PDA

Zobacz pełną wersję : Mapy budowlane - siedlisko



misiak76
07-09-2010, 13:46
Witam.
Z żoną dostaliśmy od rodziców dom siedliskowy otoczony z dwóch stron lasem z jednej strony polem należącym do nas na osobnej działce, a z 4 strony łąkami. Dom jest usytuowany na szczycie skarpy nad dolinką. Dom jest stary parterowy z dachem dwuspadowym no i postanowilismy wykorzystać poddasze i je podwyższyć. Po wizycie w Urzedzie Gminy pobraniu wniosków udałem się do Starostwa do Geodetów w celu załatwienia mapki no i zaczeły się schody. Okazało się, że na obszar na którym znajduje się działka są tylko mapy ewidencyjne i nie ma żadnych innych map po prostu biała plama i tylko drogi są zaznaczone. Utknołem w martwym punkcie bo z kosztów geodezyjnych które szacowałem na 2000 zł wzroslo mi do 9000 zł co w tej kwocie myślałem, ze z projektem się zmieszczę. nadmienię, że działka na której stoi dom ma prawie 3 hektary a front dzialki ma ok 150 m. W Gminie i starostwie chcą chyba mnie wydoić bo na dodatek żądają sporządzenia odemnie nowych map w promieniu od granic działki 3xfront działki (150m) w każdą stronę to zrobiło się mi nagle z 3h aż 1050m x 1100m. I tu mnie szlak chwycił bo mapy szczegółowe zrobię dla ponad 100 hektarów.
Tak się zastanawiam czy czasem nie ma jakiegoś okresu czasu, że geodezja starostwa lub gmina nie musi sama zrobić takich map. Lub czy macie jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać.

misiak76
07-09-2010, 13:49
Dodam jeszcze, że obecnie w mojej okolicy jest na etapie projektu planowany wodociąg z przyłączami.

mynia_pynia
09-09-2010, 11:56
Będziesz robił rozbudowę budynku, mapa powinna objąć front działki i około 25 m zapasu i tak samo z tyłu.
Jak im się coś nie podoba to niech dadzą ci to na piśmie żeby można było skargę złożyć.

sSiwy12
09-09-2010, 13:21
Zamiast zbędnej dyskusji:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 26 sierpnia 2003 r.
w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego




§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

4) obszarze analizowanym - należy przez to rozumieć teren określony i wyznaczony granicami, którego funkcję zabudowy i zagospodarowania oraz cechy zabudowy i zagospodarowania analizuje się w celu ustalenia wymagań dla nowej zabudowy i zagospodarowania

5) froncie działki - należy przez to rozumieć część działki budowlanej, która przylega do drogi, z której odbywa się główny wjazd lub wejście na działkę.

§ 3.1. W celu ustalenia wymagań dla nowej zabudowy i zagospodarowania terenu właściwy organ wyznacza wokół działki budowlanej, której dotyczy wniosek o ustalenie warunków zabudowy, obszar analizowany i przeprowadza na nim analizę funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu w zakresie warunków, o których mowa w art. 61 ust. 1-5 ustawy.

2. Granice obszaru analizowanego wyznacza się na kopii mapy, o której mowa w art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy, w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy, nie mniejszej jednak niż 50 metrów.



Natomiast jaka ma być mapa określa Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
z dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717), Art. 52.2.1. (przywołany wyżej):



1) określenie granic terenu objętego wnioskiem, przedstawionych na kopii mapy zasadniczej lub, w przypadku jej braku, na kopii mapy katastralnej, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, obejmujących teren, którego wniosek dotyczy, i obszaru, na który ta inwestycja będzie oddziaływać, w skali 1:500 lub 1:1000, a w stosunku do inwestycji liniowych również w skali 1:2000;




Ps. mapa katastralna, to inaczej mapa ewidencyjna gruntów i budynków.

misiak76
10-09-2010, 06:28
Dzięki za informację w szczególności o mapach katastralnych. Muszę się przejść jeszcze raz do instytucji i pogadać oraz troszkę ustawę pocytować.

Crazy
20-09-2010, 18:01
Dzięki za informację w szczególności o mapach katastralnych. Muszę się przejść jeszcze raz do instytucji i pogadać oraz troszkę ustawę pocytować.

Musisz do wniosku dołączyć mapę, ale tylko i wyłącznie mapkę zgodną z Ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717), którą przytoczył sSiwy12, czyli mapę zasadniczą lub katastralną w skali i 1:500 lub 1:1000 obejmujących teren, którego wniosek dotyczy, i obszaru, na który ta inwestycja będzie oddziaływać. I to wszystko co może gmina od ciebie żądać. I niestety tą mapkę musisz sam zrobić.
A mapkę o promieniu w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem gmina ma obowiązek zrobić sobie sama. Nie mogą od ciebie żądać mapki o takim obszarze. Temat znam bardzo dobrze ponieważ przerabiałem to na własnym przykładzie. Ponad dwa lata starałem się o warunki zabudowy, gmina wydała cztery decyzje odmowne, dopiero piąta decyzja była pozytywna. Mam cztery uchylające decyzje SKO i jeden wyrok WSA. W sprawie map o któych piszesz też mam korzystną dla mnie decyzję SKO.