PDA

Zobacz pełną wersję : Odległość dorgi dojazdowej od budynku mieszkalnego



hałs
07-09-2010, 17:00
Witam,

Mam zamiar zakupić działkę budowlaną o dość nietypowych wymiarach 16mx60m (dokładnie szerokości ma ponad 16m, dokładnie około 16.3 m). Wzdłuż węższej długości działki przebiega gminna droga, natomiast wzdłuż dłuższej została wytyczona droga wewnętrzna o szerokości 4m, która jest drogą dojazdową do działek położonych za tą, którą chce kupić (dodam, że te pozostałe działki mają status rolnych).
W WZ wyznaczone mam, iż budynek może stać min 8 m od drogi gminnej. W tej sytuacji moje pytania brzmią:
1. Czy można wybudować budynek mieszkalny zarówno wejściem do drogi gminnej jak i również wejściem do drogi wewnętrznej ( to jest ważne ponieważ da mi to większą możliwość doboru projektów domu)?
2. Jaka jest minimalna odległość od drogi wewnętrznej, aby móc wybudować budynek mieszkalny?I czy można się odwoływać do zmniejszenia tej odległości?

Pozdrawiam

mikolayi
13-09-2010, 12:05
jesli jest miejscowy plan to może on okreslać wzdłuz ktorej granicy będzie elewacja frontowa budynku. Odległość od drogi wew potraktowałbym w tym wypadku jako odległość od granicy czyli 4 m.