znaczny wpływ na ekonomikę jazdy, na przebieg (dystans) możliwy do pokonania, na jej bezpieczeństwo, a jednak mało kto z amatorów zwraca na nie uwagę. Każdy skupia się na silniku (kotle) i na bajerach, zapominając, że nawet z najlepszym silnikiem przy kiepskich oponach jazda wychodzi drożej i znacznie mniej pewnie.....

Może wynika to z faktu, że instalację c.o. buduje się przeważnie wówczas, gdy inwestor jest już mocno wypłukany finansowo i brakuje mu przysłowiowego rzutu na taśmę, by zamieszkać? :roll:

LamiaReno
05-07-2006, 22:02
co Was przekonało do stalowych grzejników? instalacja z miedzi? a jak ktoś ma plastik to co polecacie? i dlaczego nie alu?

izat
11-11-2006, 14:59
podciągam temat

Prezo
11-11-2006, 15:28
Wszystko trzeba zlikwidować, zeby nic nie było ani jednej firmy, ani papierosów ani narkotyków żeby nic nie było, zadnych grzjników :lol:

izat
11-11-2006, 18:34
a Radson??

1950
11-11-2006, 19:04
też bardzo dobre,
ale daję je tylko wtedy gdy jest mało miejsca na grzejnik i potrzeba dać coś o dużej wydajności z m2
ta duża wydajność, niestety nie zawsze jest zaletą,

izat
11-11-2006, 19:10
szukam dobrych i ładnych grzejników, o małych rozmiarach (w sensie estetyki), więc chyba muszą być o większej wydajności
kocioł mam kondensacyjny (nie wiem czy ma to coś do rzeczy)

ADAMOS48
11-11-2006, 23:52
Czytam i oczom nie wierzę ,jaka w ludziach jeszcze jest naiwność .Pisałem już wielokrotnie nie ma lepszych lub gorszych grzejników markowych ,jest tylko reklama marketingowa ,która robi wodę z mózgu wielu inwestotom .Każdy grzejnik stalowy jest wykonany z blachy 1.25 i w tej samej technologi ,no może lamelki są troszku inaczej wyprofilowane ,ale wielkośc radiacyjna pozostaje taka sama .Przepraszan powiedziałem na wstępie ,że niczym się nie różnią i w tym momencie skłamałem ,ponieważ to co je wyróżnia to nazwa i cena ,a i czasami rabat. Bać się należy grzejników noname lub podejrzanie tanich klejonek.
Na koniec dopiszę jeszcze jedno linie produkcyjne i technologia produkcji jest taka sama .

Prezo
12-11-2006, 08:56
:evil:

ADAMOS48
12-11-2006, 09:25
Prezo my mówimy o stalowych i tu nie ma różnic.Może masz na myśli aluminiowe, conwektorowe ,lub żeliwne ,bo tu naprawdę są różnice

1950
12-11-2006, 11:15
Czytam i oczom nie wierzę ,jaka w ludziach jeszcze jest naiwność .Pisałem już wielokrotnie nie ma lepszych lub gorszych grzejników markowych ,jest tylko reklama marketingowa ,która robi wodę z mózgu wielu inwestotom .Każdy grzejnik stalowy jest wykonany z blachy 1.25 i w tej samej technologi ,no może lamelki są troszku inaczej wyprofilowane ,ale wielkośc radiacyjna pozostaje taka sama .Przepraszan powiedziałem na wstępie ,że niczym się nie różnią i w tym momencie skłamałem ,ponieważ to co je wyróżnia to nazwa i cena ,a i czasami rabat. Bać się należy grzejników noname lub podejrzanie tanich klejonek.
Na koniec dopiszę jeszcze jedno linie produkcyjne i technologia produkcji jest taka sama .
i tutaj się mylisz, są markowe grzejniki które mają grubość blachy o 0,2 mm mniejszą od pozostałych,
a do tego konstrukcja grzejnika ma wpływ na jego wydajność,

Prezo
12-11-2006, 14:41
:evil:

1950
12-11-2006, 14:57
[b]Iza[/b ]dobre i nieduże to Radsony, na rynku, to chyba są grzejniki w których wyciśnięto najwięcej mocy z 1 m2,
ale do kotła kondensacyjnego powinnaś mieć je przeliczone na temperatury pracy tego kotła,
gdy nie będą przeliczone może się okazać, że kocioł nie będzie pracował tak ekonomicznie jak powinien, przy dużych mrozach

Mały
12-11-2006, 16:40
Czytam i oczom nie wierzę ,jaka w ludziach jeszcze jest naiwność .Pisałem już wielokrotnie nie ma lepszych lub gorszych grzejników markowych ,jest tylko reklama marketingowa ,która robi wodę z mózgu wielu inwestotom .Każdy grzejnik stalowy jest wykonany z blachy 1.25 i w tej samej technologi ,no może lamelki są troszku inaczej wyprofilowane ,ale wielkośc radiacyjna pozostaje taka sama .Przepraszan powiedziałem na wstępie ,że niczym się nie różnią i w tym momencie skłamałem ,ponieważ to co je wyróżnia to nazwa i cena ,a i czasami rabat. Bać się należy grzejników noname lub podejrzanie tanich klejonek.
Na koniec dopiszę jeszcze jedno linie produkcyjne i technologia produkcji jest taka sama .
Adamos - zanim coś palniesz weź sobie dla porównania grzejnik np v22 600*800 różnych firm, porównaj ich ciężar i powiedz kto i na czym zaoszczędził... Ja to zrobiłem na razie z trzema . Zresztą zupełnie przypadkiem.

12-11-2006, 17:55
...Ja to zrobiłem na razie z trzema . Zresztą zupełnie przypadkiem.
Mały ... a mozesz to rozwinąć ?
jak wypada ranking tych trzech ...

pzdr

Mały
12-11-2006, 18:00
...Ja to zrobiłem na razie z trzema . Zresztą zupełnie przypadkiem.
Mały ... a mozesz to rozwinąć ?
jak wypada ranking tych trzech ...

pzdr
Kiedyś podałem nazwy - a sprawa wyglądała tak, że zawiozłem "swoje" Korado do pewnej f*-y gdzie kolega pedział "pomożesz mi te... przerzucić kawałek dalej żeby te tu położyć?"
Zgodziłem się i złapałem jednej f-y grzejniczek , potem drugi taki sam ale innej i... co on karwa taki ciężki? Więc chwyciłem następny(akurat koradowski) i jeszcze jeden...i stąd wiem. Potem krótka rozmowa z gościem od... i podsumowanie " wiesz to jest tak zakres grubości blachy jest od-do. I jest to absolutnie dopuszczalne.Więc jeden zostanie przy 1,25 a drugi zejdzie odrobinkę niżej, a każdy z nich mieści sie w normie...". Bo taki jest fakt.

ADAMOS48
12-11-2006, 18:10
Najpierw pokażcie to w papierach potem możecie ważyć

ADAMOS48
12-11-2006, 18:11
A już myślałem,że myślicie ??????

Mały
12-11-2006, 18:14
Najpierw pokażcie to w papierach potem możecie ważyć
Szczerze? Papierem to się można podetrzeć...
A weź i zrób to co napisałem wyżej, a potem sie wypowiadaj...albo jak coś nie tak, to pisz do producenta.

Prezo
12-11-2006, 18:19
A już myślałem,że myślicie ??????
Kolejny najlepszy z najlepszych :P Chodząca encyklopedia - człowiek który wszystkie rozumy pozjadał :P

12-11-2006, 18:22
no i mnie skołowaliście ... :-?
obaj macie do czynienia z grzejnikami na codzień ... i tak skrajne opinie ...

ADAMOS48
12-11-2006, 18:36
Forumowe guru powie coś mądrego a małpy potwierdzają nie patrząc czy to prawda czy nie.Tak jakoś się składa że wyżej wymienione marki sprzedaję i bardzo często noszę do załadunku klientowi jak i instalatorom i jakoś nie zauważyłem zbytniej różnicy.To ,że instalatorzy ,czy też sklepy mówią naiwnym inwestorom ,że ta marka lepsza lub tej marki są w środku malowane ,lub uszlachetniane nawet teflonowane. Każdemu inwestorowi mówię ,żeby kupił takie cudo rozetniemy i jak to będzie prawda to instalację ma gratis .Od 12 lat taki sie nie trafił

długi
12-11-2006, 18:38
Najpierw pokażcie to w papierach potem możecie ważyć
Szczerze? Papierem to się można podetrzeć...
A weź i zrób to co napisałem wyżej, a potem sie wypowiadaj...albo jak coś nie tak, to pisz do producenta.


Podetrzeć to się można prawie wszystkim oprócz szkła i cienkiej blachy :lol: :lol: :lol: :lol:

Mały ty gadaj konkretnie : u mnie piec kondensat,instalacja plastik, gdzie się da podłogówka ale w sypialni i na górze parę grzejników wyjdzie-------------- pomijając względy estetyczne :wink: przy których grzejnikach najkorzystniejsze przełożenie jakość / cena ???????????????????????????????????????

Prezo
12-11-2006, 18:50
Forumowe guru powie coś mądrego a małpy potwierdzają nie patrząc czy to prawda czy nie.Tak jakoś się składa że wyżej wymienione marki sprzedaję i bardzo często noszę do załadunku klientowi jak i instalatorom i jakoś nie zauważyłem zbytniej różnicy.To ,że instalatorzy ,czy też sklepy mówią naiwnym inwestorom ,że ta marka lepsza lub tej marki są w środku malowane ,lub uszlachetniane nawet teflonowane. Każdemu inwestorowi mówię ,żeby kupił takie cudo rozetniemy i jak to będzie prawda to instalację ma gratis .Od 12 lat taki sie nie trafił
Ty człowieku idź się leczyć :lol: Co ty myślisz że jak ja mam ok 90 postów a ty 1500 to ty jesteś lepszy. Tandete ludzią wciskasz i sprzedajesz jako te super najlepsze grzejniki. Ja znam takich cwaniaczków ze sklepów i wiem jakie machlojki robią - I ty się pajacu do nich zaliczasz. Ja już dobre kilka lat robie w hydraulice i wiem co mówię. A ty jesteś i pozostaniesz tylko prostym sprzedawcą grzejników bo po twoim doświadczeniu widzę że do innej roboty byś się nie nadawał :P Co ty o grzejnikach możesz wiedzieć jak ty je widzisz tylko zapakowane :lol: Weź się idź trochę podszkol i później wróć na forum :P

ADAMOS48
12-11-2006, 18:56
Prezo wiesz co przeżyłem na tym forum już wielu takich krzykaczy i Ciebie przeżyję .Jak sie chcesz dowartościować to nie to forum .Adam

długi
12-11-2006, 18:57
Forumowe guru powie coś mądrego a małpy potwierdzają nie patrząc czy to prawda czy nie.Tak jakoś się składa że wyżej wymienione marki sprzedaję i bardzo często noszę do załadunku klientowi jak i instalatorom i jakoś nie zauważyłem zbytniej różnicy.To ,że instalatorzy ,czy też sklepy mówią naiwnym inwestorom ,że ta marka lepsza lub tej marki są w środku malowane ,lub uszlachetniane nawet teflonowane. Każdemu inwestorowi mówię ,żeby kupił takie cudo rozetniemy i jak to będzie prawda to instalację ma gratis .Od 12 lat taki sie nie trafił
Ty człowieku idź się leczyć :lol: Co ty myślisz że jak ja mam ok 90 postów a ty 1500 to ty jesteś lepszy. Tandete ludzią wciskasz i sprzedajesz jako te super najlepsze grzejniki. Ja znam takich cwaniaczków ze sklepów i wiem jakie machlojki robią - I ty się pajacu do nich zaliczasz. Ja już dobre kilka lat robie w hydraulice i wiem co mówię. A ty jesteś i pozostaniesz tylko prostym sprzedawcą grzejników bo po twoim doświadczeniu widzę że do innej roboty byś się nie nadawał :P Co ty o grzejnikach możesz wiedzieć jak ty je widzisz tylko zapakowane :lol: Weź się idź trochę podszkol i później wróć na forum :P


to ty też gadej :lol: :lol: ?????????

Mały
12-11-2006, 19:03
Ej Panowie - chcecie sprowadzić to forum do poziomu "gazetowego"?
Adamos - co do wagi piszę, co sam sprawdziłem - zresztą weź choćby Purmo, Kermi oraz Starmexa i połóż na wagę...potem możemy się pokłócić, ale nie na forum. Dodatkowo zajrzyj pod spód kto i gdzie kończy swoje radiatorki...
Pozdrawiam

Prezo
12-11-2006, 19:05
Prezo wiesz co przeżyłem na tym forum już wielu takich krzykaczy i Ciebie przeżyję .Jak sie chcesz dowartościować to nie to forum .Adam
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ADAMOS48
12-11-2006, 19:10
Radson produkuje również grzejniki dla Ferro o nazwie WEBERMAN ,nie wiem czy wiecie. W tym wypadku mogę potwierdzić różnicę .

Mały
12-11-2006, 19:19
Radson produkuje również grzejniki dla Ferro o nazwie WEBERMAN ,nie wiem czy wiecie. W tym wypadku mogę potwierdzić różnicę .
Czyli coś potwierdzasz...?

ADAMOS48
12-11-2006, 20:29
Tak potwierdzam ,ale ja pisałem o markowych ,od wielu lat na rynku .

Mały
12-11-2006, 21:33
Tak potwierdzam ,ale ja pisałem o markowych ,od wielu lat na rynku .
Aha, a np Purmo czy Korado czy też inne nie są markowe i na rynku od wczoraj?

Uchol
17-01-2010, 21:24
czy ktoś mogłby mi podpowiedziec jak sciągnac górna kratke z grzejnika próbowalem ale nie chce zniszczyc prosze o pomoc

synkopa
18-01-2010, 06:52
Zacznij od lekkiego podważenia plastikowego znacznika firmy na bocznych ściankach, a następnie po zwolnieniu kołka z otworu, wykręć cały plastikowy emblemat. Póżniej pójdzie jak z płatka.

kaltam
18-01-2010, 07:23
Potwierdzam.Odkręć plastikowe nakrętki na bocznych blachach. Unieś boki od spodu i podnieś górną kratkę.

Uchol
18-01-2010, 09:47
dzieki jestescie wielcy musze sie tam dostac bo troszku nasyfilo sie gipsem dzieki i pozdrawiam

Jarek.P
06-09-2010, 20:47
Byłem już zdecydowany na Purmo, kiedy wyczytałem tu na forum o nowych grzejnikach Kermi, że takie fajne. Szczerze mówiąc, idea dwupłytowego grzejnika z płytami nie połączonymi równolegle, jak to zwykle przy grzejnikach, a szeregowo, tak, że najpierw jest grzana płyta frontowa, a dopiero potem plecowa (od strony ściany) bardzo mi się podoba, z drugiej strony jednak... rozsądek podpowiada, że w grzejniku i tak najistotniejsze jest grzanie konwekcyjne, a temu będzie pewnie rybka, czy radiator ogrzewa płyta przednia czy tylna, więc wynalazek zaoszczędzi najwyżej tyle, ile mniej będzie strat z grzania ściany za grzejnikiem.

Grzejniki od Purmo są droższe. Pytanie, czy warto? Ciekaw jestem argumentów za i przeciw, a także opinii ludzi, którzy te grzejniki już kupili.

J.

Trociu
07-09-2010, 10:04
Powiem tak. Mam u siebie grzeniki Kermi X2 (tak chyba się ta linia nazywa). Czy są lepsze od Purmo - i tak nie jesteś w stanie tego zbadać.

Jarek.P
07-09-2010, 10:22
A te twoje grzejniki - kupowałeś je gołe, czy były w zestawach z głowicami termostatycznymi?


J.

Trociu
07-09-2010, 10:35
No właśnie mam je gołe i zaczynam myśleć o głowicach termostatycznych. Ale mojemu hydraulikowi coś nie po drodze, aby pokazać, co może mi zaoferować.

A Wy macie jakieś propozycje odnośnie tych głowic?

0degree
08-09-2010, 17:31
Też mam kermi x2 dolnozasilane, jako darmowy geszenk dostałem zawory kątowe, sprzedawca coś wspominał że czasem zamiast tego dają głowice. O dziwo purmo dolnozasilane kosztowały by mnie więcej.

Jarek.P
08-09-2010, 17:47
O, a możesz się podzielić namiarami na sprzedawcę albo napisac konkretnie ile Cię kosztowały jakie grzejniki?

Podstawowe dla mnie to V22 600x1200 i one w wydaniu Kermi są średnio 100PLN droższe od równoważnych im Purmo (porównuję ceny z Allegro).

J.

instalato r
08-09-2010, 21:04
A może zainteresujecie się grzejnikami CENTARA .Mają środkowe podłączenie i również ich budowa powoduje ze najpierw grzeje przednia płyta a potem tylna.Cena na pewno jest zachęcająca. Jak by co szukajcie firmy HM pod adresem Muhr.net. W Polsce dystrybutorem jest chyba firma Du-term.
Pozdrawiam

0degree
08-09-2010, 21:34
O, a możesz się podzielić namiarami na sprzedawcę albo napisac konkretnie ile Cię kosztowały jakie grzejniki?

Podstawowe dla mnie to V22 600x1200 i one w wydaniu Kermi są średnio 100PLN droższe od równoważnych im Purmo (porównuję ceny z Allegro).

J.

Napiszę wszystkie jakie ja mam, są to dolnozasilane kermi x2 v22 o wysokości 60cm.
A więc 80cm - 360pln, 100cm-393pln, 120cm-459pln, 160cm-556pln, 180cm-609pln
Ceny oczywiście brutto z wiosny tego roku, co do porównania z Purmo, to te mniejsze były troszkę tańsze z purmo, większe z kolei lepiej wychodziło kermi.
Namiar mogę podać na sklep, choć wątpie czy skorzystasz bo to na podkarpaciu, więc niezły kawał od stolycy. Pozdrawiam.

Jarek.P
08-09-2010, 21:39
na to te moje 120cm mam po 488 ze sklepu internetowego i jest to jednocześnie najtańsza oferta jaką znalazłem, rozpiętość cen tego grzejnika choćby na allegro sięga stówy.

Na podkarpacie po grzejniki nie pojadę, miałem po prostu nadzieję, że to może jakiś internetowy dostawca (np. stelaże kiblowe przyjechały do mnie z Bielska, nawet mimo kosztów kuriera byłem do przodu kawał grosza)

J.

PS
@instalato r - dzięki, ale już za późno u mnie na grzejniki ze środkowym podłączeniem.

0degree
08-09-2010, 21:45
No jasne szukać trzeba, ja w podobny sposób zamówiłem materiał na zabudowe poddasza i jechał do mnie prawie 200 km. bo też różnica cenowa była spora.

Trociu
09-09-2010, 08:27
A jak wygląda sprawa z zaworami termostatycznymi do tychże Kermi? Jakim się przyjrzeć? Zima się zbliża i do kilku pokoi bym chyba założył.

Piotr_Bodnar
09-09-2010, 11:55
Ja mam Kermi X2, dom 154 m2, moj hydraulik ma spore znizki na grzejniki jesli je instaluje, wiec placiłem niewiele i w bonusie dostalem zawory termostatyczne - Kermi jest wydajne, grzeje jak cholera i kosztuje niedrogo. Cenowo cieniej ma Kermi drabinki ,ale sa faktycznie z klasa robione, i maa zawory kątowe, tak ze termostat nie wystaje poza obrys grzejnika i nikt noga nie kopnie czy nie przyhaczy. Jesli grzejecie tylko grzejnikami, bez podłogówki zainstalowanej - pamietajcie o dobrym zaizolowaniu rur! Pod spodem styropian, nad rurką styropian a rurka w tubolicie i to nie tym najcienszym. Na to dopiero wylewka. ludie nawet nie zdaja sobie sprawy jak zabawnie w kamerze termowizyjnej wyglada ich podłoga, kiedy wlaczone jest ogrzewanie. zimna wode biegnaca obok cieplej tez warto zaizolowac - nie bedzie spadku temperatury i podgrzewanie zimnej wody przez plynaca obok ciepla.

Jarek.P
09-09-2010, 12:43
OK, dzięki za rady.

A co do rur - oczywiście mam je zaizolowane (w styropianie i osłonkach piankowych), ale nie jestem do końca przekonany co do tego, czy jest to aż tak strrrasznie ważne, jak piszesz. Od dołu - fakt, jest ważne, ale to, co widzisz w termowizji, to są straty ulatujące do góry, czyli do pomieszczenia. Znaczy nasze ciepło nie ucieka w kosmos, tylko tak czy tak trafia tam, gdzie miało trafić, jedynie trochę dłuższą i o wiele bardziej bezwładną drogą.

J.

Piotr_Bodnar
09-09-2010, 13:50
OK, dzięki za rady.

A co do rur - oczywiście mam je zaizolowane (w styropianie i osłonkach piankowych), ale nie jestem do końca przekonany co do tego, czy jest to aż tak strrrasznie ważne, jak piszesz. Od dołu - fakt, jest ważne, ale to, co widzisz w termowizji, to są straty ulatujące do góry, czyli do pomieszczenia. Znaczy nasze ciepło nie ucieka w kosmos, tylko tak czy tak trafia tam, gdzie miało trafić, jedynie trochę dłuższą i o wiele bardziej bezwładną drogą.

J.
Izolacja rur jest bardzo ważna :
1.Załóż sytuacje, kiedy w lecie masz cyrkulację CWU - słabo zaizolowane rury spowodują własnie straty ulatujące do góry - woda bedzie chłodniejsza a Ty bedziesz w niektórych miejscach miał w lecie ogrzewanie podłogowe.
2.Druga sytuacja - nagrzana zimna woda ( pitna załóżmy) od rurki z woda ciepłą - po coś ta zimna woda jest, chociażby zeby zimnej kranówki nażłopać sie na kacu rano. Ciepła woda do tego sie nie nadaje raczej :)
3.Trzeci przykład - słabo zaizolowane rury oddaja ciepło do góry do podłogi - niby w tym jednym miejscu jest prowizoryczne ogrzewanie podłogowe ale ze sprawnościa o wiele niższa niz całosciowe ogrzewanie podłogowe , poza tym w takim przypadku grzejniki beda mialy dostaczoną mniejsza ilosc ciepla, poza tym w jednym miejscu podłoga bedzie bardziej nagrzana co moze spowodowac popekanie płytek.
Przykłady mnożyc mozna --- moijm zdaniem rury powinny byc bardzo solidnie zaizolowane. Niech grzeje grzejnik efektywnie, a nie podłoga - do grzania w tym akurat przypadku nie przeznaczona.

Jarek.P
09-09-2010, 16:26
Nie mieszajmy dwóch różnych rzeczy. Izolacja rur CWU jest oczywiście bardzo ważna i to za równo tych od ciepłej wody (z przyczyn oczywistych) jak i tych od zimnej (tu oprócz tego, o czym piszesz możnaby dołożyć jeszcze kwestie roszenia ściany na niezaizolowanej zimnej rurze), ale my tu nie o CWU przecież tylko o CO

CO dotyczy punkt trzeci i generalnie oczywiście masz rację, ale jak pisałem: nie demonizowałbym. To ciepło przecież nie ulatuje w kosmos, tylko de facto zostaje u nas w domu. Izolację zrobić warto, żeby nie parzyła podłoga nad rurami, żeby nie było strat ciepła z grzania rury powrotnej przez rurę zasilającą, żeby w jak największym stopniu to jednak grzejniki grzały, ale i bez przesadyzmu, jeśli nawet kilka % ciepła nie trafi do nas wprost, z dużą dynamiką przez grzejnik, tylko przez cholernie bezwładną wylewkę - trudno. Ważne, że tak, czy tak trafi.

J.

dziobeczek1
09-09-2010, 17:41
0degree, a po co Ci zawory kątowe do grzejników dolnozasilanych? tzw. V-ki czyli grzejniki dolnozasilane mają w sobie wkładkę termostatyczną i zakłada się do nich tylko głowicę - termostatyczną bądź zwykłą...

instalato r -, fajna reklama. ale nie sądzę by grzejniki o których piszesz miały takie samo rozwiązanie jak X2 bo jest ono opatentowane przez Kermi ;)

Grzejnik Kermi jest to grzejnik z najwyższej półki. Grzejniki Purmo też kiedyś do niej należały, teraz już nie..Produkowane są w Polsce, z odchudzoenj blachy. Nie polecam :)

0degree
09-09-2010, 21:25
0degree, a po co Ci zawory kątowe do grzejników dolnozasilanych? tzw. V-ki czyli grzejniki dolnozasilane mają w sobie wkładkę termostatyczną i zakłada się do nich tylko głowicę - termostatyczną bądź zwykłą...

instalato r -, fajna reklama. ale nie sądzę by grzejniki o których piszesz miały takie samo rozwiązanie jak X2 bo jest ono opatentowane przez Kermi ;)

Grzejnik Kermi jest to grzejnik z najwyższej półki. Grzejniki Purmo też kiedyś do niej należały, teraz już nie..Produkowane są w Polsce, z odchudzoenj blachy. Nie polecam :)

Nie chodziło mi o zawór kątowy do podłączenia głowicy tylko moduł kątowy przyłączeniowy który jest pod grzejnikiem który de fakto też jest zaworem , druga sprawa z tego co wiem to "v" purmo są produkowane w niemczech.

dziobeczek1
10-09-2010, 19:23
0dogree, racja po Twojej stronie jeśli chodzi o moduł do v-ek ;)

Purmo są produkowane w Polsce i cosik podobno w Finlandii- ale na Polski rynek na pewno idą tez z rodzimej produkcji ;)

mestremed
23-01-2011, 09:15
Witam,
szukałem ile mogłem ale konstruktywnej, praktycznej odpowiedzi nie znalazłem. Bardzo proszę o poradę przy następującym problemie. Mam w jednym z pokoi dwa grzejniki dwupłytowe Kermi. No i po 4 miesiącach bezproblemowej pracy w jednym z nich pojawiła się dziwna usterka. Otóż, jedna z płyt (tylna) nie grzeje natomiast przednia jest na całej powierzchni gorąca. Co może być tego przyczyną i czy można to jakoś małoinwazyjnie usunąć?

Pozdrawiam!

nilsan
23-01-2011, 09:55
Spróbuj odpowietrzyć grzejnik. Jeśli to nie pomoże zdejmij głowicę termostatyczną, odczytaj i zapamiętaj nastawę na wkładce termostatycznej. Następnie wykonaj powoli kilka pełnych obrotów pokrętłem nastawy wkładki. Jeśli będzie ok. przywróć zapamiętaną nastawę. Jak nie, to musisz wykręcić wkładkę termostatyczną i oczyścić ją, gniazdo oraz rurkę zasilającą tylną płytę, która z gniazda wychodzi (widać ją z góry patrząc poprzez grill). Najpierw trzeba jednak zamknąć dopływ wody do grzejnika zaworami w zespole podłączeniowym od spodu grzejnika i obniżyć ciśnienie w grzejniku zaworem odpowietrzającym po przeciwległej stronie grzejnika.

tlalken
23-01-2011, 10:11
Czyżby patent Kermi miał wady ?

nilsan
23-01-2011, 11:02
W Kermi przepływ wody poprzez grzejnik regulowany jest krzywką zamontowaną we wkładce termostatycznej. Przy niskich wartościach nastaw i małych prędkościach przepływu może się czasami zatkać szczelina pomiędzy gniazdem i krzywką.

0degree
23-01-2011, 11:09
Witam,
szukałem ile mogłem ale konstruktywnej, praktycznej odpowiedzi nie znalazłem. Bardzo proszę o poradę przy następującym problemie. Mam w jednym z pokoi dwa grzejniki dwupłytowe Kermi. No i po 4 miesiącach bezproblemowej pracy w jednym z nich pojawiła się dziwna usterka. Otóż, jedna z płyt (tylna) nie grzeje natomiast przednia jest na całej powierzchni gorąca. Co może być tego przyczyną i czy można to jakoś małoinwazyjnie usunąć?

Pozdrawiam!
A czy temu zdarzeniu towarzyszyła jeszcze jakaś inna okoliczność np. zmniejszenie biegu na pompie c.o, regulacja innych kaloryferów, itd itp? Podejrzewam że są to kermi x2 które najpierw puszczają całe ciepło na płytę przednią dopiero później kiedy zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu jest większe na drugą płytę.
http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/Flachheizkoerper/Therm_X2/Energie_sparen/index.phtml

mestremed
23-01-2011, 11:18
A czy temu zdarzeniu towarzyszyła jeszcze jakaś inna okoliczność np. zmniejszenie biegu na pompie c.o, regulacja innych kaloryferów, itd itp? Podejrzewam że są to kermi x2 które najpierw puszczają całe ciepło na płytę przednią dopiero później kiedy zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu jest większe na drugą płytę.
http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/Flachheizkoerper/Therm_X2/Energie_sparen/index.phtml

A no właśnie to te. Podłubałem, podłubałem na zaworach, jak koledzy wcześniej radzili, i ruszył tzn zaczęła tylna grzać, słabiej niż przednia ale zgodnie z założeniami jak wynika z tego co podał 0degree

Dzięki za porady!

toomyem
15-02-2012, 08:44
Witam.

Mam zamontowane grzejniki Kermi X2. Wszystkie, z wyjątkiem jednego, są prawe. Problemem jest ten jeden, lewy. Wszystkie podłączenia mam poprowadzone tak samo, wejście ciepłej wody po lewej, powrót po prawej. Wszędzie gra, z wyjątkiem oczywiście tego jednego lewego, bo tam zdaje się przyłącza są na odwrót. Podobno wejście jest po wewnętrznej stronie, a więc w tym jednym przypadku wypada po prawej.

Te grzejniki są szeregowe, najpierw powinna być ogrzewana przednia płyta a potem dopiero tylna (ta od ściany). W przypadku tego jednego grzejnika jest na odwrót. Zdecydowanie mocnej grzeje tył. I teraz pytanie co można z tym zrobić?

1. Założyć takie coś jak na zdjęciu nr 3 (krzyżak) żeby zamienić wejście z wyjściem. Ale na to nie ma za bardzo miejsca chyba przy grzejniku (zdj. 2)

2. Przepiąć we/wy na rozdzielaczu. Tyle że, do tego trzeba by jeden przewód skrócić a drugi przedłużyć. Da się to zrobić zważywszy że w skrzynce jest dosyć ciasno? (zdj. 1, przyłącze siódme z prawej)

3. Zostawić to tak jak jest. W pokoju są dwa grzejniki. Ten ma wymiar 600x600, drugi (poprawnie działający) ma 800x600. Ten źle podłączony w sumie grzeje, tyle że więcej na ścianę, więc jest pewnie mniej wydajny niż mógłby być. No i nie wiem jakie to odwrotne podłączenie może mieć wpływ na zawór z podłączoną głowicą termostatyczną.

Co radzicie? Jeżeli przerabiać, to jak to najprościej/najwygodniej zrobić?

nilsan
15-02-2012, 09:28
Ostatnio tak właśnie rozwiązałem identyczny problem przepinając rury na rozdzielaczu.
Wygodnie nie jest, ale bez problemu daje się zrobić.
Portki krzyżowe są wyższe od normalnych i trzeba się nagimnastykować z dopasowaniem przy grzejniku.

nilsan

tomek4
16-02-2012, 14:23
Witajcie,

wieczorem będę malował ścianę za grzejnikiem, czy da się go zdemontować pozostawiając w nim wodę ?
Nurtuje mnie ten zawór, który jest po tej stronie co odpowietrznik, tylko na dole - do czego on służy ?

Pozdrawiam

aadamuss24
16-02-2012, 14:45
Może ktoos spustowy założył ?

tomek4
16-02-2012, 14:52
Pisząc zawór chodziło mi o korek, który znajduje się w oryginalnym grzejniku na dole pod odpowietrznikiem (lewy dolny róg obrazka).

http://www.hydros-san.pl/shop/miniaturki/1752.jpg

Nie mogę w internecie znaleźć opisu do czego służy, a coś mi świta, że może okazać się pomocny :)
Szkoda wylewać ileś tam litrów na nowe panele, a podstawić nic głębokiego nie można z racji metody montażu...

jasiek71
16-02-2012, 15:02
pod spodem masz przyłącze, odkręć zaślepki, pod nimi masz zaworki zakręć je do oporu
korkiem o którym piszesz spuść wodę z grzejnika ale najpierw przez odpowietrznik spuść ciśnienie...
następnie odkręć śrubunki łączące przyłącze z grzejnikiem i zdejmuj ...

tomek4
16-02-2012, 15:08
piszesz o kryzowaniu zaworu zespolonego by odciąć wodę z instalacji ? jeśli tak to to wiedziałem...
Czyli nie ma sposobu na zatrzymanie wody w samym grzejniku ?
A ten korek to jednak spustowy, a nie zawór jak myślałem...
Trudno, trzeba będzie coś podstawić, zawsze to wyżej niż przyłącze.

jasiek71
16-02-2012, 15:21
musisz spuścić wodę, podstaw jaką miednice ...

tomek4
16-02-2012, 21:09
Ok, dzięki za odpowiedzi. Już po robocie :)
Jakby kogoś kiedyś interesowało, to grzejnik 600x1200 ma prawie 10L wody.

Trociu
01-01-2013, 20:18
0degree, a po co Ci zawory kątowe do grzejników dolnozasilanych? tzw. V-ki czyli grzejniki dolnozasilane mają w sobie wkładkę termostatyczną i zakłada się do nich tylko głowicę - termostatyczną bądź zwykłą...
Odgrzebuję ten stary wątek - ale może jeszcze tutaj jesteście. Właśnie przymierzam się do głowic do moich Kermi X2. Z tego co udało mi się wygooglać to moje zawory potrzebują głowicy termostatycznej na gwint M30 x 1,5. Zgadza się? Macie jakieś do polecenia?

0degree
01-01-2013, 20:39
Zgadza się głowice z gwintem m30x1.5
Ja szczerze mówiąc założyłem tylko głowice w jednej sypialni bo mi troche ją przegrzewało nie wiem jakiej firmy ale coś taniego -ok 30pln. , a reszta chodzi otwarta na fula dzięki temu że ja mam w instalacji zawór 4 drożny którym reguluje całość. Na dzień dzisiejszy wiem tyle że mam przewymiarowane grzejniki gdyż w przy teraz panujących temperaturach czyli ok -2 w nocy temperatura jaka wychodzi na dom z zaworu 4d to ok 35st a w domu mam zawsze ok 24st.

Jarek.P
01-01-2013, 21:25
Do tych grzejników pasują dobrze głowice Schlosser, do kupienia w Lerła-Merła, mam i chwalę sobie.

Ale z tego, co pamiętam, z czasów jak sam szukałem, głowic z takim gwintem był naprawdę duży wybór, wielu firm.

J.

artur45tt
29-12-2014, 14:33
proszę o opinie rzetelną na temat grzejników Kermi therm x-2, bo zastanawiam się nad umieszczeniem w sypialniach takich :) sypialnie będą nowoczesne także na pewno będą pasować ;)

robek69
29-12-2014, 14:36
ja mam grzejniki kermi i sa na prawde dobrej jakosci, wiec mozesz smialo brac

Jarek.P
29-12-2014, 14:45
Mam, grzeją, nie sprawiają żadnych problemów. Co tu więcej pisać?

neo_83
28-01-2015, 19:04
Witam
jak wygląda sprawa z samodzielnym montażem grzejników kermi x-2 (coś skomplikowanego trzeba wiedzieć czy montuje się jak purmo)

Jarek.P
28-01-2015, 20:35
Chyba każdy grzejnik tego rodzaju montuje się podobnie, Kermi też. Dość dużej średnicy wiertło jest potrzebne (14-16mm w zależności od wielkości grzejnika) do zamontowania w ścianie uchwytów i to chyba wszystko.

Janek1979
03-07-2015, 19:43
Czyli grzejniki purmo można sobie odpuścić ze względu na nie do końca dobre wykonanie, tak?
Są na polskim rynku jeszcze jakieś inne znaczące/mające dobre jakościowo produkty firmy oprócz wyżej wymienionych??

Jarek.P
04-07-2015, 10:39
Ja tego nie twierdzę. Purmo to też dobra marka, wybrałem Kermi z uwagi na to, że ten ich paten z szeregowym łączeniem płaszczy wydał mi się rozsądny, ale w momencie, gdy grzejnik grzeje głównie konwekcyjnie, nie wiem, czy ma to znów tak wielkie znaczenie, żeby skreślać innych producentów.

Janek1979
07-07-2015, 23:11
okej, dziękuję za szybką odpowiedź. Hm, czyli jako użytkownika, mogę Cię zapytać o szczegóły użytkowania tej nowej technologi therm x2. I tak wiem, że grzeje, jak to grzejnik :) ale czy mógłbyś powiedzieć, czy widzisz jakieś różnice, pomiędzy tym rozwiązaniem, a zwykłym, najzwyklejszym grzejnikiem??
Bo nie wiem, czy to zwykły pic na wodę, cze właśnie nie.
Pozdrawiam

Jarek.P
08-07-2015, 07:10
Różnice w sensie, że tak w praktyce? Nie, nie widzę. Grzejniki grzeją, w domu ciepło, dokładnie jak przy ionnych grzejnikach. Może jakbym miqał w części domu takie, a w reszcie siakie, widziałbym różnicę, ale przy jednakowych grzejnikach wszędzie trudno stwierdzić.
Moim zdaniem pic na wodę to nie jest, ale na pewno nie ma wielkiego znaczenia.

Mateo33
09-07-2015, 20:06
No własnie :) A jeżeli chodzi o oszczędność energii, dzięki szeregowemu przepływowi, to czy widzisz jakieś różnice ? :)

Janek1979
10-07-2015, 17:15
tak, chodziło mi o różnice w praktyce.
okej, rozumiem, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam

wihajster
21-03-2016, 21:25
Najładniejszy i najpraktyczniejszy jest grzejnik którego ...NIE WIDAĆ.
Trudno o większe "dzieło sztuki" (jak ktoś nazwał grzejnik) - niż brak klamota na ścianie/podłodze/wnęce - a w pomieszczeniu ciepło.....

winston
14-04-2016, 19:28
Witam. Nabyłem właśnie 10 grzejników Kermi do domu. Czekają w magazynie dostawcy . Grzejniki zasilane będą od dołu z prawej strony. Mam pytanie do forumowiczów . Czy znacie może odległość przyłącza grzejnika od prawej strony. Nie wiem czy wyraziłem się jasnoi więc spróbuję opisać. Chodzi mi o to ile cm od prawej strony oddalone jest przyłącze grzejnika . Bo to , że rozstaw zasilania po osi jest 50mm to wiem. Przejrzałem stronę producenta i w żadnych dostępnych tam pdfach nie znalazłem tego,

Jarek.P
16-04-2016, 11:40
Zmierzyłem u siebie, od osi prawego króćca do krawędzi grzejnika jest 3,5cm. Ale jeśli celujesz z ustawieniem grzejnika gdzieś w narożniku, czy wnęce, to pamiętaj, że do tych 35mm musisz dodać jeszcze z 10cm miejsca na głowicę termostatyczną.

owca2002
23-07-2016, 21:15
A ja mam pytanie, jak ten patent Kermi ma się do podzielników.
No bo skoro przednia płyta grzeje mocniej, a to na niej umieszczony jest podzielnik, to zlicza on teoretycznie więcej energii niż faktycznie grzejnik dostarcza, bo przecież tylna jest zimniejsza.

Z punktu widzenia oszczędności energii, jest to dobry patent, pytanie czy przez to opłaty z podzielników nie będą wyższe?